ΒΟΗΘΕΙΑ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΖΩ ΑΛΛΟ ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΗ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    10

    ΒΟΗΘΕΙΑ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΖΩ ΑΛΛΟ ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΗ!

    Αgapita Meli!
    Last edited by bubble26; 01-12-2013 at 21:29.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Πολυ κατωτεροτητα βλεπεις γυρω σου ενω εσυ εισαι αυτη που κυνηγησε,μοχθησε,τρελαθηκε επι εναν χρονο να κυνηγα εναν ομορφο και υπερμορφωμενο νεο σαν εσενα,που με το ζορι εκανε πραγματα μαζι σου και οταν ηρθε ενα μωρακι την εκανε με ελαφρα πηδηματακια..

    Ποια ειναι η φτηνη ειπαμε?Γκουχου!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    10
    Kοιτα εγω πρωτη ειπα οτι θα δεχτω οτι και να ακουσω γιατι καθε αποψη δεκτη και δε το παιρνω πισω. Τον κυνηγησα γιατι τον ερωτευτηκα υπερβολικα. Δε μπορουσα να ξερω τι θα γινοταν. Οσο γι αυτο το μωρο ημουν μολις 19! Ουτε εγω το ηθελα πραγματικα και δεν τον αδικω που δεν ηθελε να δεσμευτει! Το θυμο γι αυτο το θεμα τον απεκτησα πολυ απλα γιατι θα μπορουσε λιγο να μου εχει σταθει. Προφανως ομως κι οσο κι αν δε το πιστευεις δεν ηταν αυτο που με πονεσε σ αυτη τη σχεση αλλα η ολη αντιμετωπιση. Εν τουτοις εγω ζητησα την αποψη σας στα ερωτηματα που εθεσα και εχω επικριση. Την κριτικη την κανω κι εγω στον εαυτο μου και πιστεψε με ειναι πολυ σκληρη. Αλλιως ισως κ να χα ξεχασει ηδη. Οπως και να χει ευχαριστω που μπηκες στον κοπο.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    10
    Και επισης δε ξερω που βλεπεις την φτηνια στο να κυνηγας αυτο που θες..........Αν μη τι αλλο το βρισκω αρκετα δυναμικο και οχι λαθος! Τωρα το αν ειναι ο σωστος στοχος αυτο ποτε δε το ξερεις εξ αρχης.Δυστυχως.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Βασικά, ποιός δουλεύει ποιόν ?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    10
    τι εννοεις?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Αυτος ειναι πιο μαλακας απο εσενα ομως..Μην κοιτας τοσο την εμφανιση και την μορφωση του αλλου,παρα μονο αυτο που σου προσφερει..Υποτιμας πολυ την τωρινη σχεση σου λογω του οτι δεν τον φτανει στην εμφανιση και την μορφωση αλλα δεν σου χαλαει και χατηρι..Αν δεν τον θες πραγματικα τι τον εχεις ως παυσιπονο?
    Τωρα φτανει η κριτικη..Ξερω οτι γινομαι κακια αλλα λεω παντα αυτο που σκεφτομαι.
    Τι σου λειπει απο αυτον τον ανθρωπο που συμφωνα με την περιγραφη σου δεν σου εδωσε αυτο που ηθελες..Μηπως ειναι ο εγωισμος σου?Εχεις και μια μεγαλομανια,με την μορφωση και την εμφανιση και εχεις μεινει εκει και οχι στο γεγονος πως δεν ανελαβε καν την ευθυνη της εγκυμοσυνης σου..Και δεν εννοω να γινει πατερας,αλλα να αναλαβει τις ευθυνες του.
    Οποτε το προβλημα ειναι καθαρα δικο σου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Δεν εννοώ κάτι παραπάνω από αυτό που ρώτησα...
    Εσύ δηλαδή τί κατάλαβες?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    10
    Ειναι υποθετω οτι ειναι αυτο που λες οπως το εννοεις! Ο εγωισμος με τον τροπο που εννοεις! Ολοι θελουμε να χουμε διπλα μας καποιον να μας αγαπαει αλλα ταυτοχρονα να τον θαυμαζουμε οχι μονο για το χαρακτηρα του αλλα και για καποια αλλα ποιο αντικειμενικα θεματα. Οι ανθρωποι τα θελουμε ολα δυστυχως. Κι αυτο π εγραψα οτι πολλες φορες δε θελω να τον συστησω στο κυκλο μου ισχυει και με ποναει πολυ. Ποναει πολυ ο αλλος να σου προσφερει τα παντα κι εσυ να του φερεσαι ετσι, να θες να τον κρυψεις αντι να πεις να κοιταξτε, αυτος ο ανθρωπος ειναι ο συντροφος μου. Πραγματικα ειναι οδυνηρο.
    Last edited by bubble26; 01-12-2013 at 21:32.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    10
    Λενα πραγματικα δεν ειμαι σε ψυχολογια να παιζω με λεξεις! Εννοεις οτι εγω κοροιδευω το φιλο μου, τον εαυτο μου ή κατι αλλο που δε πιανω αυτη τη στιγμη?

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by bubble26 View Post
    Ειναι υποθετω οτι ειναι αυτο που λες οπως το εννοεις! Ο εγωισμος με τον τροπο που εννοεις! Ολοι θελουμε να χουμε διπλα μας καποιον να μας αγαπαει αλλα ταυτοχρονα να τον θαυμαζουμε οχι μονο για το χαρακτηρα του αλλα και για καποια αλλα ποιο αντικειμενικα θεματα. Οι ανθρωποι τα θελουμε ολα δυστυχως. Κι αυτο π εγραψα οτι πολλες φορες δε θελω να τον συστησω στο κυκλο μου ισχυει και με ποναει πολυ. Ποναει πολυ ο αλλος να σου προσφερει τα παντα κι εσυ να του φερεσαι ετσι, να θες να τον κρυψεις αντι να πεις να κοιταξτε, αυτος ο ανθρωπος ειναι ο συντροφος μου. Πραγματικα ειναι οδυνηρο. Ειμαι 2 χρονια μαζι του κι ακομα αν και εχουμε ζησει πολλα δε το εχω αποδεχτει γιατι εχουμε μεγαλο χασμα στους 2 αυτους τομεις που αναφερεις. Και οπως ειπα τον αγαπαω αλλα ερωτευμενη δε νιωθω. Νομιζω οτι ουτως η αλλως ομως δε θα ξανανιωσω ποτε και με κανεναν γτ πολυ απλα δεν αντεχω αυτη την ενταση των συναισθηματων που βιωνω κατηε φορα...
    Μα δεν ειχες ομως αυτα που αναζητουσες με τον μορφωμενο αυτο νεο..Τον αλλον τον εχεις σε καραντινα δλδ?Οικοδομος ειναι και τον κρυβεις?Καντηλαναφτης?Τι εχει λιγοτερο απο εσενα ο τωρινος σου συντροφος?Ειπες δεν εισαι ερωτευμενη αλλα τον αγαπησες..Γιατι?Επειδη σου κανει τα χατηρια?Δεν ειναι αγαπη αυτο..Αυτο ειναι βρηκα τον κουβαλητη μου!

  12. #12
    ...μπαμπ, εγώ θα σου πω τι συμπεράσματα βγάζω απ όλα όσα έγραψες.
    Κυνήγησες έναν τύπο που σε απέριπτε γιατί θεωρούσες ασυνείδητα πως θα σε ανεβάσει ως γυναίκα και ως άνθρωπο.
    Αυτό σημαίνει ανασφάλεια και κενά μέσα σου.
    Ο νόμος της φύσης είναι απόλυτος στο θέμα κυνηγάω-κατακτώ. Στην αρχή ο άλλος κολακεύεται και υποκύπτει, αργότερα νιώθει βάρος και πίεση και άντε βρεστον. Εσύ που ζούσες στη σκιά του και ένιωθες ότι παίρνεις αξία από τη σχέση σου μαζί του, έμεινες όχι μισή, αλλά το ενα τέταρτο όταν εκείνος έφυγε. Παράλληλα δεν σου δόθηκε ποτέ η ευκαιρία να τον απομυθοποιήσεις γιατί ποτέ δεν τον είχες 100%.
    Οσο για τη φτηνή φίλη, μη το ρίχνεις εκεί.
    φτηνές και όλα τα συναφή, υπάρχουν χιλιάδες, το θέμα είναι ότι εκείνος την επέλεξε και όπως λες την ακολούθησε σε μια ξένη χώρα.
    Κανείς δνε το κάνει για πλάκα ή για λεφτά αυτό.
    Ένα άλλο στοιχείο που δείχνει ξεκάθαρα πόσο ανασφαλής είσαι, είναι η σχέση σου με έναν άνθρωπο που δεν εκτιμάς και θαυμάζεις όπως η ίδια λες, αλλά συνεχίζεις να πλαγιάζεις μαζί του γιατί?

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    10
    Οχι καμια σχεση. Κουβαλητης κατ αρχην δεν ειναι οπως λες γιατι οικονομικη ανεση δεν ειχε. Ουτε ο αλλος ειχε οπως προειπα και δε με αφορα και καθολου αυτο οποτε το αφηνω, οικονομικα ειμαι ανεξαρτητη. Συμφωνα μ αυτα π ειπες βεβαια και οικοδομος να ταν δε θα πρεπε να ντρεπομαι. Παρα ταυτα εγω εχω τελειωσει πανεπιστημιο κ πολυ καλη σχολη, εκεινος με το ζορι κ μετα απο παροτρυνση μου ενα ιεκ. Και βασικα ουτε αυτο με ενοχλει και θελω να μαι ειλικρινης. Κολλαω πιο πολυ απ ολα στην εμφανιση. Ειναι πιο κοντος απο μενα και γενικα δε ταιριαζουμε, ειναι μεγαλη η αντιθεση, δε θελω να δωσω περιγραφες αλλες. Τωρα αν με ρωτας γτ τα εφτιαξα μαζι του, γτ αφοτου χωρισα με τον αλλον ειπα οτι ηθελα ο επομενος να ειναι σωστος ανθρωπος, και περασαν αρκετα χρονια μεχρι να ξανακανω σχεση κ σ αυτον αυτο με τραβηξε, το οτι ειναι καλος και ειλικρινης ανθρωπος σε αντιθεση μ αυτα που τουλαχιστον πιστευω για τον προηγουμενο. Απλα ολοι μ οι φιλοι κ οι γνωστοι π δεν τον ξερουν λενε οτι με προοριζουν για καποιον πολυ καλο σε ολα κι εγω δε νομιζω οτι μπορω να ανταποκριθω σε αυτο. Κι οπως σου ειπα ερωτευμενη δε νιωθω πια, το οτι εχει δημιουργηθει αγαπη μετα απο καιρο ειναι φυσικο αλλα δε ξερω αν ειναι αρκετο να παει παρακατω. Στην τελικη αν ημουν ερωτευμενη τιποτα απ αυτα δε θα με πειραζε... Αυτο με ενοχλει.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    10
    Θεοφανια δε ξερω.. Ισως! Σε οσα λες απανταω ισως. Δεν εχω δικες μ απαντησεις γι αυτο φτανω να ρωταω εδω.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Λεγοντας κουβαλητης δεν εννοουσα το οικονομικο κομματι,αλλα το ψυχικο.Αν δεν εισαι ερωτευμενη οχι δεν θα ευδοκιμησει η σχεση..Καταρχην κοροιδευεις τον εαυτο σου.

    Τωρα και να τελειωσει η σχεση σου με τον ανθρωπο αυτο,κοιτα ο επομενος να σε αγγιζει,να εισαι ερωτευμενη και να ΜΗΝ πρεπει να περασει απο εγκριση του κυκλου σου.Αυτο με τον κυκλο και τις λοιπες φανφαρες δουλεψε το λιγο.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΡΩΩ....!!!!!
    By Vaki in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 20
    Last Post: 18-08-2012, 03:36
  2. ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ ΆΛΛΟ...ΒΟΉΘΕΙΑ!
    By matina24 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 90
    Last Post: 02-09-2011, 21:23
  3. ΟΙΚΟΓ.ΚΑΤΑΠΙΕΣΗ!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ
    By ekimi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 09-06-2010, 00:20
  4. Δεν μπορώ άλλο
    By whitecandle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 08-11-2009, 10:40
  5. sos δεν μπορω αλλο!!!!!!!
    By zouzounitsaaa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 02-02-2008, 21:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •