Δεν αντέχω άλλο...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1

    Δεν αντέχω άλλο...

    Δεν πίστευα ότι θα το έλεγα ποτέ και ντρέπομαι που το λεω, αλλά δεν αντέχω άλλο! Δεν με εκτιμώ σε τίποτα πλέον, αφού ότι και να έχω προσπαθήσει, έχω αποτύχει... Νιώθω ότι τα 18 χρόνια της ζωής μου πήγαν έτσι, ότι πήγαν στο τίποτα και τελικά ήταν χαμμένος χρόνος... Δεν είμαι ικανός σε τίποτα, δεν είμαι όμορφος, δεν είμαι έξυπνος, δεν είμαι κοινωνικός, άρα γιατί ήρθα στη ζωή τελικά; Νιώθω κουρασμένος από τα πάντα! Δεν έχω τον άνθρωπο που θέλω και εδώ και ένα χρόνο τη σκέφτομαι διαρκώς, όμως δεν υπήρξα ικανός να την κερδίσω... Το ίδιο και με τη σχολή και τις πανελλήνιες που απέτυχα! Οπότε τι κάνω εγω; Πρέπει να συμβιβαστώ για πάντα με μια μέτρια ζωή; Πρέπει να αποδεχτώ ότι όσα αγαπάω θα τα έχει κάποιος άλλος; Δεν αντέχω άλλο ειλικρινά...
    [CENTER][I][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR="#808080"]...he's a real nowhere man, sitting in his nowhere land, making all his nowhere plans for nobody...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν εισαι ομορφος? κ αυτο γιατι σε ανυσιχει τοσο σκοπευεις να δηλωσεις συμετοχη σε διαγωνισμο ομορφιας? εγω να σου πω καποτε σκεφτομουν ετσι κ οσο περναγαν τα χρονια μεχρι που τριανταρισα ολα οσα εβλεπα γυρω μου που πιστευα οτι ηταν καλυτερα απο μενα εμιαζε σα να εκαναν τα αδυνατα δυνατα για να μου αποδιξουν το αντιθετο. γνωρισα στη ζωη μου ανθρωπους που οχι μονο ξεχωριζαν απο πλευρας εμφανισης αλλα ειχαν κ ενα ολοκληρο funclub που τους ακολουθουσε παντου θα μπορουσαν μεχρι κ διασιμοι να ειναι. οπως μια που ηξερα αρεσε φοβερα μιλαμε στους αντρες τη κυνηγαγαν 100 μαζι μεχρι κ ο θειος μου κ αυτη ηταν στη κοσμαρα της επινε καπνιζε τσιγαρα καφεδες κ φαινοταν σα να μην εκτιμαγε καν τον εαυτο της κ στη πορεια τη ζωης της γερασε πριν την ωρα της κ επιασε πατο το ιδιο συνεβει κ σε ενας αλλο που καναμε αρκετα χρονια παρεα οπου κ να πηγεναμε ειχε μια ντουζινα θαυμαστες σε ολο το λεκανοπεδιο κ στο τελος εγινε σα μουσειο αφησε μουσι κ ηταν σα τη μεγαλη παρασκευη συνεχεια σα να πεσαν τα καραβια του εξω κ πεταξε ολα τα καλα στιχεια που ειχε σα να ειχε αποφασισει να μου αποδιξει το αντιθετο απο αυτο που πιστευα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Ε καλα δεν ειμαι μόνο η ομορφια.Και απο τα 18 να λες γιατ ποιο λογο ηρθα στη ζωη??
    Είσαι πολύ άδικος με τον εαυτο σου.Κοιτα ευχομαι τα πραγματα να στρώσουν με τον καιρο.Και επίσης πες μας τι κάνεις εσυ για αυτην την κατάσταση?
    Δηλαδή διαβασες και απέτυχες?Προσπάθησες να γνωρίσεις κόσμο και σε απέριψαν?

  4. #4
    Δε διάβασα, πάντα διάβαζα... Και διάβαζα για να μη κάνω τίποτα! Και απορρίψεις άπειρες, όμως το μόνο άτομο που δεν ήθελα να με απορρίψει το έκανε, ξανά και ξανά... Απλά δεν αντέχω στην ιδέα ότι της είμαι ανεπιθύμητος, ενώ θα ήθελα να είμαι το ακριβώς αντίθετο... Και δε με ενδιαφέρει να είμαι όμορφος, με ενδιαφέρει να έχω κάτι, γιατί δεν έχω τίποτα! Να είχα προσωπικότητα, να ήμουν πιο έξυπνος, κάτι που θα μου έδινε λίγη αξία... Δε με σέβομαι και δε με εκτιμώ σε τίποτα πλέον και αυτό έχει καταντήσει κουραστικό...
    [CENTER][I][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR="#808080"]...he's a real nowhere man, sitting in his nowhere land, making all his nowhere plans for nobody...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

  5. #5
    Member
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    58
    Νομίζω ότι έχεις φοβερό πρόβλημα αυτοπεποίθησης και για να είμαι πιο συγκεκριμένος χαμηλή αίσθηση αυτό-ικανότητας. Δεν είσαι ο μόνος…. Χιλιάδες άνθρωποι έχουν το ίδιο πρόβλημα. Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να αλλάξεις αυτή την αίσθηση. Το σημαντικότερο όμως είναι να αρχίσεις να επενδύεις στον εαυτό σου. Κάνε πράγματα που σε βελτιώνουν ως άνθρωπο. Διάβασε ώστε να βελτιώσεις τον λόγο σου, τις γνώσεις σου, τον τρόπο σκέψης σου. Πείσμωσε ώστε σε κάθε πέσιμο, να σηκώνεσαι και να προσπαθείς περισσότερο ή με διαφορετικό τρόπο. Γυμνάσου για να βελτιώσεις το σώμα σου αλλά και τη διάθεση σου. Ρίσκαρε, ώστε να μάθεις από τις αποτυχίες τώρα που η ζωή σου είναι απλή (και ας μη το πιστεύεις ότι είναι). Παίξε... Τόλμησε… και να θυμάσαι πάντα… Μία φορά ερχόμαστε στη ζωή και αυτό για πολύ λίγο… Οφείλουμε λοιπών να κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε…
    Ιωάννης Φραγκιαδουλάκης
    Θεσσαλονίκη

  6. #6
    Δεν ξέρω άμα φταίει η αυτοπεποίθησή μου, ή αν ο τρόπος που με βλέπω είναι απλά αποτέλεσμα αυτού που είμαι... Και πάλι όμως, πάντα αποτυγχάνω σε ότι κι άμα προσπαθώ και πάντα ότι κυνηγάω φεύγει! Και το βαρέθηκα αυτό...
    [CENTER][I][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR="#808080"]...he's a real nowhere man, sitting in his nowhere land, making all his nowhere plans for nobody...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

  7. #7
    Αλοχα jude,χρονια πολλα και καλη χρονια!!!Ερχομαι στο προβλημα σου που λιγο πολυ με απασχολει και εμενα!Θα πρεπει να χαλαρωσεις λιγακι να εισαι κοντα με δικου σου ανθρωπους αυτον τον καιρο και να μην ξενερωνεις για τιποτα,προσπαθησε να περασεις οσο μπορεις καλυτερα!Πρεπει να συμβιβαστεις λιγακι με τον ευτο σου και να μην εισαι τοσο επιθετικος μ αυτον!!!Η ζωη δεν εξαρταται απο μια αποτυχια στις πανελληνιες,θα ερθουν πολλες αποτυχιες τις οποιες μονο σου θα μετατρεψεις σε επιτυχιες! Ετσι ειναι η ζωη επιτυχιες,αποτυχιες,χαρες,� �υπες...........Τωρα το αλλο μην ακουω χαζομαρες δεν ειμαι ομορφος και εξυπνος κ.α Ουτε εγω ειμαι ομορφος ε και τι εγινε???...Παρε τη ζωη στα χερια σου αγαπα αυτο που εισαι !!!Ολα με τον καιρο θα ερθουν (αυτα που εχασες εννοω)... Καλα ν περνας φιλε μου και ασε τις ........

  8. #8
    Καλή χρόνια Isol, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου- όπως και τους υπόλοιπους! Μακάρι να ήταν το μόνο πρόβλημα οι πανελλήνιες... Το ζήτημα είναι ότι μέσα από την καθημερινή μου ζωή απλά αισθάνομαι προβληματικός και άχρηστος... Νιώθω ότι δεν έχω τίποτα, ότι δηλαδή δεν είμαι ικανός σε τίποτα, δεν έχω λόγο ύπαρξης και για αυτά ντρέπομαι για τον εαυτό μου... Έχω προσπαθήσει για πολλά, όμως προφανώς δεν γεννήθηκα για να γίνω αυτό που θα ήθελα και να έχω αυτά που θα μπορούσαν να με κάνουν ευτυχισμένο! Και ποιος ξέρει ίσως με την σχολή βγει κάτι καλό, αν και για αυτό ντρέπομαι, αλλά με την κοινωνική μου ζωή δεν αλλάζει τίποτα! Νιώθω μόνος και νιώθω αδικημένος σε πολλά... Και μεταξύ όλων είμαι κολλημένος με έναν άνθρωπο που δε μπορεί να με δει όπως τον βλέπω εγώ... Και έχω λόγο, γιατί είναι μοναδική, οπότε ξέρω ότι προχωρώντας δεν θα είναι ποτέ το ίδιο... Νιώθω ότι απλά δεν υπήρξα άξιος να την έχω και αυτή και όλα τα άλλα... Οπότε τελικά ποιο είναι το νόημα; Να κυνηγώ πράγματα που δεν πρόκειται ποτέ να πετύχω; Γιατί μέχρι τώρα μόνο αυτό έχω κάνει...
    [CENTER][I][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR="#808080"]...he's a real nowhere man, sitting in his nowhere land, making all his nowhere plans for nobody...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Ρε αδερφέ.
    Συγγνώμη που σου το χαλάω αλλα ναι.
    Μέτρια ζωή...
    Κοίτα εάν μπορούσαν όλοι να γίνουν φραγκάτοι και frou frou,δεν θα υπήρχαν απλοί εργάτες,υδραυλικοί,ζητιάνο ι,μεταφορείς,άστεγοι,κλπ κλπ κλπ.
    Θα ήμασταν όλοι μέρος της ουτοπίας,αλλα μιας και είμαστε άνθρωποι και κάποιος πρέπει να μας κάνει κουμάντο,υπάρχει ιεραρχία,οποτε mpap "κοινωνικές τάξεις".
    Αλλιώς θα αισθανόμασταν όλοι το ίδιο,και ο πιτσιρίκος με την ferrari δεν θα αισθανόταν ξεχωριστός.
    Δεν βρίσκεις λίγο εγωιστικό των τρόπο σκέψεις σου...
    Σκέψου το σαν εμενα.
    Όλοι καλύπτουμε ρόλους.
    Εμείς καλύπτουμε των ρολο των αποτυχιών της κοινωνίας,"αχ κοίτα αυτών είναι έτσι,δεν προσπαθεί αρκετά,δεν είναι αρκετά έξυπνος,δεν είναι αρκετά όμορφος,είναι τρελός,δεν βγαίνει έξω...κλπ".
    Οποτε φυσικά ο δικός σου ρόλος όπως και ο δικός μου είναι να κάνουμε τα διαφορα μέλη των ειδήσεων του star να αισθάνονται καλά με των εαυτό τους και να προχωρήσουν ενώ εμείς κλαίμε την μοίρα μας εδώ πέρα.

  10. #10
    Έχεις δίκιο, αλλά δεν αναφέρθηκα στο χρήμα και στα πλούτη... Ευτυχώς, μάλλον λόγω ηλικίας, αλλά ελπίζω και αργότερα να μην αλλάξω ιδεολογία, τα θεωρώ αναγκαίο κακό και κάτι που δεν έχει σημασία. Πέρα από αυτό, έχεις δίκιο, ίσως να είναι αυτή η θέση μου και να πρέπει απλά να το αποδεχτώ και να συμβιβαστώ...
    [CENTER][I][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR="#808080"]...he's a real nowhere man, sitting in his nowhere land, making all his nowhere plans for nobody...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Δεν ανέφερα το χρήμα ως ότι σημαντικότερο,αν και ναι,με την σωστή τιμή όλα αγοράζονται,αυτό θα το καταλάβεις μεγαλώνοντας.
    Αλλα αναφέρθηκα στο χρήμα γιατί είναι το πιο εύκολο σκαλοπάτι αναφοράς διαφορων και αξιων.
    Πχ εσύ λες ότι δεν είσαι ο κοινωνικός,ο ωραίος ο αρκετά έξυπνος κλπ.
    Κατευθείαν πάμε στην χαμηλή αυτοπεποίθεση.
    Ομορφιά,μόρφωση,υγεία,"αγάπ η",κλπ όλα "αγοραζονατι".
    Μέσα σε αυτά και η αυτοπεποίθεση.
    Άξιος για μια τύπισσα στα 18 που μόλις βγήκες από το αυγουλάκι σου και μπαίνεις σε μια διαφορετικού είδους κοινωνία από τι έχεις συνηθίσει μέχρι τώρα με τα παραμυθια των δικών σου και της μαλακίες των δασκάλων.
    Απλά άσε την πολύ σκέψη και κολυμπά.
    Οι περισσότεροι είμαστε εδώ γιατί σκεφτόμαστε παρα πολύ,όχι πως να βγάλουμε λεφτά η πως να αλλάξουμε κάτι αλλα το παρελθόν μας και ποσο άδικη είναι η κοινωνία και αλλου τέτοιου είδους ... .
    Οποτε ξεκολλα και άσε την κλάψα για όταν χρειαστεί.
    Ο Alex είπε διαφορα για κάποια με την οποια κάποια συμπάσχω,οποτε πίστεψε με η εμφάνιση είναι κάτι που ξεθωριάζει,ειδικά αν έχεις διαφορα θέματα.
    Συγκεντρώσου σε οποια σχολη πέρασες η ξαναπροσπάθησε για την σχολη που ήθελες.
    Δεν υπάρχει κάτι άλλο αυτή την στιγμή.
    Είσαι πολύ μικρός για να υπάρχει κάτι άλλο...
    Γυναίκες,τσιγάρα και ποτά.
    Αφαίρεσε τα τσιγάρα άμα θες.

  12. #12
    Έχεις δίκιο, όμως η προσπάθεια δεν αλλάζει τι είμαι και κατά συνέπεια τι μπορώ να πετύχω ως άνθρωπος και κυρίως, τι δεν έχω και δεν πρόκειται να αποκτήσω... Σίγουρα δεν έχω εμπειρία, "μόλις βγήκα από το αυγό μου", όπως είπες, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν ξέρω τι θέλω και κατά συνέπεια, ότι δεν "πέφτω", όταν ξέρω ότι δεν πρόκειται να τα αποκτήσω... Οι πανελλήνιες απέδειξαν μια και καλή τις ικανότητές μου και ακόμη και άμα έχω περάσει σε μια "αξιοπρεπή" σχολή, γνωρίζω πλέον τι είμαι και οι σχέσεις μου με τους ανθρώπους μέχρι τώρα μου έχουν δείξει τι σημαίνω για αυτούς! Το ζήτημα είναι ότι μέσα σε μια χρονιά αισθάνομαι ότι έχασα τα πάντα και δεν ξέρω καν ποιος είμαι τελικά... Και μπορεί στην "τύπισσα των 18" να μην στάθηκα στην εξωτερική εμφάνιση, αλλά σε άλλα, που δεν έχω δει αλλού... Όλοι έχουμε "φάει" απορρίψεις, ακόμη και εγώ σε αυτή την ηλικία, αλλά αυτό είναι απλά διαφορετικό και ήταν κι είναι κάτι μοναδικό... Συγγνώμη για την "κλάψα", αλλά ήθελα κάπου να τα πω, γιατί είναι πράγματα που σκέφτομαι καιρό τώρα...
    [CENTER][I][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR="#808080"]...he's a real nowhere man, sitting in his nowhere land, making all his nowhere plans for nobody...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Η φάση είναι,ότι το μεγαλύτερο μέρος της ζωής σου,θα trws σφαλιάρες.
    Θα υπάρξουν περισσότερες αποτυχίες από τι επιτεύγματα.
    Επίσης θα γνωρίσεις 100 τύπισσες που θα έχουν 10000 πρισσότερα να σου προσφέρουν από τι το κοριτσάκι που ακόμα δεν ξέρει που βρίσκετε,αρκεί να αφεθείς και να μην βάλεις μονος σου των εαυτό σου στο τρυπάκι του αποτυχημένου άχρηστου.
    Δεν γνωρίζεις τι είσαι.
    Μια ζωή θα ανακαλύπτεις των εαυτό σου.
    Δεν γίνετε να γνωρίζεις των εαυτό σου στα 18,ενώ δεν έχεις ταξιδέψει,δεν έχεις ζήσει,δεν έχεις δει,δεν έχεις ερωτευτεί και ξενερώσει 100 φορες...
    Η σχολη,άμα σε καίει τόσο,να στρώσεις κώλο τώρα και να περάσεις όπου γουστάρεις...
    Alliws moko and just go with it.
    Όλα εξαρτώνται από εσένα,όχι από την κορνίζα που έχεις στον τοίχο στα 25 και στα 30 σου.

  14. #14
    Αν δεν είχα στρώσει, δε θα μίλαγα... Και που έστρωσα, ευτυχισμένος δεν είμαι για εκεί που βρίσκομαι τώρα... Όταν στρώνεις κώλο και δεν πετυχαίνεις, γνωρίζεις ότι φταίει το μυαλό σου και αυτό δεν αλλάζει... Και φοβάμαι ότι είμαι καταδικασμένος σε μια ζωή που πάντα θα είμαι ο τελευταίος- πράγμα εγωιστικό, το ξέρω- αλλά όλοι είμαστε και έχω υπάρξει αλτρουιστής αρκετές φορές, ώστε να δικαιολογώ τον εγωισμό μου τώρα, ίσως και την ματαιοδοξία μου, άμα θες... Φοβάμαι ότι δεν πρόκειται ποτέ να πάψω να με κατηγορώ και δεν πρόκειται ποτέ να ξεχάσω αυτά που έχω χάσει, γιατί είναι πολύ σημαντικά για να ξεχαστούν έτσι απλά... Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου Αντρέα- υποθέτω ότι έτσι σε λένε!...
    [CENTER][I][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR="#808080"]...he's a real nowhere man, sitting in his nowhere land, making all his nowhere plans for nobody...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

  15. #15
    Jude , με την ομορφιά και τα πολύ μυαλά δεν κερδίζονται οι άνθρωποι ουτε ο σεβασμός τους , το μόνο που κάνουν έιναι να προκαλούν εντυπώσεις .Χαμένος χρόνος δεν είναι σε καμία περίπτωση , ένα κολώχαρτο δεν αποδεικνύει τι γνώσεις έχεις και ποιος είσαι .Έχεις άπειρες επιλογές μπροστά σου , ακόμα δεν έχεις μπει μέσα στην ζωή .Μην σε παίρνει απο κάτω , για να πετύχεις χρειάζονται δύο πράγματα στην περίπτωση σου , 1) ένα ζευγάρι χέρια και πόδια , και 2) πολύ προσπάθεια .Φιλική συμβουλή , συνέχισε να προσπαθείς , δεν έχει τελειώσει τίποτα ακόμα , ίσα ίσα έχεις αρχίσει να μπαίνεις στο νόημα .Επειδή απέτυχες στις πανελλήνιες ανγχώνεσαι ? σιγά το πράγμα , προσπαθείς πάλι και δίνεις και του χρόνου , ξέρω άτομο που δίνει 4 φορά πανελλήνιες .Μην πιστεύεις τις μαλακίες που λένε οι γονείς και οι δάσκαλοι Οσο αναφορά την ομορφιά δεν παίζει ρόλο , οτιδήποτε σε αυτόν τον κόσμο εξαγωράζεται με τα χρήματα .Θα πάρεις ότι σου αξίζει στο τέλος , αμα είσαι και συνεχίσεις να είσαι καλός άνθρωπος σε αυτή την ζωή θα ανταμηφθείς ανάλογα , το μόνο που μένει να κάνεις είναι να συνεχίζεις να προσπαθείς

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντέχω άλλο!
    By Mellisaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 31-08-2012, 08:38
  2. δεν αντεχω αλλο!!!
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 02-11-2011, 00:07
  3. Δεν αντεχω άλλο...
    By Ms_Snowhite in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 17-03-2011, 22:14
  4. Δεν αντέχω άλλο...
    By helplease in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 19-12-2008, 13:51
  5. Δεν αντέχω άλλο
    By La_ViTa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 22-10-2008, 17:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •