Καλησπερα στους κυριους και τις κυριες του φορουμ.Ζητω τη συμβουλη σας και τη βοηθεια σας γιατι εχω πραγματικα παγιδευτει στο προβλημα μου.Ειμαι παντρεμενη δυο χρονια με τον αντρα μου και εχουμε ενα νωρακι ενος ετους.Ο αντρας μου παντα μου μιλουσε πολυ ασχημα(και πριν το γαμο) αλλα μετα το γαμο και τον ερχομο του παιδιου μας το κακο εχει παραγινει.Με βριζει με πολυ πολυ ασχημους χαρακτιρισμους και μια φορα πηγε να σηκωσει χερι,αλλα ευτυχως δεν υο εκανε.Ειναι εξαιρετικος πατερας αλλα πολυ κακος συζυγος.Με εχει βρισει μπροστα σε τριτους και παρολα αυτα δεν αναγνωρισε ποτε υο λαθος του.Επεμενε οτι θα το ξαναεκανε.
Να προσθεσω οτι εκεινος ειναι ακομα προσκολλημενος στην πατρικη του οικογενεια και δεν δειχνει σεβασμο,εκτιμηση και αγαπη στο προσωπο μου.Θεωρει οτι οι γονεις του κανουν τα παντα για αυτον και εγω τιποτα.Εχω ερθει σε προστριβες με τη μητερα του αλλα οχι επειδη το προκαλλεσα εγω,αλλα επιδη εκεινη θελει να επιβαλλεται συο σπιτι μας και εχω αντιδρασει.Μου λεει συνεχως οτι εχω κομπλεξ απεναντι στους γονεις του.Γρνικα οι γονεις του ειναι ανθρωποι που κανουν τα παντα για τα παιδια τους και δεν τους αφηνουν πρωτοβουλιες.Ο συζυγος εχει ιδιες αντιδρασεις με τη μητερα του.Εκνευριζοντε ευκολα και οταν ανοιξουν το στομα τους χανουν υον ελεγχο.
Το πτοβλημα μου ειναι οτι μενουμε στην αθηνα,οι γονεις μου ζουν στην επαρχια,δεν εργαζομαι, οι γονεις μου ειναι ανεργοι και δεν μπορω να χωρισω.νομιζω οτι τεινω προς αυτην την κατευθυνση.Του προτεινα να απευθυνθουμε σε συμβουλο αλλα αρνηται.Κοιταω το παιδι μου και δεν θελω να μεγαλωσει σεμια οικογενεια με εντασεις..Μπορει καποιος να με συμβουλεψει η να με κατευθυνει πως να κινηθω.Να φυγω απο το σπιτι;υπαρχει καποιος συλλογος να απευθυνθω;.Ζητω απελπισμενα καποια βοηθεια.Απο που να ξεκινησω..
Ευχαριστω για το χρονο σας.