wellbutrin και κιλακια!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503

    wellbutrin και κιλακια!

    εχω κ παλι για δικους μου κ οχι μονο λογους πολυ καιρο να εμφανιστω στο διαδυκτιακιτιακο ασυλο χωρις να σημαινει οτι δεν το σκεφτομαι σχεδον καθημερινα.βασικα τα μελη που ξερω σκεφτομαι αν κ νομιζω οτι πλεον δεν θα ειναι πλεον εδω.δεν ειμαι σε θεση να πω πως ειμαι κτλ πως νιω8ω ξανα εδω κτλ.
    εχει αλλαξει αλλωστε και η διαγνωση μου..κι αλλα πραγματα που με φορτιζουν μαζι με το ολο σκηνικο εδω θα μπω οποτε στο 8εμα απλα ευχομενη να ειστε ολοι καλυτερα!εχει 2 μηνες κ κατι που ηρ8ε στην αγωγη μου το wellbutrin. εχω διαβασει κ ενημερωθει απο τη θεραποντα γιατρο μου οτι το συγκεκριμενο χαπι τουλαχιστον αν δεν σε κανει να χασεις κιλα δεν σε επιρρεαζει.εγω εβαλα σε αυτους τους 2 μηνες 6 κιλα παρολο που γυμναζομαι κ προσεχω τη διατροφη μου μιας κ μια απο τις ψυχωσεις που κουβαλαω ειναι κ αυτη των κιλων.οχι αδικως αν σκεφτει κανεις οτι εκανα αρκετο καιρο να χασω τα 10 κιλα που μου "χαρισε "το seroquel πριν 5 χρονακια περιπου!η δρ μου επιμενει οτι το χαπι δεν φταιει εγω ξερω οτι δεν εχω αλλαξει τπτ στη διατροφη μου κ αν το κανα ειναι προς το καλο αφου με αγχωσε η αυξηση βαρους.εκανα κ εξετασεις μηπως κ φταιει κατι αλλο πχ επιπεδα θηροειδης κτλ..ολα ηταν καλα!ετσι λοιπον αποφασισα απο μονη μου για πρωτη φορα μετα απο 7 περιπου χρονια φαρμακευτικης αγωγης να παρακουσω τους δρς κ να επιστρεψω στην παλια μου αγωγη χωρις να παρω την εγκριση της..ενοχα νιωθω αλλα...
    8ελω να ρωτησω αν καποιος εχει μια σχετικη εμπειρια με το χαπακι αυτο ..κ το βαρος του. κ επεισης μαλλον η8ελα να μοιραστω κ την ενοχη μου που παρακουσα την αγωγη μου!
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Εγώ το πήρα αυτό στα 150 δεν κάνει τίποτα στα 300 λέει αδυνατίζει κ όλας κ κόβεις κ το κάπνισμα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    κι εγω στα 150 sr το πηρα..αλλα ..για το καπνισμα διαβασα κι εγω αλλα επισης σε εμενα παλι ειχε τα αντιθετα αποτελέσματα.ολα αναποδα μου τα εβγαλε
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    δοκιμασε κ τα 300 δε χανεισ τπτ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Μ αρεσει που τα λες κιλακια! Ακουγεται πιο χαριτωμενο, σε περιπτωση φυσικα π μιλαμε για μικρο αριθμο!
    Τωρα σχετικα με το wellbutrin (βελμπουτριν η γουελμπουτριν διαβαζεται? τεσπα), το χω πολυυυ γενικα ακουστα, ουτε το χω παρει ουτε εχω ακουσει κανεις να το παιρνει, αντικαταθλιπτικουλι ειναι οχι πρωτης γραμμης, συνηθως παει πακετο με τη διακοπη του καπνισματος, οποτε αν συνδυαζεις ντουμανι κ καταθλιψη κ κινδυνευει το καρδιοαναπνευστικο σου μπορει να το προτιμησουν!
    (σορρυ αν δν βγαζεις ακρη, αλλα τα γραφω πολυ κατανοητα ασχετως αν ειμαι πολυoff τουντέι) :P
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    απο αυριο ομοιοπαθης το ξεκιναω και αυτο οι πιο βασικε παρενεργειες??ακουσα οτι φτιχνει τη λιπιντο να και ενα καλο.αυτο με την αυπνια με ανυσηχει αν ισχυει βεβαια!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Γεια σου Κωσταρα , το wellbutrin 150 , το χρησιμοποιω κανα 3μηνο , στη χαση κ στη φεξη , δεν επηρεαζει την λιμπιντο , φερνει καποια υπερεντασουλα , γιατι δεν δρα στην σεροτονινη , οποτε παιρνε το μονο πρωι .
    Last edited by Macgyver; 29-03-2014 at 12:01.

Similar Threads

  1. Wellbutrin
    By VelvetUnderground in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 02-06-2019, 00:11
  2. wellbutrin
    By prasiniklosti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 09-06-2010, 19:15
  3. wellbutrin,τι έχει μέσα?
    By kriti28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 36
    Last Post: 28-02-2010, 13:11
  4. wellbutrin
    By prasiniklosti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 03-09-2009, 13:34
  5. Wellbutrin XR και ΙΚΑ
    By konman in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 05-07-2008, 19:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •