η φιλια μετ εμποδιων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820

    η φιλια μετ εμποδιων

    Καλησπερα σας κ παλι,Εδω κ αρκετο καιρο μοιραστηκα εδωπερα την ιστορια μου η οποια συνοπτικα εχει ως εξης για οσους δεν γνωριζουν:ο πατερας μου σκοτωθηκε αποτομα κ παραλληλα με αυτο μετακομισε στην γειτονικη πολη κ ενας θειος ο οποιος μας ηταν αγνωστος εως τοτε εσπευσε να μας συμπαρασταθει μεσα στο πενθος μας κ δεθηκαμε τρομερα μετα αρχισε να αλλαζει τακτικη με πλησιασε κ με κακοποιησε κατι που δεν γνωριζει σχεδον κανεις κ την επεφτε διαρκως σε ολες μου τις φιλες με αποτελεσμα να αραβωνιαστει με μια κ αργοτερα να την παντρευτει κ να κανουν κ παιδι μετα εγω γνωρισα το αγορι μου που θελουμε κανουμε οικογενεια κ επειτα εγινε ενας μεγαλος καυγας επειδη καταλαβαμε οτι ο πατερας του θειου μας ειχε φαει κατι λεφτα κ αποκοπηκαμε με αυτους,Εγω πονεσα τρομερα επειδη επαψε επικοινωνει μαζι μου κ η φιλη μου που αγαπαω παρα πολυ,Περασε ενα πολυ μεγαλο διαστημα που ημουν απολυτα χαλια για αυτο το θεμα κ τωρα επιτελους αρχισε παλι να μου μιλαει η κοπελα αυτη!!!!Η χαρα μου ειναι πολυ μεγαλη που μου ειπε οτι της λειπω κ εγω απλα ειναι τοσα πραγματα που δεν γνωριζει κ ειναι πεπεισμενη οτι ο πεθερος της κ ο αντρας της ειναι αγιοι ανθρωποι κ εμεις ττους αδικησαμε που τους κατηγορησαμε οτι μας εφαγαν λεφτα κ εννοειται δεν γνωριζει απολυτως τιποτα για το θεμα της κακοποιησης μου απο τον αντρα της,Επομενως το ερωτημα μου ειναι πως θα κινηθω απο εδω κ περα?πιστευω δεν πρεπει να αποκαλυψω κατι ωσπου να αντιληφθει κ η ιδια που εμπλεξε,ειναι κ το παιδι της που πρεπει να προστατευτει πανω απο ολα,αυτη τωρα φαινεται οτι θελει να μιλαμε κ εγω εννοειται θελω απλα δεν ειναι ετοιμη να με συναντησει απο κοντα κ δεν ξερω πως θα την πεισω να την βλεπω εστω για καφε οταν θελησει η ιδια της δινω οσο χρονο θελει για μην την πιεσω εννοειται για κατι

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το θεμα κ τωρα επιτελους αρχισε παλι να μου μιλαει η κοπελα αυτη!!
    χμμ πολυ εντυποσιακο θα ελεγα.. ξεπερασε σε πλοκη ακομα κ το ανελειτο μπερδεμα της δικης μου ιστοριας

    τωρα..
    κ ο αντρας της ειναι αγιοι ανθρωποι κ εμεις ττους αδικησαμε που τους κατηγορησαμε οτι μας εφαγαν λεφτα
    το μονο που εχεις να κανεις αν θελεις να της μιλας ειναι να κανεις οτι συμφωνεις μαζι της μεχρι να δες που το παει αν αρχισει κ η ιδια να σου κανει παραπονα για τον αντρα της τοτε θα βρεις ευκαιρια να της πεις κ εσυ τα δικα σου αλλιως δε νομιζω...

    ομως αυτο που λεει
    οτι ο πεθερος της κ ο αντρας της ειναι αγιοι ανθρωποι κ
    με βαζει σε υποψιες για το ποσο ηλικρινης ειναι. ειναι δυνατον να πιστευει κατι τετοιο? καλα να σου πει οτι δεν ειναι ετσι αλλα να σου λεει ειναι αγιοι?

    δε ξερω τι παιζει υποθετω αλλα αν την εχει κακοποιησει κ αυτη κ παιζει θεατρο για να μη διξει τις πληγες της αυτο ειναι σοβαρο κ ετσι βαζει σε κυνδηνο κ τον εαυτο της κ τα παιδια που εχει.. αρα αν ειναι ετσι πρεπει πανω απ ολα να μαθει να αγαπα τον εαυτο της.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα τα λες Αλεξανδρε κ σ ευχαριστω ολο αυτον τον καιρο για την συμπαρασταση πραγματικα ειναι για μενα τρομερα ευχαριστο το γεγονος οτι η φιλη μου τωρα μου μιλαει κανονικα,ετσι κ θυμασαι καλα μου το ειπε κ ο πνευματικος μου οτι θα γινει κ εγινε!εννοειται κ συμφωνω σ ο,τι λεει κ δεν της μιλαω καθολου για αυτους τους ανθρωπους μην πω κατι που θα την λυπησει απλα θελω με τον καιρο να την πεισω να τα λεμε απο κοντα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αν θες να τη πεισεις να τα λετε απο κοντα θα πρεπει να δεις το θεμα με πολυ διπλωματια γιατι αρχικα αυτα που θα της πεις αναγκαστικα δε θα ειναι αυτα που θα εχεις στο μυαλο σου για την ωρα.. κ μην επιμενεις πολυ να μιλας αλλα με μετρο δηλαδη μη τις στηλεις 100 σμσ που να λενε ελα να συναντηθουμε αστη να το καταλαβει μονη της οτι τις ελειψες αν το καταλαβει τα υπολυπα θα ειναι ευκολα σχεδον η πολυ επιμονη σημερα δεν εκτιμαται δυστιχως....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Κι εγω που νόμιζα πως δεν υπάρχουν χειρότερα!!!Η φίλη σου πρεπει να ακούσει και την δική σου πλευρά,αλλα το τι θα πιστέψει ειναι δικο της θέμα.Σε ότι αφορά τους άλλους,δυστυχώς κάποια πράματα φαίνονται με τον καιρο κι ότι ειναι ο άλλος θα φανεί..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Εμενα με στηριζει κ το αγορι μου σ αυτην την ιστορια ενω γνωριζει μονο για την κλοπη κ οχι για την κακοποιηση,θεωρω οτι πρεπει να καταλαβει μονη της οτι αυτοι οι ανθρωποι δεν ειναι της προκοπης κ επειτα να της μιλησω μετα απο αρκετο καιρο,ειναι τρομερα λεπτο το θεμα ειδικα το να της πω ο αντρας σου με κακοποιησε κ φοβαμαι παρα πολυ οτι θα πληγωθει απο αυτους τους ανθρωπους κ θα της φερθουν ασκημα επειδη εχουν την ταση να εκμεταλλευονται τον κοσμο,Ο αντρας της ειναι ανισοροπος ψευτης κ βιαιος ο πεθερος της απατεωνας κ κλεφτης,Προστοπαρων της μιλαω για καθημερινα θεματα ασχετα αλλα δεν της λεω να βρεθουμε απο κοντα απλα θελω σιγα σιγα να την πεισω να βλεπομαστε για καφε κ ο,τιδηποτε παθει απο αυτους θελω να ειμαι κοντα της

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ανισοροπος ψευτης κ βιαιος ο
    για ηλεκτροσοκ ειναι :D
    θελω σιγα σιγα να την πεισω να βλεπομαστε για καφε κ
    μερικες φορες βοηθαει απλα να το πιστευεις οτι μπορεις...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Τάρια View Post
    Κι εγω που νόμιζα πως δεν υπάρχουν χειρότερα!!!Η φίλη σου πρεπει να ακούσει και την δική σου πλευρά,αλλα το τι θα πιστέψει ειναι δικο της θέμα.Σε ότι αφορά τους άλλους,δυστυχώς κάποια πράματα φαίνονται με τον καιρο κι ότι ειναι ο άλλος θα φανεί..
    με το ζορι δε προκειτε να την ακουσει οτι κ να κανει μονο αμα αρχισει να της μιλα απο μονη της

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα ναι επομενως κανουμε απλα υπομονη περιμενουμε

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα παμε προστοπαρων το παλευω για να την πεισω αργοτερα να βγαινουμε για καφε

  11. #11
    μυσπ, ισως να μην χρειαζεται να της μιλησεις, καθόλου. Κρατησε όμως μια καλή επικοινωνία μαζι της, οι καλες φιλιες αντεχουν στο χρονο, επειδη ο ψυχικος δεσμος που δημιουργηθηκε δε χανεται, με το που θα ξανασυναντηθεις με τον αλλο ειναι ως εαν η τελευταια φορα που τον ειδες να ηταν η προηγουμενη μερα και η επικοινωνια και η συνδεση θα ναι ακριβως οπως τοτε, ασχέτως των επιλογων και της προσωπικης ζωης στην οποια έχει προχωρησει ο καθενας. Οι επιλογες αυτες δεν αποκλειεται να διαλύσουν, όχι όμως οι φιλιες.
    Το ότι ο αντρας, πεθερος της κλπ ειναι οπως τους περιγραφεις άφησε το να το ανακαλύψει η ίδια, αργά ή γρήγορα. Ο απατεωνας κι ο κακος χαρακτηρας καπου θα πεσει έξω, κατι θα της συμβει που θα ρθει σε συγκρουση μαζι τους, ολο και καποια ζημια θα της προκαλεσουν την οποια δεν θα μπορουν να καλύψουν κι ουτε αυτη θα ανεχθει, τετοιοι δεν ξερουν απο αληθινες αγαπες και ερωτες ώστε να ναι δεδομενο πως ολα θα κυλουν μεταξυ τους ομαλα. Η μονη περιπτωση να μην συμβει κατι ειναι να ναι ομοιος μ αυτους χαρακτηρας που απ τις πειγραφες σου δεν προκυπτει κατι τετοιο, μαλλο συνεβει αυτο που λεμε, βρηκε τον τροπο να την καταφερει να γινει δικη του.
    Ελπίζω η κακοποιηση να μην σου εχει αφησει βαθια τραυματα, τουλαχιστον να εχεις βρει τον τον τροπο να το αντιμετωπίζεις. Ειναι το να μην βρεθει κανεις σε πολύ δυσκολες καταστασεις και να πεσει θυμα ανθρωπων οι οποιοι εμφανιστηκαν ως το στηριγμα.
    γιάννης

  12. #12
    ...μυσπ, αν θες να χασεις τη φιλη σου για παντα, πεστης πως ο άνθρωπος με τον οποίο έχει κανει οικογένεια είναι απατεωνας και βιαστης.
    Είμαι σίγουρη πως θα γινετε αδελφες ψυχες :Ρ
    Τα εχουμε ξαναπει και σε άλλα θεματα που εχεις ανοιξει για το θεμα του οικογενειακου φιλου/θειου, οποτε δεν εχει νοημα να ξανα αναφερρθω.
    Ανναρωτιεμαι αν θες να ξανα προσεγγισεις αυτη τν κοπέλα επειδή σου έλλειψε ή επειδή θες να της διαλύσεις τη σχέση από μενος στον αντρα της.
    Μονο εσυ το ξερεις αυτο.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ή επειδή θες να της διαλύσεις τη σχέση από μενος στον αντρα της.
    τυχαινει να απαντησες στο θεμα που γνωριζω οσο κανενας αλλος την πλοκη του κ σε αυτη τη περιπτωση πριν ξεφουρνησεις τις θεωριες σου ειδοποιησε μας πρωτα τουλαχιστον για να καλυφθουμε.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βρηκε τον τροπο να την καταφερει να γινει δικη του.
    το θεμα ειναι βρηκε το τροπο να τη κανει δικη του η την εχει υποταξει βιαια πχ κ την εκανε δικη του κ αυτη φοβαται να μιλησει? (το συγκεκριμενο δε το γνωριζω ρωταω υποθετικα) το οτι δεν ειναι καλα αυτο φαινετε απο χιλιομετρα αρα ειναι δυνατον να φερθηκε σε αυτη καλα? ειναι? εσυ τι λες?

  15. #15
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    το θεμα ειναι βρηκε το τροπο να τη κανει δικη του η την εχει υποταξει βιαια πχ κ την εκανε δικη του κ αυτη φοβαται να μιλησει? (το συγκεκριμενο δε το γνωριζω ρωταω υποθετικα) το οτι δεν ειναι καλα αυτο φαινετε απο χιλιομετρα αρα ειναι δυνατον να φερθηκε σε αυτη καλα? ειναι? εσυ τι λες?
    Αυτός που ξέρει τους δόλιους τρόπους να ελίσσεται για να κερδίσει, ο απατεώνας, το λαμόγιο, με τον ίδιο τρόπο που ξέρει έντεχνα να ξεγελά/εξαπατά τους υπόλοιπους και να αποκτά αυτό που θέλει, με ίδια μεθοδολογια και τρόπους θα βρει και τη γυναίκα. Λέγεται πως κάνουμε τα πάντα στη ζωη μας με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, με τον ιδιο τρόπο που συνηθίσαμε να δρούμε στη ζωή ως εαν να επαναλαμβανουμε διαρκως κατι μηχανικα, ως εαν να περνάνε τα πάντα από μια συγκεκριμένη Χ ή Ψ διαδικασία. Υπάρχουν γυναίκες ευκολόπιστες, αθώες στο νου κι απονήρευτες που είναι και καλές περιπτώσεις για παντρειά. Ξερουν τον τρόπο να πουλανε σ αυτες ερωτες και να τις κανουν φαινομενικα να περνανε ωραια, κι αυτοι οποτε θελουν και με τροπο ξερουν να κανουν το δικο τους και με τον τροπο και την πειθω τους να τις κανουν να πιστευουν πως δεν τρεχει τιποτα ή οτι αυτο ή το άλλο ειναι το σωστο. Δεν σου ετυχε πολλες φορες να διερωτηθείς πως ειναι δυνατό αυτή η κοπέλα να είναι με αυτον τον τύπο?
    Η φιλη της θεματοθετριας μπορει να επιδιωκει την επικοινωνια σαν επανασυνδεση, σαν ξανασμίξιμο δυο παλιων φίλων και κατα τα λοιπα να περναει καλα με τον τυπο. Μπορει να ψάχνει άτομο να μιλήσει επειδη φοβατατι να τα πει αλλου (οτι δεν περναει καλα μαζι του) και να ψαχνει στηριγμα το οποιο βρηκε κι αυτο ειναι η φιλη της. Αυτο δεν το ξερουμε ακομα σιγουρα.
    γιάννης

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. φιλία
    By χαρης in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 22-12-2011, 05:09
  2. Φιλια.
    By keep_walking in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 27
    Last Post: 27-08-2011, 16:32
  3. Φιλία
    By Μελίνα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 04-07-2009, 17:18
  4. ΦΙΛΙΑ?
    By frida in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 06-06-2009, 08:23
  5. ΦΙΛΙΑ;
    By frida in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 07-04-2009, 09:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •