ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΑΠΟ ΧΑΣΙΣ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 81
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    ti teleioi eiste oloi me tis vlakeies pou lete...tepsa...proswpika pistevw oti dn iparxei swmatiki eksartisi apo ta doumania alla psixologiki...oso gia ton tipo pou les einai o klasikos tis giras...apla einai i zwi tou,dn exei allo endiaferon,einai opws kanei o ipoloipos kosmos tis ka8imerines sini8eies tou (ksipnima prwi-kafe-douleia-tv-ipno)...ama exei kinitro to kovei kai to psilo edw ekopse ta soutia...alla akoma kai na ta kopsei einai san psegadi, to katalavaineis sto tsoutsouriasma,sto xameno vlema,stin ex8rikotita kai sta nevra prwi prwi xwris logo,sou erxontai mirodies kai ksiniles san geuseis...dn einai aplo...kai einai akoma pio diskolo gia sena pou 8es na se sintrofos...ti na sou pw kane oti 8eleis alla ti eidos antapokrisi perimeneis??opws mou eixan pei 8a sou pw "8a deis polla filaraki, koita na exeis gero stomaxi"

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    θα σου προτηνα να διαβασεις ένα βιβλιο της ματσας, η τεχνη της απεξάρτησης λεγετε αν δε κανω λαθος - αν θες μαθιανω ακριβως - γενικα υπαρχουν αρκετα βιλβια, όπως αυτό που λεει μυθοι κι αληθειες σχετικα με τις ουσιες!
    δεν θελω να πω ότι είναι ψεματα, η ανακριβιες όλα οσα λενε για το κακο που κανουν τα ναρκωτικα! απλα θελω να πω πως τελικα με λυπη βλεπω ότι υπαρχει παρα πολύ μεγαλη αγνοια, κι λυπάμαι γτ. υπαρχει κι σε νεα παιδια!
    αν θελουμε να πολεμήσουμε αυτό το πρόβλημα πρεπει να εχουμε γνωση!! ειδικα στους νεους γονεις!! που θα ερθει η μερα να δωσουν μαθημα στα παιδια τους
    υπαρχει αγνοια!! δυστυχως δε γνωριζουν ότι τα ναρκωτικα δεν είναι όλα το ιδιο!! δε γνωριζουν ότι καμια ουσια από τις πρωτες μερες της δε σε κανει ρακο!! ολες σχεδόν οι ουσιες στην αρχη οντως σε κανουν πιο δυναμικο!! οντως σου φερνουν κοινωνικοτητα!! οντως σε κανουν να "πετας" κι να φερνεις σε περασει δυσκολιες που πριν δε μπορουσες!! ότι οντως προσφερουν καλητερο σεξ κι διασκεδαση!!!
    όμως δεν κρατα πολύ κι στα περνει στο διπλασιο πισω!!
    πρεπει να μαθουμε την αληθεια!!! γτ. από οσα εχω καταλαβει τελικα , οι πιο πολλοι δεν ξερουν ότι τελικα τα ναρκωτικα κανουν πολύ πιο κακο από οσο νομιζουν μερικοι!! αφου υπαρχει η παραπλανηση!!! τα ναρκωτικα σκοτωνουν λογο αγνοιας!!! εδώ υπαρχουν ακομα ανθρωποι που δεν πιστευουν ότι οποιος πινει κάθε μερα κι για καιρο , ότι είναι αρρωστοι!!! σε ολο τον κοσμο το λενε εδώ,,,,,,
    επισης υπαρχουν κι διαφορα ατομα οπου εχουν λαθασμενη αρμονια των ημειων στον εγκεφαλο με αποτελλεσμα να βρησκουν αρμονια μεσα από διαφορες ουσιες!!! όλα αυτά αποδικνιουν τον λογο που αρκετος κοσμος πεφτει σε αυτην την καταρα ενώ ξερει το κακο που υπαρχει!! μακαρι να υπαρξη η γνωση, αφου είναι το καλητερο φαρμακο για τα ναρκωτικα!!

  3. #33
    Από τη φουντα δεν παθαινεις εξαρτηση. απλα δεν θελει να το κοψει. Σε χωρισε γιατι δεν πινεις και κατα αυτον δεν ειστε ταιριαστοι, αυτος θελει να πινει 5-10-20 τσιγαρα και να αραζει στη τηλεοραση να βλεπει ταινιες και να ξεφευγει και εσυ θελεις πχ να πατε για καφε οταν ο καφες για αυτον ειναι κατι τετριμενο που μπορει να το κανει σπιτι του.
    Δεν χρειαζοταν τη βοηθεια σου ουτε τη χρειαζεται η φουντα δεν προκαλει εξαρτηση οποτε θελει τη κοβει καποιος απλα θα εχει λιγα νευρακια στην αρχη ισως να μην μπορει να κοιμηθει να ειναι λιγο στη τσιτα αλλα οκ τα ξεπερναει πολυ ευκολα ειδικα εκεινος που οπως λες εκοψε και τις κοκες. Η φουντα για αυτον ειναι παιχνιδακι τη κοβει οποτε θελει.

    Ειμαι λιγο σιγουρος πως κατα καιρους του ασκησες λιγο κριτικη για τους φιλους του που ολοι πινουν και ισως και στον ιδιο. Το παιδι δεν εμπλεξε μαζι σου γιατι ηθελε να εχει καποιον πανω απο το κεφαλι του για να του υποδειξει το σωστο και το λαθος. Εμπλεξε γιατι ετσι απλα γουσταρε στην αρχη και νομιζε πως θα μπορουσε κατι να γινει στη συνεχεια καταλαβε πως δεν και απλα χωρισε.

    Και εγω στη θεση του το ιδιο θα εκανα. Θα μου πεις αν επινα και εγω θα ηταν διαφορετικα; Δεν ξερω για εσενα για εκεινον σιγουρα θα ηταν αλλα και παλι δεν μπορω να σου εγγυηθω πως θα συνεχιζε ας πουμε αυτη η σχεση. Να το αρχισεις; Οχι για κανενα λογο. Δεν οδηγουν πουθενα ολα αυτα και τα εχω κανει ολα. Μονο ενεσεις δεν χτυπαγα και πρεζα δεν επινα γιατι επινα κοκες...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    θα σου προτηνα να διαβασεις ένα βιβλιο της ματσας, η τεχνη της απεξάρτησης λεγετε αν δε κανω λαθος - αν θες μαθιανω ακριβως - γενικα υπαρχουν αρκετα βιλβια, όπως αυτό που λεει μυθοι κι αληθειες σχετικα με τις ουσιες!
    δεν θελω να πω ότι είναι ψεματα, η ανακριβιες όλα οσα λενε για το κακο που κανουν τα ναρκωτικα! απλα θελω να πω πως τελικα με λυπη βλεπω ότι υπαρχει παρα πολύ μεγαλη αγνοια, κι λυπάμαι γτ. υπαρχει κι σε νεα παιδια!
    αν θελουμε να πολεμήσουμε αυτό το πρόβλημα πρεπει να εχουμε γνωση!! ειδικα στους νεους γονεις!! που θα ερθει η μερα να δωσουν μαθημα στα παιδια τους
    υπαρχει αγνοια!! δυστυχως δε γνωριζουν ότι τα ναρκωτικα δεν είναι όλα το ιδιο!! δε γνωριζουν ότι καμια ουσια από τις πρωτες μερες της δε σε κανει ρακο!! ολες σχεδόν οι ουσιες στην αρχη οντως σε κανουν πιο δυναμικο!! οντως σου φερνουν κοινωνικοτητα!! οντως σε κανουν να "πετας" κι να φερνεις σε περασει δυσκολιες που πριν δε μπορουσες!! ότι οντως προσφερουν καλητερο σεξ κι διασκεδαση!!!
    όμως δεν κρατα πολύ κι στα περνει στο διπλασιο πισω!!
    πρεπει να μαθουμε την αληθεια!!! γτ. από οσα εχω καταλαβει τελικα , οι πιο πολλοι δεν ξερουν ότι τελικα τα ναρκωτικα κανουν πολύ πιο κακο από οσο νομιζουν μερικοι!! αφου υπαρχει η παραπλανηση!!! τα ναρκωτικα σκοτωνουν λογο αγνοιας!!! εδώ υπαρχουν ακομα ανθρωποι που δεν πιστευουν ότι οποιος πινει κάθε μερα κι για καιρο , ότι είναι αρρωστοι!!! σε ολο τον κοσμο το λενε εδώ,,,,,,
    επισης υπαρχουν κι διαφορα ατομα οπου εχουν λαθασμενη αρμονια των ημειων στον εγκεφαλο με αποτελλεσμα να βρησκουν αρμονια μεσα από διαφορες ουσιες!!! όλα αυτά αποδικνιουν τον λογο που αρκετος κοσμος πεφτει σε αυτην την καταρα ενώ ξερει το κακο που υπαρχει!! μακαρι να υπαρξη η γνωση, αφου είναι το καλητερο φαρμακο για τα ναρκωτικα!!
    giorgo panou μπραβο απο εμενα πολυ καλο ποστ οντως σχεδον ολες οι ουσιες στην αρχη σε κανουν και πετας αλλα μετα ξεκιναει ο εφιαλτης.ευχομαι οτι καλυτερο σε εσενα.

  5. #35
    Quote Originally Posted by New_Beginning View Post
    Από τη φουντα δεν παθαινεις εξαρτηση. απλα δεν θελει να το κοψει. Σε χωρισε γιατι δεν πινεις και κατα αυτον δεν ειστε ταιριαστοι, αυτος θελει να πινει 5-10-20 τσιγαρα και να αραζει στη τηλεοραση να βλεπει ταινιες και να ξεφευγει και εσυ θελεις πχ να πατε για καφε οταν ο καφες για αυτον ειναι κατι τετριμενο που μπορει να το κανει σπιτι του.
    Δεν χρειαζοταν τη βοηθεια σου ουτε τη χρειαζεται η φουντα δεν προκαλει εξαρτηση οποτε θελει τη κοβει καποιος απλα θα εχει λιγα νευρακια στην αρχη ισως να μην μπορει να κοιμηθει να ειναι λιγο στη τσιτα αλλα οκ τα ξεπερναει πολυ ευκολα ειδικα εκεινος που οπως λες εκοψε και τις κοκες. Η φουντα για αυτον ειναι παιχνιδακι τη κοβει οποτε θελει.

    Ειμαι λιγο σιγουρος πως κατα καιρους του ασκησες λιγο κριτικη για τους φιλους του που ολοι πινουν και ισως και στον ιδιο. Το παιδι δεν εμπλεξε μαζι σου γιατι ηθελε να εχει καποιον πανω απο το κεφαλι του για να του υποδειξει το σωστο και το λαθος. Εμπλεξε γιατι ετσι απλα γουσταρε στην αρχη και νομιζε πως θα μπορουσε κατι να γινει στη συνεχεια καταλαβε πως δεν και απλα χωρισε.

    Και εγω στη θεση του το ιδιο θα εκανα. Θα μου πεις αν επινα και εγω θα ηταν διαφορετικα; Δεν ξερω για εσενα για εκεινον σιγουρα θα ηταν αλλα και παλι δεν μπορω να σου εγγυηθω πως θα συνεχιζε ας πουμε αυτη η σχεση. Να το αρχισεις; Οχι για κανενα λογο. Δεν οδηγουν πουθενα ολα αυτα και τα εχω κανει ολα. Μονο ενεσεις δεν χτυπαγα και πρεζα δεν επινα γιατι επινα κοκες...
    Δεν ασκησα ποτε την παραμικρη κριτικη και αυτο ειναι κατι για το οποιο μετανιωνω! Σε σημειο να αναρωτιεμαι γιατι δεν ανοιξες το στοματακι μου κοριτσι μου;;; Γιατι δεν ειπες αυτα που σκεφτεσαι; Οσο για αυτο που λες οτι μπορει να κοψει το μαυρο οποτε θελει, εχω πολλες αμφιβολιες...
    Τελος, εχεις δικιο πως ειδε οτι δεν ταιριαζαμε, οχι μοναχα γιατι δεν "κολλουσα" με ολο το λαιφ σταιλ του, αλλα γιατι πλεον αντιλαμβανομαι πως ενιωσε ασχημα μαζι μου... Και οταν λεω ασχημα, δεν εννοω πως συμπεριφερομουν εγω ασχημα απεναντι του, απλως του εβγαιναν κομπλεξ... Συνεχιζω και δινω μεγαλη βαρυτητα στα σεξουαλικα προβληματα που εχει, γιατι θεωρω πολυ σημαντικο σε μια σχεση τον ερωτα... Και τα ξερει τα προβληματα του... Πως να μεινεις σε μια σχεση οταν γνωριζεις οτι δεν μπορεις να ανταπεξελθεις στο ερωτικο κομματι; Προφανως εισαι αντρας, οποτε σκεψου πως ενιωθε σε αυτο...
    Επισης, σε μια απο τις "φιλοσοφικες" συζητησεις, μνημονευαν ποσο ωραιο ηταν το βορειο σελας που ειχαν δει πριν καποιους μηνες στην Ελλαδα!!!! Εγω, λοιπον, η ξενερωτη, εξηγουσα πως δημιουργηται αυτο το φαινομενο. Αναθεμα με αν καταλαβαν!!! Οι γυναικες με κοιταζαν με το ανοιχτο το στομα και οι αντρες εκαναν πως δεν ακουγαν... Και αντιστροφα, οταν λεγανε αστεια, που πραγματικα απορω αν θα φαινονταν αστεια σε παιδακια 10 χρονων, αυτοι πεθαιναν στα γελια κι εγω απλως χαμογελουσα ευγενικα...
    Δεν πιστευω πως δεν ενιωσε πραγματα για μενα... Δεν πιστευω καν πως τη στιγμη που χωρισαμε επαψε να ειναι καψουρης μαζι μου... Αλλιως δε θα ασχολιοταν μαζι μου, ουτε θα ελεγε ολα αυτα που λεει, ακομα και τωρα...
    Εχεις δικιο πως καταλαβε στην πορεια πως δε θα μπορουσαμε να ειμαστε μαζι! Σε αυτο συμφωνω 100%. Καταλαβε αυτο που καταλαβαινω κι εγω τωρα... Καλα εκανε και χωρισε μαζι μου, σιγουρα θα νιωσουμε καλυτερα και οι δυο με αυτον το χωρισμο... Και αν και δε θα επρεπε να με ενδιαφερει, πιστευω πως εχει καταλαβει πως οι εξαρτησεις του εχουν καταστρεψει τη ζωη... Καταρχην σου λεω και παλι εχει χασει τη χαρα του ερωτα! Μου το εχει πει ο ιδιος! Περα λοιπον απο το κατα ποσο ταιριαζαμε ή οχι, θεωρω πως γνωριζει τι του συμβαινει, αλλα του ειναι τρομερα δυσκολο, εως αδυνατο, να κανει κατι για ν αλλαξει τη ζωη του! Γιατι δεν ειναι απλως κοβω το χασις κι εχω απλα μερικα νευρακια... Κοβω το χασις για αυτον ειναι αλλαγη ολοκληρης της ζωης του... Φιλοι, συγγενεις, δουλεια... Οποτε η λυση, η ευκολη βεβαια, ηταν αφηνουμε αυτα που μας δειχνουν και μας υπευνθυμιζουμε ποσο σκατα τα καναμε στη ζωη μας και συνεχιζουμε εκει που νιωθουμε πως μετραμε...

  6. #36
    Εισαι αλλη κοπελα εσυ και ειναι αλλη παστα αυτος.... Δεν κανετε παρεα μπορει να κανει 1002 πραγματα τωρα να σε θαβει να κανει να ρανει για να ικανοποιησει τον εγωισμο του γιατι απο ανδρισμο παει μας τελειωσε.... συγχωρεσε τον για οτι κανει και οτι λεει.... ετσι απλα.... Ποσο χρονων εισαι γιατι αν τα λεω σε καμια πιτσιρικα τοτε δεν θα καταλαβεις τι λεω...

  7. #37
    Quote Originally Posted by New_Beginning View Post
    Εισαι αλλη κοπελα εσυ και ειναι αλλη παστα αυτος.... Δεν κανετε παρεα μπορει να κανει 1002 πραγματα τωρα να σε θαβει να κανει να ρανει για να ικανοποιησει τον εγωισμο του γιατι απο ανδρισμο παει μας τελειωσε.... συγχωρεσε τον για οτι κανει και οτι λεει.... ετσι απλα.... Ποσο χρονων εισαι γιατι αν τα λεω σε καμια πιτσιρικα τοτε δεν θα καταλαβεις τι λεω...

    32 ειμαι και καταλαβαινω απολυτα τι λες... Για ολα αυτα τα λιγα που εζησα δε νιωθω τιποτα αλλο παρα λυπη... Γιατι αναφερω ενα σωρο αρνητικα πραγματα για αυτον τον ανθρωπο, αλλα εχει και πολλα θετικα, που δεν τα εχω δει σε κανεναν αλλον ανθρωπο και αυτα ηταν που με εκαναν να τον ερωτευτω... Ψευτικα; Αληθινα; Μονο ο ιδιος το ξερει...
    Φυσικα και τον εχω συγχωρεσει για οσα εκανε και για οσα κανει, γιατι πλεον ξερω οτι δεν ειναι σε θεση να αντιληφθει σωστα το τι συμβαινει. Τον συγχωρω γιατι μεγαλωσε μεσα σε ενα περιβαλλον που οι εξαρτησεις απο ουσιες ειναι κατι συνηθισμενο και αποδεκτο! Τον συγχωρω γιατι ο ευκολος δρομος, τα ευκολα χρηματα ειναι μεγαλος πειρασμος! Τον συγχωρω γιατι ο ιδιος ειναι εγκλωβισμενος σε εναν ψευτικο κοσμο, σε ταχα μου επαναστατικες ιδεες, ενω στην πραγματικοτητα δεν μπορει, δεν εχει θεληση να επαναστατησει σε αυτα τα λιγα που του δοθηκαν και να διεκδικησει για τον εαυτο του!!! Λες και σε εμας ολα μας δοθηκαν απλοχερα! Τον συγχωρω γιατι στα ματια μου ειναι ενας αδυναμος ανθρωπος! Τον συγχωρω για ολα... Εμενα δεν μπορω να συγχωρησω...

  8. #38
    Γιατί τα έχεις βάλει με τον εαυτό σου; Στη ζωή πάντα έκανες τις σωστές επιλογές; Ποτέ δεν έκανες λάθος; Δεν μπορείς να γνωρίζεις το πως θα εξελιχθεί ένα άτομο μετά από καιρό. Σταμάτα να τα βάζεις με τον εαυτό σου. Θα βρεθεί κάποιος άλλος σωστός να σου δώσει αυτά που πραγματικά αξίζεις. Μερικές φορές στη ζωή μας πέφτουμε θύματα εκμετάλλευσης. Δεν μπορείς να προβλέψεις όμως από ποιους θα πέσεις, ούτε είναι εφικτό να αφήσεις στο μέλλον τη καχυποψία να σε διακατέχει να σε κάνει αυστηρότερη στις επιλογές σου και να αφήσεις να σου ξεφύγει κάτι που ενδεχομένως να σου δώσει αυτό που ψάχνεις και θες. Είμαστε και εμείς οι άντρες λίγο ζώα δεν θέλουμε ούτε να δούμε τη πραγματικότητα, ούτε και να παραδεχθούμε πως εμείς φταίμε για κάτι και όχι οι άλλοι...

  9. #39
    Quote Originally Posted by New_Beginning View Post
    Γιατί τα έχεις βάλει με τον εαυτό σου; Στη ζωή πάντα έκανες τις σωστές επιλογές; Ποτέ δεν έκανες λάθος; Δεν μπορείς να γνωρίζεις το πως θα εξελιχθεί ένα άτομο μετά από καιρό. Σταμάτα να τα βάζεις με τον εαυτό σου. Θα βρεθεί κάποιος άλλος σωστός να σου δώσει αυτά που πραγματικά αξίζεις. Μερικές φορές στη ζωή μας πέφτουμε θύματα εκμετάλλευσης. Δεν μπορείς να προβλέψεις όμως από ποιους θα πέσεις, ούτε είναι εφικτό να αφήσεις στο μέλλον τη καχυποψία να σε διακατέχει να σε κάνει αυστηρότερη στις επιλογές σου και να αφήσεις να σου ξεφύγει κάτι που ενδεχομένως να σου δώσει αυτό που ψάχνεις και θες. Είμαστε και εμείς οι άντρες λίγο ζώα δεν θέλουμε ούτε να δούμε τη πραγματικότητα, ούτε και να παραδεχθούμε πως εμείς φταίμε για κάτι και όχι οι άλλοι...
    Θυμωνω με τον εαυτο μου γιατι εγω ολο αυτον τον καιρο ημουν νηφαλια και υποτιθεται πως το μυαλο μου θα επρεπε να δουλευει σωστα... Δε θα μπω στη διαδικασια να αναφερω τα κλισε "ο ερωτας τυφλωνει" κτλ κτλ. Θυμωνω μαζι μου γιατι διαπιστωνω πως ζουσα εγω στο παραμυθι, εγω ημουν πιο χαμενη χωρις να πιω τσιγαρακι... Νιωθω ενοχες γιατι ποτε δε γυρισα να πω σε εναν ανθρωπο που αγαπησα και νοιαζομουν για αυτον: "ξυπνα ρεεεεεε!!!! Εχεις καψει το κεφαλι σου! Δεν μπορεις να νιωσεις τιποτα αν εισαι μαστουρωμενος! Δεν ειναι ελευθερια να σκατε τους γαρους μπροστα στα παιδακια! Δε σας κανει αυτο αληθινους, οπως θελετε να νομιζετε!!! Αλλο πινω ενα τσιγαρακι κι αλλο με πινει αυτο!!!
    Η μονη δικαιολογια που μπορω να μου βρω ειναι πως πραγματικα δεν ηξερα ποσο μπορει να επηρεασει το χασις. Το ειχα για πιο "αθωο". Αλλα οπως θελω να βλεπω την αληθεια στους αλλους οφειλω να το κανω και για μενα! Γιατι δεν μπηκα ποτε στον κοπο να διαβασω για αυτο; Γιατι το εκανα αφοτου χωρισαμε και μονο αφοτου εκδηλωσε μια παρολογη συμπεριφορα;;;; Δε θα βγαλω την ουρα μου απο εξω σε αυτο...
    Αυτο βεβαια δε σημαινει οτι πιστευω πως αν τα εκανα ολα αυτα θα αλλαζε κατι... Θα ειχα ομως κανει κατι... Εστω και ματαιο... Και ναι! Δυσκολευομαι να συγχωρησω τον εαυτο μου γιατι εβλεπα κι ελεγα ψεματα ακομα και στον ιδιο μου τον εαυτο! Και τα ελεγα τοσα καλα τα ψεματα σε μενα που μετα δεν υπηρχαν καν σαν σκεψεις στο κεφαλι μου! Δεν θεωρω πως ειμαι η αλανθαστη, φυσικα και κανω λαθη... Για αυτο το λαθος ομως, ακομα δεν ειμαι ετοιμη για να με συγχωρησω...
    Οσο για αυτο που ψαχνω και θελω, ειναι ολα αυτα που ειχα χωρις τη ρημαδα τη εξαρτηση! Ο καθενας μας εχει ενα πρωτυπο στο μυαλο του... Σ εμενα ετυχε ολα αυτα που σκεφτομουν, να τα βρω σ εναν αντρα που ειναι εξαρτημενος! Κι αυτο ξερεις το κανει ακομα πιο δυσκολο να με συγχωρεσω....

  10. #40
    Η ειρωνία της τύχης ξέρεις ποια είναι; Πως κάποια στιγμή θα το κόψει και αυτο....να το θυμασαι αυτο που σου γραφω δεν ξερω το ποτε θα γινει αλλα ξερω οτι θα γινει...

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by mamra1983 View Post
    giorgo panou μπραβο απο εμενα πολυ καλο ποστ οντως σχεδον ολες οι ουσιες στην αρχη σε κανουν και πετας αλλα μετα ξεκιναει ο εφιαλτης.ευχομαι οτι καλυτερο σε εσενα.
    να σαι καλα ρε φιλε, επιτελους καποιος που καταλαβε τι λεω κι δεν φοβαται να το πει, βλέπεις πολλα παιδια εδώ μεσα εχουν καταλαβει τι λεω αλλα κολανε, φοβουντε την "κλικα" μην τους την πεσει!! χιχιχι,,
    δυστυχως οσοι είχαμε την ατυχια να περασουμε από αυτό το λουκι εχουμε μια γνωμη παραπανω!! όχι ότι εχουμε δικιο απλα η εμπειρια είναι ένα μικρο πλεονεκτιμα!!
    ετσι λοιπον πρεπει να λεμε την αληθεια!! την αληθεια γτ. αλλιως τα πιτσιρικια που πειραματιζοντε στα παντα, σαν πιουν πρωτη φορα κι παρατηρησουν ότι ουτε θα παιθανουν, ουτε θα παθουν συγκοπή , ουτε θα τους πεσουν τα δοντια κι ουτε θα γινουν ζομπι, αλλα απεναντίας! θα πεταν από χαρα, θα εχουν κοινωνικοτητα, θα βρουν θαρρος ικι τροπους να γνωριζουν κοπελες κι γενικα στην αρχη θα δουν ότι τυποτα από οσα τους ελεγαν οι γονεις τους, η κατι ατομα όπως η μαεια,μ η οι άλλες μεγαλοκυριες από την κλικα, μολις δουν ότι είναι παπαριες όλα αυτά τωτες θα πεσουν μεσα στην παγιδα!! θα νομιζουν ότι είναι ψεμα κι όλα τα αλλα, θα νομιζουν ότι μπορουν να το κοψουν οπωτες θελουν κι τωτες είναι που εχασαν το παιχνιδι!!
    ετσι λοιπον πρεπει να τους λεμε την αληθεια!! να τους λεμε ότι ναι!! στην αρχη -αλλα μονο στην αρχη- θα εχετε ομορφα αποτελέσματα, θα ειστε βασηλιαδες!! αλλα μετα θα σας τα παρει η ουσια με διπλο τοκο!!! είναι σαν να περνεις ένα δανιο χωρις πολλες γραφεικρατιες! χωρις δυσκολιες!! να το παιρνεις το δανειο κι να χαλας τα λεφτα όπως θες, κι ξαφνου μολις τελειωσουν όλα ερχετε η ωρα της πληρωμης!! οπου είναι πολύ ασχημη!! οπου θα σου παρει οσα σου εδωσε 100 φορες!! οιπου θα σε ξεξκληρησει!! ετσι είναι κι τα ναρκωτικα σου δινουν καποιες ομορφες στιγμες αλλα μετα σου τις περνουν κι με το παραπανω!! αυτό δεν είναι διαφυμηση!! είναι η αληθεια!!! πρεπει να ξερουν τα νεα παιδια αυτό!!! ότι θα περασουν καλα αλλα μετα, αυτό που θα πληροσουν για τα οσα καλα περασαν είναι χιλιες φορες πιο κακο!! ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΣΤΙΓΜΕς ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗς ΚΙ ΗΔΩΝΗΣ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙΣ ΤΗΝ ΖΩΗ!! ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ!! ΤΟ ΜΕΛΟΝ ΣΟΥ!!! ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΥΠΟΥΛΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΡΕΙ!!!
    υ.γ. δεν υπαρχει πουθενα καποια ερευνα που να λεει ότι οποιος εκανε χασις κι το εκοψε δεν του κανει κουκου!! ποουθενα!!

  12. #42
    Καλα του συγκεκριμενου,το χασις ειναι το μικροτερο προβλημα του.Πιθανον κανει ακομα χρηση των αλλων ουσιων κρυφα απο σενα,ή του εχουν μεινει κουσουρια διανοητικα απο τοτε που εκανε.

    Το θεμα ειναι γιατι εσυ επελεξες να εισαι με εναν τετοιο ανθρωπο,και μαλιστα ουσα σε μια ηλικια αρκετα ωριμη,δεν εισαι καμια 16χρονη που εντυπωσιαζεται ευκολα.Σεξουαλικα δεν ειχε κατι να σου προσφερει,διανοητικα το ιδιο,πιθανον και σωματικα(τα ναρκωτικα φθειρουν το σωμα),οποτε δεν μπορω να καταλαβω τι κερδιζες.

    Επισης,χωρις να θελω να σε αγχωσω,ενα μεγαλο θεμα με τους τοξικομανεις ειναι τα ΣΜΝ που κολλανε απο τις βελονες,οποτε ελπιζω να επαιρνες τις καταλληλες προφυλαξεις.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Καλα του συγκεκριμενου,το χασις ειναι το μικροτερο προβλημα του.Πιθανον κανει ακομα χρηση των αλλων ουσιων κρυφα απο σενα,ή του εχουν μεινει κουσουρια διανοητικα απο τοτε που εκανε.

    Το θεμα ειναι γιατι εσυ επελεξες να εισαι με εναν τετοιο ανθρωπο,και μαλιστα ουσα σε μια ηλικια αρκετα ωριμη,δεν εισαι καμια 16χρονη που εντυπωσιαζεται ευκολα.Σεξουαλικα δεν ειχε κατι να σου προσφερει,διανοητικα το ιδιο,πιθανον και σωματικα(τα ναρκωτικα φθειρουν το σωμα),οποτε δεν μπορω να καταλαβω τι κερδιζες.

    Επισης,χωρις να θελω να σε αγχωσω,ενα μεγαλο θεμα με τους τοξικομανεις ειναι τα ΣΜΝ που κολλανε απο τις βελονες,οποτε ελπιζω να επαιρνες τις καταλληλες προφυλαξεις.
    αυτο ακριβως!

  14. #44
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by New_Beginning View Post
    Από τη φουντα δεν παθαινεις εξαρτηση. απλα δεν θελει να το κοψει. Σε χωρισε γιατι δεν πινεις και κατα αυτον δεν ειστε ταιριαστοι, αυτος θελει να πινει 5-10-20 τσιγαρα και να αραζει στη τηλεοραση να βλεπει ταινιες και να ξεφευγει και εσυ θελεις πχ να πατε για καφε οταν ο καφες για αυτον ειναι κατι τετριμενο που μπορει να το κανει σπιτι του.
    Δεν χρειαζοταν τη βοηθεια σου ουτε τη χρειαζεται η φουντα δεν προκαλει εξαρτηση οποτε θελει τη κοβει καποιος απλα θα εχει λιγα νευρακια στην αρχη ισως να μην μπορει να κοιμηθει να ειναι λιγο στη τσιτα αλλα οκ τα ξεπερναει πολυ ευκολα ειδικα εκεινος που οπως λες εκοψε και τις κοκες. Η φουντα για αυτον ειναι παιχνιδακι τη κοβει οποτε θελει.

    Ειμαι λιγο σιγουρος πως κατα καιρους του ασκησες λιγο κριτικη για τους φιλους του που ολοι πινουν και ισως και στον ιδιο. Το παιδι δεν εμπλεξε μαζι σου γιατι ηθελε να εχει καποιον πανω απο το κεφαλι του για να του υποδειξει το σωστο και το λαθος. Εμπλεξε γιατι ετσι απλα γουσταρε στην αρχη και νομιζε πως θα μπορουσε κατι να γινει στη συνεχεια καταλαβε πως δεν και απλα χωρισε.

    Και εγω στη θεση του το ιδιο θα εκανα. Θα μου πεις αν επινα και εγω θα ηταν διαφορετικα; Δεν ξερω για εσενα για εκεινον σιγουρα θα ηταν αλλα και παλι δεν μπορω να σου εγγυηθω πως θα συνεχιζε ας πουμε αυτη η σχεση. Να το αρχισεις; Οχι για κανενα λογο. Δεν οδηγουν πουθενα ολα αυτα και τα εχω κανει ολα. Μονο ενεσεις δεν χτυπαγα και πρεζα δεν επινα γιατι επινα κοκες...
    συγγνωμη εκ των προτερων αν σε προσβαλλω αλλα για να στο πω και απλα ,λες μαλακιες.
    τι παει ν πει οτι στο μαυρο δεν παιζει εξαρτηση; τι καθεσαι κ λες τον κοσμο;; αυτο ουτε ενα παιδακι δν το πιστευει.
    εδω περα εετε ενα θεματακι μερικοι να απενοχοποιειτε τα ναρκωτικα; ολα ναρκωτικα ειναι κ ολα κακο κανουν.
    κ βεβαια την αφησε επειδη ειχε σκατα το μυαλο τ γιατι απο μονος τ δν παει καλα κ η κοπελα γλιτωσε'στο τελος θα μας πεις οτι ειναι κ ανθρωπος με ζωη' εκρηξεις εχουν οι ναρκομανεις κ η αστατη ζωη τους δεν τους βοηθα σε καμια περιπτωση να ζησου.πολυ μεγαλο καλο τηςεκανε π την χωρισε.θα υπεφερε για εναν μαλακα.
    ξερω τι παιζει κ εγω ειχα εμπειριες με χρηστη κ ειναι πολυ ψυχοφθορο.καθημερινα την παταει ετσι ο κοσμος ωσπου το συνειδητοποιουν κ λενε παλι καλα π χωρισα!

    κ βεβαιως δεν δινω ελαφρυντικα στους χρηστες σε καμια περιπτωση οταν προκαλουν τοσο πονο στο συνανθρωπο τους κ μετα εμεις τους δικαιολογουμε κ λεμε δεν τον κατηγορω γτ εφταιγε πχ το χασις.
    ας ζουνε στη μιζερια τους την οποια αυτοι εφτιαξαν κ να αφησουν ολους εμας ησυχους π κ στην τελικη κανουμε μια αξιοπρεπη ζωη κ εχουμε ν προσφερουμε κατι στην κοινωνια.
    αμα κανεις χρηση ομως προβλημα σου μην πετας ο,τι βλακεια σου ερχεται
    κ για ν ασκει κριτικημι κοπελα στον δικο της παει ν πει οτι τον νοιαζεται αλλα προφανως κατι τετοιοι μονο βοηθεια δεν πρεπει ν τουςδωσεις.

  15. #45
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by New_Beginning View Post
    Η ειρωνία της τύχης ξέρεις ποια είναι; Πως κάποια στιγμή θα το κόψει και αυτο....να το θυμασαι αυτο που σου γραφω δεν ξερω το ποτε θα γινει αλλα ξερω οτι θα γινει...
    τι νομιζεις οτι εχουν; ζωη κ δυναμη οπως ο φυσιολογικος κοσμος;;;
    εουν προβληματα.δεν λυνουν υποθεσεις της ζωης τους απο τη μια μερα στην αλλη.
    ειδικα αυτοι δεν παιζει νσωθουν απο μμονοι τους ουτε τ κοψουν.μ βοηθεια κ ΑΝ. θελει κοτσια'πραγμα π δεν εχει ενας χρηστης.

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Το χασίς 20 φορές πιο βλαβερό από το τσιγάρο
    By path in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 86
    Last Post: 07-03-2014, 19:15
  2. Συστηματική Χρήση Χασίς
    By lorem ipsum in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 6
    Last Post: 29-04-2012, 21:16
  3. ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΧΑΣΙΣ ΣΑΝ ΓΟΝΙΟΣ
    By boubourina in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 100
    Last Post: 04-03-2009, 16:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •