Zαλαδες,τρομεροι ιλιγγοι δεν μπορω αλλο...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    Zαλαδες,τρομεροι ιλιγγοι δεν μπορω αλλο...

    καλη σας μερα...ειναι αρκετος καιρος (1 χρονος ) που εχω ιλιγγους αλλα οχι καθημερινους πχ μια φορα τον μηνα και ζαλαδες...ετσι δεν το εχω ψαξει ακομα..εδω και 2 μηνες ομως σχεδον καθε μερα....δηλαδη μερα παρα μερα εχω τρομερους ιλιγγους γυρνανε ολα εκει που περπαταω καθομαι...σαν να βλεπω το πατωμα και μετα τους γαλαξιες ενα πραγμα..ταυτοχρονα αγχωνομαι μετα λογικο αλλα δεν με νοιαζει..ολο αυτο ομως με εχει πληγωσει γιατι στο παρελθον ειχα θεματα με αγχος ποτε θα φυγει ολο αυτο βαρεθηκα ηδη παιρνω μια αγωγη για αγχος και δεν με βοηθαει?ειμαι σε μια δουλεια με καλους ανθρωπους αλλα δεν εχω αναφερει ακομα κατι.λογω γαμου προσφατου θα παω να ασφαλιστω να ξεκινησω εξετασεις να αποκλεισουμε το παθολογικο αν και δεν σας κρυβω οτι μου περασε απο το μυαλο μην εχω τπτ κακο.το σαββατο ειχα γενεθλια και εκει που ημουν χαρουμενη πηγαινα για ψωνια σχεδον με μαζευανε και μετα λη την μερα ειχα ιλιγγους και επεσα πολυ ψυχολογικα,ευτυχως εχω τον αντρα μου να με στηριζει αλλα δεν μπορω να νιωθω ανημπορη κανω προσπαθειες για πολλα...επισης να πω οτι δυο φορες που μου πηραν την πιεση ηταν πολυ καλη...πριν εναμιση χρονο εκανα εξετασεις βεβαια δεν εδειξε κατι αλλα θα κανω τωρα και γενικες ορμονικες θυρεοειδη κτλ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,756
    περαστικα σου. τι περιμενεις για να πας σε εναν γιατρο;;τετοια πραγματα δεν πρεπει να τα αφηνουμε

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ευχαριστω.πηγα χτες.μου πε οτι ειναι απο αγχος...οτι δεν εχει καμια σχεση με την σ.κολιτιδα που εχω και οτι θα πρεπει να ξεκουραζομαι με ενα συγκεκριμενο τροπο οταν με πιανει.δεν χρειαζεται αμεσα αιματολογικες γιατι δεν σχετιζεται κατι με ιλιγγο με αυτα ..και οτι κανονικα ο ιλιγγος εχει και ναυτια η ταση για εμετο και πολλοι μπορει να εχουν ιλιγγο για μερες, οποτε βλεπει λεει οτι δεν ειναι κατι σοβαρο και εχει σχεση με αγχος.μου συνεστησε ξεκουραση και αγχολυτικα αλλα αλλαγη στην δοσολογια...μη χειροτερα παντως..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,756
    ενταξει καλυτερα ετσι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    Quote Originally Posted by sunset View Post
    ευχαριστω.πηγα χτες.μου πε οτι ειναι απο αγχος...οτι δεν εχει καμια σχεση με την σ.κολιτιδα που εχω και οτι θα πρεπει να ξεκουραζομαι με ενα συγκεκριμενο τροπο οταν με πιανει.δεν χρειαζεται αμεσα αιματολογικες γιατι δεν σχετιζεται κατι με ιλιγγο με αυτα ..και οτι κανονικα ο ιλιγγος εχει και ναυτια η ταση για εμετο και πολλοι μπορει να εχουν ιλιγγο για μερες, οποτε βλεπει λεει οτι δεν ειναι κατι σοβαρο και εχει σχεση με αγχος.μου συνεστησε ξεκουραση και αγχολυτικα αλλα αλλαγη στην δοσολογια...μη χειροτερα παντως..
    παιζει να εχεις λαβυρινθο? σε νευρολογο πηγες?
    ρωταω γιατι κ εγω εχω τετοιες ζαλαδες κ τελικα... ειναι λαβυρινθος κ με στελνει σε νευροωτολογο....
    Περαστικα σου!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    Θα μαζεψω λιγα λεφτα και θα παω.αν και ολως τυχαιως ειμαι καλυτερα με την αλλαγη των χαπιων.δηλ σημερα με επιασε μετα απο 15 μερες περιπου...αυτος ο ιλιγγος..καμια φορα εχω ενα πονο στον αυχενα η βαρος μαζι.ευχαριστω παιδια.

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΡΩΩ....!!!!!
    By Vaki in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 20
    Last Post: 18-08-2012, 03:36
  2. Καταθλιψη..Απλα δεν μπορω αλλο..
    By redwine in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 27-11-2011, 12:49
  3. ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ ΆΛΛΟ...ΒΟΉΘΕΙΑ!
    By matina24 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 90
    Last Post: 02-09-2011, 21:23
  4. Δεν μπορώ άλλο
    By whitecandle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 08-11-2009, 10:40
  5. sos δεν μπορω αλλο!!!!!!!
    By zouzounitsaaa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 02-02-2008, 21:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •