'Oλοι πιστεύουνε για μένα ότι δεν αξίζω.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776

    'Oλοι πιστεύουνε για μένα ότι δεν αξίζω.

    Όλοι πιστεύουνε για μένα ότι δεν αξίζω επειδή πετάω κακίες όταν μιλάω. Τι να κάνω;;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Το πιστευουν σιγουρα ή ετσι νομίζεις εσυ?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    Δράσε ή σκάσε.
    Be warned. My shite detector is on high alert.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Στον αστερισμο του Ωριωνα
    Posts
    190
    Θεωρω οτι το "δεν αξιζω" και "πεταω κακιες οταν μιλαω" ειναι λιγο διαφορετικα... καταρχας αν πετας κακιες οταν μιλας, πραγματι δεν ειναι και οτι καλυτερο... ειδικα οταν δεν γνωριζεις καποιον και απλα θες να τον πικαρεις... και παλι αν τον γνωριζεις, ποιος ο λογος να πεταξεις κακιες συνεχεια? Θα σου συνιστουσα, να ξαναπαιξεις στο μυαλο σου τις συζητησεις που εχεις κανει και να δεις γιατι πεταξες κακιες, που τις πεταξες, αν χρειαζοταν να το κανεις η απλα αν το εκανες γιατι ηθελες να το κανεις.... Οταν πεταμε κακιες συνηθως μεταφραζεται οτι κριτικαρουμε επειδη εμεις εχουμε καποιο κομπλεξ η ανασφαλεια.... μηπως εχεις καποιες ανασφαλειες τις οποιες πρεπει να δουλεψεις? Καποια πτυχη του εαυτου σου που δεν ξερεις οτι εχεις ή δεν εχεις αποδεχτει?
    Και δεν υπαρχει ανθρωπος που να μην αξιζει...
    Some of us of fall some of us fly...most of us live to try, till the edge of forever.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Tότε αν αξίζω γιατί με απορρίψανε όλοι στο παλιό;;;;

  6. #6
    Μήπως είσαι πολύ εγωίστρια και πετάς κακίες μόνο και μόνο για να νιώσεις καλύτερα με τον εαυτό σου ? Η εικόνα που παρουσιάζεις είναι πολύ άσχημη και κανείς δεν θα ήθελε να μείνει κοντα σου , παρουσιάζεις ανασφάλεια και ίσως αυτό σε κάνει πιο αντιδραστική και ''κακή'' . Πιστεύω οτι το φτέξιμο δεν είναι δικό σου παρόλα αυτά , πιστεύω οτι δεν έχεις κάποιον να σε καταλαβαίνει , κάποιο καλό φίλο με κατανόηση , οποισδήποτε που θα πετούσε κακίες σημαίνει οτι έχει κάποιο πρόβλημα που τον απασχολεί έντονα η και τον προβληματίζει , επειδή τα άτομα που έκανες παρέα σε έκριναν με την αυτή την συμπεριφορά τότε απέτυχαν στο να κατανοήσουν τα πραγματικά σου αισθήματα .Ολοι μας έχουμε προβλήματα μου μας ταλαιπωρούν και ιδίως οταν δεν περνάμε καλά στην ζωή μας τείνουμε να γινόμαστε κακοί άνθρωποι σι διάφορα καθημερινά θέματα και η συμπεριφορά μας αλλάζει ανάλογα με την διάθεση μας .Απλά χρειάζεσαι κάποιον που να σε καταλαβαίνει πραγματικά , μην προσπαθείς να κερδίσεις εντυπώσεις απο άτομα που κοιτάνε μόνο το περυτίλιγμα , προσπάθησε να βρεις κάποια άτομα που να μπορούν να δείξουν κατανόηση και να καταλαβαίνουν πραγματικά ποια είσαι ! Αμα σε απορρίψανε , τότε αυτα τα άτομα δεν ήταν καλοί φίλοι , οι πιο πολλοί κοιτάνε τον εαυτό τους εκεί έξω , μην σε παίρνει απο κάτω και δεν χρείζεται αν ρίχνεις το φτέξιμο στον εαυτό σου , λίγα άτομα θα καταλάβουν ποια είσαι και τι αξίζεις και αυτοί ειναι οι μόνοι που αξίζουν να έχεις κοντά σου .

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by ΧωρίςΣκιά View Post
    Μήπως είσαι πολύ εγωίστρια και πετάς κακίες μόνο και μόνο για να νιώσεις καλύτερα με τον εαυτό σου ? Η εικόνα που παρουσιάζεις είναι πολύ άσχημη και κανείς δεν θα ήθελε να μείνει κοντα σου , παρουσιάζεις ανασφάλεια και ίσως αυτό σε κάνει πιο αντιδραστική και ''κακή'' . Πιστεύω οτι το φτέξιμο δεν είναι δικό σου παρόλα αυτά , πιστεύω οτι δεν έχεις κάποιον να σε καταλαβαίνει , κάποιο καλό φίλο με κατανόηση , οποισδήποτε που θα πετούσε κακίες σημαίνει οτι έχει κάποιο πρόβλημα που τον απασχολεί έντονα η και τον προβληματίζει , επειδή τα άτομα που έκανες παρέα σε έκριναν με την αυτή την συμπεριφορά τότε απέτυχαν στο να κατανοήσουν τα πραγματικά σου αισθήματα .Ολοι μας έχουμε προβλήματα μου μας ταλαιπωρούν και ιδίως οταν δεν περνάμε καλά στην ζωή μας τείνουμε να γινόμαστε κακοί άνθρωποι σι διάφορα καθημερινά θέματα και η συμπεριφορά μας αλλάζει ανάλογα με την διάθεση μας .Απλά χρειάζεσαι κάποιον που να σε καταλαβαίνει πραγματικά , μην προσπαθείς να κερδίσεις εντυπώσεις απο άτομα που κοιτάνε μόνο το περυτίλιγμα , προσπάθησε να βρεις κάποια άτομα που να μπορούν να δείξουν κατανόηση και να καταλαβαίνουν πραγματικά ποια είσαι ! Αμα σε απορρίψανε , τότε αυτα τα άτομα δεν ήταν καλοί φίλοι , οι πιο πολλοί κοιτάνε τον εαυτό τους εκεί έξω , μην σε παίρνει απο κάτω και δεν χρείζεται αν ρίχνεις το φτέξιμο στον εαυτό σου , λίγα άτομα θα καταλάβουν ποια είσαι και τι αξίζεις και αυτοί ειναι οι μόνοι που αξίζουν να έχεις κοντά σου .
    Mαγκαιβερ ποσα προφιλ θα φτιαξεις?

  8. #8
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Mαγκαιβερ ποσα προφιλ θα φτιαξεις?
    Συγνώμη αλλά στα αλήθεια δεν είμαι ο ''Mαγκαιβερ'' που λες

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Μία την έβριζα συνέχεια και πήγα και στο γραφείο της και την ενοχλούσα και την έβριζα επειδή μου την έδινε και όταν την ζήτησα συγνώμη με απέκλησε από το φβ.

  10. #10
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Tότε αν αξίζω γιατί με απορρίψανε όλοι στο παλιό;;;;
    Γενικα τυχαινει ατομα που αξιζουν να βιωνουν απορριψη .

  11. #11
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Mαγκαιβερ ποσα προφιλ θα φτιαξεις?
    μα γιατι καποιοι ειστε κακυποπτοι ?
    το φορουμ αυτο υποτιθεται ειναι για να σεβομστε και να ακουμε τα προβληματα των αλλων κι αν θελουμε απανταμε σε καποιο.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Όλοι πιστεύουνε για μένα ότι δεν αξίζω επειδή πετάω κακίες όταν μιλάω. Τι να κάνω;;;;
    σα να λες θα παω αυριο στο κουρειο να ξυρισω το κεφαλι μου τι
    θα κανω μετα για να πισω τους αλλους οτι εχω μαλλια?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Στον αστερισμο του Ωριωνα
    Posts
    190
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Μία την έβριζα συνέχεια και πήγα και στο γραφείο της και την ενοχλούσα και την έβριζα επειδή μου την έδινε και όταν την ζήτησα συγνώμη με απέκλησε από το φβ.
    Βρε Ολγακι δεν ειναι δυνατον επειδη απλα σου τη δινει καποιος να πας και να τον βριζεις... εφοσον δεν σου ειχε κανει τιποτα, δεν ειχες κανενα λογο να της φερθεις τοσο ασχημα... και συγνωμη που της ζητησες, δεν νομιζω να καταλαβες το λαθος που εκανες και ειχε καθε λογο να σε αποκλεισει και απο το φατσοβιβλιο... και μενα μου τη δινουν πολλοι ανθρωποι για διαφορους λογους αλλα δεν εχω παει ποτε να τους κανω σκηνη... γιατι πολυ απλα δε μου εχουν κανει τιποτα... το αν σε εκνευριζει η παρουσια καποιου, μπορει να ειναι δικαιολογημενο και αδικαιολογητο...
    Μαλλον υπαρχει προβλημα αυτοεκτιμησης απο μερους σου και για αυτο ξεσπας σε αλλους επειδη νιωθεις κατωτερη... Στην δουλεια σου ειδικα πρεπει να εισαι πολυ τυπικη και να μην συμπεριφερεσαι με τετοιο τροπο.. σε μηδενιζει η ιδια σου η συμπεριφορα και φυσικα ειναι λογικο μετα να μην μπορεις να συνεννοηθεις με καποιον ποσο μαλλον να ανοιξεις μια κουβεντα...
    Some of us of fall some of us fly...most of us live to try, till the edge of forever.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Mαγκαιβερ ποσα προφιλ θα φτιαξεις?

    Εχω ακομα το ' μαυρος πιτ ' , casper , δρακουλινι , πιτερ παν , pizza fan k κοκκινοτριχης......


    Eλα βρε μνημονιο , ποιος ειμαι . ο Jason Bourne ( Matt Damon ) στο ' χωρις ταυτοτητα ' ?
    Last edited by Macgyver; 04-01-2014 at 10:04.

Similar Threads

  1. Τί θέλει από μένα;
    By Aναστασία in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 03-01-2013, 05:04
  2. Tα βαζω με μενα
    By reggaeM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 23-08-2010, 14:56
  3. Γεία σας και απο μένα!
    By mixalis1985 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 16-02-2010, 16:05
  4. για μενα
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 23-09-2009, 20:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •