μουδιασμα στα ακρα.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    μουδιασμα στα ακρα.

    Εχει τυχει σε κανεναν, εκτος απο την ωρα μιας κρισης η εντονου αγχους, να μουδιασουν ελαφρα τα ακρα του? Γιατι το παθαινω που και που. Ισως φταιει το PC και οι ωρες μπροστα σαυτο? διαβαζα παλι στο internet κλασσικα και εχει πολλες ασθενειες που σχετιζονται μαυτο. Δεν βοηθαει την αρρωστοφοβια μου. ουτε και γω την βοηθαω βεβαια.

  2. #2
    εμενα δεν μουδιαζαν ελαφρα,αλλα πολυ,οταν ειχα κρισεις πανικου..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Εμένα πάλι όταν αγχώνομαι πολύ σαν να ζαλίζομαι αισθάνομαι και να μην έχω πλήρη έλεγχο του σωματός μου

  4. #4
    Οχι εννοω οταν δεν εχεις κριση πανικου, ουτε υπερβολικο αγχος εκεινη τη στιγμη. Απλα μουδιαζουν τα ακρα μου αλλοτε για λιγα λεπτα αλλοτε για περισσοτερο.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Ειναι το νουμερο ΕΝΑ συμπτωμα στις αγχωδεις διαταραχες με ή οχι πανικο το μουδιασμα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα εφοσον εισαι πολλες ωρες στο κομπιουτερ μαλλον ευθυνεται κ η σταση του σωματος σου..προσεξε το λιγο..Ετσι κ εκανες τσεκ απ κ δεν εχεις κατι οργανικο ειναι ψυχολογικο μην καταληξεις να τρεχεις διαρκως στον γιατρο κ εξελιχθει σε μανια ολο αυτο,Μαλλον ειναι περισσοτερο θεμα αγχους οτι παθαινεις κ καθιστικης ζωης

  7. #7
    η αληθεια ειναι οτι εχω κανει απτο καλοκαιρι περα απολλα ταλλα 4 φορες εξετασεις αιματος, εχω παει σε ενδοκρινολογο για τον θυροειδη, σε παθολογο, εχω κανει εξετασεις για καρδια κλπ. Οπως καταλαβαινετε εχω γινει τερμα αρρωστοφοβικος. κατι που δεν ημουν ποτε. Και το ιντερνετ δε βοηθαει γιατι νιωθω κατι, λεω "κατσε να δω στο ιντερνετ" και βρισκω στανταρ μια ασθενεια που να εχει αυτα τα συμπτωματα και λεω να αυτο εχω. Τωρα ας πουμε λεω εχω Σκληρηνση κατα πλακας. Που ξερω οτι λεω βλακειες, αλλα υπαρχει στο μυαλο μου συνεχεια το "και αν εχω?" και δεν ηρεμω. Τελος παντων χτες ξεκινησα να πηγαινω σε ψυχολογο. Ας ελπισουμε να βοηθησει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Subliminal167 View Post
    η αληθεια ειναι οτι εχω κανει απτο καλοκαιρι περα απολλα ταλλα 4 φορες εξετασεις αιματος, εχω παει σε ενδοκρινολογο για τον θυροειδη, σε παθολογο, εχω κανει εξετασεις για καρδια κλπ. Οπως καταλαβαινετε εχω γινει τερμα αρρωστοφοβικος. κατι που δεν ημουν ποτε. Και το ιντερνετ δε βοηθαει γιατι νιωθω κατι, λεω "κατσε να δω στο ιντερνετ" και βρισκω στανταρ μια ασθενεια που να εχει αυτα τα συμπτωματα και λεω να αυτο εχω. Τωρα ας πουμε λεω εχω Σκληρηνση κατα πλακας. Που ξερω οτι λεω βλακειες, αλλα υπαρχει στο μυαλο μου συνεχεια το "και αν εχω?" και δεν ηρεμω. Τελος παντων χτες ξεκινησα να πηγαινω σε ψυχολογο. Ας ελπισουμε να βοηθησει.
    Καλα εννοειται κ δεν πρεπει να τα παιρνεις ολα της μετρητοις που λεγονται εδωπερα στο ιντερνετ ηρεμησε λιγο κ μην τα κοιταζεις...μην κανεις κ πολλες επισκεψεις σε γιατρο περα το καθιερωμενο τσεκ απ,καλη δυναμη φιλε μου

  9. #9
    ευχαριστω πολυ μυσπ! καλη δυναμη σε ολους!

Similar Threads

  1. νομιζω οτι δεν θα μπορω να κουνησω το σωμα μου και τα ακρα!
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 15-02-2013, 20:27
  2. Μούδιασμα..
    By Phoenix.S in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 13-11-2011, 16:25
  3. SOS!!!!!!!!!!!ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ
    By eosygood in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 10-06-2011, 01:25
  4. ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΣΤΟ ΠΟΔΙ
    By lilium in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 18-03-2011, 22:38
  5. στα ακρα ρουβας
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 48
    Last Post: 29-11-2009, 00:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •