Σχεσεις με τους γονεις του φιλου μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101

    Σχεσεις με τους γονεις του φιλου μου

    Θελω τα φωτα σας σε ενα θεμα που νομιζω εχω αδικηθει.Με τους γονεις του φιλου μου εχουμε υπεροχες σχεσεις,κυριακες για φαγητο ,σπιτι του συνεχεια κλπ.Σημερα που ερχομουν με το λεωφορειο και ο φιλος μου δεν μπορουσε να ερθει να με παρει,ηθελα να παω στους δικους του να αφησω κατι που τους εφερνα. Ετσι λοιπον πηρα τηλ τον πατερα του να ρωτησω αν θα ειναι σπιτι να περασω να τους το αφησω και μου ειπε να ερθει να με παρει εκεινος.Ομως εγω μετα απο πολλα οχι που του ειπα δεχτηκα.Δεν προλαβα να ενημερωσω τον φιλο μου ο οποιος ειχε δουλεια και μου εκανε ολοκληρη ιστορια για το οτι παιρνω δικαιωματα και αερα.(?!) Τι παιζει εδω?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Θυμαμαι που συζητουσαμε για το τελος της σχεσης σου,αν δεν κανω λαθος..Ειναι αλλος φιλος αυτος?Πραγματικα εχω μπερδευτει με τα θεματα σου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Ναι ειναι αλλος.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307
    Τι μπορει να παιζει αραγε; Εσενα δηλαδη πως σου φανηκε η συμπεριφορα του; Σου φανηκε λογικη και σωστη; Γεματη κατανοηση; Χωρις ιχνος ψευτοεγωισμου; Εσυ αληθεια τι του απαντησες πανω σε αυτα που σου ειπε; Το ρωταω γιατι οταν καποιος σκηνη και δημιουργει προβλημα εκει που δεν υπαρχει, και προσπαθει γινει ο "αρχηγος" της σχεσης, συνηθως οι απαντησεις που πρεπει να του δωθουν ειναι λιγες,μετρημενες, και συγκεκριμενες.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Αυτο ακριβως που λες το εχω παρατηρησει.Προσπαθει να επιβληθει με το να μου κανει παρατηρησεις και πολλες φορες με εντονο υφος.Και δεν κρυβω οτι πολλες φορες δεν εχω την διαθεση για καβγα κ τονα φηνω να μου περνει τον αερα με το να κλεινω εκει το θεμα.Στο συγκεκριμενο τωρα μου ειπε οτι επρεπε να τον ενημερωσω πρωτα γιατι ειναι δικη του οικογενεια και κατι τετοια.Λες και εκανα τπτ ασχημο?Ειμαι παραλογη δλδ?Εχει πολυ εγωισμο,σε πολλα το καταλαβαινει κ ζηταει συγγνωμη...Αλλα δεν ξερω πως σκατα να τον χειριστω.Ανθρωπος ειμαι και γω δεν μπορω συνεχεια να πηγαινω με τα νερα του.
    Last edited by stella1993; 17-03-2014 at 03:07. Reason: επιπλεον στοιχεια

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by stella1993 View Post
    Ναι ειναι αλλος.
    Και ποτε προλαβες να συναψεις σχεσεις με τους γονεις του νεου φιλου??Δεν θεωρω ηλιθια την απορια μου οταν πριν εναν μηνα συζητουσαμε κατι αλλο..Η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by stella1993 View Post
    Αυτο ακριβως που λες το εχω παρατηρησει.Προσπαθει να επιβληθει με το να μου κανει παρατηρησεις και πολλες φορες με εντονο υφος.Και δεν κρυβω οτι πολλες φορες δεν εχω την διαθεση για καβγα κ τονα φηνω να μου περνει τον αερα με το να κλεινω εκει το θεμα.Στο συγκεκριμενο τωρα μου ειπε οτι επρεπε να τον ενημερωσω πρωτα γιατι ειναι δικη του οικογενεια και κατι τετοια.Λες και εκανα τπτ ασχημο?Ειμαι παραλογη δλδ?Εχει πολυ εγωισμο,σε πολλα το καταλαβαινει κ ζηταει συγγνωμη...Αλλα δεν ξερω πως σκατα να τον χειριστω.Ανθρωπος ειμαι και γω δεν μπορω συνεχεια να πηγαινω με τα νερα του.
    Υπαρχει ενας πολυ ευκολος τροπος να χειριστεις ανθρωπους με τετοιες συμπεριφορες. Δεν νομιζω οτι ειναι ιδιαιτερα δυσκολο, ειδικα οταν υπαρχει φανερη ελλειψη σεβασμου απο πλευρας του. Τι να πω, ο καθενας το βλεπει με τον τροπο του. Εγω προσωπικα δεν ειχα ποτε κοπελα που να προσπαθησει να φερθει ετσι, ουτε φερθηκα και εγω ποτε με αυτον τον τροπο, οποτε μου φαινετε καπως περιεργο που καποιοι μπορουν και το ανεχονται. (εχω ανεχθει δυσκολες μα πολυ δυσκολες συμπεριφορες αλλα με την συγκεκριμενη κοπελα υπηρχε προβλημα υγειας, οποτε ειναι εντελως διαφορετικο απο αυτο)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Αν δεις λιγο τα θεματα που θα καταλαβεις.Δες ημερομηνιες.Δεκεμβριο χωρισα κ εδω κ ενα μηνα ειμαι με το παιδι αυτο και απλως εχουν γινει λιγο γρηγορα ολα,η γνωριμια με τους γονεις του κλπ.Θελησαν και κεινοι επειδη ειμαι μακρυα απο τους γονεις μου κλπ να τους δω σαν οικογενεια(εγω αυτο καταλαβα) και γιαυτο υπαρχει αυτη η συμπεριφορα του τυπου ελα να φαμε ολοι μαζι.Και τι να κανω ρε skorpi?Τι μου προτεινεις?Νομιζεις οτι ηταν τοσο λαθος η συμεπριφορα μου που να ειναι αξια τσακωμου?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307
    Λεγε με Βαγγελη, εκανα βλακεια με αυτο το nick και το γραφετε ολοι λαθος :P Αυτο καταλαβες απο αυτα που ειπα; Οτι ηταν η συμπεριφορα σου αξια τσακωμου; Ακριβως το αντιθετο λεω. Απλα απορω που αντι να τον βαλεις στη θεση του εχεις και ενοχες απο πανω.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Του ζητησα συγγνωμη που δεν τον ενημερωσα,αλλα ενοχες δεν εχω σε καμια περιπτωση.Δεν μπορω ειλικρινα να καταλαβω πιο ηταν το προβλημα του...Ειλικρινα σαν να ακουγα μωρο παιδι να παραπονιεται...

  11. #11
    ...στελλα, μήπως είναι συνολικά ενοχλημένος για τη σχέση με τους γονείς σου που εξελίχθηκε τόσο σύντομα και απλά αυτή ήταν η αφορμή για να ξεσπάσει?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307
    Θεοφανια, γιατι να ενοχληθει αντι να χαρει; :confused:

  13. #13
    Quote Originally Posted by skropi View Post
    Θεοφανια, γιατι να ενοχληθει αντι να χαρει; :confused:

    ...γιατί είναι πολύ μικρό χρονικό διάστημα μαζί, και δεν σκέφτονται όλοι με αγάπη και χαρά το γάμο σκρόπι :rolleyes:

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...γιατί είναι πολύ μικρό χρονικό διάστημα μαζί, και δεν σκέφτονται όλοι με αγάπη και χαρά το γάμο σκρόπι :rolleyes:
    Εμ, δεν μιλησα για γαμο :p Το να εχει καλες σχεσεις η οικογενεια του με την κοπελα δεν σημαινει οτι πανε και για γαμο... Εγω αλλιως ερμηνευω τετοιες συμπεριφορες παντως, οταν καποιος δεν θελει να παιρνει "αερα" ο ανθρωπος για τον οποιο ενδιαφερετε τοτε δεν ξερω. Αλλα ισως ειμαι και ο ποιο ακαταλληλος για το συγκεκριμενο θεμα γιατι αληθεια αυτες τις συμπεριφορες δεν μπορω να τις κατανοησω.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Καθε αλλο,οταν ειχα πρωτοπαει σπιτι μου ειπε οτι ειχε χαρει πολυ που με συμπαθησαν οι δικοι του κλπ.Μα τι στο καλο?Δηλαδη τοσο κακο ειναι?Η απλα αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι ο αδερφος του του εχει βαλει λογια γιατι την δικη του κοπελα δεν την θελουν και ισως να ''ζηλευει''.(?!)

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ
    By nek11 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 10-01-2014, 10:03
  2. ΜΕΝΩ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ
    By chaos_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 64
    Last Post: 08-11-2011, 01:54
  3. DΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥς ΓΟΝΕΙς ΜΟΥ
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 07-05-2011, 10:53
  4. δεν μπορω να ξεπερασω τους γονεις μου
    By researcher in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 158
    Last Post: 14-03-2011, 16:22
  5. Φόβος για τους γονείς
    By christos2004 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 03-08-2006, 11:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •