Μπερδεμένος...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    16

    Red face Μπερδεμένος...

    Καταρχήν καλησπέρα σε όλα τα μέλη της σελίδας και καλή χρονιά. Ως νέο μέλος επιτρέψτε μου να σας καλησπερίσω.

    Είμαι 19 ετών, φοιτητής. Είμαι ιδιαίτερα εσωστρεφής και μοναχικός, το οποίο δεν αποτέλεσε ποτέ πρόβλημα για εμένα, απλά μου αρέσει να περνάω δημιουργικά τον χρόνο μόνος μου. Έχω λίγους φίλους με τους οποίους βγάινουμε κάποιες φορές για καφέ, αλλά πιστεύω αυτά μέχρι να με ποιάσουν κοπέλα και να με παρατήσουν (φαντάζομαι μαντέψατε ότι δεν έχω κοπέλα, ούτε έχω κάνει σχέση, δεν είμαι άσχημος, μου λένε οτι ειμαι ομορφος αλλα θα ήταν αλλιώς αν ίσχυε αυτό).

    Στο θέμα ότι δεν έχω κάνει σχέση, καταρχήν να σημειώσω ότι μέχρι τώρα δεν έχω ερωτευτεί καμία κοπέλα ούτε έχω νιώσει σεξουαλική έλξη (όχι ,δεν μου αρέσουν οι άντρες). Έχω συζητήσει το θέμα με τους γονείς μου και μου ειπαν ότι ειμαι ψυχουλα και ρομαντικούλης και οτι κινούμαι σε ότι αφορά τις σχεσεις και το σεξ κινούμαι στη σφαίρα του φανταστικού.

    Αυτή τη περίοδο μπορώ να πω ότι ειμαι ερωτευμένος με μια κοπέλα ενα χρονο μικροτερη απο εμενα που πήγαινει στο σχολείο που αποφείτησα εγώ πέρσυ. Δεν ξέρω πως είναι ακριβώς το συναισθημα αλλά την σκέφτομαι συνέχεια, ιδρώνω και τρέμω. Την έχω δει και στα όνειρά μου αρκέτές φορές (οχι από την πονηρή πλευρά). Από την άλλη, απ'οτι γνωριζα πέρσυ της έχει βγει το όνομα της κοπέλας σε ολο το σχολειο και έχουν ακουστεί διάφορα...ξέρετε εσείς...

    Από την μια πλευρά νιώθω ότι έχω πραγματικά ερωτευτεί και δεν μπορώ να αφοσιωθώ στη σχολή μου (η οποια ειναι απαιτητική) και από την άλλη ότι αυτό αποτελεί εμπόδιο στην ψυχολογία μου και την ζωή μου και ότι μιας και ισως δεν προκειται να την ξαναδω θα αποτελέσει απλά εναν έρωτα "φούσκα" που θα με καταρακώσει.


    Ευχαριστώ για κάθε συμβουλή καλοί μου συμφορουμίτες...
    Last edited by member102; 03-01-2014 at 20:59.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    25
    Καλησπερα και καλη χρονια! Ειμαι περιπου σαν εσενα και σε καταλαβαινω, μου αρεσει να μην εχω πολλους φιλους, απλα οταν τυχαινει να ειναι και φιλοι φιλων μαζι με την παρεα μου, ειμαι απλως ευδιαθετος αλλα δεν το συνεχιζω παραπερα. Πιστευω πρεπει να ερθεις σε επαφη με την κοπελα μεσω γνωστων ή κατι τετοιο. Δεν εχει σημασια τι γνωμη εχουν οι αλλοι γι' αυτην αλλα πώς την βλεπεις εσυ. Αληθεια, τι γνωμη εχεις εσυ γι' αυτην? Για να θες να γινει κατι μιας και την εχεις ερωτευτει, σημαινει κατα τη γνωμη μου οτι ειναι σοβαρη κοπελα. Τωρα, δεν μπορω να ξερω αν ισχυουν οντως αυτα που λενε για εκεινη και ,οπως σου ειπα, δεν ειναι αναγκαιο να σε νοιαζει. Βρες τροπο να γνωριστειτε.

  3. #3
    Εχεις 3 επιλογες η να μην κανεις τιποτα και να συνεχισεις απλως να την σκεφτεσαι η να την ξεχασεις η να πας να της μιλησεις οπως ειπε και ο mike μεσω καποιον γνωστων.Εσυ απλως την ειχες δει η ειχατε μιλησει;;Φιλε αληθεια σε καταλαβαινω ειμαι καπως ετσι και εγω στο χαρακτηρατης ισως χειροτερα.Ποτε δεν ειχα παει να μηλισω σε καμια κοπελα μονο οσες μου μιλουσαν απο μονες τους ακομη και τωρα δυσκλα θα εβρισκα το θαρρος παρολο που μπορει να ενιωθα σαν και εσενα για καποια.Ελπιζω να καταφερεις να της μιλησεις εξαλλου υπαρχει και το facebook.
    Καλυτερα να σου πει οχι παρα να σκεφτεσε μια ζωη τι θα μπορουσε να ειχε συμβει.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by MikeColeWorld View Post
    Καλησπερα και καλη χρονια! Ειμαι περιπου σαν εσενα και σε καταλαβαινω, μου αρεσει να μην εχω πολλους φιλους, απλα οταν τυχαινει να ειναι και φιλοι φιλων μαζι με την παρεα μου, ειμαι απλως ευδιαθετος αλλα δεν το συνεχιζω παραπερα. Πιστευω πρεπει να ερθεις σε επαφη με την κοπελα μεσω γνωστων ή κατι τετοιο. Δεν εχει σημασια τι γνωμη εχουν οι αλλοι γι' αυτην αλλα πώς την βλεπεις εσυ. Αληθεια, τι γνωμη εχεις εσυ γι' αυτην? Για να θες να γινει κατι μιας και την εχεις ερωτευτει, σημαινει κατα τη γνωμη μου οτι ειναι σοβαρη κοπελα. Τωρα, δεν μπορω να ξερω αν ισχυουν οντως αυτα που λενε για εκεινη και ,οπως σου ειπα, δεν ειναι αναγκαιο να σε νοιαζει. Βρες τροπο να γνωριστειτε.
    Τις παρέες της κοπέλας δεν τις γνωρίζω, ούτε υπάρχει κάποια επαφή μεσω των γνωστών μου/ παλαιών συμμαθητών μου. Οι γνωστοί μου το μόνο που ξέρουν είναι αυτά τα διάφορα που ακούγονται, ότι έχει παει με ολη τη πόλη και άλλα τέτοια, το οποίο και το άκουγα και εγώ από εδώ και από εκεί μέχρι να αποφοιτήσω. Προσωπικά, από την στιγμή που δεν της έχω μιλήσει (και φαντάζομαι οτι δεν με ξέρει, σιγά μην προσέχουν τα 2ακια τα 3ακια) δεν μπορώ να ξέρω αν τα παραπάνω αληθεύουν ή όχι. Αλλά και αλήθεια να ειναι αυτά, εγώ εξακολουθώ να την βρίσκω πολύ όμορφη και συμπαθητική, δεν έχω ξανανιώσει έτσι και την σκέφτομαι συνέχεια...




    Quote Originally Posted by Black jack View Post
    Εχεις 3 επιλογες η να μην κανεις τιποτα και να συνεχισεις απλως να την σκεφτεσαι η να την ξεχασεις η να πας να της μιλησεις οπως ειπε και ο mike μεσω καποιον γνωστων.Εσυ απλως την ειχες δει η ειχατε μιλησει;;Φιλε αληθεια σε καταλαβαινω ειμαι καπως ετσι και εγω στο χαρακτηρατης ισως χειροτερα.Ποτε δεν ειχα παει να μηλισω σε καμια κοπελα μονο οσες μου μιλουσαν απο μονες τους ακομη και τωρα δυσκλα θα εβρισκα το θαρρος παρολο που μπορει να ενιωθα σαν και εσενα για καποια.Ελπιζω να καταφερεις να της μιλησεις εξαλλου υπαρχει και το facebook.
    Καλυτερα να σου πει οχι παρα να σκεφτεσε μια ζωη τι θα μπορουσε να ειχε συμβει.
    Όπως προανέφερα δεν της έχω μιλήσει.... άσε που τώρα που είμαι απόφοιτος τι θα παω να κάνω, έστω για να της μιλήσω? Θα πάω στο σχολείο μου και μετά τι? Μου φαίνεται λίγο άκυρο....

    Δεν την έχω πέσει σε καμία ούτε έχω κανει ερωτική εξωμολόγηση αλλά κάτι νιώθω με αυτήν και ας μην την γνωρίζω προσωπικά. Απ'ότι εχω δει είναι μαλλον το ακριβως αντιθετο από εμένα (παρέες, κλαμπς κτλ) ...

    Απ'ότι ξέρω στη σελίδα της στο fb γινόταν ο απόλυτος χαμός και προσφάτως απενεργοποίησε τον λογαριασμό της... :(

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    25
    Μμ καταλαβα...δεν ξερω αν μπορειτε να ταιριαξετε και μου βαζει υποψιες το γεγονος πως λενε τοσοι οτι εχει παει με ολη την πολη που λεει ο λογος οπως επισης οτι εκλεισε το facebook για τον ιδιο λογο. Με το 'δεν ξερω αν γινεται να ταιριαξετε' εννοω οτι εστω πως γνωριζοσασταν, ο τελειως διαφορετικος της χαρακτηρας ,οπως ειπες, ισως σε απωθουσε μιας και εισαι κλειστος σαν ανθρωπος. Δηλαδη αν ανακαλυπτες τον εσωτερικο της κοσμο, θα αλλαζες γνωμη. Απλα θεωρω οτι εχεις υπερενθουσιαστει. Εντουτις, η προσπαθεια δεν σε γεμιζει ενοχες οτι δεν δοκιμασες καν και τετοια. Αλλα μιας και δεν εχετε κοινους γνωστους και δεν εχει ουτε facebook, δεν μπορω να βρω τροπο για να την προσεγγισεις, εκτος κι αν βρεθειτε στον ιδιο χωρο τυχαια που αν γινει πρεπει οπωσδηποτε να βρεις το θαρρος να γνωριστειτε χωρις να της πεις πώς νιωθεις γιατι θα ξαφνιαστει μιας και δεν σε ξερει καν.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by MikeColeWorld View Post
    Μμ καταλαβα...δεν ξερω αν μπορειτε να ταιριαξετε και μου βαζει υποψιες το γεγονος πως λενε τοσοι οτι εχει παει με ολη την πολη που λεει ο λογος οπως επισης οτι εκλεισε το facebook για τον ιδιο λογο. Με το 'δεν ξερω αν γινεται να ταιριαξετε' εννοω οτι εστω πως γνωριζοσασταν, ο τελειως διαφορετικος της χαρακτηρας ,οπως ειπες, ισως σε απωθουσε μιας και εισαι κλειστος σαν ανθρωπος. Δηλαδη αν ανακαλυπτες τον εσωτερικο της κοσμο, θα αλλαζες γνωμη. Απλα θεωρω οτι εχεις υπερενθουσιαστει. Εντουτις, η προσπαθεια δεν σε γεμιζει ενοχες οτι δεν δοκιμασες καν και τετοια. Αλλα μιας και δεν εχετε κοινους γνωστους και δεν εχει ουτε facebook, δεν μπορω να βρω τροπο για να την προσεγγισεις, εκτος κι αν βρεθειτε στον ιδιο χωρο τυχαια που αν γινει πρεπει οπωσδηποτε να βρεις το θαρρος να γνωριστειτε χωρις να της πεις πώς νιωθεις γιατι θα ξαφνιαστει μιας και δεν σε ξερει καν.
    Ζόρικα τα πράγματα. Στην αναφορά στους χαρακτήρες που έκανες έχεις πόλυ δίκιο.... από τη στιγμή που είμαι εσωστρεφής λίγο δύσκολο, αλλά και να προσπαθήσω να αλλάξω χαρακτήρα και να γίνω εξωστρεφής δεν νομίζω να υπάρξει αντίκρυσμα(όποτε τυχαίνει να παω σε κλαμπ κουράζομαι ακομα και καθιστός, δεν μπορώ με τόσο μεγάλη λήψη ερεθισμάτων) . Να τελικά που αυτό είναι ενα αρνητικό του χαρακτήρα μου, ενώ αν ήμουν εξωστρεφής και το νουμερο 1 της παρέας ισως να βρισκόταν κάποια άκρη, αλλά τι να κάνω ο άνθρωπος!

    Ίσως να είναι καλύτερα να την ξεχάσω και να παραμείνει ανεκπλήρωτος έρωτας...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    25
    Δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα δυστυχως διοτι οι συνθηκες μερικες φορες ειναι ακαταλληλες οπως στην περιπτωση σου.
    Το καθε πραγμα στον καιρο του, θα βρεθει καποια που θα ταιριαξεις απολυτα και το λεω κι εγω στον εαυτο μου συνεχεια. Εξαλλου ειμαστε και οι δυο 19 χρονων, δεν νομιζω οτι πρεπει να σπαταλαμε τον χρονο μας σε τετοιου ειδους περιπτωσεις οπου οι συνθηκες δεν βοηθανε καθολου. Υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια! Υπομονη!

  8. #8
    ...μεμ, να σε ρωτήσω κάτι?
    Αυτό που δεν κατάλαβα είναι πως ερωτευτηκες την κοπέλα αφού απ ότι φαίνεται δεν είχατε την παραμικρή επαφή, (εκτός και αν δεν κατάλαβα καλά).

  9. #9
    Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Athens
    Posts
    53
    Λοιπον φιλε η μονη λυση ειναι να πας και να της μιλησεις και να της πεις αυτο ακριβως που θελεις.. Προσεχε, οχι αυτο που νιωθεις, αυτο που θελεις. Αν πας και της πεις ειμαι ερωτευμενος μαζι σου η οτιδηποτε αλλο εξομολογητικο το πιθανοτερο ειναι να το μαθει ολο το σχολειο την ιδια στιγμη και να γελανε ολοι μαζι σου, οχι γιατι ειπες κατι κακο, αλλα επειδη ετσι κανουν σε αυτη την ηλικια. Οποτε τα ξεχνας ολα αυτα και το fb μαζι. Δεν ξερω αν εχεις τυχει ποτε μαζι με 19χρονη οταν ειναι μεσα στο fb me 3000 φιλους. Τα μηνυματα και οι προτασεις γαμου πεφτουν κατα 100αδες αρα απο εκει δεν εχεις ελπιδα. Αυτο που λες οτι εχει παει με ολο τον κοσμο δεν ειναι και τοσο κακο, και εγω αν θα μπορουσα θα πηγαινα αρα δεν μας ενδιαφερει. Αφου σ αρεσει ολα τα αλλα περισσευουν. Οι ανεκπληρωτοι ερωτες απο την αλλη φυσικα και μπορουν να μεινουν ανεκπληρωτοι δεν ειναι κακο, κακο ειναι να μεινουν ανεκπληρωτοι χωρις να εχεις δοκιμασει τιποτα. Γιατι ανεκπληρωτος θα μεινει αν καθεσαι μονος σου και τη σκεφτεσαι ολη μερα, ανεκπληρωτος θα μεινει αν πας με ολοκληρη μπαντα και της κανεις κανταδα αφου εχεις πεταξει τριανταφυλλα σε ολη τη γειτονια της απο ελικοπτερο και απλα εκεινη δεν συγκινηθει. Στη μια περιπτωση εισαι καλυμενος γιατι δοκιμασες και δεν ηθελε, συμβαινει πολλες φορες δεν μπορουμε να κανουμε κατι, και στην αλλη μπορεις να φτιαξεις ενα στοχο στον τοιχο και να χτυπας το κεφαλι σου που δεν δοκιμασες ποτε. Τελος παντων τα 19 ειναι μια ηλικια δυσκολη γιατι ολες οι κοπελες της ηλικιας σου κοιτανε τους μεγαλυτερους.. ΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ, γιατι εχουν αυτοκινητα, εχουν μηχανακια, εχουν λεφτα, εχουν περισσοτερη πειρα εχουν διαφορα. Βεβαια αυτο αλαζει οταν μεγαλωσεις εσυ μεγαλωσει και εκεινη, γιατι εσυ θα κοιτας τις μικροτερες και εκεινη δεν θα ξερει τι και που να κοιταξει, και θα βριζει ολους τους αντρες που κυνηγανε τις μικροτερες. Το ιδιο πραγμα δηλαδη που εκανε και εκεινη αλλα απο αλλη οπτικη γωνια.Τελος παντων αλλο θεμα αυτο. Το πως μπορεις να την πεισεις η να βγειτε η να τα πειτε η οτιδηποτε αλλο ειναι δικο σου θεμα και αφορα αποκλειστικα στην προσωπικοτητα σου. Το να σου πω πως θα το εκανα εγω η να σου πω τι να κανεις, εγω η οποιοσδηποτε αλλος, απλα θα κανεις μια τρυπα στο νερο. Λογικο ειναι να κανεις λαθη, να φας πιτες, αλλες φορες να εχεις επιτυχιες, αλλα αυτα θα τα ανακαλυψεις στην πορεια μονος σου, και μονος σου θα βρεις τη σωστη συνταγη. Νταξ, αν τη βρεις. Υπαρχει και αυτο το ενδεχομενο αλλα συνηθως οποιος ψαχνει βρισκει. Οποτε βρες μια δικαιολογια να περασεις απο το σχολειο σου, πετυχε την καπου "τυχαια" και το μονο που εχεις να κανεις ειναι να μη πεις καποια βλακεια.. Ολα τα αλλα ειναι καλοδεχουμενα.

    (πωω τι σεντονι ειναι αυτο? Ουτε εγω δεν μπορω να το ξαναδιαβασω)

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...μεμ, να σε ρωτήσω κάτι?
    Αυτό που δεν κατάλαβα είναι πως ερωτευτηκες την κοπέλα αφού απ ότι φαίνεται δεν είχατε την παραμικρή επαφή, (εκτός και αν δεν κατάλαβα καλά).
    Πρέπει να γνωρίσεις κάποιον/καποια για να τον/την ερωτευτείς?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by Ανώδυνος View Post
    Λοιπον φιλε η μονη λυση ειναι να πας και να της μιλησεις και να της πεις αυτο ακριβως που θελεις.. Προσεχε, οχι αυτο που νιωθεις, αυτο που θελεις. Αν πας και της πεις ειμαι ερωτευμενος μαζι σου η οτιδηποτε αλλο εξομολογητικο το πιθανοτερο ειναι να το μαθει ολο το σχολειο την ιδια στιγμη και να γελανε ολοι μαζι σου, οχι γιατι ειπες κατι κακο, αλλα επειδη ετσι κανουν σε αυτη την ηλικια. Οποτε τα ξεχνας ολα αυτα και το fb μαζι. Δεν ξερω αν εχεις τυχει ποτε μαζι με 19χρονη οταν ειναι μεσα στο fb me 3000 φιλους. Τα μηνυματα και οι προτασεις γαμου πεφτουν κατα 100αδες αρα απο εκει δεν εχεις ελπιδα. Αυτο που λες οτι εχει παει με ολο τον κοσμο δεν ειναι και τοσο κακο, και εγω αν θα μπορουσα θα πηγαινα αρα δεν μας ενδιαφερει. Αφου σ αρεσει ολα τα αλλα περισσευουν. Οι ανεκπληρωτοι ερωτες απο την αλλη φυσικα και μπορουν να μεινουν ανεκπληρωτοι δεν ειναι κακο, κακο ειναι να μεινουν ανεκπληρωτοι χωρις να εχεις δοκιμασει τιποτα. Γιατι ανεκπληρωτος θα μεινει αν καθεσαι μονος σου και τη σκεφτεσαι ολη μερα, ανεκπληρωτος θα μεινει αν πας με ολοκληρη μπαντα και της κανεις κανταδα αφου εχεις πεταξει τριανταφυλλα σε ολη τη γειτονια της απο ελικοπτερο και απλα εκεινη δεν συγκινηθει. Στη μια περιπτωση εισαι καλυμενος γιατι δοκιμασες και δεν ηθελε, συμβαινει πολλες φορες δεν μπορουμε να κανουμε κατι, και στην αλλη μπορεις να φτιαξεις ενα στοχο στον τοιχο και να χτυπας το κεφαλι σου που δεν δοκιμασες ποτε. Τελος παντων τα 19 ειναι μια ηλικια δυσκολη γιατι ολες οι κοπελες της ηλικιας σου κοιτανε τους μεγαλυτερους.. ΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ, γιατι εχουν αυτοκινητα, εχουν μηχανακια, εχουν λεφτα, εχουν περισσοτερη πειρα εχουν διαφορα. Βεβαια αυτο αλαζει οταν μεγαλωσεις εσυ μεγαλωσει και εκεινη, γιατι εσυ θα κοιτας τις μικροτερες και εκεινη δεν θα ξερει τι και που να κοιταξει, και θα βριζει ολους τους αντρες που κυνηγανε τις μικροτερες. Το ιδιο πραγμα δηλαδη που εκανε και εκεινη αλλα απο αλλη οπτικη γωνια.Τελος παντων αλλο θεμα αυτο. Το πως μπορεις να την πεισεις η να βγειτε η να τα πειτε η οτιδηποτε αλλο ειναι δικο σου θεμα και αφορα αποκλειστικα στην προσωπικοτητα σου. Το να σου πω πως θα το εκανα εγω η να σου πω τι να κανεις, εγω η οποιοσδηποτε αλλος, απλα θα κανεις μια τρυπα στο νερο. Λογικο ειναι να κανεις λαθη, να φας πιτες, αλλες φορες να εχεις επιτυχιες, αλλα αυτα θα τα ανακαλυψεις στην πορεια μονος σου, και μονος σου θα βρεις τη σωστη συνταγη. Νταξ, αν τη βρεις. Υπαρχει και αυτο το ενδεχομενο αλλα συνηθως οποιος ψαχνει βρισκει. Οποτε βρες μια δικαιολογια να περασεις απο το σχολειο σου, πετυχε την καπου "τυχαια" και το μονο που εχεις να κανεις ειναι να μη πεις καποια βλακεια.. Ολα τα αλλα ειναι καλοδεχουμενα.

    (πωω τι σεντονι ειναι αυτο? Ουτε εγω δεν μπορω να το ξαναδιαβασω)
    Σωστά τα λες φίλε ,δεν έχω να σχολιάσω κάτι... προγραμμάτιζα να περάσω από το σχολείο μου να ευχηθώ οπότε θα δω αν θα σκεφτώ τιποτα...

    Α και στο προφιλ της η πλειοψηφεια των ατομων που σχολιαζαν και εκαναν "λαικ" ήταν ανδρες, δεν το καταλαβαινω αυτο...
    Last edited by member102; 04-01-2014 at 16:44.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by Ανώδυνος View Post
    Οποτε βρες μια δικαιολογια να περασεις απο το σχολειο σου, πετυχε την καπου "τυχαια" και το μονο που εχεις να κανεις ειναι να μη πεις καποια βλακεια.. Ολα τα αλλα ειναι καλοδεχουμενα.

    Αγαπητέ "ανώδυνε" πες καμιά ιδέα και τι θα έλεγες εσύ να ξέρω αν τελικά γίνει μην πω καμιά βλακεία και ψάχνομαι μετα :o

  13. #13
    Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Athens
    Posts
    53
    Στο ειπα και πιο πανω... Δεν εχει σημασια τι θα ελεγα εγω η τι θα ελεγε ο καθε αλλος. Εγω θα ελεγα αυτα που ταιριαζουν στο δικο μου υφος και στιλ που σιγουρα δεν εχει καμια σχεση με το δικο σου και ειναι αρκετα πιο "επιθετικη" προσεγγιση ας πουμε. Παιζει ρολο και το ατομο στο οποιο θελεις να τα πεις βεβαια. Αφου η κοπελα οπως λες ειναι αρκετα "περπατημενη" δεν θα ηταν το καλυτερο να πας να της πεις ενα ποιημα. Καλυτερα να εισαι λιτος κοφτος και απεριττος.. "Γεια σου, ειμαι ο ταδε και πρεπει να βγουμε οπωσδηποτε." Αν σου πει γιατι να βγουμε πες της θα δεις οταν βγουμε, η γιατι ειναι ζητημα ζωης και θανατου, η γιατι σε ειδα στον υπνο μου, η γιατι θες και εσυ αλλα δεν το ξερεις ακομα, η γιατι ειναι μοιραιο... Βρες κατι να πεις αλλα μην εισαι σοβαρος, σχεδον γελαστος σαν να κανεις πλακα. Αν της πεις κατι που θα γελασει εχεις ενα point. Tωρα αν ειναι ξινη, η απλα δεν γουσταρει για οποιονδηποτε αλλο λογο, μπορει να εχει σχεση ρε παιδι μου, την κανεις με ελαφρα χωρις να επιμεινεις και πετα ενα απλο θα τα ξαναπουμε.. Και κατι πολυ σημαντικο... Απο τη στιγμη που θα σε δει εχεις 3 (τρια) δευτερολεπτα να πας να της μιλησεις και να της πεις ο,τι εχεις να πεις.. Σε αυτα τα τρια δευτερολεπτα δεν προλαβαινει να σκεφτει αν εισαι ομορφος αν εισαι ασχημος αν εισαι χαζος η απλα δεν προλαβαινει να σε "κοψει" και να καταλαβει αν της κανεις η οχι. Οποτε αιφνιδιαζεις και ο αιφνιδιασμος ειναι δυνατο οπλο. ;) Βεβαια θελει λιγο πρακτικη για να μεγαλωσουν οι πιθανοτητες επιτυχιας , αλλα απο καπου πρεπει να αρχισεις ετσι κι αλλιως.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    16
    Μικρό απντέιτ...

    Πέρασα από το σχολείο αλλά δεν τη βρήκα μιας και ειχαν λογικα μαθημα (γτ περασα και απο τις ταξεις)

    σκέφτομαι στις επομενες μερες να περιμενω κοντα στην εξοδο και οταν απομακρυνθει(και την πετυχω) να την κανω την κινηση... αλλά πραγματικά δεν ξέρω...να δω αν ειναι με καμια φιλη της τι θα γινει??!!

Similar Threads

  1. Μπερδεμένος
    By νεος30 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 07-06-2013, 20:02
  2. μπερδεμενος
    By Giorgos1972 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 19-11-2012, 19:01
  3. Μπερδεμενος
    By glafkos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 11-08-2011, 18:16
  4. Μπερδεμενος
    By RedSky in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 14-05-2011, 19:45
  5. μπερδεμενος
    By xaliaola in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 26
    Last Post: 01-05-2010, 23:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •