Κενος απο συναισθηματα ή κανω κατι λαθος?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    Κενος απο συναισθηματα ή κανω κατι λαθος?

    Καλησπερα συμφορουμιτες... τις προαλλες ειχα γραψει για ενα θεμα που με απασχολουσε... μου αρεσε πολυ μια φιλη μου,προσφατα εμαθα οτι ειναι σε σχεση και δε με πειραξε!αυτος ηταν και ο λογος που σκεφτηκα περισσοτερο το αν πραγματικα ενιωθα κατι για αυτην ή απλα ειναι μια ομορφη κοπελα και επειδη ειναι φιλη μου και τη γνωριζω καλα ως ενα σημειο κολλησα εκει! εχω χωρισει ενα χρονο σχεδον απο μια σχεση εναμιση χρονου... ειμαι 20 χρονων και ολο αυτο το χρονο μετα το χωρισμο δεν ενιωσα τιποτα για καμια...καμια! να πω οτι μια κοπελα μου αρεσει,οτι τη θελω...να τη κυνηγησω,να τη διεκδικησω...να ζησω εναν ερωτα τελοσπαντων οπως δε τον εχω ζησει ποτε! γιατι κακα τα ψεμματα η προηγουμενη σχεση μου ηταν σχολικη και κρατησε για λιγο οταν αρχισαμε και οι δυο να ζουμε μονοι μας ως φοιτητες...ηταν τελειως διαφορετικα τα πραγματα! δε ξερω τι συμβαινει.. νιωθω τοσο κενος ωρες ωρες... ειναι δυνατον να μην υπαρχει μια κοπελα να μου κανει το κλικ και να πω οτι τη θελω,τη γουσταρω? τι συμβαινει? εχω εγω κατι? τη πρωην μου την εχω ξεπερασει νομιζω, εχω πολυ καιρο να ασχοληθω μαζι της και ουτε προκειται... αλλα τι?? προσφατα αρχισε να μου μιλαει μια κοπελα που πριν καμια βδομαδα σε ενα παρτυ παραλιγο να γινει κατι...αλλα το βρισκω τοσο ρηχο και ξενερωτο...δε νιωθω τιποτα για εκεινη,ειναι απλα μια ωραια κοπελα...ουτε μου κινει το ενδιαφερον ουτε εγω θελω να μπω στη διαδικασια να κανω σεξ με καποια και αυτο ηταν ολο! θελω να ζησω κατι, να νιωσω πραγματα... ειμαι μονο 20 χρονων και ενω οι περισσοτεροι στην ηλικια μου εχουν βρει καποιον να ερωτευτουν εγω δεν το νιωθω αυτο ουτε στο ελαχιστο...ουτε καν να μπω στη διαδικασια να ενδιαφερθω για καποια και να πω "α ωραια κοπελα αυτη"...βαρεθηκα να ειμαι μονος μου και να βλεπω τους αλλους γυρω μου ζευγαρια, εγω τι κανω λαθος??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by solkots View Post
    Καλησπερα συμφορουμιτες....βαρεθηκα να ειμαι μονος μου και να βλεπω τους αλλους γυρω μου ζευγαρια, εγω τι κανω λαθος??
    Βιαζεσαι............

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Δεν κάνεις κάτι λάθος..Η εποχή είναι..Πολύ μοναξιά.Και γενικά ο κόσμος φοβάται πολύ να αγαπήσει,να ερωτευτεί και να αφεθει.Και επισης αν δεν δοκιμασεις κατι δεν ξερεις πως θα εξελιχθει.
    Μπορει στην αρχη να μην ειναι κατι δυνατο αλλα να εξελιχθει σε κάτι τρομερό.Εμένα ο μεγάλος μου έρωτας στην αρχη δεν μου εκανε καμαι αισθηση.Αλλα μετα περάσαμε 6 υπέροχα χρόνια μαζί.Οπότε υπομονη όπως κάνουμε πολλοί και κάτι θα βρεθει.Απλά σώσε ευκαιρίες για γνωριμίες

  4. #4
    Macgyver εχεις απολυτο δικιο τωρα που το ξαναβλεπω και ζητω συγγνωμη! andy πως ομως να μπω στη διαδικασια να κανω κατι με καποια οταν μου αρεσει μονο εμφανισιακα? αμα δε μου βγαζει κατι με το χαρακτηρα της δε μπορω να προχωρησω. το βλεπω πως μπορει εκεινη να θελει μονο το σεξ και μετα τιποτα... τοτε τι? δεν ειμαι τετοιος τυπος να το κανω αυτο... και μοναξια δε ξερω κατα ποσο υπαρχει...προφανως παρα πολυ οπως λες και εσυ...το θεμα ειναι γιατι? γιατι εχουν γινει ετσι οι ανθρωποι... γιατι σκεφτομαστε τα παντα? τι θα πουμε,πως θα φερθουμε. και στη τελικη εχουμε χασει το νοημα... γνωριζω κοπελες και το μονο που εχω να πω ειναι οτι ειναι ομορφες... γιατι δεν υπαρχει αυτο το κλικ, αυτη η σπιρταδα που θα σε κανει να διεκδικησεις τον αλλο? αυτο μου λειπει και δε ξερω τι πρεπει να κανω.. εχω φιλους που ειναι καιρο μονοι και αισθανομαι χαζος που εγω παραπονιεμαι..νομιζω οτι ειναι επειδη απλως συνηθισα σε σχεση για εναμιση χρονο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Η αληθεια ειναι οτι στις μερες δυσκολα βρισκεις εναν ανθρωπο που θα σου βγαλει συναισθηματα και γενικοτερα μια θεληση να ζησεις πραγματα μαζι του,να κανεις πραγματα για εκεινον..Οσο το κυνηγας ομως δεν ερχεται.Συνυθως εκει που χαλαρωνεις ερχεται κατι καλο(υποκειμενικο,εννοω αυτο που ψαχνεις αυτο που θα σου διεγειρει το ενδιαφερον) Βγες,γνωρισε κοσμο (χαλαρα παντοτε) και θα ερθει στην ωρα του.

  6. #6
    Το εχω σκεφτει αυτο που λες stella...αλλωστε ολοι το ιδιο λενε... αστο και θα ερθει μονο του! πως ομως? νομιζω οτι ποτε δε χαλαρωσα με το συγκεκριμενο ζητημα... ισως γιατι νομιζω πως ειναι το μονο που μου λειπει! εχω φιλους και οικογενεια και ειναι υπεραρκετα...οταν ομως νιωθω μονος ή οτι θελω καποιον διπλα μου αγχωνομαι που δε τον εχω και αναρωτιεμαι τι φταιει και αν κανω εγω κατι λαθος...ασχημος νομιζω δεν ειμαι ουτε απομονωμενος να καθομαι ολη μερα σπιτι... δεν ειμαι βεβαια και τυπος που θα παει σε ενα μπαρ και κατευθειαν θα παει να γνωρισει οποια του αρεσει! γιατι τοσο καιρο δεν εχει δειξει καποια ενδιαφερον ή ακομα καλυτερα γιατι εγω δεν κολλησα με καποια κοπελα,να μιλησουμε,να καταλαβω οτι μου αρεσει?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Για να κολλησεις με μια κοπελα,πρεπει να την γνωρισεις...Να βγαινετε,να περνατε ομορφα,να σου γινει ''απαραιτητη'' η χαρα που σου προσφερει η συντροφια της.Τωρα να σου πω να αρχισεις να γνωριζεις οποια να ειναι δεν εχει νοημα.Δρασε λιγο με το ενστικτο.Κοψε λιγο φατσες κ κανε αναλογες γνωριμιες...Αλλα παντοτε χαλαρα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,206
    Στα 20 να έχεις τέτοιους προβληματισμούς πραγματικά με παραξενεύει....Ζήσε τη ζωή σου αγοράκι μου...και έρωτες θα έρθουν δεκάδες μέχρι τα 40 που ίσως παντρευτείς...
    Δεν έχεις κανένα πρόβλημα,απλά μην το σκέφτεσαι.!

Similar Threads

  1. γιατί; τι κάνω λάθος;;;
    By b.m in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 09-12-2017, 04:18
  2. Φοβος>Ανυσηχια>Ασχημες/Αρνητικες σκεψεις ή κατι αλλο;;Τι κανω λαθος;;
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 20-01-2014, 00:27
  3. Έκανα κάτι λάθος???
    By VickyK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 23-12-2012, 23:21
  4. Διαλέγοντας πάντα λάθος άτομα να με ελκύουν..Γιατί, τι κάνω λάθος?
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 07-05-2012, 22:35
  5. μήπως κάνω κάτι λάθος?
    By capr7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 135
    Last Post: 25-02-2009, 15:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •