Σπασμοί μυών...έχω τρελαθεί! - Page 70
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 70 of 70 FirstFirst ... 2060686970
Results 1,036 to 1,042 of 1042
  1. #1036
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Καλησπερα,συνεχιζω με τις δεσμιδωσεις απο τον Μαιο του 2018.Μετσ τις γιορτες θα κανω το τσεκ απ μου.Τωρα τελευταια επανηλθαν οι ζαλαδες,μια αισθηση σαν να κινειται το εδαφος απο κατω μου.Θεωρω οτι φταιει ο αυχενας μου...οι κηλες ειτε πιεζοντας τον νωτιαιο μυελο κ τα νευρα δημιουργουν τα συμπτωματα αυτα,ειτε εχω ασταθεια ψηλα στον αυχενα και μετακινουνται ελαχιστα οι δυο πρωτοι σπονδυλοι.(Atlas cervical instability).Θα δειξει.Δεν μπορω να πιω αλκοολ,ουτε να ασχοληθω με το κινητο για πολυ ωρα η ζαλη χειροτερευει.Εχω και ενοχλησεις στα ματια.Τσουξιμο,κοκκινιλα ,δακρυρροια,πεταρισμα βλεφαρων.Ξεκινησα κ φυσικοθεραπειες.Ειναι πολυ περιεργη ειδικοτητα η νευρολογια.Αυτο το "Σε παρακολουθουμε και περιμενουμε μηπως εκδηλωθει κατι" ειναι εκνευριστικο.Με τρωει.

  2. #1037
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2023
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by Biskot View Post
    Lora17 σε καταλαβαίνω απόλυτα ειδικά αυτή την απαίσια αίσθηση με τον αυχένα σου σαν να μην αντέχει το βάρος του κεφαλιού σου.
    Να στέκεσαι απέναντι σε κάποιον η κάτι κ να νιώθεις ότι δονείται ο αυχένας σου και, εσύ να σφίγγεις τούς μύες σου για να κρατήσεις την ισορροπία.
    Α επίσης έχω τρέμουλο μυών και την αίσθηση ότι δεν με κρατούν τα πόδια μου,ταχυπαλμίες και εφίδρωση.
    Όσο για την σκλήρυνση κατά πλάκας το έψαξα και εγώ πριν από λίγους μήνες όταν εκτός αυτών που αναφέρω είχα κ μουδιάσματα στα δάκτυλα του δεξιού μου χεριού.
    Η νευρολόγος δεν βρήκε ΣΚΠ τελικά είχα απλά ευθειασμό αυχενικής μοίρας.
    Δηλαδή όλο το θέμα είναι ψυχολογικό.
    Κάνε βέβαια όλες τις απαραίτητες εξετάσεις,τις οποίες κάνουμε όλοι καθώς είναι ποΛύ έντονη η αίσθηση ότι είναι σωματικό το θέμα κ δεν είναι κάτι που προέρχεται από το άγχος.
    ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.
    Kαλησπέρα
    Κι εγώ ακριβώς αυτά νιώθω κ μου έχει μπει η ιδέα για ΣΚΠ . Τι εξετάσεις κάνατε ;

  3. #1038
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    4
    Γεια σου μανο!! Έχω κ εγώ πετάρισμα στα βλέφαρα μου κ τα δυο, στο δεξί μάτι το κάτω βλεφαρο μόνο, και στο αριστερό κάποιες φορές το πάνω κ κάποιες το κάτω…ειδικά ότι φταρνιστώ το κάνουν εναλλάξ και τα 2 μάτια.. έχω πάει σε 2 νευρολόγους οι οποίοι μου είπαν άγχος…με εξέτασαν, αλλά κανένας από τους 2 δεν μου πρότεινε κάποια μαγνητική η μυογραφημα…. Δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα η ενόχληση, μόνο στα μάτια… θα ήθελα τη γνώμη σου, εσένα σου έχουν πει κάτι συγκεκριμένο για τα μάτια σου;; Το έχω αυτό 7 μήνες..:
    Και φυσικά αν καποιος άλλο εδώ μέσα έχει το ίδιο με εμένα θα ήθελα γενικά γνώμες… ευχαριστώ πολύ…. ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΜΑΝΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΟ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΗ ΜΑΜΑ ΣΟΥ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΕΙ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ, ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ!!!! ΑΞΙΟΣ!!!
    Last edited by Kkatiaa; 10-01-2024 at 12:42.

  4. #1039
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    4
    Γεια σου μανο!! Έχω κ εγώ πετάρισμα στα βλέφαρα μου κ τα δυο, στο δεξί μάτι το κάτω βλεφαρο μόνο, και στο αριστερό κάποιες φορές το πάνω κ κάποιες το κάτω…ειδικά ότι φταρνιστώ το κάνουν εναλλάξ και τα 2 μάτια.. έχω πάει σε 2 νευρολόγους οι οποίοι μου είπαν άγχος…με εξέτασαν, αλλά κανένας από τους 2 δεν μου πρότεινε κάποια μαγνητική η μυογραφημα…. Δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα η ενόχληση, μόνο στα μάτια… θα ήθελα τη γνώμη σου, εσένα σου έχουν πει κάτι συγκεκριμένο για τα μάτια σου;; Το έχω αυτό 7 μήνες..:
    Και φυσικά αν καποιος άλλο εδώ μέσα έχει το ίδιο με εμένα θα ήθελα γενικά γνώμες… ευχαριστώ πολύ…. ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΜΑΝΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΟ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΗ ΜΑΜΑ ΣΟΥ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΕΙ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ, ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ!!!! ΑΞΙΟΣ!!!
    Last edited by Kkatiaa; 10-01-2024 at 12:43.

  5. #1040
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    4
    Βάσο, ποσό καιρό έχεις το πετάρισμα στο μάτι;; Εγώ 7 μήνες.

  6. #1041
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Quote Originally Posted by Kkatiaa View Post
    Γεια σου μανο!! Έχω κ εγώ πετάρισμα στα βλέφαρα μου κ τα δυο, στο δεξί μάτι το κάτω βλεφαρο μόνο, και στο αριστερό κάποιες φορές το πάνω κ κάποιες το κάτω…ειδικά ότι φταρνιστώ το κάνουν εναλλάξ και τα 2 μάτια.. έχω πάει σε 2 νευρολόγους οι οποίοι μου είπαν άγχος…με εξέτασαν, αλλά κανένας από τους 2 δεν μου πρότεινε κάποια μαγνητική η μυογραφημα…. Δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα η ενόχληση, μόνο στα μάτια… θα ήθελα τη γνώμη σου, εσένα σου έχουν πει κάτι συγκεκριμένο για τα μάτια σου;; Το έχω αυτό 7 μήνες..:
    Και φυσικά αν καποιος άλλο εδώ μέσα έχει το ίδιο με εμένα θα ήθελα γενικά γνώμες… ευχαριστώ πολύ…. ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΜΑΝΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΟ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΗ ΜΑΜΑ ΣΟΥ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΕΙ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ, ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ!!!! ΑΞΙΟΣ!!!
    Καλησπερα Κατια...ακριβως το ιδιο,οταν φτερνιζομαι η χασμουριεμαι πεταριζουν εναλλαξ και τα 2 ματια.Ο νευρολογος εχει αποκλεισει την πιθανοτητα ΣΚΠ,το πιθανοτερο σεναριο ειναι τα συμπτωματα μου να προερχονται απο τις κηλες στον αυχενα.Οσο για την μητερα μου ,εφυγε πριν απο 2 χρονια,ενω πριν 4.5 μηνες εχασα κ τον πατερα μου...ηταν μια πολυ δυσκολη διαδρομη που σιγουρα μου αφησε πολλα σημαδια...

  7. #1042
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    4
    Ωχ λυπάμαι πολύ???? συλλυπητήρια!!
    Εμένα τώρα με έχει ποιασει αυτό το νευρικό και στο πλάι της μύτης.. κ με έχει αγχώσει.. τι να πω????

Page 70 of 70 FirstFirst ... 2060686970

Similar Threads

  1. μαγνησιο αγχος μυικοι σπασμοι...
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2013, 22:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •