ζηλεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: ζηλεια

  1. #1

    ζηλεια

    Δεν ξερω αν η ζηλεια ειναι ψυχωση αλλα ζηλευω πολυ παρα πολυ τους παντες και τα παντα.Για να σας δωσω ενα παραδειγμα ειμαι καπως καλα οχι χαρουμενος αλλα οχι και χαλια και μπαινω facebook και βλεπω να δημοσιευουν φωτογραφιες και διαφορα αλλα ατομα που ξερω και ζηλευω η διαθεση μου πεφτει και αρχιζω να σκεφτομαι αρνητικα για μενα για τη ζωη μου κτλ.Δεν ειμαι και πολυ κοινωνικος εως καθολου και δεν πολυβγαινω και δεν εχω σχεδον κανενα φιλο βεβαια δεν ειναι οτι μου αρεσει αυτο αλλα δεν κανω και τιποτα να αλλαξει,νιωθω πως δεν μπορω.Παλιοτερα ζηλευα πιο πολυ οταν ας πουμε εβλεπα ατομα να βγαινουν και να περνανε καλα αλλα πλεον μαλλον το εχω συνηθισει γιατι ξερω οτι τιποτα δεν προκειτε να αλλαξει.Αν εχει κανεις τιποτα να μου πει πανω σε αυτο ας το πει.
    Παντως ευχαριστω για ολα παιδια ειστε η καλυτερη παρεα που εχω τον τελευταιο καιρο.

  2. #2
    Αυτο που ειπες το εχω περιπου και εγω .
    Ζηλευω κι εγω ευκολα .
    Και οταν ακουω ατομα να λενε θετικα για τους εαυτους του νευριαζω ,οχι οτι τους κατηγορω η θελω το κακο τους.
    Και μετα απογοητευομαι και μου πεφτει η διαθεση .
    Ουτε εμενα μαρεσει πολυ γιατι καθε φορα που γνωριζω καποιον θα τον δω ''ανωτερο''.
    Και εγω εχω σε καποιο σημειο συνηθησει και ουτε κανω κατι να αλλαξει .

  3. #3
    Quote Originally Posted by σοκολατα 14 View Post
    καθε φορα που γνωριζω καποιον θα τον δω ''ανωτερο''.
    καλα αυτο το νιωθω και εγω παντα σχεδον.Γενικα οταν βγαινω εχω ανχος η βαριεμαι και οταν καθομαι σπιτι παλι βαριεμαι.Ειμαι 17 και μενω με τους γονεις μου αλλα πολυ θα ηθελα να μενω μονος.Εσυ τη ηλικια εχεις;Κανεις κατι για να το σταμτησεις αυτο;;

  4. #4
    Quote Originally Posted by Black jack View Post
    καλα αυτο το νιωθω και εγω παντα σχεδον.Γενικα οταν βγαινω εχω ανχος η βαριεμαι και οταν καθομαι σπιτι παλι βαριεμαι.Ειμαι 17 και μενω με τους γονεις μου αλλα πολυ θα ηθελα να μενω μονος.Εσυ τη ηλικια εχεις;Κανεις κατι για να το σταμτησεις αυτο;;
    Εγω 19 ειμαι , κι εγω βαριεμαι οταν βγαινω .
    Εναν φιλο εχω και προτιμω να πηγαινω σπιτι του .
    Και αυτον τον θεωρω ανωτερο .
    Κι εγω με τους γονεις μου μενω , δε με πειραζει αυτο και τοσο .
    Δε κανω κατι να το σταματησω να πω ειλικρινα .
    Μερικες φορες χαιρομαι οταν κανω κατι καλα το οτιδηποτε ομως αν ακουσω καποιον να το κανει καλυτερα μου πεφτει η διαθεση .
    Ουτε εγω βγαινω πολυ , και ειμαι αντικοινωνικη .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Πάντα θα υπάρχει κάποιος καλύτερος σε κάτι,αυτό δεν των κάνει ανώτερο...
    "πιπινακια" είσαστε,γιατί τόση μαυρίλα...
    Από χόμπι κλπ τι λέει?
    Ειδικά εσύ foititoumpa δεν θα έπρεπε να έχεις κανένα θέμα...Τώρα αρχίζουν όλα.

  6. #6
    Quote Originally Posted by σοκολατα 14 View Post
    Μερικες φορες χαιρομαι οταν κανω κατι καλα το οτιδηποτε ομως αν ακουσω καποιον να το κανει καλυτερα μου πεφτει η διαθεση.
    Και εγω ετσι ειμαι.Παντως εχουμε πολλα κοινα.Θα ηθελες να μιλησουμε αυριο;;

  7. #7
    Quote Originally Posted by Black jack View Post
    Και εγω ετσι ειμαι.Παντως εχουμε πολλα κοινα.Θα ηθελες να μιλησουμε αυριο;;
    ναι αν θελεις .

  8. #8
    Quote Originally Posted by Antreas MpR View Post
    Πάντα θα υπάρχει κάποιος καλύτερος σε κάτι,αυτό δεν των κάνει ανώτερο...
    "πιπινακια" είσαστε,γιατί τόση μαυρίλα...
    Από χόμπι κλπ τι λέει?
    Ειδικά εσύ foititoumpa δεν θα έπρεπε να έχεις κανένα θέμα...Τώρα αρχίζουν όλα.
    Το ιντερνετ εχω εγω μονο για ασχολια .

  9. #9
    Quote Originally Posted by σοκολατα 14 View Post
    ναι αν θελεις .
    ωραια αλλα δεν ξερω αν γινεται να στειλω μηνυμα και πως αλλα θα το δω αυριο

  10. #10
    Quote Originally Posted by Black jack View Post
    ωραια αλλα δεν ξερω αν γινεται να στειλω μηνυμα και πως αλλα θα το δω αυριο
    ενταξει !!!!!!!!!!!!!

  11. #11
    ρε σοκολατα μηπως ξερεις πως γινετε να στειλεις μυνημα;;

  12. #12
    Quote Originally Posted by Black jack View Post
    ρε σοκολατα μηπως ξερεις πως γινετε να στειλεις μυνημα;;
    Αν θελεις πατησε πανω στο ''σοκολατα 14'' κι σου βγαζει ενα μικρο πλαισιο που λεει ''εμφανιση προφιλ'' ''προσωπικο μηνυμα'' ''εμφανιση μηνυματων'' ''εμφανιση εισαγωγων blog'' .
    Πατας εκει που λεει προσωπικο μηνυμα .
    Ομως δυστυχως προσπαθησα κι εγω να σου στειλω ομως δε μπορεσα .

  13. #13
    Quote Originally Posted by Black jack View Post
    Δεν ξερω αν η ζηλεια ειναι ψυχωση αλλα ζηλευω πολυ παρα πολυ τους παντες και τα παντα.Για να σας δωσω ενα παραδειγμα ειμαι καπως καλα οχι χαρουμενος αλλα οχι και χαλια και μπαινω facebook και βλεπω να δημοσιευουν φωτογραφιες και διαφορα αλλα ατομα που ξερω και ζηλευω η διαθεση μου πεφτει και αρχιζω να σκεφτομαι αρνητικα για μενα για τη ζωη μου κτλ.Δεν ειμαι και πολυ κοινωνικος εως καθολου και δεν πολυβγαινω και δεν εχω σχεδον κανενα φιλο βεβαια δεν ειναι οτι μου αρεσει αυτο αλλα δεν κανω και τιποτα να αλλαξει,νιωθω πως δεν μπορω.Παλιοτερα ζηλευα πιο πολυ οταν ας πουμε εβλεπα ατομα να βγαινουν και να περνανε καλα αλλα πλεον μαλλον το εχω συνηθισει γιατι ξερω οτι τιποτα δεν προκειτε να αλλαξει.Αν εχει κανεις τιποτα να μου πει πανω σε αυτο ας το πει.
    Παντως ευχαριστω για ολα παιδια ειστε η καλυτερη παρεα που εχω τον τελευταιο καιρο.
    Αγαπητέ Black jack , σε έχω προσέξει απο τότε που ήρθες στο foroum και πάνω κάτω έχω περάσει και εγώ τα ίδια σαν και εσένα .Το θέμα που ανοίγεις εδώ είναι tragic και στην δικιά μου περίπτωση , στεναχωριέμαι απίστευτα οταν βλέπω νεαρά ζευγάρια κυρίως σε σημείο που έιχα να βγώ έξω 3 εβδομάδες το καλοκαίρι .Οσο για τις παρέες που αναφέρεις θα σου πω τα εξής , έχω μπεί σε κάθε είδους παρέα , μπορεί να βλέπεις όλες τι παρέες εκεί έξω στην ηλικία σου να ''περνάν'' καλά και να διασκεδάζουν , κάνεις μεγάλο λάθος ,απο μεγάλη εμεπιρεία σου λέω οτι σχεδόν όλα εκεί έξω είναι επιφανειακά , οι πιο πολλοί ζουν εισβάρος των άλλων , πολλοί είναι αυτοί που πέρνουν τον ρόλο του αρχηγού τραβάν τα βλέματα επήτιδες μόνο και μόνο γιατί έχουν συνιθίσει με προσοχή πάνω τους , άλλοι απλά ακολουθάν αυτούς μόνο και μόνο με την ιδέα οτι και αυτοί ανήκουν κάπου με μεγάλη φήμη και έντονη παρουσία ώστε να κάνουν και την δικιά τους παρουσία αισθητή .Ο καθένας έχει τα δικά του συμφέροντα έστι δεν αποδίδει τον αληθινό του εαυτό πλήρως με συνέπεια να ξεχνάει την ουσία της φιλίας και την πραγματικότητας .Στην εφηβεία και μέχρι τα 22 περίπου οι σχέσεις είναι επιφανειακές , απλά μέχρι τότε έχεις την δυνατότητα να πειραματίζεσαι χώρις καμία σοβαρή επίπτωση στην προσωπική σου ζωή .Η ζήλεια καταπολεμείτε εύκολα με την συνεχής ασχολία σε κάτι που σε κάνει ξεχωριστό σαν άνθρωπο π.χ τα χόμπι , άλλος είναι καλός στους υπολογιστές , άλλος στο μπάσκετ , άλλος στο ποδόσφαιρο , άλλος στα μηχανάκια , έτσι διαφοροποιούμαστε και νιώθουμε δυνατοί και χαρούμενοι σε κάτι που εμείς ξέρουμε παραπάνω απο τους άλλους .Σου προτείνω να αρχίσεις το ψάξιμο λοιπόν , εγώ πραγματικά ένιωθα άβολα σε σχέση μου τους υπόλοιπους , μέχρι απο πολύ ψάξιμο απέκτησα πολλά ενδιαφέροντα και νιώθω ξεχωριστή παρουσία σε αυτόν τον κόσμο και αυτό με κάνει να νιώθω ξεχωριστό και περήφανο γιαυτό που είμαι και γιατό δεν νιώθω κατώτερος .

  14. #14
    Nαι το ξερω ειναι επειδη ειμαι καινουργιο μελος αλλα μπορουμε να μηλισουμε αν μου δωσεις το email σου η twiter η οτι εχεις.

  15. #15
    Μάλλον είσαι πολύ κλειστός χαρακτήρας και αυτό δεν σε βοηθάει στο να κάνεις φιλίες και να γνωρίζεις νέα πρόσωπα.Για αυτό το λόγο μάλλον νιώθεις ''ζήλεια'' αλλά είναι πράγματα τόσο απλά αυτά που θεωρείς πως ζηλεύεις,το να βγεις έξω με ένα φιλαράκι και να πας για καφέ,για ποτό..μία βόλτα να ξεσκάσεις.Τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ζήλεια μου..
    By abyss in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 07-10-2013, 18:14
  2. ζηλεια:(
    By Δόμνα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 09-04-2012, 17:34
  3. ΖΗΛΕΙΑ
    By lavie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 27-02-2012, 20:37
  4. ΖΗΛΕΙΑ
    By void in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 31-10-2011, 11:38
  5. ζηλεια
    By essence in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 23-01-2007, 22:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •