ΒΑΡΕΘΗΚΑ !!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415

    ΒΑΡΕΘΗΚΑ !!!

    Έχω κουραστεί να λέω σε όλους ναι, έχω κουραστεί να τρέχω σαν τον Βέγγο για να ικανοποιήσω όοοοοοολους τους άλλους, να δίνω προτεραιόητα σε κάθε άσχετο (και σχετικό) και να αφήνω πάντα τον εαυτό μου τελευταίο και καταιδρωμένο. Έχω κουραστεί να φοβάμαι τους άντρες και να βλέπω παντού σκιές, να θεωρώ οτιδήποτε σ'αυτούς απειλητικό και επικίνδυνο, αλλά πολύ περισσότερο έχω κουραστεί νά'χω ταμπέλα στο κούτελο που λέει ''hello! εδώ μαλακομαγνήτης! Ποιος μαλάκας-ανώμαλος-βιτσιόζος-αγριάνθρωπος έχει σειρά?''
    Δε θέλω να ρωτήσω κάτι ούτε να ζητήσω κάποια βοήθεια. Μην αναρωτιέστε... Απλά ήθελα κάπου να τα πω....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307
    Εμ, μηπως να μην λες σε ολους ναι; Μηπως να ξεκινησεις να λες ναι μονο σε ανθρωπους που το αξιζουν και το ανταποδιδουν; Σε ανθρωπους που θα βαλουν και αυτοι εσενα πρωτη;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Κοκκινοσκουφιτσα , τυχαινει να θυμαμαι το πρωτο θεμα που ανοιξες στο φορουμ καθως με ειχε σοκαρει και με ειχε θυμωσει αρκετα .
    Τοτε δεν ειχα απαντησει γιατι θεωρουσα πως οτι και να σου ελεγα θα ηταν λαθος , τωρα νιωθω παλι οτι δεν εχω καποια συμβουλη να σου δωσω .
    Νομιζω πως ενας ειδικος θα μπορεσει να σε βοηθησει και να σε κατευθυνει πολυ καλυτερα απο τα μελη του φορουμ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Στη θεωρία ξέρω ακριβώς τι πρέπει να κάνω για το καλό μου. Στην πράξη είναι που κολλάω. Εκεί το χάνω λίγο και τα κάνω όλα λάθος.Ξέρω πολύ καλά πώς θα ήθελα να είμαι σαν άνθρωπος, πώς θα ήθελα τον χαρακτήρα μου, τη συμπεριφορά και τον τρόπο σκέψης μου.Ορισμένες φορές με κάνω να πιστέψω ότι χάνω κάμποσο,ότι παραείμαι ηλίθια, δε βρίσκω άλλη εξήγηση.Ποιος και γιατί μπορεί να κάνει ηθελημένα και εν γνώσει του τον μαλάκα? Ποιος και γιατί μπορεί να συνεχίζει να τον κάνει με επιτυχία, ενώ καταλαβαίνει πάντα ότι είναι ο μαλάκας,ο κορόιδο της υπόθεσης? Ποιος νοήμων οργανισμός, άνθρωπος,ζώο ή φυτό, επιλέγει να πιέζει τον εαυτό του μόνος του, για να είναι καλά οι άνθρωποι,τα ζώα και τα φυτά γύρω του? Κανένας! Μυαλό πρέπει να μου λείπει.Και με εκνευρίζει αφάνταστα που το ξέρω! Θα προτιμούσα να είμαι στην κοσμάρα μου. Να είμαι ο μαλάκας της υπόθεσης, όποια κ αν ήταν η κάθε υπόθεση, αλλά να μην το βλέπω, να νιώθω ικανοποιημένη από τον εαυτό μου και τη ζωή μου !

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    έχω κουραστεί να τρέχω σαν τον Βέγγο
    http://www.youtube.com/watch?v=hbMeYNd8HO0

  6. #6
    Κοκκινοσκουφίτσα, θα συμφωνήσω με την betelgeuse. Ενας καλος ειδικος θα σε κατευθυνει πολύ καλύτερα από τα μέλη του φορουμ. Αυτη ειναι και μενα η γνωμη μου ιδίως με το που διαβασα το πρωτο θεμα που ανοιξες στο φορουμ, μετα την αναφορα της betelgeuse. Εισαι νεα κοπελα, δεν μπορεις να συνεχισεις τη ζωη σου με τον λαθος τροπο που την ξεκινησες, θα την καταστρεψεις. Το φορουμ λειτουργει για σενα ως ο χωρος που απλα τα λες και τα λες χωρις να αναμενεις να ακουσεις κατι το αξιολογο που θα σε βοηθησει. Οι συμβουλες που ακους εδω όσο καλες κι αν γενικα ειναι δεν ειναι αρκετες για το δικο σου προβλημα. Οσο εισαι νεα είσαι πιο δεκτικη στη βελτίωση και στην αλλαγη. Ενας καλος ειδικος θα σε βοηθησει να μπεις στο σωστο δρομο, αλλιως επιλέγεις να πελαγοδρομεις.
    γιάννης

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Πολύ καλό!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Τι να κανουμε κοκκινοσκουφιτσα μου, ειναι καποιοι ανθρωποι που τρεχουν πολυ για τους αλλους. Ετσι ειναι ο τυπος σου. Σιγα σιγα θα τη βρεις τη χρυση τομη. Μηπως εισαι καρκινος?

  9. #9
    ...κοκκινοσκουφίτσα, αυτό που πρέπει να ανακαλύψεις, είναι γιατί θεωρείς πως πρέπει να σκοτώνεσαι για να σε αποδεκτούν οι άλλοι και γιατί στο συναισθηματικό κομμάτι θεωρείς ότι σου αξίζει το χειρότερο.
    Θέματα αυτοεκτίμησης έχεις και αυτό πρέπει να κοιτάξεις :)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Τι να κανουμε κοκκινοσκουφιτσα μου, ειναι καποιοι ανθρωποι που τρεχουν πολυ για τους αλλους. Ετσι ειναι ο τυπος σου. Σιγα σιγα θα τη βρεις τη χρυση τομη. Μηπως εισαι καρκινος?
    καποια μερα, θα σε βρισω :)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Κοκκινοσκουφιτσα , τυχαινει να θυμαμαι το πρωτο θεμα που ανοιξες στο φορουμ καθως με ειχε σοκαρει και με ειχε θυμωσει αρκετα .
    Τοτε δεν ειχα απαντησει γιατι θεωρουσα πως οτι και να σου ελεγα θα ηταν λαθος , τωρα νιωθω παλι οτι δεν εχω καποια συμβουλη να σου δωσω .
    Νομιζω πως ενας ειδικος θα μπορεσει να σε βοηθησει και να σε κατευθυνει πολυ καλυτερα απο τα μελη του φορουμ.
    +1 ........

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εγω δε νομιζω οτι χρειαζεται ειδικος γι'αυτο. απλα γινε πιο επιλεκτικη, γιατι πρεπει να τους ικανοποιησεις ΟΛΟΟΟΥΥΥΣ ? τι κερδιζεις ετσι ? αφου δε θελουν ολοι το ιδιο απο σενα. ουτε εσενα. βλεπεις καποιος θελει να σε εκμεταλευτει ? σου συμπεριφερεται ασχημα με τροπο που δε θες ? δε σε καλυπτει να νιωθεις ομορφα ? προχωρας παρακατω. καταλαβαινω βεβαια τη χαζομαρα του τοξοτη να δοκιμασει τα παντα, ενω παραληλα θελει και την ελευθερια του. εκει νομιζω ειναι το προβλημα σου.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by kokkinoskoufitsa View Post
    Στη θεωρία ξέρω ακριβώς τι πρέπει να κάνω για το καλό μου. Στην πράξη είναι που κολλάω. Εκεί το χάνω λίγο και τα κάνω όλα λάθος.Ξέρω πολύ καλά πώς θα ήθελα να είμαι σαν άνθρωπος, πώς θα ήθελα τον χαρακτήρα μου, τη συμπεριφορά και τον τρόπο σκέψης μου.Ορισμένες φορές με κάνω να πιστέψω ότι χάνω κάμποσο,ότι παραείμαι ηλίθια, δε βρίσκω άλλη εξήγηση.Ποιος και γιατί μπορεί να κάνει ηθελημένα και εν γνώσει του τον μαλάκα? Ποιος και γιατί μπορεί να συνεχίζει να τον κάνει με επιτυχία, ενώ καταλαβαίνει πάντα ότι είναι ο μαλάκας,ο κορόιδο της υπόθεσης? Ποιος νοήμων οργανισμός, άνθρωπος,ζώο ή φυτό, επιλέγει να πιέζει τον εαυτό του μόνος του, για να είναι καλά οι άνθρωποι,τα ζώα και τα φυτά γύρω του? Κανένας! Μυαλό πρέπει να μου λείπει.Και με εκνευρίζει αφάνταστα που το ξέρω! Θα προτιμούσα να είμαι στην κοσμάρα μου. Να είμαι ο μαλάκας της υπόθεσης, όποια κ αν ήταν η κάθε υπόθεση, αλλά να μην το βλέπω, να νιώθω ικανοποιημένη από τον εαυτό μου και τη ζωή μου !
    εισαι σε αδιεξοδο.ξερεις τι πρεπει να γινει αλλα δεν μπορεις να το εφαρμοσεις για καποιο λογο που κανεις δεν ξερει.
    νιωθω ακριβως το ιδιο με σενα αλλα σε αλλο θεμα.
    δεν ξερω τι φταιει.μακαρι να σε βοηθουσα!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    εγω δε νομιζω οτι χρειαζεται ειδικος γι'αυτο. απλα γινε πιο επιλεκτικη, γιατι πρεπει να τους ικανοποιησεις ΟΛΟΟΟΥΥΥΣ ? τι κερδιζεις ετσι ? αφου δε θελουν ολοι το ιδιο απο σενα. ουτε εσενα. βλεπεις καποιος θελει να σε εκμεταλευτει ? σου συμπεριφερεται ασχημα με τροπο που δε θες ? δε σε καλυπτει να νιωθεις ομορφα ? προχωρας παρακατω. καταλαβαινω βεβαια τη χαζομαρα του τοξοτη να δοκιμασει τα παντα, ενω παραληλα θελει και την ελευθερια του. εκει νομιζω ειναι το προβλημα σου.
    Είναι η ιδέα μου, ή μου προτείνεις να αλλάξω ζώδιο....? :P

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...κοκκινοσκουφίτσα, αυτό που πρέπει να ανακαλύψεις, είναι γιατί θεωρείς πως πρέπει να σκοτώνεσαι για να σε αποδεκτούν οι άλλοι και γιατί στο συναισθηματικό κομμάτι θεωρείς ότι σου αξίζει το χειρότερο.
    Θέματα αυτοεκτίμησης έχεις και αυτό πρέπει να κοιτάξεις :)
    Δε με νοιάζει να με αποδεχτούν, δεν είναι αυτό στο οποίο στοχεύω. Γιατί γίνομαι πάντα αποδεκτή και συμπαθής από τον κόσμο πριν καν προλάβω να το επιδιώξω.
    Απλά νιώθω την ανάγκη να εκπληρώνω τα θέλω κ τις επιθυμίες των γύρω μου. Είτε μιλάμε για άντρες, είτε για φίλους,είτε για συγγενείς. Το βλέπω σαν υποχρέωσή μου κ στις λίγες περιπτώσεις που δεν το κάνω με τρελαίνουν οι ενοχές και οι τύψεις.

    Όσο για το δεύτερο που λες, δεν έχω καταλήξει σε κάποιο συμπέρασμα ακόμα. Δεν ξέρω αν πιστεύω ότι στο συναισθηματικό κομμάτι θεωρώ ότι μου αξίζει το χειρότερο, επειδήσχεδόν πάντα αυτό παίρνω, ή αν παίρνω το χειρότερο σχεδόν πάντα, επειδή εξ αρχής πιστεύω ότι αυτό αξίζω και φαίνεται....

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΒΑΡΕΘΗΚΑ
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 14-02-2013, 18:55
  2. με βαρεθηκα
    By νιφάδα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 14-03-2012, 00:50
  3. Βαρεθηκα...
    By renos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 27-12-2011, 20:05
  4. Βαρέθηκα
    By lone_deranger in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 23-07-2011, 17:50
  5. ΒΑΡΕΘΗΚΑ.ΑΠΛΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΤΑ ΙΔΙΑ
    By JenM in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2010, 21:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •