Δεν μπορω να τον καταλαβω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    5

    Δεν μπορω να τον καταλαβω

    καλησπέρα σας,
    τυχαία βρήκα το forum και είπα και εγω να γράψω αυτό που με απασχολεί αυτή την περίοδο

    εχω γνωρίσει εδώ και λίγους μήνες έναν άνθρωπο που εμένα μου αρέσει πολύ
    η γνωριμία έγινε μέσω ενός φιλικού μου ζευγαριού, μου είπαν ότι είχαν γνωρίσει ένα ζευγάρι που έκαναν παρέα με τα μωρά τους και η κοπέλα
    έχει έναν πρώτο ξάδερφο που είναι σαν αδέρφια τόσο δεμένοι και να βγούμε όλοι μαζί για να τον δω
    αυτός δε θα ήξερε τίποτα
    έγινε η συνάντηση βέβαια ήταν σύντομη γιατί ήταν μαζί και τα μικρά
    η δεύτερη συνάντηση που κανονίστηκε πάλι να είμαστε όλοι μαζι έγινε μετά από αρκετά μεγάλο διάστημα λόγω συνθηκών έτυχαν διάφορα και δεν μπορούσαν να συντονιστούν αλλα οκ
    εμένα την πρώτη φορά είχα πει στην φίλη μου πολύ συμπαθής αλλά σίγουρα θα πρέπει να τον ξαναδω

    τέλος πάντων έχουμε ξεκίνήσει τους τελευταίους μήνες και κάνουμε αρκετή παρέα, διαπιστώνω ότι μου αρέσει πολύ έχει στοιχεία που μου αρέσουν αλλα δεν έχουμε βρεθεί μόνοι μας
    η ξαδέρφη του με τον άνδρα της με θέλουν πολύ φαίνεται έχουμε αναπτύξει πολύ στενή σχέση, τους έχω καλέσει σπίτι όλους για φαγητο έχω πάει σε εκέινους έχουμε

    βγει έξω και πριν ένα μήνα πήγαμε οι εξι μας και ο αδερφος της κοπέλας ταξιδι εξωτερικό, ο δε άνδρας της κοπέλας όλο υπονοούμενα είναι ότι είμαι στο παραπέντε και ο νοων νοειτω και καλα για αυτόν και πριν παμε ταξίδι μου έλεγε να παμε το ταξίδι μας να ερθουμε και πιο κοντα και εννοουσε φυσικα για μενα και τον δημητρη

    είναι γενικα ντροπαλός αυτός, καταλαβαίνω βέβαια ότι του αρέσω, είναι πολύ γλυκός μαζί μου, στο ταξίδι δε με άφησε να πληρώσω τίποτα από φαγητά σαν να ήμουν η κοπέλα του, με αγγιζε με επαιρνε αγκαλιες αλλα δε βρεθήκαμε μόνοι μας, και γενικα υπήρχε ένα φλερτ που καταλαβαίνεις ότι αρέσεις στον άλλον

    βέβαια από αυτό μέχρι δεσμεύομαι συναισθηματικά έχει διαφορά, αλλά δε ξέρω είναι και δύσκολο να βρεις έναν άνθρωπο να σου κάνει να ταίριάζεις

    στο μεταξύ όποτε με βλέπουν και οι άλλοι και είναι και εκείνος όλο κοπλιμέντα μου κάνουν προφανώς για να τα ακούει και εκείνος

    το θέμα είναι ότι εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω έχω δείξει το πράσινο φως

    συνεχίζω να κάνω παρέα μαζί τους γιατί πραγματικά περνάω πολύ όμορφα μαζί τους και όπως πάει....

    απλά με μπερδεύει κάνει ένα βήμα μπρος και μετά πίσω

    ίσως το γεγονός ότι έχω γίνει τόσο στενή όλων να σκέφτεται ότι αν κάνει κάτι θα πρέπει να είναι σίγουρος και ίσως να φοβάται μην εκτεθεί

    δηλαδή πιστύεω ότι αν μου προτείνει να βγούμε μόνοι μας θα πηγαίνει σίγουρα για να γίνει σχέση

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    στο τηλέφωνο οι δυό σας δεν έχετε μιλήσει ποτέ?
    έστω να κανονίσετε να βγείτε οι δυό σας?
    ή ακόμη να του το προτείνεις και εσύ. Ή αν προβληματίζεσαι μήπως εκτεθείς μπορείς να το πεις πλαγίως του τύπου "το απόγευμα θα κατέβω κέντρο, θα πάω για έναν καφέ εκεί, αν θέλεις έλα και εσύ"

    Αυτος θεωρεί τον εαυτό του έτοιμο για σχέση?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    εχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να απομακρυνθείς για λιγο;για να δεις εαν θα σε αναζητήσει.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Everywhere...
    Posts
    60
    Άσε βρε πουλάκι μου τις ντροπές και τα πρέπει και κάνε εσύ το πρώτο βήμα. Αφού λες ότι ο άνθρωπος είναι ντροπαλός....τι περιμένεις; Περνάς καλά μαζί του; Σου αρέσει; Σου φέρεται όμορφα; Άντε άσε τα πεισματάκια και τα θέλω και δείξε του ξεκάθαρα τι θέλεις και στην τελική κάνε εσύ το πρώτο βήμα! Άντε.....πίστεψε με.....μέρα που περνάει ΔΕΝ ξαναπερνάει!!!! Και δεν είσαι και μικρούλα. :)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    χαχαχα smigol η ειλικρινειά σου τα σπάει!δίκιο έχεις αλλά ποτέ γυναίκα δεν πρέπει να την πέφτει στεγνά σε άντρα.Κανόνας θηλυκότητας!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Miss Despoina View Post
    χαχαχα smigol η ειλικρινειά σου τα σπάει!δίκιο έχεις αλλά ποτέ γυναίκα δεν πρέπει να την πέφτει στεγνά σε άντρα.Κανόνας θηλυκότητας!
    σιγα αν σου πω εγω ποσες φορες μου την επεσαν γυναικες θα μινεις εγω μονιμος ειμουν παθητικος κ εκανα το παρθενο αγορι (κανονας μυστικου πρακτορα)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Δεν πρέπει... στα λόγια. Αλλά όλες την πέφτουν στην πράξη.
    Και μετά οι άντρες το θεωρούν δεδομένο ότι θα τους την πέσει η άλλη και δεν κάνουν την πρώτη κίνηση...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    πηγατε διακοπες ολοι μαζι στο εξωτερικο αρκετα διαφορετικη η ιστορια σου δε θα μπορουσα να φανταστω κατι τετοιο μαλον τους εχει συνηθισει ολους αυτους κ πηγανουν ολοι μαζι σαν εναν που γνωρισα σε ενα ταξιδι στο εξωτερικο που κουβαληθικε με 8 ατομα μαζι εγω στο τελος αν δεν εβρισκα αλλη λυση θα καθομουν διπλα του σαν το κολητιρι κ ας με εβλεπαν κ οι αλλοι κ θα εκανα το κινεζακι σα να μη κανω τιποτα.δε νομιζω να καταφερει να αντισταθει κ τοτε

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    τι ηλικιες εχετε?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    5
    34 και οι δυο, το ταξίδι το κανονισαμε να πάμε όλοι μαζι γιατί κάνουμε ούτως η αλλως παρέα

    μιλάμε στο whats app κάποιες φορές, αυτός έχει πολλη δουλεια και γενικα το πρόγραμμα του μεσα στην εβομδαδα είναι αστατο πηγαινοέρχεται σε διαφορα μερη για δουλεια
    αλλα εγω προσπαθω να κραταμε επικοινωνια

    μετα το ταξιδι ειχα δυο εισιτηρια για το θεατρο τα ειχα βγαλει γιατι ηταν sold out και σκεφτηκα να τον καλεσω επειδή με περιποιηθηκε ετσι και στο ταξιδι

    του εστειλα την παραμονή αλλα δεν μπορουσε δυστυχως και δεν ειπε ψεμματα οντως δε μπορουσε θα ηταν θεσσαλονικη τις επομενες δυο μερεσ για δουλεια

    το ξερω γιατι μου το επιβεβαιωσε και η ξαδερφη του με την οποια μιλαμε κάθε μερα

    ναι ισως να μην είναι ετοιμος για κατι παραπανω σε αυτή τη φάση, είναι και θεμα timing οι σχεσεις

    αν δεν είχαμε συναναστροφή δε θα ασχολιομουν απλα επειδή κανουμε παρεα το εχω στο μυαλο μου και θελω να το προσπαθήσω






    Quote Originally Posted by chocolate34 View Post
    καλησπέρα σας,
    τυχαία βρήκα το forum και είπα και εγω να γράψω αυτό που με απασχολεί αυτή την περίοδο

    εχω γνωρίσει εδώ και λίγους μήνες έναν άνθρωπο που εμένα μου αρέσει πολύ
    η γνωριμία έγινε μέσω ενός φιλικού μου ζευγαριού, μου είπαν ότι είχαν γνωρίσει ένα ζευγάρι που έκαναν παρέα με τα μωρά τους και η κοπέλα
    έχει έναν πρώτο ξάδερφο που είναι σαν αδέρφια τόσο δεμένοι και να βγούμε όλοι μαζί για να τον δω
    αυτός δε θα ήξερε τίποτα
    έγινε η συνάντηση βέβαια ήταν σύντομη γιατί ήταν μαζί και τα μικρά
    η δεύτερη συνάντηση που κανονίστηκε πάλι να είμαστε όλοι μαζι έγινε μετά από αρκετά μεγάλο διάστημα λόγω συνθηκών έτυχαν διάφορα και δεν μπορούσαν να συντονιστούν αλλα οκ
    εμένα την πρώτη φορά είχα πει στην φίλη μου πολύ συμπαθής αλλά σίγουρα θα πρέπει να τον ξαναδω

    τέλος πάντων έχουμε ξεκίνήσει τους τελευταίους μήνες και κάνουμε αρκετή παρέα, διαπιστώνω ότι μου αρέσει πολύ έχει στοιχεία που μου αρέσουν αλλα δεν έχουμε βρεθεί μόνοι μας
    η ξαδέρφη του με τον άνδρα της με θέλουν πολύ φαίνεται έχουμε αναπτύξει πολύ στενή σχέση, τους έχω καλέσει σπίτι όλους για φαγητο έχω πάει σε εκέινους έχουμε

    βγει έξω και πριν ένα μήνα πήγαμε οι εξι μας και ο αδερφος της κοπέλας ταξιδι εξωτερικό, ο δε άνδρας της κοπέλας όλο υπονοούμενα είναι ότι είμαι στο παραπέντε και ο νοων νοειτω και καλα για αυτόν και πριν παμε ταξίδι μου έλεγε να παμε το ταξίδι μας να ερθουμε και πιο κοντα και εννοουσε φυσικα για μενα και τον δημητρη

    είναι γενικα ντροπαλός αυτός, καταλαβαίνω βέβαια ότι του αρέσω, είναι πολύ γλυκός μαζί μου, στο ταξίδι δε με άφησε να πληρώσω τίποτα από φαγητά σαν να ήμουν η κοπέλα του, με αγγιζε με επαιρνε αγκαλιες αλλα δε βρεθήκαμε μόνοι μας, και γενικα υπήρχε ένα φλερτ που καταλαβαίνεις ότι αρέσεις στον άλλον

    βέβαια από αυτό μέχρι δεσμεύομαι συναισθηματικά έχει διαφορά, αλλά δε ξέρω είναι και δύσκολο να βρεις έναν άνθρωπο να σου κάνει να ταίριάζεις

    στο μεταξύ όποτε με βλέπουν και οι άλλοι και είναι και εκείνος όλο κοπλιμέντα μου κάνουν προφανώς για να τα ακούει και εκείνος

    το θέμα είναι ότι εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω έχω δείξει το πράσινο φως

    συνεχίζω να κάνω παρέα μαζί τους γιατί πραγματικά περνάω πολύ όμορφα μαζί τους και όπως πάει....

    απλά με μπερδεύει κάνει ένα βήμα μπρος και μετά πίσω

    ίσως το γεγονός ότι έχω γίνει τόσο στενή όλων να σκέφτεται ότι αν κάνει κάτι θα πρέπει να είναι σίγουρος και ίσως να φοβάται μην εκτεθεί

    δηλαδή πιστύεω ότι αν μου προτείνει να βγούμε μόνοι μας θα πηγαίνει σίγουρα για να γίνει σχέση

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Chocolate34,
    αυτός γενικά είναι αποφασιστικός σε θεματα σχέσεων? γιατί αν είναι κανένας τύπος της φάσης "όταν ετοιμαστώ και οικονομικά και προσωπικά και κλπ" δεν πρόκειται να πάρει μπρος με τίποτα...
    Η ιστορία σου μού θυμίζει αρκετά από δικές μου παρέες.
    Μαμάκιας είναι καθόλου?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by chocolate34 View Post
    34 και οι δυο, το ταξίδι το κανονισαμε να πάμε όλοι μαζι γιατί κάνουμε ούτως η αλλως παρέα

    μιλάμε στο whats app κάποιες φορές, αυτός έχει πολλη δουλεια και γενικα το πρόγραμμα του μεσα στην εβομδαδα είναι αστατο πηγαινοέρχεται σε διαφορα μερη για δουλεια
    αλλα εγω προσπαθω να κραταμε επικοινωνια

    μετα το ταξιδι ειχα δυο εισιτηρια για το θεατρο τα ειχα βγαλει γιατι ηταν sold out και σκεφτηκα να τον καλεσω επειδή με περιποιηθηκε ετσι και στο ταξιδι

    του εστειλα την παραμονή αλλα δεν μπορουσε δυστυχως και δεν ειπε ψεμματα οντως δε μπορουσε θα ηταν θεσσαλονικη τις επομενες δυο μερεσ για δουλεια

    το ξερω γιατι μου το επιβεβαιωσε και η ξαδερφη του με την οποια μιλαμε κάθε μερα

    ναι ισως να μην είναι ετοιμος για κατι παραπανω σε αυτή τη φάση, είναι και θεμα timing οι σχεσεις

    αν δεν είχαμε συναναστροφή δε θα ασχολιομουν απλα επειδή κανουμε παρεα το εχω στο μυαλο μου και θελω να το προσπαθήσω
    χμ... κοιτα να δεις.
    το βεβαιο ειναι οτι οι δικοι του του εχουν σιγουρα πει οτι σου αρεσε. αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζοταν. ειμαι βεβαιη οτι και με την σταση σου στις συναντησεις και την εκδρομη, και με τις κινησεις σου για θεατρο κλπ, του εδωσες οντως ξεκαθαρο "πρασινο φως" οπως ειπες και μονη σου. συμφωνω μαζι σου οτι το επομενο βημα πρεπει να το κανει εκεινος. εσυ εχεις κανει ηδη βηματα, αλλα νομιζω οτι μενουν μετεωρα. περισσοτερη ενασχοληση σου θα ειναι πλεον, πιεση...

    το οτι ηταν θεσσαλονικη ηταν αληθινη δικαιολογια μονο για εκεινη την μερα.
    αν ηθελε να βρεθειτε οι δυο σας θα μπορουσε να το επιδιωξει οποιαδηποτε αλλη μερα ειτε πριν ειτε μετα την προσκληση σου.
    κανεις δεν εχει τοσο φορτωμενο προγραμμα ωστε να μην βρισκει χρονο για καποιον που θελει να δει. δεν υπαρχει αυτο...

    αν λοιπον ειχατε γνωριστει μονοι σας οι δυο σας, η απο τυχαιους φιλους, θα σου ελεγα οτι ξεκαθαρα δεν γουσταρει και δεν θελει καποια συνεχεια, παρολο που και καλα περασε στις εξοδους και σε συμπαθει σαν ατομο.
    επειδηηηη ομως γνωριστηκατε μεσω της οικογενειας του και ειναι τοσο "χωμενοι" σε ολο αυτο ολοι τους, σε συμπαθουν σε "σπρωχνουν", του λενε τα καλυτερα, περιμενουν μια καλη εκβαση κλπ, θα συμφωνησω μαζι σου οτι υπαρχει περιπτωση αρκετα σοβαρη, να δισταζει γιατι του ειναι δυσκολο να παει διερευνητικα και να κανει πισω ενδεχομενως. οποτε μπορει οντως να του αρεσεις, αλλα να κολλαει σε αυτο.σιγουρα δεν θα εκανε μια ξεπετα μαζι σου, αλλα θα πλησιαζε μονο αν το σκεφτοταν για σχεση.
    ΟΜΩΣ, αν του αρεσες πολυ και δεν ειχε καθολου αμφιβολιες γι αυτο, δεν θα ειχε ενδοιασμους λογω της εμπλοκης της οικογενειας, θα εμπαινε στην γνωριμια με χαρα και ορμη, ασχετως της συνεχειας. τοσο το καλυτερο που ξερει καιτ ι κοριτσι εισαι και δεν παει στα τυφλαμε καποια που δεν ξερει το περινβαλλον της και το ποιον της.

    καταληγω λοιπον, οτι εκ πρωτης δεν τρελλαθηκε απ την χαρα του.
    το ποσο ενδιαφερον εχει για εσενα, μπερδευεται λιγο λογω οικογενειας.
    ακομα, δεν ξερω τι αλλο μπορει να συμβαινει στην ζωη του κι αν οι δικοι του ξερουν η κι αν ξερουν, αν λενε την αληθεια γι αυτο σε εσενα...
    ειναι πολλα τα θεματα και το μονο που μπορει να τα ξεδιαλυνει ειναι ο ιδιος.
    εγω δεν προτεινω να επιμεινεις αλλο. να εισαι δεκτικη σ επροσκλησεις δικες του και να περιμενεις λιγο (οχι πολυ) να δεις αν θα κινηθει εκεινος.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    όντως.... συμφωνώ απόλυτα με Remedy.
    Να συμπληρώσω ότι όση δουλειά και να έχει, όσο τρελό όγκο δουλειάς και απαιτήσεων κι αν έχει, αν θέλει να σε δει, θα σε δει.
    Ίσως όλο αυτό με την κοινή παρέα τον πιέζει...και για αυτό φέρεται κάπως σπασμωδικά.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    5
    εννοείται ότι εγω δεν κανω κατι άλλο θα δω από εδώ και περα με τις συναντήσεις μας τι παιζει

    οικονομικα δεν εχει πρόβλημα οποτε δεν είναι ότι πρειμενει να φτιαχτει από εκει

    οι γονεις του εχουν χωρισει πολλα χρονια ο πατερας του εχει κανει παλι οικογενεια και η μητερα του εχει έναν συντροφο

    αλλα εχουν πολύ καλες σχεσεις οι δικοι του

    εκεινος σιγουρα εχει αδυναμια στην μητερα του όχι όμως με την εννοια του μαμακια

    απλα όταν χωρισαν οι δικοι του ανελαβε το ρολο του ανδρα γιατι εχει και δυο αδερφες πιο μικρες

    πριν λιγες μερες είχαμε βγει ολοι μαζι η παρεα από το μεσημερι και στο τελος το βραδυ καταληξαμε να παω σινεμά μαζι του και με την ξαδερφη του και ηρθαν και η μητερα του με οτν συντροφο της

    η μητερα του και ο συντροφος της με καλοκοιταζαν, εδειξαν ότι με συμπαθησαν πολύ

    δεν κανονιστηκε να παμε επι τουτου ολοι μαζι σινεμά απλα ειχαν τα εισιτηρια τελευταια στιγμη μου ειπαν αν θελω να παω, οι υπολοιποι της παρεας ειχαν φυγει









    Quote Originally Posted by chocolate34 View Post
    καλησπέρα σας,
    τυχαία βρήκα το forum και είπα και εγω να γράψω αυτό που με απασχολεί αυτή την περίοδο

    εχω γνωρίσει εδώ και λίγους μήνες έναν άνθρωπο που εμένα μου αρέσει πολύ
    η γνωριμία έγινε μέσω ενός φιλικού μου ζευγαριού, μου είπαν ότι είχαν γνωρίσει ένα ζευγάρι που έκαναν παρέα με τα μωρά τους και η κοπέλα
    έχει έναν πρώτο ξάδερφο που είναι σαν αδέρφια τόσο δεμένοι και να βγούμε όλοι μαζί για να τον δω
    αυτός δε θα ήξερε τίποτα
    έγινε η συνάντηση βέβαια ήταν σύντομη γιατί ήταν μαζί και τα μικρά
    η δεύτερη συνάντηση που κανονίστηκε πάλι να είμαστε όλοι μαζι έγινε μετά από αρκετά μεγάλο διάστημα λόγω συνθηκών έτυχαν διάφορα και δεν μπορούσαν να συντονιστούν αλλα οκ
    εμένα την πρώτη φορά είχα πει στην φίλη μου πολύ συμπαθής αλλά σίγουρα θα πρέπει να τον ξαναδω

    τέλος πάντων έχουμε ξεκίνήσει τους τελευταίους μήνες και κάνουμε αρκετή παρέα, διαπιστώνω ότι μου αρέσει πολύ έχει στοιχεία που μου αρέσουν αλλα δεν έχουμε βρεθεί μόνοι μας
    η ξαδέρφη του με τον άνδρα της με θέλουν πολύ φαίνεται έχουμε αναπτύξει πολύ στενή σχέση, τους έχω καλέσει σπίτι όλους για φαγητο έχω πάει σε εκέινους έχουμε

    βγει έξω και πριν ένα μήνα πήγαμε οι εξι μας και ο αδερφος της κοπέλας ταξιδι εξωτερικό, ο δε άνδρας της κοπέλας όλο υπονοούμενα είναι ότι είμαι στο παραπέντε και ο νοων νοειτω και καλα για αυτόν και πριν παμε ταξίδι μου έλεγε να παμε το ταξίδι μας να ερθουμε και πιο κοντα και εννοουσε φυσικα για μενα και τον δημητρη

    είναι γενικα ντροπαλός αυτός, καταλαβαίνω βέβαια ότι του αρέσω, είναι πολύ γλυκός μαζί μου, στο ταξίδι δε με άφησε να πληρώσω τίποτα από φαγητά σαν να ήμουν η κοπέλα του, με αγγιζε με επαιρνε αγκαλιες αλλα δε βρεθήκαμε μόνοι μας, και γενικα υπήρχε ένα φλερτ που καταλαβαίνεις ότι αρέσεις στον άλλον

    βέβαια από αυτό μέχρι δεσμεύομαι συναισθηματικά έχει διαφορά, αλλά δε ξέρω είναι και δύσκολο να βρεις έναν άνθρωπο να σου κάνει να ταίριάζεις

    στο μεταξύ όποτε με βλέπουν και οι άλλοι και είναι και εκείνος όλο κοπλιμέντα μου κάνουν προφανώς για να τα ακούει και εκείνος

    το θέμα είναι ότι εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω έχω δείξει το πράσινο φως

    συνεχίζω να κάνω παρέα μαζί τους γιατί πραγματικά περνάω πολύ όμορφα μαζί τους και όπως πάει....

    απλά με μπερδεύει κάνει ένα βήμα μπρος και μετά πίσω

    ίσως το γεγονός ότι έχω γίνει τόσο στενή όλων να σκέφτεται ότι αν κάνει κάτι θα πρέπει να είναι σίγουρος και ίσως να φοβάται μην εκτεθεί

    δηλαδή πιστύεω ότι αν μου προτείνει να βγούμε μόνοι μας θα πηγαίνει σίγουρα για να γίνει σχέση

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    5
    ναι και εγω το πιστευω και επειδή δεν γνωριστηκαμε χτεσ αν βγουμε οι δυο μας παει για να γινει σχεση οποτε ισως να μη θελει να βγουμε και να μη γινει τιποτα

    στο ταξιδι τα βραδυα που πηγαίναμε για φαγητο ειχε πιει και δυο τρια ποτηράκια κρασι και ειχε χαλαρωσει και ηταν άλλος ανθρωπος, με την εννοια ότι εκει καταλαβαινα ότι του αρεσω με αγγιζε με αγκαλιαζε, δεν ηταν με τιποτα φιλικα

    το τελευταιο βραδυ πηγα και τους βρηκα ειχαν ηδη παει στο εστιατοριο και με το που παω στο τραπεζι φορουσα ένα φορεμα που πισω ειχε φερμουάρ από πανω εωσ κατω και ειπε στους αλλους ωραιο φορεμα κανεις μια ετσι ότι και καλα ανοιγει με τη μια, και διαφορα αλλα που φιλικα δεν είναι, αλλα με εχει μπερδεψει, και με όλα αυτά ειχα παρει και εγω θαρρος και του ειπα για το θεατρο αλλα σιγουρα εγω δεν μπορω να κανω κατι παραπανω, τι να πω στα 20 ηταν πιο ευκολα τα πραγματα μη χειροτερα 34 χρονων ανθρωποι και όμως πολλες φορες φερομαστε σαν να ειμαστε 18

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. δεν μπορω να τον καταλαβω!
    By 20ree in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 6
    Last Post: 09-06-2013, 11:50
  2. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ
    By Lacrymosa in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 7
    Last Post: 01-06-2012, 19:22
  3. δεν μπορω να τον καταλαβω!!!!
    By Maria99 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 05-10-2011, 00:10
  4. Δεν μπορω να καταλαβω...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 08-01-2010, 12:34
  5. δεν μπορω να καταλαβω
    By festina in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 09-12-2009, 12:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •