ΦΟΒΙΑ ΓΙΑ AIDS
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    146

    ΦΟΒΙΑ ΓΙΑ AIDS

    Καλησπέρα. Ζω εδω και ενα χρονο στο εξωτερικο, ειμαι 23 χρονων και πριν δυο μηνες ηρθα σε σεξουαλικη επαφη με ενα παιδι μια μονο φορα και για λιγη διαρκεια χωρις προφυλακτικο. Το παιδι ισπανικης καταγωγης (δεν χει ιδιαιτερη σημασια αυτο). απο τοτε εχω φοβηθει παρα πολυ και νομιζω πως μου εχει μεταδοσει τον ιο HIV. Δεν υπαρχει καμια λογικη αποδειξη οτι εχει κατι τετοιο απλως σκεφτομαι πως ειναι πιθανο ολοι να το εχουμε κ οτι μπορει να μου το μετεδωσε. η ανευθυνοτητα μου ειναι τεραστια, το αναγνωριζω αυτο, το ζητημα ειναι απο κει και περα. Αν δεν ολοκληρωθει η πραξη με εκσπερματωση υπαρχουν σοβαρες πιθανοτητες να εχω μολυνθεί¨? μεσα στο μυαλο μου τον εχω για σιγουρο φορεα χωρις ομως να εχω καμια αποδειξη γι αυτο απλως μου εχει καρφωθει γιατι δεν ειναι απο τους χαμηλων τονων αντρες, φαινεται οχι εχει παρε δωσε με πολλες κοπελες. οταν γυρισω ελλαδα την ανοιξη θα κανω το τεστ, ομως θελω να ξερω απο καποιον που γνωριζει σχετικα αν οι πιθανοτητες να εχω κολλησει με αυτα τα δεδομενα ειναι πολυ μεγαλες η οχι.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τον ίδιο τον ρώτησες?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    146
    το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το κανω αλλα πως λες σε καποιον "ξερεις κατι,φοβαμαι οτι εχεις aids γιατι μου φαινεσαι λιγο περιεργος". τον ειχα ρωτησει οταν εγινε αυτο, μετα αν ειναι σιγουρος πως δεν εχει κατι και μου ειχε πει ναι και οτι εχει παει με αλλη μια κοπελα χωρις προφυλαξη. αλλα ας μην γελιομαστε οι περισσοτεροι απο τους φορεις δεν γνωριζουν οτι ειναι φορεις. δεν μπορω να βασιστω σε αυτα που μου λεει. ουτε μπορω να τον παρω με το ζορι να τον παω για εξετασεις επειδι εγω φοβαμαι.θα τον προσβαλω και θα με περασει και για τρελη και δικιο θα εχει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Λίγο πριν ρε παιδί μου εννοώ αν ρώτησες αν είναι κομπλέ το παλικάρι, εφόσον το κανες ακάπωτο και δεν τον ξέρεις. Αλλα και μετά μπορείς να πεις οτι κάτι παρουσιασες και ρωτάς για επιβεβαίωση. Τέλοσπαντων, εκει δε μπορείς να πας σε νοσοκομείο να κάνεις το τεστ? Αν και ξέρω οτι δείχνει μετά απο 4 δβομάδες περίπου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    146
    Μπορω φανταζομαι απλως νιωθω μεγαλυτερη ασφαλεια με το να το κανω στην ελλαδα σε λιγους μηνες, γιατι εδω ειναι και το θεμα της διαφορετικης γλωσσας κλπ.ρωτησα παντως και πριν και μετα. αλλα περνανε εφιαλτικα σεναρια απο το μυαλο μου οτι ειναι απο τους φορεις που θελουν να μεταδωσουν τον ιο σε ολες τις γυναικες και κατι τετοια κουλα.μου εχει γινει εμμονη, και προσπαθω να καταλαβω αν ειναι τοσο ευκολο και πιθανο να κολλησει καποιος με μια ελαχιστη επαφη μια φορα και χωρις εκσπερματωση.τουλαχιστον να ξερω τι γινεται μεχρι να κανω το τεστ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Να σε ρωτήσω κατι αλλο εγώ και αν μπορείς να με βοηθήσεις γιατι το ψάχνω το θέμα. Πώς σε έψησε για την ξεπέτα ενω ξέρεις οτι είναι και γκομενάκιας?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    146
    γενικα ειπα και παραπανω οτι ηταν τεραστια ανευθυνοτητα μου και εκεινη την ωρα δεν σκεφτομουν τιποτα. εδρασα εντελως παρορμητικα.δεν καναμε και συζητηση για το αν θα το κανουμε χωρις προφυλαξη η οχι.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δεν εννοώ για το προφυλακτικό. Ούτε θεωρώ οτι έκανες απερισκεψία. Και πιο πολύ να τον ήξερες το ρίσκο υπάρχει πάντα, ειτε συνειδητά ειτε ασυνείδητα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266

    hi

    Quote Originally Posted by chesire View Post
    Καλησπέρα. Ζω εδω και ενα χρονο στο εξωτερικο, ειμαι 23 χρονων και πριν δυο μηνες ηρθα σε σεξουαλικη επαφη με ενα παιδι μια μονο φορα και για λιγη διαρκεια χωρις προφυλακτικο. Το παιδι ισπανικης καταγωγης (δεν χει ιδιαιτερη σημασια αυτο). απο τοτε εχω φοβηθει παρα πολυ και νομιζω πως μου εχει μεταδοσει τον ιο HIV. Δεν υπαρχει καμια λογικη αποδειξη οτι εχει κατι τετοιο απλως σκεφτομαι πως ειναι πιθανο ολοι να το εχουμε κ οτι μπορει να μου το μετεδωσε. η ανευθυνοτητα μου ειναι τεραστια, το αναγνωριζω αυτο, το ζητημα ειναι απο κει και περα. Αν δεν ολοκληρωθει η πραξη με εκσπερματωση υπαρχουν σοβαρες πιθανοτητες να εχω μολυνθεί¨? μεσα στο μυαλο μου τον εχω για σιγουρο φορεα χωρις ομως να εχω καμια αποδειξη γι αυτο απλως μου εχει καρφωθει γιατι δεν ειναι απο τους χαμηλων τονων αντρες, φαινεται οχι εχει παρε δωσε με πολλες κοπελες. οταν γυρισω ελλαδα την ανοιξη θα κανω το τεστ, ομως θελω να ξερω απο καποιον που γνωριζει σχετικα αν οι πιθανοτητες να εχω κολλησει με αυτα τα δεδομενα ειναι πολυ μεγαλες η οχι.
    Γεια σου κοριτσι!!δεν ειναι μονο απο το σπερμα ο τροπος μεταδοσης..πιο πολυ ειναι με το αιμα δηλαδη αν δημιουργηθουν πληγες κατα την διαρκεια του σεξ και στα 2 ατομα..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    146
    Γενικα,περα απο το θεμα του προφυλακτικου απλως εγινε επειδη μου αρεσε καη ηθελα απλως να κανω σεξ μαζι του. τιποτα παραπανω. και απερισκεψια ειναι φυσικα μεγαλη. περα απο αυτο,τι πιστευεις οπως το ακους το πειρστατικο?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καταρχήν οταν σου πα να ρωτήσεις δεν εννοούσα προφανώς να του πεις α μήπως έχεις έιτζ? πχ θα μπορούσες να πεις αν είσαι οκ απο σμν γιατι νιώθεις μια ενόχληση ή είδες κάποια σημάδια κλπ. Απ έξω απ έξω δηλαδή. Τώρα ανάλογα με τι γυναίκες έχει πάει. Τέλειωσε έξω σου φαντάζομαι.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    146
    οχι δεν τελειωσε καθολου. η ολη πραξη ειχε διαρκεια μονο λιγα λεπτα,δεν ολοκληρωθηκε.στην αρχη δηλαδη βαλαμε προφυλακτικο και στην πορεια οχι. και η φαση χωρις προφυλακτικο κρατησε λιγα λεπτα μολις χωρις να τελειωσει

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γιατι δεν τελείωσε και κράτησε τόσο λίγο?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    146
    στην προκειμενη περιπτωση τυχερη ειμαι που δεν τελειωσε. Καποιος που ωα γωριζει λιγακι πιο εμπεριστατωμενα τι παιζει με αυτη τη περιπτωση μεχρι να κανω το τεστ? εννοω με πιθανοτητες,αν εχει συμβει και σε εσας κλπ

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7
    Αν και περαστικός από δίπλα thread, διάβασα το μνμ σου.

    Συνήθως όσοι μολύνονται από τον HIV μέσα στον πρώτο μήνα με δυο νοσούν και είναι σα να περνάς γρίπη με πυρετούς κλπ. Αλλά αυτό μπορεί να πάρει και χρόνια να εκδηλωθεί.
    Δεν μπορεί κανείς να σου πει συμπτωματολογία ή αν έχεις κάτι τέτοιο από ένα φόρουμ, είναι αδύνατον αυτό που ρωτάς και όποιος σου πει κάτι δεν ξέρει. Στατιστικά μόνο το aids να ξέρεις εμφανίζεται περισσότερο σε gay και σε ναρκομανείς. Δεν είναι πλέον και τόσο συχνό όσο κάποτε.

    Να ηρεμήσεις καταρχάς και να πας να κάνεις την εξέταση εκεί. Τι πάει να πει περιμένεις να γυρίσεις στην Ελλάδα; Και μέχρι τότε θα μαραζώνεις;
    Σίγουρα για να είσαι εκεί δεν μιλάς μόνο ελληνικά, αλλά και κάποια άλλη γλώσσα που μπορείς να συνεννοηθείς. Με αυτή την γλώσσα θα συνεννοηθείς και στο κέντρο/νοσοκομείο που θα κάνεις την εξέταση. Απ' όσο ξέρω είναι μια απλή αιματολογική και μετά την πάροδο του χρόνου που έχει περάσει στην περίπτωσή σου, δείχνει με ασφάλεια το αποτέλεσμα. Σε μερικές μέρες θα λυθεί η απορία σου.

    Κανόνισέ το αύριο κιόλας να τελειώνεις. Και μέχρι να βγουν οι εξετάσεις, πίστεψε ότι δεν έχεις κάτι, γιατί θα τρελαθείς.

    Πάντως σε καμία περίπτωση μην το αφήσεις για όταν επιστρέψεις. Έτσι;

    Αύριο κιόλας, ε; Και θα δεις ότι δεν θα είναι τίποτα.

    Μήπως το πρόβλημα είναι οικονομικό βρε παιδί μου και δεν την κάνεις εκεί;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ψυχωση με το aids?
    By sonia_21 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 05-04-2023, 00:24
  2. Εξετασεις AIDS
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-09-2013, 15:35
  3. ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ AIDS
    By minasgr21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 28-01-2013, 22:16
  4. AIDS & homosexuality
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 15-07-2011, 03:45
  5. AIDS
    By Empneustns in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 11-10-2009, 00:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •