Περίεργη συμπεριφορά. Ποια η διαίσθηση σας;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    5

    Περίεργη συμπεριφορά. Ποια η διαίσθηση σας;

    Καλησπέρα. Θα ήθελα πολύ την διαίσθηση σας για κάτι που με απασχολεί! Δε θέλω να αναφέρω λεπτομέρειες για λόγους...
    Είχα πολλή στενή επικοινωνία με μια κοπέλα (οχι ερωτικά) κάτι το οποίο ήταν αμοιβαίο εδώ και μισό χρόνο περίπου. Όμως εξαιτίας ορισμένων συμπεριφορών και λαθών της απέναντι μου τελευταία, αναγκάστηκα και την μίλησα πολύ άσχημα μέσω μηνύματος! Γενικά είναι τύπος που δε καταλαβαίνει τίποτα, τα χώνει εκεί που πρέπει όταν της την μπαίνει κάποιος. Πιο πολύ και από τον τρόπο που της τα έχωσα εγώ!
    Περιμένα να μου δώσει μια εξήγηση για τα λάθη της και φυσικά αν πιστεύει πως δεν ήταν λάθος και είμαι άδικος απέναντι της, να μου απαντήσει με ανάλογο τρόπο με το δικό μου... Όμως το παράξενο είναι ότι δεν μου απάντησε τίποτα!
    Τι μπορεί να σημαίνει αυτό;
    Θα μου πείτε πολλά μπορεί να σημαίνει, απλώς θα ήθελα τη διαίσθηση σας. Ίσως κάποιοι/ες από εσάς εδώ μέσα να κάνατε το ίδιο. Γιατί όμως; Τι μήνυμα θα θέλατε να περάσετε με μια τέτοια συμπεριφορά;
    Ενδεικτικά αναφέρω κάποιες σκέψεις που με περνάνε από το μυαλό μου...
    1. ξέρει πως έχει άδικο, ξέρει ότι φταίει, καταλαβαίνει την οργή μου, όμως έχει εγωισμό μέσα της και δε θέλει να το παραδεχτεί...
    2. την πείραξαν τα λόγια μου και προτίμησε να μην απαντήσει για να με στεναχωρέσει περισσότερο (πραγματικά χίλιες φορές να έβριζε παρά που δεν μ απαντησε!). Και έτσι έδειξε και καλά ανωτερότητα και ότι δεν ασχολείται καθόλου, δεν την νοιάζει...
    3. δεν με δικαιολογεί για τον τρόπο μου, κάλλιστα θα μπορούσε να με σκυλοβρίσει, όμως προτίμησε να μην το κάνει γιατί εκτίμησε πολλά πράγματα που έχω κάνει γι αυτήν (που πραγματικά είναι πολλά, μου το έλεγε και η ίδια)...

    Τι λέτε εσείς; Ξέρω δε βοηθάω ιδιαίτερα μιας και δε δίνω πληροφορίες για το πως έγινε το όλο σκηνικό, όμως ίσως να σας έχει τύχει κάτι ανάλογο. Πως πιστεύετε σκέφτεται για μένα; Σκέφτομαι πάντως να ζητήσω συγνώμη που της τα είπα άσχημα (θα έπρεπε να της τα πω με ψυχραιμία)...

    Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αναγκάστηκα και την μίλησα πολύ άσχημα μέσω μηνύματος Πιο πολύ και από τον τρόπο που της τα έχωσα εγώ!
    πρεπει να σας γνωρισω κ το πατερα Μου για να τα χωνετε κ οι τρεις μαζι δε καταλαβενω τι επικοινωνια ειναι αυτη που εχετε κανετε διαγωνισμο γιασ το πιος θα μιλησει πιο ασχημα ?
    Σκέφτομαι πάντως να ζητήσω συγνώμη
    ζητα.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ζητα.
    Θητα.....!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    5
    Aλέξανδρε ευχαριστω καταρχάς για την απάντηση. Οχι δεν είμαστε οξύθυμοι χαρακτήρες, αντιθέτως... Απλά κάθε άνθρωπος έχει τα όρια του. Και πίστεψε με, με έφερε στο αμήν. Γενικά δεν υπήρχαν τσακωμοί και είχαμε τέλεια επικοινωνία με πολύ σεβασμό ο ένας για τον άλλον. Και απλώς ανέφερα πως δε καταλαβαινει τίποτα όταν την προσβάλλουν. Όχι ότι γενικά τα χώνει...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Θητα.....!
    γιοτα καπα λαμβα μι νι ξι

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    5
    καλά εγώ καίγομαι και εσείς πλάκα κάνετε μεταξύ σας... τέλος πάντων...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    γιοτα καπα λαμβα μι νι ξι
    Λαμβα?Λαμβανεις?Οβερ..

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by aetos View Post
    Aλέξανδρε ευχαριστω καταρχάς για την απάντηση. Οχι δεν είμαστε οξύθυμοι χαρακτήρες, αντιθέτως... Απλά κάθε άνθρωπος έχει τα όρια του. Και πίστεψε με, με έφερε στο αμήν. Γενικά δεν υπήρχαν τσακωμοί και είχαμε τέλεια επικοινωνία με πολύ σεβασμό ο ένας για τον άλλον. Και απλώς ανέφερα πως δε καταλαβαινει τίποτα όταν την προσβάλλουν. Όχι ότι γενικά τα χώνει...
    εγω βλεπω οτι μιαζετε παντος...
    http://www.youtube.com/watch?v=q5pJyeiTKh8&noredirect=1

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    115
    γεια σου αετε,ποσος καιρος εχει περασει μετα τα τελευταια μνμ που εστειλες?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Αγόρι μου εσύ δεν θέλεις διαίσθηση...τουλάχιστον μέντιουμ με ικανότητες διαμέσου....

    χίλια πράγματα μπορεί,αλλά κάτα πάσα πιθανότητα,έχει ψιλοτσαντιστεί και λέει δεν μας χέζεις-βλαμμένε...!!
    Αν αυτή η κατάσταση είναι πριν καιρό,σημαίνει ότι δεν την πολυκαίει και η περίπτωση....!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Αγόρι μου εσύ δεν θέλεις διαίσθηση...τουλάχιστον μέντιουμ με ικανότητες διαμέσου....

    χίλια πράγματα μπορεί,αλλά κάτα πάσα πιθανότητα,έχει ψιλοτσαντιστεί και λέει δεν μας χέζεις-βλαμμένε...!!
    Αν αυτή η κατάσταση είναι πριν καιρό,σημαίνει ότι δεν την πολυκαίει και η περίπτωση....!
    μαλιστα....

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by alex5 View Post
    γεια σου αετε,ποσος καιρος εχει περασει μετα τα τελευταια μνμ που εστειλες?
    Γεια σου Αλεξ! Ευχαριστω για την απαντηση! μια βδομαδα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    αν και οι πληροφορίες είναι λίγες και γενικά δε πιστευω στη διαισθηση , θα πω τη γνωμη μου.
    -Εγώ πιστευω πως θα τη πλήγωσε που της μιλησες τοσο ασχημα (αν και δε ξερω τι την πληγωνει και πόσο βαρια πραγματα της είπες) και το πήρε εγωιστικά και δεν απαντάει επίτηδες. Και μάλλον θα περιμένει να της ζητήσεις συγνώμη ή να κανεις ενα βήμα μεταμέλειας για τα όσα της είπες..
    -Μπορεί βέβαια να έπεσε και σε βαρια καταθλιψη αν την εριξες απ'τα συννεφα και να μην εχει ακόμη λόγια να υποστηρίξει τον εαυτό της. Αλλά αυτο δε μου πολυ-κολλάει γιατί την περιεγραψες πολύ τσαμπουκαλού..
    Κλείνω στη πρωτη αποψη μου.. αλλά αν της είπες πράγματα που ξέρεις πως τη πληγωσαν πολύ και ήταν υπερβολικά λόγω του οτι είχες ξεπερασει τα όρια, τότε θα σου πρότεινα να κανεις μια κίνηση αλλιώς δε προκειτε να μαθεις γιατι δεν απανταει. Ισως αν την επερνες τηλ να ηταν καλυτερα.

    Παντως εχει σημασια τι της ειπες, αλλο να της είπες πράγματα τα οποια δεν ειναι αλήθεια και απλά λόγω νευρων εκανες τη τριχα τριχιά
    και άλλο να της είπες τα πράγματα όπως είναι και αυτή απλά δε θελει να τα παραδεχθει.
    Δε ξερω αν εγινα κατανοητή στο τελευταίο αλλά στους καυγάδες αυτό είναι μια σημαντική λεπτομέρεια πιστευω.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Φλε αετέ, οι εικασίες και οι μαντεψιές δεν έχουν καμιά χρησιμότητα. Υπάρχει κάτι πιό άμεσο και αποτελεσματικό: Ο διάλογος.
    Τα πράγματα είναι απλά. Αν σε ενδιαφέρει αυτή η κοπέλα, μίλησέ της. Ρώτησέ την ευθέως τι της συμβαίνει και έσω έτοιμος να της ζητήσεις συγνώμη.
    Τα υπόλοιπα είναι παιχνίδια εγωισμού...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Καλημερα φιλε αετε.Δεν δινεις και πολλα στοιχεια οποτε δεν νομιζω να μπορει κανεις εδω να μυρισει τα νυχια του και να σου δωσει μια πιο ολοκληρωμενη αποψη.Αν θελεις ,πριν κανεις το οτιδηποτε ,δωσε μας μερικα στοιχεια, αλλιως παρε τηλ και συζητησε την. Παντως ετσι οπως μας την περιγραφεις,οντας τσαμπουκαλου, για να μην απαντησε θεωρω οτι δεν θελει να δωσει περισσοτερη εκταση στο θεμα γιατι ισως να θεωρει οτι δεν αξιζει. Να εχει πληγωθει ο εγωισμος της δεν νομιζω.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. διαίσθηση ή παράνοια???
    By nicole_evan in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 04-03-2013, 14:35
  2. Replies: 1
    Last Post: 10-12-2012, 14:23
  3. Περίεργη συμπεριφορά της κοπέλας μου
    By geo1986 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 09-08-2012, 22:58
  4. Περίεργη Συμπεριφορά
    By Aiantas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 20-01-2012, 21:25
  5. ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ
    By Laura in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 16-02-2006, 23:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •