Χρεη, φοβος, κουραση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    4

    Exclamation Χρεη, φοβος, κουραση

    Καλησπερα σε ολους, ειμαι 40 ετων πριν 8 μηνες το μαη γνωρισα μια κοπελα 28, ομορφη γλυκια κλπ, ξεκινησα σχεση μαζι της. Της ειπα απο την πρωτη μερα πως εχω ενα φοβερο θεμα με την εφορια χρεη 280 χιλιαδων ευρω! Για ενα καταστημα παλιο 2003-2006 με διαφορους λαθος χειρισμους κ ελεγχο απο την εφορια εφτασαν τα χρεη σε αυτο το ποσο.
    Η αληθεια ειναι πως στην αρχη ημουν πολυ ενθουσιασμενος! Οταν ξεκινησαμε τον πρωτο μηνα πριν κανουμε κατι σεξουαλικο γιατι δεν ηταν ετοιμη, μου ελεγε καποιες φορες πως καλυτερα να μην το συνεχισουμε το ειχε πει αρκετες φορες σε σημειο να αρχιζω να φοβαμαι και να μην ειμαι τοσο ελευθερος οσο θα ηθελα μαζι της...τα ξεπερασαμε αυτα αργοτερα, της γνωρισα τους γονεις μου γνωρισα τους δικους της, ολοι πιστευαν πως θα παντρευομασταν αρχιζα να το σκεφτομαι και εγω τον οκτωβρη την ζητησα απο τους γονεις της και θα πηγαιναμε για γαμο..αλλα το θεμα με την εφορια ηταν σημαντικο! Το δικαστηριο εγινε και βγηκε αρνητικο στο θεμα επανελεγχος και αρα τα χρεη θα εμεναν ετσι! Εκει αρχισαν γκρινιες κ πιεσεις απο την μερια της, πηγαμε μαζι στην εφορια στο υπουργειο οικονομικων, πολυ τρεξιμο πιεση κλπ απο ενδιαφερων για το καλο μου βεβαια αλλα πολυ πιεση μιλουσε συνεχεια για αυτο το θεμα...σε σημειο που με κουραζε, ενιωθα φοβο και πως θα την εκανα δυστυχισμενη αργοτερα συν οτι θα ειχαμε γκρινιες!
    Εν τελει πανω σε εναν καβγα πριν δυο μηνες της αποκαλυψα και αλλα χρεη σε τεβε κ τραπεζα αλλα 60 χιλιαδες συνολο δλδ 340 χιλιαδες, δεν της το ειχα πει απο πριν γιατι ντρεπομουν που δεν το ειπα αρχικα εκεινη μου ειπε να παω να αυτοκτονησω και πως ειμαι παλιανθρωπος αντεδρασε πολυ ασχημα και της ειπα να τελειωσουμε!
    Το θεμα ειναι πως την αγαπω αλλα δεν θελω να την παρω στο λαιμο μου, συν οτι με κουραζε η πιεση της καποια στιγμη στο μελλον θα μου χτυπαγε τι ηθελα και εμπλεξα μαζι σου...τι να κανω? να περιμενω την εποφαση του υπουργειου για επανελεγχο? η να την αφησω γιατι θα ειναι αργα πλεον...μετα απο τοσο πονο που της προκαλεσα οταν χωρισαμε...με κυνηγουσε επι ενα μηνα με τηλεφωνα και κλαμματα κατι που με απομακρυνε ακομα περισσοτερο! Ειμαι πολυ μπερδεμενος!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Nik σοβαρα τωρα , με χρεη 340 χιλ σκεφτεσαι γαμο και μαλιστα μετα απο 4 μηνες σχεση????????
    Wtf???????

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    47
    Nik,δίκιο έχει ο betelgeuse...Ανθρώπινη η ανάγκη για αγάπη και συντροφιά,αλλά βρε αδερφέ,κοίτα πρώτα να δείς τι θα κάνεις με το πολύ σοβαρό αυτό θέμα και μετά όλα τα υπόλοιπα...και βέβαια θα την παρασύρεις την κοπέλα σε έναν κικεώνα προβλημάτων και είναι και κρίμα να υποφέρει και εκείνη μαζί σου..Εγώ προσωπικά στη θέση σου υπό τέτεοιες συνθήκες,αμφιβάλλω αν θα είχα τα κουράγια και την όρεξη για αγάπες.Πώς πήγες και έμπλεξες έτσι..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Νικ View Post
    ...
    Εν τελει πανω σε εναν καβγα πριν δυο μηνες της αποκαλυψα και αλλα χρεη σε τεβε κ τραπεζα αλλα 60 χιλιαδες συνολο δλδ 340 χιλιαδες, δεν της το ειχα πει απο πριν γιατι ντρεπομουν που δεν το ειπα αρχικα εκεινη μου ειπε να παω να αυτοκτονησω και πως ειμαι παλιανθρωπος αντεδρασε πολυ ασχημα και της ειπα να τελειωσουμε!
    Το θεμα ειναι πως την αγαπω αλλα δεν θελω να την παρω στο λαιμο μου, συν οτι με κουραζε η πιεση της καποια στιγμη στο μελλον θα μου χτυπαγε τι ηθελα και εμπλεξα μαζι σου...τι να κανω? να περιμενω την εποφαση του υπουργειου για επανελεγχο? η να την αφησω γιατι θα ειναι αργα πλεον...μετα απο τοσο πονο που της προκαλεσα οταν χωρισαμε...με κυνηγουσε επι ενα μηνα με τηλεφωνα και κλαμματα κατι που με απομακρυνε ακομα περισσοτερο! Ειμαι πολυ μπερδεμενος!
    καλα, πλακα μας κανεις?
    της προτεινες να βαλει το κεφαλι της στον ντορβα με τα χρεη σου και φοβασαι μη την παρεις στον λαιμο σου???????????????
    οταν πας να της φορτωσεις καμια 500000 χρεη????? δεν γνωριζεις οτι θα ειναι κι αυτη υποχρεη για τα χρεη σου,αν παντρευτειτε?και νοιωθεις και να σε πιεζει????
    με ποιο σκεπτικο της προτεινες γαμο? να κανετε τι?
    να μην την εκθεσεις που την εχεις αστεφανωτη η για να κανετε παιδι? εισαι σε θεση να σκεφτεσαι την δημιουργια οικογενειας αυτη τη στιγμη?

    τι να κανεις?
    να σου πω τι να κανεις.
    αν την αγαπας και θελεις να ειστε μαζι, να της προτιενεις να ειναι μαζι σου αν θελει κι αυτη κι αν ποτε καταφερεις να τα ρυθμισεις η να ξεμπλεξεις τοτε σκεψου για γαμο.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    4
    Η Αληθεια ηταν πως μετανιωσα που το προχωρησα τοσο πολυ γρηγορα μαζι της και της το ειπα, ηταν η πρωτη κοπελα που γνωριζαν οι δικοι μου, γιατι λογο του προβληματος εδω κ δεκαετια δεν ειχα σοβαρες σχεσεις. Απλα πιεστηκα και εκεινη βγηκαν ολα τα προβληματα και η αντιδραση της στον τελευταιο καβγα που ειπε να παω να αυτοκτονησω εαν και ζητησε συγνωμη με γεμισε φοβιες, τοτε σκεφτηκα τι παω να κανω, της ειπα δεν θελω να την παρω μαζι μου στον πατο! Γι αυτο και εφυγα συν οτι ηταν πιεστικη πανω στο προβλημα.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Athens
    Posts
    53
    Πωωωωω. Και εγω αγχωνομαι που χρωσταω 5 χιλιαρικα... φφφφφφφφφ..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Νικ View Post
    Η Αληθεια ηταν πως μετανιωσα που το προχωρησα τοσο πολυ γρηγορα μαζι της και της το ειπα, ηταν η πρωτη κοπελα που γνωριζαν οι δικοι μου, γιατι λογο του προβληματος εδω κ δεκαετια δεν ειχα σοβαρες σχεσεις. Απλα πιεστηκα και εκεινη βγηκαν ολα τα προβληματα και η αντιδραση της στον τελευταιο καβγα που ειπε να παω να αυτοκτονησω εαν και ζητησε συγνωμη με γεμισε φοβιες, τοτε σκεφτηκα τι παω να κανω, της ειπα δεν θελω να την παρω μαζι μου στον πατο! Γι αυτο και εφυγα συν οτι ηταν πιεστικη πανω στο προβλημα.
    Φίλε Νικ, δεν ξέρω αν η κοπέλα είναι πιεστική (και με το δίκιο της), αλλά μάλλον εσύ είσαι αρκετά επιπόλαιος.
    Η κοπέλα απ' ότι φαίνεται ευτυχώς δεν είναι.
    Αν μάλιστα τυχαίνει να είναι οικονομικά ευκατάστατη, τότε πολύ εύκολα θα σκεφτόταν κάποιος ότι ο γάμος είναι ένας τρόπος για να ξελασπώσεις!

  8. #8
    νικ, να σου πω την αλήθεια και γω αγχώθηκα :Ρ Γκουντ λακ.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    4
    Σε ευχαριστω που απαντησες Μαριαν...οχι η κοπελα δεν ειναι ευκαταστατη ισα ισα το αντιθετο, απλως εργαζεται εχει αξιοπρεπη μισθο, ειναι επισης ενας λογος που δεν ηθελα να την φορτωσω...εγω.
    Τα εχω κανει χαλια αυτο ειναι αληθεια! Εκεινη ομως μου θυμιζε συνεχως το προβλημα και με πιεστικο τροπο
    Με εκανε να νιωθω πως δεν μπορω να ανταπεξελθω και ετσι ειναι..

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 20:15
  2. Σχολειο και κουραση- wtf?-.-
    By ChrisaSecret in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 17
    Last Post: 19-09-2012, 20:49
  3. Ψυχοφάρμακα και κούραση
    By elafi in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 58
    Last Post: 14-06-2012, 15:56
  4. Cipralex-Κούραση
    By Antouan89 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 29-03-2012, 09:20
  5. ΤΡΟΜΕΡΗ ΚΟΥΡΑΣΗ
    By jim33 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 20-10-2006, 04:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •