Είμαι ανίκανη και άχρηστη.Μια αποτυχημένη.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,775

    Είμαι ανίκανη και άχρηστη.Μια αποτυχημένη.

    Είμαι ανίκανη και άχρηστη μια αποτυχημένη. Δεν μπορώ να βρω δουλειά και να την κρατήσω δεν μπορώ να βρω γκόμενο και να τον κρατήσω δεν μπορώ να αδυνατήσω δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Και αν δεν είχα τους γονείς μου τώρα θα ήμουνα στον δρόμο. Έχω σοβαρό πρόβλημα!!! Η μαμά μου λέει ότι θα παντρευτούνε όλες οι φίλες μου και εγώ θα τις ζηλεύω μέσα στο σπίτι. Τι θα κάνω;;;; Πώς θα ζήσω αν θα πεθάνουνε οι γονείς μου;;; Φοβάμαι πολύ για το μέλλον μου!!!!!!!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ελεος τι αλλο θα δαβασω ακομα...........!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,775
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ελεος τι αλλο θα δαβασω ακομα...........!
    γιατί λες έτσι?

    αφού έχω πρόβλημα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    συμφωνω σε ολα

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    kai kala kaneis pou fobasai....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Καπου διαβασα αυτο και σκεφτηκα οτι ειναι οτι πρεπει για την περιπτωση σου.

    Η τελετή συγχώρεσης των Ινδιάνων Ναβάχο, η οποία μας προστατεύει από τον ''εθισμό'' στα τραύματα. Οι Ναβάχο, ενώ αναγνωρίζουν την ανάγκη των ανθρώπων να εξομολογούνται σε άλλους τα τραύματά τους, κατανόησαν πως αυτή η συμπεριφορά τα ενίσχυε, ειδικά όταν η εξομολόγηση γινόταν κατ' επανάληψη.
    Γι' αυτό αν ένα άτομο ήθελε να μοιραστεί ένα τραύμα ή συναισθηματικό πόνο, η φυλή συγκεντρωνόταν και το άκουγε. Το άτομο μπορούσε να μιλήσει τρεις φορές, ενώ όλοι άκουγαν με κατανόηση. Την τέταρτη φορά, όμως, όταν το άτομο έμπαινε στη μέση του κύκλου, όλοι γύριζαν τις πλάτες τους. <<Αρκετά! Σε ακούσαμε να εκφράζεις το πρόβλημά σου τρεις φορές. Είναι ώρα να το απελευθερώσεις. Δεν θα σε ξανακούσουμε>>, έλεγαν.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Quote Originally Posted by ftatl View Post
    Καπου διαβασα αυτο και σκεφτηκα οτι ειναι οτι πρεπει για την περιπτωση σου.

    Η τελετή συγχώρεσης των Ινδιάνων Ναβάχο, η οποία μας προστατεύει από τον ''εθισμό'' στα τραύματα. Οι Ναβάχο, ενώ αναγνωρίζουν την ανάγκη των ανθρώπων να εξομολογούνται σε άλλους τα τραύματά τους, κατανόησαν πως αυτή η συμπεριφορά τα ενίσχυε, ειδικά όταν η εξομολόγηση γινόταν κατ' επανάληψη.
    Γι' αυτό αν ένα άτομο ήθελε να μοιραστεί ένα τραύμα ή συναισθηματικό πόνο, η φυλή συγκεντρωνόταν και το άκουγε. Το άτομο μπορούσε να μιλήσει τρεις φορές, ενώ όλοι άκουγαν με κατανόηση. Την τέταρτη φορά, όμως, όταν το άτομο έμπαινε στη μέση του κύκλου, όλοι γύριζαν τις πλάτες τους. <<Αρκετά! Σε ακούσαμε να εκφράζεις το πρόβλημά σου τρεις φορές. Είναι ώρα να το απελευθερώσεις. Δεν θα σε ξανακούσουμε>>, έλεγαν.


    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΑΠΛΑ ΦΟΒΕΡΗ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΓΑΝΤΙ ΤΑΙΡΙΑΞΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

  8. #8
    Κουράγιο Ολγάκι , ο κοινωνικός αποκλεισμός είναι σαν καρκίνος

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΑΠΛΑ ΦΟΒΕΡΗ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΓΑΝΤΙ ΤΑΙΡΙΑΞΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.


    το γραψα μεταξυ σοβαρου κι αστειου ελπιζω να της γινει μαθημα οσο καθεται και τα αναμασαει συνεχεια τοσο πολυ θα ενισχυει αυτο το αισθημα κατωτεροτητας. Αμα πιστευει για τον εαυτο της οτι ειναι ανικανη και αχρηστη ο αλλος δεν εχει λογο να διαφωνησει γι αυτο και οι παραπανω συμφωνησαν με τα λεγομενα της.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    15
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

    Θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι. Με τους δικούς σου τι σχέση έχεις...? Μήπως είναι λιγάκι υπερπροστατευτικοί...? Σε άφηναν να κ'ανεις μόνη πράγματα και να παίρνεις αποφάσεις για τη ζωή σου ή σε "ανάγκαζαν" να δεχτείς και να αναμασήσεις την αποψη τους λόγω της "υπερβολικής" τους αγάπης...? Σε ρωτάω γιατί είμαι παιδί τέτοιων γονιών και έχω παλέψει πάρα πολύ για να σταθώ στα πόδια μου μόνη μου... Πράγματα που άλλα παιδια της ηλικίας μου έκαναν με ευκολία εγώ αισθανόμουν ανίκανη να τα κάνω και είχα έντονες φοβίες και ενοχές.Όταν έφυγα απο το σπίτι για να σπουδάσω- τότε κατάφερα να ηρεμήσω και να δω τα πράγματα πως είχαν... Δεν μου αρέσει που το λέω αλλα έπρεπε να χάσω τη μητέρα μου σε πολύ νεαρή ηλικία για να μπορέσω να δω τα πράγματα στον εαυτό μου και τα προβλήματα μου όπως ήταν.Αλλα και να μην είναι απ'αυτό το προβλημα σου, πάλι υπάρχει λύση... Δεν είσαι ανίκανη γιατί πολυ απλά δεν γίνεται κάποιος να είναι ανίκανος εκτώς αν γεννηθεί με κάποιο πολύ σημαντικό πρόβλημα.. Έχεις κάτι το οποίο βασανίζει την ψυχούλα σου και δεν σε αφήνει να δεχτείς τον εαυτό σου ωστε να τον κάνεις καλύτερο και να αισθανθεις κι εσύ σαν όλους τους άλλους... Οι περισσότεροι άνθρωποι περνάμε απο κάποιες φάσεις στη ζωή μας μέσα στις οποίες δεν αισθανόμαστε καλα για πολλούς και διαφορετικούς λόγους και βιώματα ο καθένας μας. Η γνώμη μου είναι να δεις κα΄ποιον ειδικό - το πιο πιθανό είναι να σε βοηθήσει να βρείς τους λόγους που δεν μπορείς να λειτουργήσεις κοινωνικά όπως θα ήθελες και να λύσεις τα προβλήματα που σε ταλεπορούν. Αλλα θέλει πολύ θέληση και δουλειά απο εσένα. Να το θυμάσαι αυτό. Να'σαι καλά κοριτσάκι! Εύα
    Last edited by Aeon; 04-03-2014 at 19:22.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Eιτε πιστευεις οτι εισαι αχρηστη, ειτε δεν το πιστευεις, εχεις δικιο.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Eιτε πιστευεις οτι εισαι αχρηστη, ειτε δεν το πιστευεις, εχεις δικιο.
    The Secret!!
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    7
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 04-03-2014 at 19:20.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    7
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 04-03-2014 at 19:21.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    7
    σε παραδεχομεγια οσα της λες ως συμβουλες!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι και επιτυχημένη και αποτυχημένη μαζί
    By Αναζητηση in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 30-01-2014, 15:31
  2. Ειμαι αχρηστη η απλα μη μοθ απτου
    By elirene in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 26-09-2012, 14:41
  3. γιατι ειμαι παλι ανικανη
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 15-06-2011, 15:51
  4. Είμαι αποτυχημένη????
    By Χάιντι in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 102
    Last Post: 18-10-2010, 12:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •