επιβιβαση σε αεροπλανο... :-)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

    επιβιβαση σε αεροπλανο... :-)

    γεια χαρα.. :-)
    τελευταια σκεφτομαι σοβαρα να παω ταξιδι αεροπορικως μια κ δε βλεπω με λεοφορειο να πηγαινω σε τοσο μακρυνο μερος αφου δυσκολα βρισκονται ομαδικες εκδρομες για εκει πανω..
    αλλα μου φαινετε λιγο καπως επιδη δε το εχω ξανακανει.. αλλα απο την αλλη μερα σκεφτομαι οτι πανω στην αναταραχη της εκδρομης ουτε που θα το καταλαβω οτι μπηκα σε αεροπλανο...
    αλλα ταλαντευομαι συνεχως αφου δεν μπορω να αποφασισω αν θα παω αεροπορικως η με αλλο τροπο...
    τελευταια εχω γινει κ πολυ αναποφασιστος..

    το οτι θα παω καπου αυτο ειναι σιγουρο αφου εγω δεν αντεχω να καθομαι συνεχεια στο ιδιο μερος κατι με πιανει...

    αυτο ειναι δεδομενο...

    αν κ εξακολουθω να πιστευω οτι το σκεφτομαι τζαμπα..
    εχει κανεις καπια σχετικη εμπιρεια μπας κ εξικοιωθω λιγο με το θεμα? :-)

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    λατρευω τα ταξιδια με αεροπλανο!!! σιγουρα περισσοτερο απο λεωφορειο/κτελ, μπορω να πω και απο πλοιο. αν και δεν εχω ταξιδεψει και πολλες ωρες για να παω καπου μακρια, πχ αυστραλια, θελω να κανω κι αλλα. ξεχνα φοβιες κι ανησυχιες μη συμβει κατι, και μονο οτι βρισκεσαι ψηλα για λιγο και κοιτας τη θεα απο κατω αξιζει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αλεξανδρε , δεν καταλαβα , φοβασαι το αεροπλανο ? η απλως το βαριεσαι ? Παντα προτιμω το αεροπλανο , το λεωφορειο ειναι πολυ κουραστικο .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    γεια χαρα.. :-)
    τελευταια σκεφτομαι σοβαρα να παω ταξιδι αεροπορικως μια κ δε βλεπω με λεοφορειο να πηγαινω σε τοσο μακρυνο μερος αφου δυσκολα βρισκονται ομαδικες εκδρομες για εκει πανω..
    αλλα μου φαινετε λιγο καπως επιδη δε το εχω ξανακανει.. αλλα απο την αλλη μερα σκεφτομαι οτι πανω στην αναταραχη της εκδρομης ουτε που θα το καταλαβω οτι μπηκα σε αεροπλανο...
    αλλα ταλαντευομαι συνεχως αφου δεν μπορω να αποφασισω αν θα παω αεροπορικως η με αλλο τροπο...
    τελευταια εχω γινει κ πολυ αναποφασιστος..

    το οτι θα παω καπου αυτο ειναι σιγουρο αφου εγω δεν αντεχω να καθομαι συνεχεια στο ιδιο μερος κατι με πιανει...

    αυτο ειναι δεδομενο...

    αν κ εξακολουθω να πιστευω οτι το σκεφτομαι τζαμπα..
    εχει κανεις καπια σχετικη εμπιρεια μπας κ εξικοιωθω λιγο με το θεμα? :-)
    το βεβαιο ειναι οτι αξιζει να το προσπαθησεις γιατι οι αεροπορικες εκδρομες και μαλιστα στο εξωτερικο (σε δημοφιλεις προορισμους), ειναι πλεον πολυ οικονομικοτερες απο οποιαδηποτε εκδρομη οδικως (με ι.χ.), ακομα και στο εσωτερικο.
    για να μην σχολιασω τις νεες εμπειριες και τα αξιοθεατα που εχεις με τις μακρυνες εκδρομες.
    τη βδομαδα αγ.βαλεντινου- τσικνοπεμπτη που πηγαμε αεροπορικως κων/πολη απο βορειο ελλαδα, δωσαμε για μετακινησεις και ξενοδ. τα μισα απ οσα πληρωνουμε σε ενα ελληνικο προορισμο (οδικως) για τις αντιστοιχες μερες.
    αν τα καταφερεις, που στο ευχομαι, θα σου ανοιχτουν απιστευτα διασκεδαστικες δυνατοτητες. δοκιμασε το!
    Last edited by Remedy; 07-03-2014 at 14:31.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αλεξανδρε , δεν καταλαβα , φοβασαι το αεροπλανο ? η απλως το βαριεσαι ? Παντα προτιμω το αεροπλανο , το λεωφορειο ειναι πολυ κουραστικο .
    οχι δε θα φοβαμαι απλα οτιδηποτε κανω για πρωτη φορα με προβληματιζει..

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    λατρευω τα ταξιδια με αεροπλανο!!! σιγουρα περισσοτερο απο λεωφορειο/κτελ, μπορω να πω και απο πλοιο. αν και δεν εχω ταξιδεψει και πολλες ωρες για να παω καπου μακρια, πχ αυστραλια, θελω να κανω κι αλλα. ξεχνα φοβιες κι ανησυχιες μη συμβει κατι, και μονο οτι βρισκεσαι ψηλα για λιγο και κοιτας τη θεα απο κατω αξιζει.
    πιστευω οτι μαλον εχεις δικιο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    οχι δε θα φοβαμαι απλα οτιδηποτε κανω για πρωτη φορα με προβληματιζει..

    Για ολα υπαρχει η πρωτη φορα , οποτε αεροπλανο , κ δεν ηξερα αυτο που λεει η rem , οτι ειναι πιο οικονομικη λυση .

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το αν ειναι κουραστικο η δεν ειναι εξαρταται απο το τι παρεα εχεις στο ταξιδι αν πας πχ με κοπελα οπως εκανα εγω οδικος ειναι λιγο απιθανο να το βρεις κουραστικο αλλα αντιθετα θα ηθελες να μινεις εκει για κανενα μηνα ακομα αλλα για καπια μερη οπως βελγιο ειναι δυσκολο να πας οδικος γιατι τα γραφεια απαιτουν συμετοχη περιπου 20 ατομα κ αν δε παει αυγουστος δεν ειναι ευκολο.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Αλεξανδρε , εγω φοβαμαι αρκετα τα ταξιδια με αεροπλανο αλλα δυστυχως δεν ειναι ευκολο να το αποφυγω. Κατα την διαρκεια της πτησης φροντιζω να εχω μαζι μου αρκετα περιοδικα και εφημεριδες για να ξεχνιεμαι και προσπαθω να σκεφτομαι οτι το αεροπλανο ειναι το πιο ασφαλες μεσο μετακινησης.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μπορει κ να ειναι το πιο ασφαλες μεσο αφου το λιγοτερο ασφαλες ειναι σιγουρα το μηχανακι οταν γυρω σου πανε κ ερχονται αμαξια κ φορτηγα..

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    για παραδειγμα θυμαμαι καποτε ειμουν σε ενα ταξι προς γλυφαδα ειμασταν σταματημενοι κ ξαφνικα ενας ξεφυγε απο τη πορεια του κ περασε βολιδα απο διπλα μας κ τη γλιτωσαμε απο θαυμα μηπως τελικα εχουμε εντελως λανθασμενη αποψη για το τι ειναι ασφαλες κ τι οχι?

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    θα χρειαστω λιστα για να γραψω τι μου εχει συμβει με τα ταξι. εκτος του οτι εχω χασει 2 κινητα εξαιτιας τους, ο πιο επικινδυνος που μου ετυχε ηταν ενας στη Κρητη που ετρεχε στο αντιθετο ρευμα βραδιατικα για να προλαβουμε το τελευταιο πλοιο για Αθηνα! οταν τελειωσε η κουρσα η τοτε κοπελα μου με το που βγηκαμε κοντεψε να λιποθυμισει! παρολαυτα τα προτιμω απ'τα λεωφορεια γιατι σιχαινομαι τη πολυκοσμια και το στριμωξιδι.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οι κρητικοι τρεχουν στους δρομους απο τη κρητη ειμαι

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ευτυχως που ειστε και αντρες , αλλιως θα ειχατε και πεφτουλες ταξιτζηδες να αντιμετωπισετε.

  15. #15
    ...αλέξανδρε δεν ήξερα πως δεν έχεις μπει σε αεροπλάνο.
    Επειδή σου αρέσουν τα ταξίδια, μόλις καταλάβεις πόσο εύκολος και ξεκούραστος τρόπος είναι να βρεθεις όπου θες, δεν θα κατεβαίνεις.
    Μπήκα σε αεροπλάνο στα 17 μου, έχω πάει σχεδόν σε όλη την ελλάδα πάνω από εκατό φορές, Ευρώπη καμιά πενηνταριά, δυο Αφρική και καμιά δεκαριά Αμερική και Καναδά.
    Δεν συγκρίνεται με τίποτα!
    Φτάνεις ξεκούραστος και έχεις όλες τις μέρες σου ολόκληρες να τις αξιοποιήσεις όπως θες :)

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Διλλημα για ταξιδι με καραβι η αεροπλανο λογω υψοφοβιας μου
    By μυσπ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 27-02-2014, 00:11
  2. Φόβος αεροπλάνο
    By kaladasnick in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 01-10-2013, 23:13
  3. Αεροπλανο ..τι προτεινετε ?
    By nopanic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 14-08-2009, 14:11
  4. ταξίδι με αεροπλάνο και ψυχοφάρμακα
    By tzitzifiogos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 16-02-2009, 20:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •