ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    101

    ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ειμαι καινουργια εδω και θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες και τις εμπειριες σας!Ειμαι 19χρ δεν εδωσα πανελλαδιες γιατι δεν αντεχα το αγχος και το εξαναγκαστικο διΑΒΑΣΜΑ!γενικα αποφευγω τρομερα το προγραμμα και τις υποχρεωσεις με αποτελεσμα απο το σεπτεμβριο να ειμαι στο σπιτι!δεν κανω τιποτα ουσιαστικο,κοιμαμαι πολυ και βγαινω βολτες με τους πολυ λιγους φιλους μου.δεν θα ελεγα πτι πλεον εχω καταθλιψη με την εννοια της μαυριλας και της απαισιοδοξιας(πλεον) ο γιατρος μου με εχει βοηθησει πολυ σε αυτο.περνας λοιπον μια μεγαλη φαση( παθητικοτηατας,αναβλιτηκο� �ητας και αδρανειας!θελω να κανω τοοοσα πολλα πραγματα μα δεν μπορω κατι με κραταει πισω δεν ειναι τεμπελια το ξερω παλιοτερα δεν ημουν ετσι,σας παρακαλω μιληστε μου τι γινεται με εμενα?επισης ο ψυχιατρος μου,μου χορηγει φαρμακα και δεν τα θελω ειμαι μικρη ρχω αγορι θελω να ειμαι αναλαφρη να μην επηρρεαζεται η σεξουαλικη μου διαθεση!!για μενα δεν υπαρχει μπορω αλλα δεν θελω,υπαρχει ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ!!!!!!
    Last edited by weirdthings; 05-02-2014 at 01:26.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    22
    Γεια χαρά. Δεν ολοκλήρωσες το θέμα και έτσι θα απαντήσω με βάση ό,τι έγραψες. Να ξεκινήσω λέγοντας ότι στην ηλικία που βρίσκεσαι έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου. Είναι λογικό να μην ξέρεις τί θέλεις. Έχεις δοκιμάσει να ασχοληθείς με κάποια δραστηριότητα; Δε μιλάω απαραίτητα για σπουδές ή εργασία. Από προσωπική μου εμπειρία θα έλεγα πως (εν μέρει τουλάχιστον) είναι φυσιολογικό όταν περνάμε πολύ καιρό σε αδράνεια να αρχίζουν να μας φαίνονται όλα μάταια.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    101
    Καταρχην,ευχαριστω πολυ για την απαντηση!Ολη μου τη ζωη δοκιμαζω να αρχισω κατι καινουργιο και μετα απο λιγο το παραταω και μαλιστα εχοντας ακουσει καλες κριτικες(σε γενικα πλαισια)για τη δουλεια μου.Με φοβιζει η προσπαθεια,η αποτυχια πολλα εχω σκεφτει αλλα και αλλα ατομα ειναι ετσι κι ομως ολοκληρωνουν τις υποχρεωσεις και τα χομπι τους!ελπιζω,να τα λυσουμε αυτα με τον γιατρο μου αλλα μου δινει φαρμακα και δεν τα θελω!!!εχω ενα αγορι που το αγαπαω δεν θα αντεξω παλι η σεξουαλικη μου διαθεση να παει στο μηδεν...

  4. #4

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κοπελα μου μολις σου εστειλα την δημοσιευση που εκανα τις προαλλες για την καταθλιψη,Κ εγω εχω αγορι κ θελουμε να κανουμε οικογενεια,Κανω μεγαλο αγωνα με την καταθλιψη κ επειδη προσπαθω οσο πρεπει οπου να ναι ο γιατρος μου κοβει τα φαρμακα,Μελετησε την δημοσιευση μου ετσι κ θελεις απευθυνεται σ ολους με καταθλιψη

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    101
    ευχαριστω παρα πολυ!χαιρομαι που εισαι καλυτερα σου ευχομαι ο,τι καλυτερο για το μελλον!περσυ ξεκινησα την θεραπεια μου με πεισμα και βελτιωθηκα το καλοκαιρι γιανα ξαναυποτροπιασω και τωρα να αρνουμαι να παρω φαρμακα μονο κ μονο για το αγορι μου!δεν ξερει την κατασταση μου και δεν σκοπευω να του το πω,δεν θελω να χαλασει η σχεση μας λογω των παρενεργειων των φαρμακων που παιρνω.μηπως ξερει κανεις αν efexor kai serequel επηρεαζουν σεξουαλικη διαθεση?

  7. #7
    Τα φαρμακα δεν ειναι σαν το μαγικο ραβδι που ως δια μαγείας θα λυθουν τα θέματα σου. Τα μαθες κι απ εξω τα φαρμακα απ ότι βλεπω.... Το ζήτημα ειναι εσυ τι κανεις? Τα φαρμακα απλά υποβοηθαν σ αυτο. Η κατασταση όλο και θα χειροτερευει όσο κάθεσαι όλη μερα σπίτι χωρίς να κανεις τίποτα κι οσο περνα ο καιρος αυτο το συνηθιζεις. Καλλιεργωντας τη σκέψη μας κατάλληλα το άγχος περιοριζεται!
    Last edited by ioannis2; 06-02-2014 at 08:31.
    γιάννης

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by weirdthings View Post
    Καταρχην,ευχαριστω πολυ για την απαντηση!Ολη μου τη ζωη δοκιμαζω να αρχισω κατι καινουργιο και μετα απο λιγο το παραταω και μαλιστα εχοντας ακουσει καλες κριτικες(σε γενικα πλαισια)για τη δουλεια μου.Με φοβιζει η προσπαθεια,η αποτυχια πολλα εχω σκεφτει αλλα και αλλα ατομα ειναι ετσι κι ομως ολοκληρωνουν τις υποχρεωσεις και τα χομπι τους!ελπιζω,να τα λυσουμε αυτα με τον γιατρο μου αλλα μου δινει φαρμακα και δεν τα θελω!!!εχω ενα αγορι που το αγαπαω δεν θα αντεξω παλι η σεξουαλικη μου διαθεση να παει στο μηδεν...
    Θελω σημαινει μετατρεπω την επιθυμια μου σε σκοπο, μια επιθυμια πρεπει να συνοδευετε απο ενα συναισθημα. Σκεψου απλα τι σε ενοχλει? γιατι σε ενοχλει? τι μεσα και τι προσοντα διαυετεις για να το λυσεις?εχεις τισ γνωσεις και την εμπειρια? κι αν οχι που θα τις αναζητησεις? βαλε αυτα κατω ασε την καρδια σου να παλεψει με την λογικη σου και θα τα βρουνε αυτα τα δυο μεταξυ τους.. Ουδέν κακόν αμιγές καλού γιατι ο πονος μας ωθει να αντιμετωπισουμε την ζωη με σοβαροτητα. Οσο θα προτιμαμε τον ρολο του θυματος και δεν αποφασιζουμε να αναλαμβανουμε τις ευθυνες μας θα μενουμε μεταξεταστεοι. Απο το να σταυρωνεις τα χερια και να γκρινιαζεις για την τυχη σου σηκωσε τα μανικια ψηλα το κεφαλι και μπες την δραση η ζωη ειναι στα χερια σου μην κανεις τα απλα περιπλοκα και τα περιπλοκα περιπλοκοτερα προσπαθησε να ελαχιστοποιησεις δεσμα,περιορισμους και μην αφηνεις αρνιτηκες σκεψεις να φυτρωνουν μεσα σου μετετρεψε τις σε θετικες που πηγαζουν απο συναισθημα. Η σταση μας προσδιοριζει σε μεγαλο βαυμο το τι μας συμβαινει στην ζωη, οπως η δικη μας σταση απεναντι σους αλλους προσδιοριζει την δικη τους σταση απεναντι μας. Τα εμποδια και οι αποτυχιες υπαρχουν για να εκεδευομαστε και ειναι δικη μας υποθεση να ταμετατρεψουμε σε μοχλους επιτυχιας απο το να κλαψουτιζουμε που μας ετυχαν.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    33
    Φοβάσαι μη σε παρατήσει το αγόρι σου γιατί θα έχεις κατάθλιψη και δε θαχεις όρεξη για άλλα? Πες του το και θα νιώσεις καλύτερα. Πιστεύω θα το δεχτεί, αλλιώς τι αγόρι σου είναι? Νομίζω πως θα σε καταλάβει πάντως, ο φόβος είναι μέσα στο μυαλό σου μάλλον. Πες του ό,τι νιώθεις, η ζωή είναι μικρή για να τα κρατάς μέσα σου

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by weirdthings View Post
    ευχαριστω παρα πολυ!χαιρομαι που εισαι καλυτερα σου ευχομαι ο,τι καλυτερο για το μελλον!περσυ ξεκινησα την θεραπεια μου με πεισμα και βελτιωθηκα το καλοκαιρι γιανα ξαναυποτροπιασω και τωρα να αρνουμαι να παρω φαρμακα μονο κ μονο για το αγορι μου!δεν ξερει την κατασταση μου και δεν σκοπευω να του το πω,δεν θελω να χαλασει η σχεση μας λογω των παρενεργειων των φαρμακων που παιρνω.μηπως ξερει κανεις αν efexor kai serequel επηρεαζουν σεξουαλικη διαθεση?
    Κοπελα μου ευελπιστω οτι διαβασες την δημοσιευση που σου εστειλα μετα απο σκληρη προσπαθεια ειμαι στα προθυρα να σταματησω τα φαρμακα το αγορι μου προστοπαρων δεν γνωριζει κατι οταν ειμαι ετοιμη θα του πω επειδη δεν γνωριζει οτι εχω κακοποιηθει,τωρα για το σεξ κ τα φαρμακα που σε απασχολει επειδη παιρνω πολυ καιρο γνωριζω οτι εχει επιπτωση αλλα οχι σε τρομερο σημειο κ βεβαια το αγορι μου δεν καταλαβαινει οτι παιρνω φαρμακα κατα την διαρκεια του σεξ απλα απορει λιγο που δεν εχω αρκετα υγρα κ καμμια φορα αυτο επηρεαζει την διευσδυση κιολας,Ομως δεν ειναι κατι τρομερο,Κανε το καλυτερο για τον εαυτο σου,Οσο για το αγορι σου αποκλειεται να καταλαβει σε περιπτωση που παιρνεις φαρμακα πες το οταν θα εισαι ετοιμη κ ευελπιστω παντα μαζι καλα

  11. #11
    Τα φαρμακα δεν ειναι σαν το μαγικο ραβδι που ως δια μαγείας θα λυθουν τα θέματα σου. Τα μαθες κι απ εξω τα φαρμακα απ ότι βλεπω.... Το ζήτημα ειναι εσυ τι κανεις? Τα φαρμακα απλά υποβοηθαν σ αυτο. Η κατασταση όλο και θα χειροτερευει όσο κάθεσαι όλη μερα σπίτι χωρίς να κανεις τίποτα κι οσο περνα ο καιρος αυτο το συνηθιζεις. Καλλιεργωντας τη σκέψη μας κατάλληλα το άγχος περιοριζεται!
    γιάννης

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    101
    φυσικα και διαβασα την δημοσιευση σου και ευχαριστω που μοιραστικες την εμπειρια σου. ακριβως το ιδιο συμβαινει και με εμας κατα την σεξουαλικη πραξη και ελπιζω να μην κανει διαφορα σεναρια στην πορεια,οτι δεν τον θελω αρκετα κλπ..να εχεις υγεια κ χαρα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    101
    Ο πατερας μου ειναι κατα των φαρμακων δεν συμφωνει στο να τα παιρνω πιστευει οτι ολα ειναι στο αμυαλο κλπ.αυτες τις μερες ειμαι καλυτερα με τα φαρμακα που μου προσθεσε ο ψυχιατρος.δεν ξερω τι να κανω θεωρω οτι ειμαι μικρη για και δεν θελω να ζω με τα φαρμακα απο την αλλη ομως,δεν μπορω να ειμαι καλα χωρις αυτα..

  14. #14
    Quote Originally Posted by weirdthings View Post
    Ο πατερας μου ειναι κατα των φαρμακων δεν συμφωνει στο να τα παιρνω πιστευει οτι ολα ειναι στο αμυαλο κλπ.αυτες τις μερες ειμαι καλυτερα με τα φαρμακα που μου προσθεσε ο ψυχιατρος.δεν ξερω τι να κανω θεωρω οτι ειμαι μικρη για και δεν θελω να ζω με τα φαρμακα απο την αλλη ομως,δεν μπορω να ειμαι καλα χωρις αυτα..
    Μπορει να εισαι καλύτερα επειδη σε ηρεμησαν, δεν σου αλλαξαν όμως τον τροπο σκεψης, επειδη αμα βελτιωθει αυτο το τελευταιο θα αλλάξει και η ζωη σου. Γιατι δεν πας και σε ψυχολογο?
    γιάννης

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    101
    Αρχίζω το ψάξιμο για ψυχολόγο μιας και ο ψυχίατρος πρόσθεσε και αλλο φάρμακο και απογοητευτικα τελειως!

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πρωκτικό σεξ-θέλω αλλά δε μπορώ
    By kokkinoskoufitsa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 154
    Last Post: 01-09-2019, 19:23
  2. Με μπερδεύει αλλά δεν μπορώ να ξεκολλήσω
    By sullengirl_deleted in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 08-04-2012, 04:06
  3. ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ
    By donald in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 13-02-2012, 21:24
  4. προσπαθώ αλλά δεν μπορώ να ξεφύγω...
    By Maria25eleu in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 02-07-2010, 11:10
  5. Θέλω αλλά δεν μπορώ... νομίζω...
    By Naranja in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 15-04-2006, 12:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •