Χρειάζομαι βοήθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875

    Χρειάζομαι βοήθεια

    Ένα μήνα πριν γνώρισα κάποιον μέσω ίντερνετ κι έκανα σεξ μαζί του από την πρώτη μέρα που βρεθήκαμε. Δεν είπαμε για σχέση κι όπως μου είπε πριν λίγες μέρες δεν θέλει. Το είπα στην αδερφή μου και στην φιλη μου και τους άφησα να νομίζουν ότι εχω σχέση, με έβριζαν όλοι και ο γαμπρός μου έπαιρνε τηλέφωνα την μάνα μου να τα πει και με φώναζε αυτός. Αυτός που εχω και συναντηθήκαμε μόνο μια φορά λέει ότι θέλει να ξανάρθει γιατί του άρεσα όμως έχει έξοδα με το άλλο σπίτι κι όταν θα τελειώσει με αυτό θα έρθει. Δεν ξέρω τι να κάνω είμαι σε δύσκολη θέση. Η μάνα μου με βρίζει άσχημα και όταν θα καταλάβουν ότι δεν βγαίνω μαζί του άλλο δεν θα εχω τι να πω. Επίσης δεν θα εχω τι να πω στον αρραβωνιαστικό της αδερφής μου όταν έρθει και θα συμμαχεί με την μάνα μου. Ο αρραβωνιαστικός της είναι 23 εγώ 26 εχω έναν ψυχολόγο που βλέπω, μαζί του είναι και η βοηθός του. Η μητέρα μου κοίταζε την γιαγιά της βοηθού μέχρι σήμερα που την σταμάτησαν από την δουλειά εξαιτίας μου που έλεγα τα προβλήματα μου στους γιατρούς. Η μάνα μου μας έβριζε εμένα και τον πατέρα μου. Εγώ έφυγα και πηγα λίγες μέρες στην γιαγιά μου. Θα ζητήσω να την ξαναπαρουν στη δουλειά. Δεν ξέρω πως θα αντιμετωπίσω τον στρατιωτικό γαμπρό μου και την μάνα μου. Τώρα η αδερφή μου 24 χρόνων θα έρθει με τον γαμπρό μου την Πέμπτη αυτή. Εγώ μένω με τους γονείς μου. Με την αδερφή μου δεν μιλάμε, μου ζήτησε λίγες εβδομάδες πριν συγνώμη αλλά δεν της μίλησα, σίγουρα δεν την εννοεί την συγνώμη. Η βοηθός του γιατρού μου της μίλησε και με ξαναέκαναν φιλη στο φεϊσμπουκ που με έσβησαν με τον γαμπρό μου, τους δέχτηκα αλλά δεν τους μίλησα.
    Last edited by nikiii; 24-02-2014 at 00:20.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Νικη σορρυ αλλα απο αυτο κειμενο δεν βγαινει νοημα.
    Αν θες ξαναγραψε τα λιγο πιο συμμαζεμενα.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Νικη σορρυ αλλα απο αυτο κειμενο δεν βγαινει νοημα.
    Αν θες ξαναγραψε τα λιγο πιο συμμαζεμενα.
    :) :) :) :) !!!!!!!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Το διόρθωσα έβαλα τελείες

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Μίλησα με την γιατρό και μου είπε ότι δεν ξέρει ότι έφυγε από την δουλειά κι ότι δεν φταίω εγώ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,646
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Μίλησα με την γιατρό και μου είπε ότι δεν ξέρει ότι έφυγε από την δουλειά κι ότι δεν φταίω εγώ.
    ωραια. αφου στο λεει , να την πιστεψεις. μην αγχωνεσαι αλλο μ αυτο.
    γιατι ανακατευεις τοσο τον γαμπρο σου στην ζωη σου? αστον να λεει οτι θελει κι αν επιμεινει, πες του να μην ασχολειται μαζι σου.
    εσυ προσανατολισου στην θεραπεια σου κατα πρωτον , στην σχεση σου με τους γονεις σου που σε συντηρουν και σε αυτα που ΕΣΥ θελεις να κανεις στην προσωπικη σου ζωη. τι τον αφορα τον γαμπρο σου η προσωπικη σου ζωη?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Η μάνα μου του έδωσε δικαίωμα να ανακατεύετε

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Αν μου πει ο γαμπρός ότι θέλει να γνωρίσει αυτόν που εχω τι θα του πω;

  9. #9
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Αν μου πει ο γαμπρός ότι θέλει να γνωρίσει αυτόν που εχω τι θα του πω;
    ...καταρχήν να του πεις ότι είσαι 26 και όχι 12.
    Οτι δεν είναι δική του δουλειά να ανακατευεται στη ζωή σου, ούτε να παίρνει το χρίσμα από τη μάνα σου για να μπορεί να επέμβει σα να είναι πατέρας σου.
    Απ την άλλη όλη αυτή η παράλογη συμπεριφορά εμένα μου βγάζει δύο τινά: ή ότι είσαι υπερβολικά αδύναμη ως χαρακτήρας με αποτέλεσμα να έχεις δώσει το δικαίωμα να επεμβαίνει στα προσωπικά σου όλο το σόι, ή ότι επειδή αντιμετωπίζεις αυτά τα προβλήματα με τα ψυχολογικά σου προβλήματα να νομίζουν τα μέλη της οικογένειας σου ότι είσαι εκτεθειμένη περισσότερο σε κινδύνους και ακατάλληλα άτομα που θέλουν να σε εκμεταλευτούν,
    Υπήρξε και άλλο παρόμοιο συμβάν στο παρελθόν?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Στο παρελθόν είχα κάποιον 4μισή χρόνια που δεν μου φερόταν καλά τον αγαπούσα όμως πολύ και δεχόμουν να βγαίνω μαζί του αργά κάτι που δημιουργούσε πρόβλημα στο σπίτι. Το θέμα τους είναι γιατί δεν παντρεύτηκα και με θεωρούν ***** που έκανα σεξ από την πρώτη μέρα. Εγώ σαν ψυχολογικό εχω κατάθλιψη τίποτε άλλο. Τους γιατρούς τους εχω υποτίθετε σαν ασπίδα για να μην ανακατεύονται στην ζωή μου

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Εχω πολύ άγχος για όλα αυτα που έγιναν και πιο πολύ με το πως θα αντιμετωπίσω τον γαμπρό μου αν ανακατευτεί. Μετά θα τα λέει στην μάνα μου. Σε δύο μέρες έρχετε κι εγώ θέλω μόνο να κοιμάμαι

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Βρε Νικη μου να σε ρωτησω κατι?Αφου γνωριζεις οτι ανακατευονται στην ζωη σου και ειναι αυστηροι μαζι σου,γιατι τους ειπες τι εκανες με το παληκαρι?Και γιατι ανακατευονται με το τι θα κανεις στην ζωη σου?Εσυ εργαζεσαι?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Συγνωμη κιολας λιγο. ο Γαμπρος σου ειναι 23 χρονων τσουτσεκι και τον αφηνεις να μπλεκεται στην ζωη σου; Ελα σε παρακαλω , ξεκαθάρισε την θεση σου απεναντι του και πες του μην ασχολητε με τα προσωπικα σου θεματα οπως και γενικοτερα με την ζωη σου.... Εαν θελει να ασχοληθει με κατι, εχει την αρραβωνιαρα του, επισης να πεις και της μητερας σου να μην ανακατευεται και βαζεις και αλλους περαν του οικογενειακου κυκλου στο παιχνιδι... Μεγαλη κοπελα εισαι, παρε την ζωη σου στα χερια σου....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Ήθελα να μιλήσω κάπου αλλά δυστυχώς τα είπαν σήμερα ήρθαν και δεν έγινε κάτι μου μιλούσαν καλά η αδερφή μου μόνο στην αρχή είχε ύφος δεν συζητήθηκε όσο ήμουν μπροστά τίποτα. Σήμερα βγήκα με την φιλη μου και τα παιδιά κι όταν πηγα τουαλέτα άκουσα ότι η φιλη μου τους έλεγε πράγματα για μένα γι'αυτα που έγιναν

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    278
    Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ!ΕΙΣΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΝΑ ΤΗΝ ΖΗΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΛΑΘΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙΣ.
    ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΣΕ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΕΙΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΝ ΕΚΑΝΕΣ ΕΡΩΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ!
    ΟΥΤΕ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΕΙΣΑΙ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!
    ΕΜΕΙΣ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΟΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΚΑΤΕΒΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΜΑΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ!
    ΑΝ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΟΨΕΙΣ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΧΤΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ!

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. χρειάζομαι βοήθεια
    By ΜΕΓΑΣ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 06-03-2013, 05:50
  2. χρειάζομαι βοήθεια!!!
    By Gadgetakias in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 06-12-2011, 01:09
  3. χρειάζομαι βοήθεια?
    By mariathess in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 03-03-2011, 13:32
  4. Χρειαζομαι Βοηθεια...
    By Nikos15 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 25
    Last Post: 19-07-2008, 17:06
  5. χρειαζομαι βοηθεια
    By anneta in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 24-10-2007, 17:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •