ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1

    ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΙΜΑΙ 30 ΧΡΟΝΩΝ.ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2,5 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΑΝΕΙΟ 3,5 ΧΡΟΝΩΝ...!!ΠΟΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΑΧΥΤΙΚΟΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ.ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΤΑΝ ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ (7ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ)ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ.ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΜΟΝΟ ΑΓΧΟΣ.ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕΞ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΤΑΝ.ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΞΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΞΙ ΜΑΣ ΧΑΝΟΤΑΝ.ΕΚΟΨΕ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ,ΤΑ ΣΆΓΑΠΩ,ΤΑ ΕΡΩΤΙΚΑ ΦΙΛΙΑ...ΣΕΞ ΚΑΝΑΜΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΜΟΝΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ...ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.(ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΑΠΙΣΤΙΑΣ).ΑΥΤΟ ΟΣΑ ΠΕΡΝΟΥΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΝΟΤΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΙΕΖΩ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΑΛΛΟ ΜΑΛΩΝΑΜΕ ΚΑΝΑΜΕ ΣΕΞ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΩ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ...ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΡΧΙΣΕ ΑΥΤΟ ΝΑ ΒΑΡΕΝΕΙ,ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΝΕ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ,ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ 3ΦΟΡΕΣ ΣΕΞ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ.ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ.ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΛΕΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ,ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΣΕΞ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ.ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩΚΑΙ ΘΑ...ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ(ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΕΞ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ).ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΧΑΘΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΞΑΝΑΕΡΘΟΥΝ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΤΟΝ ΛΥΠΑΜΕ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΡΑΒΗΧΤΕΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΙΛΟΥΣ...ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΙ ΕΓΩ??????ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΚΡΟΣΚΕΛΕΣ ΚΕΙΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΑΜΕΣΑ!!!!!!!!!

  2. #2
    Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Everywhere...
    Posts
    60
    Καλημέρα!!

    Το διάβασα το κειμενάκι σου με προσοχή....και θέλω να σε ρωτήσω κάτι; Το δάνειο που κολλάει; Γιατί το αναφέρεις; Υπάρχει και οικονομική διαφορά μεταξύ σας ή το θέμα είναι αυστηρά σεξουαλικό; Γιατί από ότι καταλαβαίνω πέρα του σεξουαλικού δεν έχεις κάτι άλλο να του καταλογίσεις!

  3. #3
    Έχεις απευθυνθει σε ειδικό? (ψυχολόγο/σύμβουλο οικογενειακων σχέσεων) ώστε να πάρεις μια υπεύθυνη καθοδήγηση (κι ασχετως αν αυτος τυχον αρνειται να πάτε μαζι).
    Αναφερεις ένα δανειο και το ότι ανελαβε τη δουλεια του πατερα του. Υπάρχουν οικονομικά προβλήματα σ αυτα? ή η δουλεια ειναι μια συνεχώς αβεβαιη κατασταση την οποια προσπαθει αγωνιωδώς να κρατησει ζωντανη κι αυτο με τον καιρο έχει γινει το επικεντρο της προσοχής του?
    γιάννης

  4. #4
    ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΚΟΛΛΑΕΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ.ΣΕ ΕΙΔΙΚΟ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΚΤΟΣ ΤΟ ΝΑ ΜΕ ΣΠΡΩΞΕΙ ΣΤΟ ΝΑ ΦΥΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΛΑ ΕΙΧΕ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΔΕΝ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΚΑΤΙ Ο ΕΝΑΣΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΑΠΛΑ ΑΥΤΟΣ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Ελένη δεν είναι απαραίτητο να χωρίσεις. Μπορείτε να κάνετε μια συμφωνία, εφόσον το επιθυμείτε αμφότεροι, για τη διατήρηση του status quo. Μόνο πρωτότυπη δεν είναι η περίπτωσή σου και υπάρχουν λύσεις.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    Quote Originally Posted by ΕΛΕΝΗΚ View Post
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΙΜΑΙ 30 ΧΡΟΝΩΝ.ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2,5 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΑΝΕΙΟ 3,5 ΧΡΟΝΩΝ...!!ΠΟΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΑΧΥΤΙΚΟΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ.ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΤΑΝ ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ (7ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ)ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ.ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΜΟΝΟ ΑΓΧΟΣ.ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕΞ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΤΑΝ.ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΞΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΞΙ ΜΑΣ ΧΑΝΟΤΑΝ.ΕΚΟΨΕ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ,ΤΑ ΣΆΓΑΠΩ,ΤΑ ΕΡΩΤΙΚΑ ΦΙΛΙΑ...ΣΕΞ ΚΑΝΑΜΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΜΟΝΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ...ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.(ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΑΠΙΣΤΙΑΣ).ΑΥΤΟ ΟΣΑ ΠΕΡΝΟΥΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΝΟΤΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΙΕΖΩ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΑΛΛΟ ΜΑΛΩΝΑΜΕ ΚΑΝΑΜΕ ΣΕΞ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΩ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ...ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΡΧΙΣΕ ΑΥΤΟ ΝΑ ΒΑΡΕΝΕΙ,ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΝΕ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ,ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ 3ΦΟΡΕΣ ΣΕΞ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ.ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ.ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΛΕΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ,ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΣΕΞ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ.ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩΚΑΙ ΘΑ...ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ(ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΕΞ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ).ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΧΑΘΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΞΑΝΑΕΡΘΟΥΝ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΤΟΝ ΛΥΠΑΜΕ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΡΑΒΗΧΤΕΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΙΛΟΥΣ...ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΙ ΕΓΩ??????ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΚΡΟΣΚΕΛΕΣ ΚΕΙΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΑΜΕΣΑ!!!!!!!!!
    γεια σου .
    πως ξερεις οτι δεν υπαρχει τριτο προσωπο ? ειδικα που δε θελει να καμνει καθολου σεξ μαζι σου ..... ζητας τη βοηθεια μας κ καλα κανεις αλλα πως να βοηθησουμε ? οσες συμβουλες κ να ακουσεις απ τη στιγμη που ο αλλος εδω κ χρονια εχει παψει να προσπαθει ..... δε φτανει μονο εσυ να το παλευεις .... κ σε ειδικο να πατε τιποτε δε θα γινει (ασε που δε δεχεται ουτε αυτο ).

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    Quote Originally Posted by smigol View Post
    Καλημέρα!!

    Το διάβασα το κειμενάκι σου με προσοχή....και θέλω να σε ρωτήσω κάτι; Το δάνειο που κολλάει; Γιατί το αναφέρεις; Υπάρχει και οικονομική διαφορά μεταξύ σας ή το θέμα είναι αυστηρά σεξουαλικό; Γιατί από ότι καταλαβαίνω πέρα του σεξουαλικού δεν έχεις κάτι άλλο να του καταλογίσεις!
    μονο σεξουαλικο προβλημα υπαρχει ? το οτι επαψε να της δειχνει αγαπη , το οτι δεν επικοινωνουν δεν ειναι θεμα ?το οτι την κοροιδευει λεγοντας της πως θα αλλαξει ....
    ακομη κ σεξουαλικο να ηταν απ τη στιγμη που δεν τον ενδιαφερει καθολου ουτε αυτο ενω ειναι μια φυσικη αναγκη φτανει κ παραφτανει ...

  8. #8
    Quote Originally Posted by wstyron View Post
    γεια σου .
    πως ξερεις οτι δεν υπαρχει τριτο προσωπο ? ειδικα που δε θελει να καμνει καθολου σεξ μαζι σου ..... ζητας τη βοηθεια μας κ καλα κανεις αλλα πως να βοηθησουμε ? οσες συμβουλες κ να ακουσεις απ τη στιγμη που ο αλλος εδω κ χρονια εχει παψει να προσπαθει ..... δε φτανει μονο εσυ να το παλευεις .... κ σε ειδικο να πατε τιποτε δε θα γινει (ασε που δε δεχεται ουτε αυτο ).

    ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ STATUS Η΄ΝΑ ΦΥΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    τι να σου πω .... επειδη το θεμα χρονισε ... επειδη δυστυχως ο αντρας σου αδιαφορει .... δε φαινεται λυση .
    το μονο που μπορω να πω ειναι οτι εγω θα χωριζα . για το παιδι ισως το σκεφτομουν αλλα τελικα θα εφευγα

  10. #10
    Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Everywhere...
    Posts
    60
    Quote Originally Posted by wstyron View Post
    μονο σεξουαλικο προβλημα υπαρχει ? το οτι επαψε να της δειχνει αγαπη , το οτι δεν επικοινωνουν δεν ειναι θεμα ?το οτι την κοροιδευει λεγοντας της πως θα αλλαξει ....
    ακομη κ σεξουαλικο να ηταν απ τη στιγμη που δεν τον ενδιαφερει καθολου ουτε αυτο ενω ειναι μια φυσικη αναγκη φτανει κ παραφτανει ...
    "ΠΟΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΑΧΥΤΙΚΟΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ."
    Αυτό διάβασα εγώ φίλε/η μου wstyron! Και γι' αυτό είπα αν το πρόβλημα της είναι μόνο το σεξουαλικό. Και επίσης μας είπε η φίλη μας πως ποτέ ο άνθρωπος δεν ήταν πολύ διαχυτικός και τώρα της λείπει η διαχυτικότητα. Άρα λοιπόν.....γιατί να άλλαξε αυτός και να μην άλλαξε αυτή; Μια ερωτησούλα κάνω! Δεν παίρνω κανενός το μέρος απλά λέω πως το νόμισμα έχει δύο πλευρές!
    Και επίσης σε ερώτηση του ioannis2, η φίλη μας απάντησε πως δεν θέλει να πάει σε ειδικό γιατί θεωρεί πως τα έχει καλά με τον εαυτό της! Μα αν θέλεις να προσπαθήσεις να σώσεις τον γάμο σου, αρκεί να το θέλεις πραγματικά, όχι σε έναν αλλά σε 5 ειδικούς θα πας!
    Αυτά από εμένα.....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    Quote Originally Posted by smigol View Post
    "ΠΟΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΑΧΥΤΙΚΟΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ."
    Αυτό διάβασα εγώ φίλε/η μου wstyron! Και γι' αυτό είπα αν το πρόβλημα της είναι μόνο το σεξουαλικό. Και επίσης μας είπε η φίλη μας πως ποτέ ο άνθρωπος δεν ήταν πολύ διαχυτικός και τώρα της λείπει η διαχυτικότητα. Άρα λοιπόν.....γιατί να άλλαξε αυτός και να μην άλλαξε αυτή; Μια ερωτησούλα κάνω! Δεν παίρνω κανενός το μέρος απλά λέω πως το νόμισμα έχει δύο πλευρές!
    Και επίσης σε ερώτηση του ioannis2, η φίλη μας απάντησε πως δεν θέλει να πάει σε ειδικό γιατί θεωρεί πως τα έχει καλά με τον εαυτό της! Μα αν θέλεις να προσπαθήσεις να σώσεις τον γάμο σου, αρκεί να το θέλεις πραγματικά, όχι σε έναν αλλά σε 5 ειδικούς θα πας!
    Αυτά από εμένα.....
    το να παιρνει καποιος το μερος της μιας η αλλης πλευρας δεν ειναι κακο (κατα την αποψη μου ) αυτο κανω κ εγω .το αρκετα καλα δεν σημαινει οτι ηταν καλα ετσι δεν ειναι? αρα δεν σημαινει οτι δεν της ελειπε αυτο το κατι ...
    για τον ειδικο γραφει οτι του προτεινε να πανε . οντως πολλες φορες υπαρχουν 2 οψεις . αλλα απ την στιγμη που ο αλλος δεν προσπαθει μπορεις να καταλαβεις ποιος "φταιει "
    το φταιει το βαζω σε εισαγωγικα γιατι εμενα δε με ενδιαφερει αν φταιει η οχι . απλα ειναι κριμα .

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Εγώ πάντως αυτή τη σιγουριά πως δεν υπάρχει άλλη, ενώ ένα χρόνο δεν έχουν κάνει σεξ, δεν την καταλαβαίνω.
    Δεν ξέρω, αλλά όλοι αυτοί οι παντρεμένοι που κυκλοφορούν ξελιγωμένοι εκεί έξω, ποιοι είναι αν όχι αυτοί που έχουν βαρεθεί το σεξ με τη γυναίκα τους;
    Έχω παρατηρήσει, ότι όσο πιο εύκολα την πέφτει κάποιος, τόσο πιο παντρεμένος είναι.
    Η μόνη περίπτωση να μην υπήρξε άλλη, είναι να μην του κάθεται καμιά.

  13. #13
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Εγώ πάντως αυτή τη σιγουριά πως δεν υπάρχει άλλη, ενώ ένα χρόνο δεν έχουν κάνει σεξ, δεν την καταλαβαίνω.
    Δεν ξέρω, αλλά όλοι αυτοί οι παντρεμένοι που κυκλοφορούν ξελιγωμένοι εκεί έξω, ποιοι είναι αν όχι αυτοί που έχουν βαρεθεί το σεξ με τη γυναίκα τους;
    Έχω παρατηρήσει, ότι όσο πιο εύκολα την πέφτει κάποιος, τόσο πιο παντρεμένος είναι.
    Η μόνη περίπτωση να μην υπήρξε άλλη, είναι να μην του κάθεται καμιά.

    ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΟΥ.ΕΞΑΛΛΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ .ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΤΙ ΑΝ ΓΙΝΟΤΑΝ...ΟΛΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Εσυ απ οτι κατάλαβα δε θες να χωρίσεις. Και μάλλον και δε μπορείς να χωρίσεις. Αμα ηταν θα χες φύγει. Οπότε μπορείτε να κάνετε μια συμφωνία προκειμένου να προασπίσετε αλλα συμφέροντα. Και ναι πιστεύω κι εγώ οτι δεν παίζει άλλη εφόσον δεν είναι αδικαιολογήτως απών. Απ οτι κατάλαβα έχει πολύ στρες, που σημαίνει οτι και οταν το κάνατε, θα τελείωνε πριν καν μπει μέσα σου. Άραγε πόσο συχνά την παίζει?

  15. #15
    ΕΛΕΝΗΚ, από την όλη συμπεριφορά του, μήπως φαινεται σαν να τον απασχολεί κατι έντονα, βυθισμένος στη σκέψη του που λέμε, ως εαν να τον βασανίζει κάτι? Οταν πιο πριν σου προτεινα ειδικο, δεν εννοουσα απαραιτητα να πάτε μαζι, αρκει να πας μόνη σου, κι οπως σου λεει κι αλλο μέλος αμα χρειαστει θα πας και σε 5. Τουλαχιστον στα πρωτα χρονια του γαμου, λαμβανομενου υποψη και του οπως λες δεν ηταν διαχυτικος, εδειχνε ωστοσο ευτυχισμενος, επεδιωκε να ναι συνεχεια μαζι σου, εδειχνε ενθουσιασμο που ειναι μαζι σου, υπηρχαν χαδια κι ωραια λογια? Πόσο άλλαξε η συμπεριφορα του με το που ανελαβε την επιχειρηση του πατερα του? Από τις περιγραφες σου πάντως δεν φαινεται να υπάρχει άλλη, θα ελειπε απ το σπιτι χωρις να ξερεις που ειναι, θα εβρισκε δικαιολογιες, θα σου παριστανε τον ερωτικο για να νομιζεις πως ειναι καλα μαζι σου κλπ.
    γιάννης

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. θελω να χωρισω
    By deppy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 16-01-2013, 10:26
  2. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ
    By μαρι in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 26-06-2012, 16:08
  3. Replies: 15
    Last Post: 24-02-2012, 06:17
  4. θέλω να χωρίσω
    By keep_walking in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 11-02-2010, 19:46
  5. Δεν θέλω να χωρίσω...
    By dinad in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 20-07-2007, 09:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •