θελω να εχω παντα την προσοχη του?ελλειψη αυτοπεποιθησης?.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by depi< View Post
    Exete dikio ...einai,na mn kollhsw h tha eimai adiaforh i tha trelainomai..pantws dn nomizw oti t lathos einai mono diko mou.dn nomizw oti xreiazomaste metria pragmata;-)..sugnwmh gia t greeklish
    απο μονη σου λες οτι εισαι η αδιαφορη η τρελαινεσαι, οποτε, γιατι να μην ειναι μονο δικο σου το λαθος? η συμπεριφορα (σου) που μας περιγραφεις ειναι περα για περα λαθος.
    ​ΓΡΑΦΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ, ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ.ΜΑΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΣ. ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ," ΣΥΓΝΩΜΗ"????

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    απο μονη σου λες οτι εισαι η αδιαφορη η τρελαινεσαι, οποτε, γιατι να μην ειναι μονο δικο σου το λαθος? η συμπεριφορα (σου) που μας περιγραφεις ειναι περα για περα λαθος.
    ​ΓΡΑΦΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ, ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ.ΜΑΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΣ. ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ," ΣΥΓΝΩΜΗ"????
    Remedy ,δεν την στελνουμε κ στο εκτελεστικο αποσπασμα για το ατοπημα της . Πω πω νευρα ........

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by depi< View Post
    Exete dikio ...einai,na mn kollhsw h tha eimai adiaforh i tha trelainomai..pantws dn nomizw oti t lathos einai mono diko mou.dn nomizw oti xreiazomaste metria pragmata;-)..sugnwmh gia t greeklish


    Depi , ακου κοριτσι μου . Το ενδιαφερον του συντροφου το κερδιζεις , δεν το απαιτεις . Το λαθος ειναι καθαρα δικο σου . Φαινεται οτι με τον τροπο σου , τον ξενερωνεις η τον εχεις ξενερωσει . Αν δεν σου αρεσει η συμπεριφορα του , την κοπανας κ ταλειωσε . Αλλιως τροποποιησε την , ετσι ωστε να μην σε θεωρει δεδομενη ( που σε θεωρει ) Ενταξει βρε για τα greeklish .

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    οχι ενταξει, οχι ενταξει,
    οχι ενταξει!!!!!


  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ξερεις γιατι δε γραφει ελληνικα γιατι φοβαται οτι θα της την πουν οι αλλες με την ορθογραφια

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οχι ενταξει, οχι ενταξει,
    οχι ενταξει!!!!!

    κατι τετια τα κανουν οι οφθαλμιατροι για να δουν αν καπιος εχεις προβλημα ορασης.
    μας κανεις τεστ οφθαλμολογικου ελεγχου? :)

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    11
    παιδια ξερω να γραφω ειπαμε αλλα δεν ειμαστε εδω για αυτο....δεν νομιζω οτι τον εχω ξενερωσει αυτα καθομαι και τ σκεφτομαι μονη μου..μια φορα εγινε μια σκηνη επειδη με νευριασε και δεν κρατηθηκα...οκ ισως να ειναι και δικο μου το λαθος..το θεμα ειναι πως θα το διορθωσω?...γενικα μιλαω οχι με τον συγκεκριμενο...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by depi< View Post
    παιδια ξερω να γραφω ειπαμε αλλα δεν ειμαστε εδω για αυτο....δεν νομιζω οτι τον εχω ξενερωσει αυτα καθομαι και τ σκεφτομαι μονη μου..μια φορα εγινε μια σκηνη επειδη με νευριασε και δεν κρατηθηκα...οκ ισως να ειναι και δικο μου το λαθος..το θεμα ειναι πως θα το διορθωσω?...γενικα μιλαω οχι με τον συγκεκριμενο...
    αν ξερεις να γραφεις καλο μου, γιατι μας ζαλιζεις? ουτε εμεις ειμαστε εδω για να σου κανουμε τον μεταφραστη ομως. ανιδιοτελως συμμετεχουμε κι εσυ μας κουραζεις οταν γραφεις γκρικλις. μιας και εισαι καινουργια εδω, διαβασε τους ορους χρησης.

    "εγινε μια σκηνη και με νευριασε", ειναι κατι πολυ συγκεκριμενο.
    εξαρταται τι σκηνη εκανε και πως, κλπ. εμεις απανταμε σε αυτο που περιεγραψεςαρχικα, που ηταν οτιεπιζητας την προσοχη του παντου, ακομα και με παρεα, και του δειχνεις οτι εχεις προβλημα. αυτα ειναι τα πλεον ξενερωτικα για μια αρχικη γνωριμια.

    πιστευω οτι αυτα τα ξεπερνας με τροπο αναλογο με το ποσο σοβαρο ειναι το προβλημα... δλδ, ενδεχεται να εχεις σοβαρο θεμα και να χρειαζεσαι θεραπειες. ενδεχεται να μπορεις να αλλαξεις μονη σου με σκεψη και περισσοτερη προσοχη. το αρχικο βημα σιγουρα ειναι να παραδεχεσαι οτι γινεσαι παραλογη, διοτι αν πιστευεις οτι φερεσαι καλα, τι να αλλαξεις και για ποιο λογο?
    απο εκει και περα, αρχικα προσπαθησε να μην δειχνεις τετοιες δυσαρεσκειες και να τα συζητας με φιλους που εμπιστευεσαι την κριση τους. στην συνεχεια θα μπορεσεις να αντιδρας οπως θελεις κι οχι οπως σου ρχεται παρορμητικα

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ξερεις γιατι δε γραφει ελληνικα γιατι φοβαται οτι θα της την πουν οι αλλες με την ορθογραφια
    να γραφει σε εναν επεξεργαστη κειμενου που θα της διορθωνει τα λαθη, αν δεν ξερει ορθογραφια.ειναι πολυ απλο...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    κατι τετια τα κανουν οι οφθαλμιατροι για να δουν αν καπιος εχεις προβλημα ορασης.
    μας κανεις τεστ οφθαλμολογικου ελεγχου? :)
    οχι. κλιμακωνω την ενταση για να γινω αντιληπτη.. :p

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    να γραφει σε εναν επεξεργαστη κειμενου που θα της διορθωνει τα λαθη, αν δεν ξερει ορθογραφια.ειναι πολυ απλο...
    εγω ειχα ενα γνωστο γιαπονεζο που τον γνωρισε ο θειος μου σε ενα γιαπονεζικο εστιατοριο που μας ελεγε οτι ειναι τοσο συνθετη γλωσσα τα γιαπονεζικα που κανεις δε γνωριζει πως γραφονται ακριβως οι λεξεις

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω ειχα ενα γνωστο γιαπονεζο που τον γνωρισε ο θειος μου σε ενα γιαπονεζικο εστιατοριο που μας ελεγε οτι ειναι τοσο συνθετη γλωσσα τα γιαπονεζικα που κανεις δε γνωριζει πως γραφονται ακριβως οι λεξεις
    Για κάποιους είναι σύνθετη γλώσσα και τα ελληνικά όπως διαπιστώνω.
    Το google chrome πάντως έχει αυτόματο διορθωτή κειμένου. Αυτή τη στιγμή όλο το από πάνω κείμενο είναι κόκκινο!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω ειχα ενα γνωστο γιαπονεζο που τον γνωρισε ο θειος μου σε ενα γιαπονεζικο εστιατοριο που μας ελεγε οτι ειναι τοσο συνθετη γλωσσα τα γιαπονεζικα που κανεις δε γνωριζει πως γραφονται ακριβως οι λεξεις
    ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ΧΑΧΑ!
    ρε συ αλεξανδρε, ξερεις τι μου θυμιζεις?
    μια παλια σειρα του ΑΝΤ1 με τον καφετζοπουλο που εκανε τον "ακαλυπτο", την εβλεπες ποτε?
    ιδιος ο μπαρμαν ο νικος εισαι, που ειχε παει παντου, τα ειχε δει ολα και τα ειχε κανει ολα.
    εχεις πολυ γελιο

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Για κάποιους είναι σύνθετη γλώσσα και τα ελληνικά όπως διαπιστώνω.
    Το google chrome πάντως έχει αυτόματο διορθωτή κειμένου. Αυτή τη στιγμή όλο το από πάνω κείμενο είναι κόκκινο!
    δεν ειναι ετσι ακριβως οσο καταπιανεσε με πραγματα το μυαλο φθειρετε κ δε σηκωνει κ πολα πολα για παραδειγμα εγω καταπιαστηκα με εκατο διαφορετικα θεματα διακοσμητικη γραφιστικη ζωγραφικη κ φωτογραφια ενω διαβαζα κ ψυχολογια αν καθομουν να τα ψειρισω κ ολας δε θα εκανα απολυτως τιποτα κ εκτος αυτου θα μου ειχε καει ο εγκεφαλος για παραδειγμα ετσι οπως καθεσε κ ψαχνεις με το φακο την ορθογραφια αμφιβαλω αν ασχολιθηκες κ με κατι αλλο συγχρωνως εγω πχ καποτε ηξερα να διαβαζω αγγλικα κ γαλλικα συγχρωνως αλλα με τα χρονια με επιασε το αλτσχαιμερ κ τα ξεχασα :) (οσο για την ορθωγραφια στο φροντιστηριο επιανε το ματι της η δασκαλα μπουχαχαχαχαχα)

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δεν ειναι ετσι ακριβως οσο καταπιανεσε με πραγματα το μυαλο φθειρετε κ δε σηκωνει κ πολα πολα για παραδειγμα εγω καταπιαστηκα με εκατο διαφορετικα θεματα διακοσμητικη γραφιστικη ζωγραφικη κ φωτογραφια ενω διαβαζα κ ψυχολογια αν καθομουν να τα ψειρισω κ ολας δε θα εκανα απολυτως τιποτα κ εκτος αυτου θα μου ειχε καει ο εγκεφαλος για παραδειγμα ετσι οπως καθεσε κ ψαχνεις με το φακο την ορθογραφια αμφιβαλω αν ασχολιθηκες κ με κατι αλλο συγχρωνως εγω πχ καποτε ηξερα να διαβαζω αγγλικα κ γαλλικα συγχρωνως αλλα με τα χρονια με επιασε το αλτσχαιμερ κ τα ξεχασα :) (οσο για την ορθωγραφια στο φροντιστηριο επιανε το ματι της η δασκαλα μπουχαχαχαχαχα)
    Αχά, αυτή πρέπει να είναι καινούργια θεωρία, ότι το μυαλό φθείρεται όσο πιο πολύ το δουλεύεις. Ως τώρα ίσχυε το αντίθετο απ' ότι γνωρίζω.
    Εγώ πάλι ξέρω την άλλη θεωρία, ως εκεί που φτάνει το μυαλό του καθενός.
    Όσο για τα θέματα που καταπιάστηκες, το οποία είναι παρεμφερή θα έλεγα μιας και αποτελούν όλα μέρος του επαγγέλματός μου, προσωπικά δεν με εμπόδισαν να μάθω και ορθογραφία και συντακτικό.
    Μάλλον θα το πω ανάποδα, παίρνοντας τις βάσεις (ορθογραφία και συντακτικό) κάποιοι κατάφεραμε να σπουδάσουμε, να εργαζόμαστε και να αμειβόμαστε από αυτά με τα οποία άλλοι απλώς καταπιάνονται.
    Και βέβαια, η διαφορά του επαγγελματία από τον (κακό) ερασιτέχνη έγκειται στο ότι ο πρώτος "ψειρίζει" και δεύτερος πασαλείβει.
    Όχι τίποτ' άλλο, αλλά καμιά φορά είναι καλύτερο να σωπαίνει κανείς από το να πετάει ασυναρτησίες.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Αλκοόλ - Αγχος-Ελλειψη αυτοπεποιθησης
    By kostis81 in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 3
    Last Post: 27-11-2013, 11:34
  2. Βαρέθηκα τα πάντα θέλω να ξεφύγω
    By apelpisia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 04-07-2013, 20:40
  3. Ελλειψη αυτοπεποίθησης, άγχος και εμμονές
    By katerina12605 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 2
    Last Post: 30-05-2012, 14:25
  4. Έλλειψη αυτοπεποίθησης αυτοεκτίμησης
    By zanazan in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 20
    Last Post: 11-08-2010, 10:33
  5. Σε τι μπορει να οφειλεται το οτι θελω παντα να ξεχωριζω??
    By positivecreep21 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 27-10-2009, 04:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •