Ειμαι εγω υπερβολικη;; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    5
    Ευχαριστω για τις απαντησεις σας. θα επανελθω αμεσως να απαντησω στον καθενα σας. απλα να απαντησω για αρχη για καποια που γραφτηκαν οτι ισως ειμαι εγω κουραστικη... δε σας παρεξηγω γιατι δε μ ξερετε. πραγματικα δεν ειμαι. δεν πρηζω παιδια, πως το λενε. νομιζω πως απλα επεσα σε καποιες απο τις πολλες περιπτωσεις ανθρωπων που ειναι ετσι. δε νομιζω πως εχω εγω το προβλημα. γ αυτο κ δε μπηκα στο κοπο να αναλυσω καταστασεις. επανερχομαι...

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    5
    Θεοφανια δεν νομιζω πως κανω κατι λαθος εγω. δεν σπαω @@ οπως λες. τωρα αν εσυ θεωρεις σπασιμο @@ αν στειλω ενα μηνυμα ή παρω τηλ μια υποτιθεται φιλη μ για χρονια πολλα, ε τι να πω.

    Diana1982, προτιμω να μ το πει στα ισια. δε μ αρεσουν τα ομορφα ψεματα. Σιγουρα δεν εχω υπογραψει συμβολαιο φιλιας, αλλα δε μπορεις σημερα να εισαι η κολλητη μ που θα κατσω να ακουσω ολα τα προβληματα σου κ να προσπαθησω να σ βοηθησω κ αυριο κ τις υπολοιπες μερες της εβδομαδας ξαφνικα θα εχεις αλλαξει σταση δε θα εχεις χρονο να μ ακουσεις, δεν θα μ σηκωνεις τηλ κλπ μεχρι να με ξαναχρειαστεις!

    Unlucky ωραια τα λες. κ εγω το πιστευω οτι με περνανε για χαζη, την αγαθη φιλη που την θυμομαστε οποτε εχουμε προβληματα κ μπορει να βοηθησει. κ με ενοχλει οταν το κανουν αυτο φιλες καλες υποτιθεται. αντε για γνωστους δε θα σκασω κιολας. οσο για το φεις πιο πολυ για επικοινωνια το εχω με ατομα που ειναι μακρια μ. δε θα κατσω να πρηξω τη φιλη που μενει στη γειτονια μ. αλλα μ εχει τυχει φιλη να μ πει οτι δε θελω να μιλαω στο φεις κ το εχω απλα να περναω ετσι την ωρα μ. ε ωραια στο φεις δε θες να μ μιλησεις. τηλ σε παιρνω παλι δε το σηκωνεις. κ το τηλ το εχεις προφανως μονο για να περνας την ωρα σου, να παιζεις παιχνιδια κλπ ε; α ξεχασα... κ για να με παρεις τηλ οταν με χρειαστεις.

    σοκολατα14 χαιρομαι που με νιωθεις. οπως λες σ εχουν τυχει κ σενα αναλογα παραδειγματα κ καταλαβαινεις. ετσι ακριβως. επειδη ανεχονται κ καποιοι τετοιες συμπεριφορες, δε θα πρεπει να τις ανεχτω κ εγω. γι αυτο κ ξεκοβω απο κατι τετοια ατομα. ετσι οπως το λες, ειλικρινεια πανω απ ολα. τουλαχιστον το εκτιμας, λες οκ δεν κανουμε μαζι, αλλα οταν σ λεει ιδεα σου ειναι κ δε σε γραφω κ σε νοιαζομαι φιλη μου, ε σε κοροιδευει κ παιζει με τη νοημοσυνη σου. σε θεωρει χαζη. ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΕΧΕΙ STAND-BY μολις της προκυψει καποιο προβλημα να σε θυμηθει κ να την βοηθησεις!

    CHILD το θεμα ειναι οτι εγω ειμαι συζητησιμη κ μπορω ν κανω τη κουβεντα αυτη που λες, αλλα οι αλλοι συνηθως δεν ειναι. δε το ξεκαθαριζουν. λενε ομορφα ψεματα νομιζοντας οτι ειμαι καμια χαζη.

    mnimonio οχι δεν ειμαι κουραστικη ουτε στελνω 100 μνμ. οχι δε μ συμβαινει με ολους. απλα μ ετυχαν καποιες περιπτωσεις τελευταια. κ γενικα παρατηρω πολλους ανθρωπους ετσι. κ με προβληματιζει γιατι καποιοι ηταν φιλοι μ καλοι (η ετσι νομιζα). οχι δεν ειναι ανθρωπινο να μη θες να μιλησεις ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ (δε μιλαω για μια μονο φορα ή καποια στιγμη) σε μια φιλη σου, που την θυμασαι ομως οταν εχεις δυσκολιες. δε θες να μιλησεις; μη σωσεις. αλλα τι με παιρνεις τηλ οταν σου συμβει κατι κ με εχεις αναγκη;;;

    Marsia ετσι ακριβως. αυτο κανω απο δω κ στο εξης. απλως αναρωτιεμαι μηπως εγω ειμαι η υπερβολικη. γιατι μπορει να πουν αρκετοι οτι ε ενταξει δε βαριεσαι ας μην απανταει ποτε, φιλοι ειμαστε δε πειραζει δε θα μαλωσω. ε οχι εγω θα μαλωσω! ειδικα σε 1-2 κολλητες τα πα ασχημα. αλλα πλεον απλα ξεκοβω, γτ κ διαλογο να θελω να κανω, δε προκειται. τα δικα τους θα πουν, οτι κ καλα ειναι ιδεα μ κ με νοιαζονται.. το βλεπω........

  3. #33
    εγώ πάντως έχω να πω ένα παράδοξο που παρατηρώ. Σε εποχές κρίσης, που το να βγαίνει κανείς συχνά με φίλους είναι πολυτέλεια, αντί να βρισκόμαστε με πιο απλούς τρόπους, πχ σπίτια, απλές βόλτες κτλ. κλεινομαστε περισσότερο σπίτι μας. Δεν βγάζω και τον ευατό μου από το χορό, αλλά εγώ πχ δεν μένω μόνη μου για να καλώ συχνά κόσμο, άσε και που καλώ σπάνια έρχονται.

  4. #34
    Θα με ενδιέφερε ίσως να σπάσουμε την ανωνυμία μας και να βγούμε για καφέ κάποια στιγμή, μπορεί να προκύψει κάτι.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    evaki σε μια σχέση δε φταιει ο ενας μόνο. Άρα η σκέψη σου οτι δεν εχεις εσυ το πρόβλημα δε πιστευω πως είναι σωστή. Εξάλλου ανοιξες ολόκληρο θεμα για ενα πρόβλημα που έχουν οι φίλοι σου?
    εγώ παντως συμφωνώ με τη θεοφανία οτι δε μπορεί όλοι οι φίλοι σου ή όλα τα αχάριστα άτομα που σε γράφουν να έπεσαν πάνω σου.
    Μου θυμίζει τη φράση "όλοι οι αντρες είναι γουρούνια"
    Προφανώς δε ταίριαξες με τις φιλίες σου, προφανώς δεν είναι 'φιλοι' αυτοί που εσύ αποκαλείς φίλους, μπορεί να απαιτείς πολλά ώρες ώρες , ε στα είπαν κ πιο πανω οι αλλοι πιο καλογραμμένα.
    Πάντως απο τη στιγμή που τελικά πιστεύεις πως φταίνε οι άλλοι και οτι οι άλλοι σε γράφουν για αδικαιολόγητους λόγους τότε δε καταλαβαίνω το πρόβλημα οτι απλά αδικείσαι?

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    3
    Evaki sigoura den eisai ypervoliki, alla isws to idaniko einai na sizitiseis mazi tus. an deis oti afu tus exeis milisei den kanoun kamia prospatheia na alla3un tote tha fygeis kserwntas pws ekanes kathe prospatheia. gt sigura prepei na akuseis kai ti diki tous plevra. isws i anagki na tus exeis konta su se kanei ligo piestiki apenanti tus kai tha simfwnisw pws oi filoi den einai ktima mas. i piesi kamia fora mborei na ferei antitheta apotelesmata

  7. #37
    Quote Originally Posted by evaki25 View Post
    καλημερα. μπηκα σ πειρασμο να γραψω κ εγω κατι που μ απασχολει κ θα θελα να δω τι λενε κ αγνωστοι πανω σ αυτο, γιατι οκ οι οποιες φιλες μ λενε εχω δικιο αλλα μπορει να το λενε επειδη με εχουν κ φιλη κ ισως κ αυτες να με ανεχονται με τα κουσουρια μ κ δε θελουν να μ πουν ξεκαθαρα οτι ειμαι λαθος.
    λοιπον στο θεμα.. δεν ανεχομαι να με γραφουν οι αλλοι ποσο μαλλον οταν υποτιθεται ειναι φιλοι! τι θελω να πω... σας ρωτω είναι λογικο να περνεις πχ τηλ μια φιλη σου, να σ λεει εχει δουλεια θα σε παρει αυτη σε λιγο κ να μη σε παιρνει καθολου; λες αντε ειχε δουλεια, ομως μετα την βλεπεις στο φεις να ανεβαζει τραγουδια κ να σχολιαζει στον εναν κ τον αλλον.. ή πχ να στελνεις μηνυμα για χρονια πολλα σε καποιον κ ουτε ν μπαινει στο...κοπο να σ πει ενα ευχαριστω. ή ν στελνεις σ καποια φιλη σ υποτιθεται στο φεις μηνυμα τι κανει, να το διαβαζει κ να μη σ απανταει καθολου!!! ουτε ενα καλα ειμαι... κ φυσικα αμα πεις οτι μ πειραζει αυτη η συμπεριφορα κ εχω καταλαβει οτι γινομαι κουραστικη, σ λενε κ απο πανω οτι κανεις λαθος κ απλα ειχαν δουλεια. δε μπορω καθολου κ οποιον/α κανει κατι τετοια τον ξεκοβω πλεον! μηπως ειμαι υπερβολικη;; δε θελω να με γραφουν! γιατι δηλ εγω οταν μ στελνει καποια φιλη μνμ αμεσως προσπαθω να απαντησω; κ οχι μονο φιλη, ακομα κ γνωστη! τουλαχιστον πες το ρε φιλη, δε γουσταρω να σ μιλαω, σε θυμαμαι μονο οταν εχω προβληματα, γι αυτο κ σε κανω παρεα. κατα τ αλλα γραμμενη σ εχω.. γιατι δε το λενε;; χαζη με περνανε; οτι δε καταλαβαινω;

    υγ: οχι δεν ειναι το προβλημα της ζωης μ. μην απορειτε για την ωρα που το στελνω, απλα κοιμομουν ολη μερα...
    Εγώ αγαπητή μου έχω κόψει δύο χρόνια τους παλαιούς φίλους και είναι σαν να έχω κόψει το κάπνισμα.Ανέπνευσα.Δεν υπάρχει καμία φιλία σήμερα.Γράφτους όλους για μία περίοδο.Βέβαια για πάντα χωρίς φίλους δεν μπορεί να κάτσεις αλλά μία περίοδος αποτοξίνωσης δεν βλάπτει.Και να κάνετε αλλαγή φίλων όπως κάνετε αλλαγή στις ταπετσαρίες.Άλλο αλλαγή φίλων και άλλαγη φύλου όπως έλεγε και η Πέπη.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Quote Originally Posted by ταλαίπωρος View Post
    Εγώ αγαπητή μου έχω κόψει δύο χρόνια τους παλαιούς φίλους και είναι σαν να έχω κόψει το κάπνισμα.Ανέπνευσα.Δεν υπάρχει καμία φιλία σήμερα.Γράφτους όλους για μία περίοδο.Βέβαια για πάντα χωρίς φίλους δεν μπορεί να κάτσεις αλλά μία περίοδος αποτοξίνωσης δεν βλάπτει.Και να κάνετε αλλαγή φίλων όπως κάνετε αλλαγή στις ταπετσαρίες.Άλλο αλλαγή φίλων και άλλαγη φύλου όπως έλεγε και η Πέπη.
    δε φανταζεσαι ποσο σε νιωθω! και φαντασου δεν καπνιζω ( χαχαχα) αλλα ετσι πρεπει να είναι όπως το παρομοιάζεις. Και γω τους εριξα μια μουντζα οριστικη όμως! Ενταξει κραταω τα τυπικα σε γιορτες κτλ και παρολο που ελαβα ένα μειλ ότι τους "λειπω" δεν υπεκυψα όχι γιατι κραταω κακια αλλα θελω ουσια στη ζωη μου και να περναω καλα και να εμπιστεύομαι τις φιλες-φιλους. το να εχω μια παρεα για να βγω και να νιωθω δυο φορες μονη και καχυποπτη δε μου ταιριαζει.

  9. #39
    γεια σου evaki25 μιας και διάβασα το θέμα σου είπα να πω και γω την άποψη μου! οι φιλικές σχέσεις είναι τόσο όμορφες, γλυκές και ειλικρινείς που δεν έχουν πρέπει να με πάρει τηλ, πρέπει να απαντήσει στο μήνυμα μου αυτό άλλωστε είναι το ευγενικό όπως σωστά είπες, άλλα αυτά είναι τυπικούρες που τα έχουμε με τους γνωστούς. Μου κάνει εντύπωση που είσαι σίγουρη πως το πρόβλημα το έχουν οι άλλοι, όπως πολύ σωστά είπε η Θεοφανία όταν το πρόβλημα επαναλαμβάνεται με διαφορετικούς ανθρώπους κάτι θα κάνεις λάθος.. Επίισης να σου πω πως δε πιστεύω να υπάρχει άνθρωπος που θα σου πει δε σε γουστάρω κοπελια, αραίωσε όσο ειλικρινής και να είναι, (μόνο αν τον φέρεις στο αμήν)! Είμαι ένας από τους ανθρώπους που τυχαίνει να μην απαντάω σε μερικούς, που λεω θα σε πάρω και δε παίρνω όχι γιατί είμαι κακία και σνομπ αρχικά γτ μπορεί να ξεχαστώ είναι ανθρώπινο άλλωστε ή γιατι κάποιος μου τα έχει κάνει τσουρέκια, στη δεύτερη περίπτωση απλά δε το νιώθω φίλο μου, είναι γνωστός που βαριέμαι φρικτά να του μιλήσω.Ισως να έχεις μπερδέψει τη σημασία της φιλίας και αυτά τα 4-5 άτομα να μην είναι ΦΙΛΟΙ! Επίσης σαν άνθρωποι περνάμε φάσεις υπάρχουν ώρες τις ημέρας που θα με πιάσει τρέλα και θα σαχλαμαρίζω και άλλες που θέλω την ησυχία μου, στην ησυχία λοιπόν όσο και αν σου φαίνεται περίεργο δε μιλάω ουτε με φίλους, μαμά μπαμπά και τα συναφη. Στις σχέσεις μας με τους άλλους ανθρώπους δεν είναι θέλω κάτι τώρα οπότε εσύ που είσαι φίλος ΠΡΕΠΕΙ να ανταποκριθείς. απλά chill out

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κοπελα μου ολο αυτο θεωρω πηγαζει απο ανασφαλεια οτι δεν εισαι αποδεκτη απο τον περιβαλλον σου κιολας,Καταλαβεις οφειλεις οτι δεν ειναι ολες οι ωρες ιδιες,πιθανον οι φιλες σου να θελουν λιγο χρονο μονες για να ηρεμησουν να σκεφτουνε η μαζι με το αγορι τους η να περασουν χρονο μαζι με τους δικους τους,Αυτο δεν σημαινει οτι δεν νοιαζονται για σενα πιθανον εχουν κ προβληματα που δεν γνωριζεις κ αγωνιζονται να τα λυσουν,προσπαθησε να τους σταθεις να μαθεις τι συμβαινει κ ετσι κ μπορεις να βοηθησεις αλλα αν δεν θελουν να σου πουν μην τις πιεσεις,

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Ειμαι υπερβολικη μηπως?
    By jennyjuly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 02-07-2012, 23:58
  2. ειμαι εγω υπερβολικη και υποχονδρια η....
    By natas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 08-10-2011, 22:55
  3. υπερβολικη οργη ή συγχωρεση?
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 14-05-2011, 18:13
  4. ΝΙΩΘΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΚΟΥΡΑΣΗ-ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΚΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 13-04-2011, 15:39
  5. ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΣΧΕΣΗ Κ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΖΗΛΙΑ S.O.S.
    By tete in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 18-11-2009, 10:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •