Σημασια του Σεξ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142

    Σημασια του Σεξ

    Αρχίζω να πιστεύω ότι πλέον το σεξ και οι σχέσεις με το άλλο φύλλο στις μέρες μας έχει υπερεκτιμηθεί στις προτερεότητες μας.Τουλάχιστον πάνω κάτω στην ηλικία μου όλοι το
    βάζουν σαν μείζον θέμα και δεν ξέρω γιατι συμβαίνει αυτο.Δηλαδή το θέμα συζήτησης που κυριαρχει στις παρέες είναι συνηθως αυτο είτε για αντρες είτε για γυναίκες.
    Και το βλέπω και απο μένα ή τους φίλους μου.Δεν λέω και εμένα μενα μου αρέσει και το σεξ και οι σχεσεις και ολα αυτα απλά μήπως περιστρεφόμαστε γύρω απο αυτο
    υπερβολικά? Ποια η γνώμη σας?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οτι ειναι η ευκολη λυση κ η αρνηση των ανθρωπων να δημιουργησουν σχεσεις με περισοτερο βαθος οταν καταφευγουν σε σεξ μιας βραδυας

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by andy87 View Post
    Αρχίζω να πιστεύω ότι πλέον το σεξ και οι σχέσεις με το άλλο φύλλο στις μέρες μας έχει υπερεκτιμηθεί στις προτερεότητες μας.Τουλάχιστον πάνω κάτω στην ηλικία μου όλοι το
    βάζουν σαν μείζον θέμα και δεν ξέρω γιατι συμβαίνει αυτο.Δηλαδή το θέμα συζήτησης που κυριαρχει στις παρέες είναι συνηθως αυτο είτε για αντρες είτε για γυναίκες.
    Και το βλέπω και απο μένα ή τους φίλους μου.Δεν λέω και εμένα μενα μου αρέσει και το σεξ και οι σχεσεις και ολα αυτα απλά μήπως περιστρεφόμαστε γύρω απο αυτο
    υπερβολικά? Ποια η γνώμη σας?
    Δεν είναι καθόλου θέμα των ημερών, ούτε έχει υπερεκτιμηθεί η σημασία του έρωτα και των σχέσεων.
    Ίσως έχει υπερ-εκτεθεί η σεξουαλική πράξη.
    Ανέκαθεν ο έρωτας κι ο θάνατος έχουν απασχολήσει όσο τίποτα άλλο την φιλοσοφία, τις τέχνες και τα γράμματα και τον τελευταίο αιώνα την επιστήμη της ψυχολογίας.
    Και είναι απόλυτα φυσιολογικό να μας απασχολεί αφού ο έρωτας και η σεξουαλική πράξη είναι υπεύθυνα για την ύπαρξή μας.
    Άρα είναι Η προτεραιότητα, δε νομίζεις;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    πολυ ευστοχη η μαριον.
    αλλα περα απο αυτο, κανε αυτο που πρεπει να κανεις πριν απο καθε κριτικη.
    κοιτα τον εαυτο σου.
    δεν σε απασχολει το θεμα των προσωπικων σου σχεσεων?
    εδω μονο γι αυτο σε εχω δει να συζητας. κι οχι μονο εσενα. τους περισσοτερους...

  5. #5
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πολυ ευστοχη η μαριον.
    αλλα περα απο αυτο, κανε αυτο που πρεπει να κανεις πριν απο καθε κριτικη.
    κοιτα τον εαυτο σου.
    δεν σε απασχολει το θεμα των προσωπικων σου σχεσεων?
    εδω μονο γι αυτο σε εχω δει να συζητας. κι οχι μονο εσενα. τους περισσοτερους...
    πολύ με απασχολεί και το σεξ και η σχέσεις, γιατί κατάλαβα ότι το σεξ δεν συνεπάγεται και μια καλή σχέση. για μένα το σεξ χωρίς σχέση με θυμώνει με το σύντροφό μου, είναι κάτι που δεν μπορώ να επεξεργαστώ μέσα μου, δεν το δέχομαι. νόμιζα ότι είναι η υπέρτατη πράξη δεσίματος και τελικά είδα ότι δεν ισχύει. για τον άντρα, δεν γενικεύω, δεν είναι δέσιμο. με θυμώνει απίστευτα αυτό.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Καταρχήν remedy ευχαριστώ που με παρακολουθείς και ξέρεις για μένα...1 Big brother υπάρχει παντού προφανώς και εδώ.
    Επίσης όπως είδες αναφέρω και τον εαυτό μου μέσα στα άτομα που τους απασχολεί το θέμα απλά αναρωτιόμουν γιατι να συμβαίνει αυτό?
    Δηλαδή χωρίς να έχω λύσει άλλα θέματα που με απασχολούν να σκέφτομαι αρκετα συχνά για αυτο?
    Αυτοκριτική κάνω απλά ζηταω και γνώμες άλλων να δω πως σκέφτονται κα άλλα άτομα πέρα απο τον κύκλο μου.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    21
    Μα υπαρχει πιο ομορφο και υγιες πραγμα απο το ΥΓΙΕΣ σεξ και τις ομορφες στιγμες που μας χαριζει?(σε προσωπικο-ερωτικο επιπεδο).....δεν νομιζω..κακα τα ψεματα ακομα και η διαρκεια και η φθορα ενος γαμου στηριζεται σε ενα μεγαλο ποσοστο στο σεξ..απο αυτη την πραξη ηρθαμε σε αυτο τον κοσμο,και γιατι οχι?..αν μπορεις να το κανεις συχνα να το κανεις!..
    (βεβαια αυτο που δεν μου αρεσε και οφειλω να το πω ηταν η ειρωνια προς τη Remedy και τον Big Brother,δεν σου ειπε κατι κακο..μιλησε για την πλειοψηφια και απλα σε συμπεριελαβε)..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by andy87 View Post
    Καταρχήν remedy ευχαριστώ που με παρακολουθείς και ξέρεις για μένα...1 Big brother υπάρχει παντού προφανώς και εδώ.
    Επίσης όπως είδες αναφέρω και τον εαυτό μου μέσα στα άτομα που τους απασχολεί το θέμα απλά αναρωτιόμουν γιατι να συμβαίνει αυτό?
    Δηλαδή χωρίς να έχω λύσει άλλα θέματα που με απασχολούν να σκέφτομαι αρκετα συχνά για αυτο?
    Αυτοκριτική κάνω απλά ζηταω και γνώμες άλλων να δω πως σκέφτονται κα άλλα άτομα πέρα απο τον κύκλο μου.
    γιατι αντι, εισαι ινγογκνιτο και χρειαζεται ειδικη παρακολουθηση για να θυμαται καποιος με τι θεματα ασχολεισαι?
    μην το παιρνεις πανω σου, δοξα τον γιαραμπη, εχω πολυ καλη μνημη, θυμαμαι για παρα πολλα μελη με τι ασχολουνται..

    εγω αναφερθηκα σε αυτο που ειπες:
    "Δεν λέω και εμένα μενα μου αρέσει και το σεξ και οι σχεσεις και ολα αυτα απλά μήπως περιστρεφόμαστε γύρω απο αυτο
    υπερβολικά?"

    και απαντω, αν περιστρεφεσαι εσυ υπερβολικα, γιατι σου κανει εκπληξη που περιστρεφονται και οι αλλοι υπερβολικα???? (αυτο αφορουσε το σχολιο περι αυτοκριτικης).
    για τα λοιπα, με καλυψε η μαριον.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Πραγματικά έλεγα να σου απαντήσω κατάλληλα αλλά δεν αξίζει τον κόπο γιατι θα χάσω τον χρόνο μου.

    Απλά κάτι ρώτησα και για το λόγο αυτο ειναι το site για να λέμε απόψεις και αν ρωτάμε τους άλλους.
    Και marion έχεις απόλυτο με αυτο που λες.Δεν το ειχα δει έτσι.

Similar Threads

  1. σημασια της ανθρωπινης επαφης!!
    By ντολορ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 05-12-2013, 13:22
  2. ΟΝΕΙΡΑ ΚΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ
    By lavie in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 12-01-2012, 19:35
  3. Σημασία ονείρων
    By papas in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 7
    Last Post: 27-05-2008, 22:33
  4. η σημασία του σεξ στη σχέση
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 63
    Last Post: 13-05-2008, 08:51
  5. Δεν έχει σημασία πόσες φορές θα πέσεις...
    By alexandros3 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 17-04-2008, 10:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •