δεν εχω αντοχες να κανω σχεση.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129

    δεν εχω αντοχες να κανω σχεση.

    Τον Φεβρουαριο χωρησα οριστηκα απο την σχεση μου που ειμασταν μαζι 4 χρονια...
    ερωτευτηκα κ τον χωρησα.
    ομως η Ελλαδα δεν με κραταγε κ δεν ενιωθα καλα ουτε στην επομενη σχεση.
    Τον Ιουνιο εφυγα Αμερικη. Ξεκινησα κατι καινουργιο, εψαξα την τυχη μου. Εδω δεν ειχα κανεναν. Δεν με ενοιαζε. Απλα ζουσα ελευθερη, απολαμβανα την ζωη, την πολη....εψαχνα ομως να βρω καποιον να με συναρπασει.
    Βρηκα καποιον λοιπον...
    ο οποιος εχει περασει πολλα στην ζωη του, πολλες δυσκολιες....οι γονεις του δεν ηταν ποτε εκει, ο πατερας του τον μισει τον προσβαλει συνεχεια....
    ολα αυτα εχουν σαν αποτελεσμα να δυσλειτουργει μεσα στην σχεση.
    μου λεει συνεχεια οτι με αγαπαει, με αγκαλιαζει συνεχεια ομως...
    δεν μπορω να το εξηγησω ειναι μικρα πραγματα που μου δεινουν την εικονα οτι πρεπει να τρεξω μακρια.
    εννοω εχω περασει ενα μεγαλο κομματι της ζωης μου περιμενοντας να ειμαι σε μια σχεση που δεν θα πληγονομαι.
    πχ την πρωτοχρονια δουλευει κ δεν ενιωθε καλα, και το εμαθα τελευταια...αφου το ειχε πει στον φιλο του πρωτα.
    εφυγε για ενα μινι ταξιδι και δεν με πηρε τηλ να μου πει οτι εφτασε καλα, αν ειναι καλα κλπ. ενω ο φιλος του πηρε αμεσως τηλ την κοπελα του.
    Πραγματηκα πειτε μου αν υπερβαλω, δεν ειμαι κ στην καλυτερη κατασταση....
    νιωθω οτι θελω να τα παρατησω

  2. #2
    τοτε βρες εναν να κανετε μονο σεξ για να ξεδινεις.. εκτος βεβαια και εχεις προβλημα ηθικης ή φοβασαι οτι θα σου μαραθει ο βασιλικος

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by kalikantzaros View Post
    τοτε βρες εναν να κανετε μονο σεξ για να ξεδινεις.. εκτος βεβαια και εχεις προβλημα ηθικης ή φοβασαι οτι θα σου μαραθει ο βασιλικος
    too easy παλικαρι.
    εδω δεν ειναι Ελλαδα. Κανεις δεν "πειναει" απο θεμα σεξ.

  4. #4
    dont get attached to things κοπελια.. Εισαι πολυ κτητικη και υποφερεις.. ο αντρας σκεφτεται τελειως διαφορετικα απο τη γυναικα.. εσυ νοιωθεις οτι σε απορριπτει γιατι δεν σε πηρε τηλεφωνο πρωτα αυτος θεωρει οτι δεν επρεπε να σε ενοχλησει και το ειπε στο φιλο του.. και παει λεγοντας..
    Πας με το κεφαλι για απιστια παντως.. πολυ δυσκολο να σε ανεχθει ενας νορμαλ ανθρωπος..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by kalikantzaros View Post
    dont get attached to things κοπελια.. Εισαι πολυ κτητικη και υποφερεις.. ο αντρας σκεφτεται τελειως διαφορετικα απο τη γυναικα.. εσυ νοιωθεις οτι σε απορριπτει γιατι δεν σε πηρε τηλεφωνο πρωτα αυτος θεωρει οτι δεν επρεπε να σε ενοχλησει και το ειπε στο φιλο του.. και παει λεγοντας..
    Πας με το κεφαλι για απιστια παντως.. πολυ δυσκολο να σε ανεχθει ενας νορμαλ ανθρωπος..
    ετσι φοβεριζουμε τις γυναικες? κατσε καλα γιατι θα παω με αλλη?
    σορρυ δεν πιανει.
    δεν ειναι παραλογο να θελω ο συντροφος μου να επικοινωνει μαζι μου.
    Να μαθαινω τα βασικα οπως κανουν τοσα ζευγαρια, αντι να φερεται σαν να ειναι μονος του.

  6. #6
    Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενη?Δηλαδη τι αλλο κανει και σου κακοφαινεται?Σου μιλαει ασχημα?Υποψιαζεσαι οτι σε απατα?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενη?Δηλαδη τι αλλο κανει και σου κακοφαινεται?Σου μιλαει ασχημα?Υποψιαζεσαι οτι σε απατα?
    εχει θεματα με το να θετει προταιρεωτητες.
    πχ οταν συμβαινει κατι ασχημο, πχ μαλωσε με την μητερα. Ηρθε σπιτι ολα ωραια και καλα...κοιμωμαστε και ξυπναει το πρωι και μου λεει "ααα ναι ξεχασα να σου πω χθες...μαλωσα με την μητερα μου χθες που σημαινει οτι δεν μπορεις να ερθεις πρωτοχρονια να με δεις. σορρυ"
    wtf?
    και γενικα εχει θεματα να μου πει πως νιωθει.
    πχ οταν τον ρωταω πως νιωθει για την κατασταση με την μητερα του κ τους γονεις του μου λεει "και αν σου πω τι θα αλλαξει?"

  8. #8
    Αλλοπροσαλλος μου ακουγεται,μαλλον αυτος θα επρεπε να γραφει εδω :D

    Δεν βλεπω να διορθωνεται.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Athens
    Posts
    53
    Καλα θα βρεις αλλον δεν πειραζει... Στην Αμερικη τι λενε τα πραγματα? Σε ποιο μερος εισαι? Σκεφτομαι να την κανω και εγω προς τα εκει του χρονου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    169
    Quote Originally Posted by Sublime View Post
    εχει θεματα με το να θετει προταιρεωτητες.
    πχ οταν συμβαινει κατι ασχημο, πχ μαλωσε με την μητερα. Ηρθε σπιτι ολα ωραια και καλα...κοιμωμαστε και ξυπναει το πρωι και μου λεει "ααα ναι ξεχασα να σου πω χθες...μαλωσα με την μητερα μου χθες που σημαινει οτι δεν μπορεις να ερθεις πρωτοχρονια να με δεις. σορρυ"
    wtf?
    και γενικα εχει θεματα να μου πει πως νιωθει.
    πχ οταν τον ρωταω πως νιωθει για την κατασταση με την μητερα του κ τους γονεις του μου λεει "και αν σου πω τι θα αλλαξει?"
    Βρε Cowboy χαλάρωσε μπορεί να μην θέλει να σε στεναχωρησει..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    brooklyn.
    τι να λενε...χιονια.
    Τι να με στεναχωρησει μωρε....οι νορμαλ ανθρωποι συζητανε.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    Επειδη ειναι ευκολο για σενα να συζητησεις δεν σημαινει οτι ειναι το ιδιο για ολους, πολυ απλα δεν εχει συνηθισει να μιλαει να εξωτερικευει τα συναισθηματα του οσο εσυ αλλα αν εχεις υπομονη και του δωσεις αερα με τον καιρο θα σου ανοιγεται ολο και πιο πολυ πιστευω.
    Οταν σου λεει και τι θα αλλαξει αν στα πω, απαντησε του οτι μπορεις να τον βοηθησεις αν σε αφησει, αν το συζητησετε μπορει να βρειτε λυση παρα να το κρατας μεσα σου και να σε τρωει.

    Καντου μια συζητηση τι προσδοκιες εχεις απο την σχεση και αν δεν εχει ορεξη καν να προσπαθησει η αν ειστε μαζι κανα χρονο και ακομα δεν σου ανοιγεται ε μαλλον... γεια χαρανταν...

Similar Threads

  1. Θέλω να κάνω σχέση
    By anton in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 21-01-2012, 22:39
  2. Δεν μπορω να κανω σχεση
    By Constanse in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 63
    Last Post: 12-07-2011, 17:23
  3. γιατί δεν κάνω σχέση?
    By defrag in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 122
    Last Post: 13-01-2011, 08:27
  4. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ
    By ARIS in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 84
    Last Post: 07-07-2010, 00:09
  5. Αντοχές και τύψεις για ψυχικά άρρωστο
    By Υφάκι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 40
    Last Post: 26-06-2010, 14:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •