ΝΕΑ ΜΕΘΟΔΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗΣ...ΣΕ ΜΕΝΑ ΕΠΙΑΣΕ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    100

    ΝΕΑ ΜΕΘΟΔΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗΣ...ΣΕ ΜΕΝΑ ΕΠΙΑΣΕ

    καλησπερα σας με αυτο το θεμα θα ηθελα να αναφερω πως η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και πως δεν εχω κανενα σκοπο διαφημισης δεν λεω μερος που εκανα την θεραπεια ειναι ανωδυνη λεγετε RTMS δεν ειναι τοσο οικονομικη αλλα ειναι πραγματικα αξιζει τον κοπο θα το ξανακανα ...ειναι κυμματα που διαπερνουν το κεφαλι κ συγκεκριμενα το μη λειτουργικο μερος του εγκεφαλου που νοσει......ειναι απιστευτο το ποση διαφορα εκανε η οποια φανηκε απο την πρωτη μερα η αλλαγη στην ποιοτητα του υπνου στο φαι....μεχρι που περασε μηνασ και νομιζω οτι ειναι ονειρο συνεχιζω την φαρμακευτικη αγωγη μου αλλα συντομα θα μειωθει στο 20 τισ %.....σας ευχαριστω σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου καλη αναρωση!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καμια νεα μεθοδο για να γινουν ολοι περισσοτερο ομιλιτικοι θα χρειαζοταν καλυτερα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    100
    θα ρθω να συμφωνησω μαζι σου......εγω ωφειλα να το πω......οντας αρρωστη εδω κ καποια χρονια...περιμενω
    inbox αν ενδιαφερετε να του πω την διαδικασια

  4. #4
    Για πόσα χρόνια παίρνεις φαρμακευτική αγωγή? πόσο σε βοήθησε?
    γιάννης

  5. #5

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    100
    ναι μαρια μου για αυτο μιλαω περνω διαφορα φαρμακα διαφορετικα κατα καιρους μεχρι να μου βρει τι μου ταιριαζει.....απο το 2012 παιρνω φαρμακα και κατελειξα εφεξορ κ σεροκουελ........η θεραπεια με βοηθησε απιστευταααααα τις πρωτες μερες εβαλα τα κλαματα απο χαρα που βελτιωθηκε τοσο πολυ απο τοσο νωρις...εχω και αποπραγματοποιηση σε αυτο δεν βοηθησε ιδιαιτερα αλλα ουτως η αλλως δεν ενδικνειτε για κατι τετοιο....ειμαι συγκρατημενα χαρουμενη πλεον....για να δω αν αυτο κρατησει και αλλο διαστημα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    278
    [QUOTE=kapamaru!!;475151]ναι μαρια μου για αυτο μιλαω περνω διαφορα φαρμακα διαφορετικα κατα καιρους μεχρι να μου βρει τι μου ταιριαζει.....απο το 2012 παιρνω φαρμακα και κατελειξα εφεξορ κ σεροκουελ........η θεραπεια με βοηθησε απιστευταααααα τις πρωτες μερες εβαλα τα κλαματα απο χαρα που βελτιωθηκε τοσο πολυ απο τοσο νωρις...εχω και αποπραγματοποιηση σε αυτο δεν βοηθησε ιδιαιτερα αλλα ουτως η αλλως δεν ενδικνειτε για κατι τετοιο....ειμαι συγκρατημενα χαρουμενη πλεον....για να δω αν αυτο κρατησει και αλλο διαστημα[/QUOTE
    Tι ακριβως ειναι αυτος;
    Και ποσο στιχιζει;;;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    278
    Quote Originally Posted by kapamaru!! View Post
    καλησπερα σας με αυτο το θεμα θα ηθελα να αναφερω πως η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και πως δεν εχω κανενα σκοπο διαφημισης δεν λεω μερος που εκανα την θεραπεια ειναι ανωδυνη λεγετε RTMS δεν ειναι τοσο οικονομικη αλλα ειναι πραγματικα αξιζει τον κοπο θα το ξανακανα ...ειναι κυμματα που διαπερνουν το κεφαλι κ συγκεκριμενα το μη λειτουργικο μερος του εγκεφαλου που νοσει......ειναι απιστευτο το ποση διαφορα εκανε η οποια φανηκε απο την πρωτη μερα η αλλαγη στην ποιοτητα του υπνου στο φαι....μεχρι που περασε μηνασ και νομιζω οτι ειναι ονειρο συνεχιζω την φαρμακευτικη αγωγη μου αλλα συντομα θα μειωθει στο 20 τισ %.....σας ευχαριστω σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου καλη αναρωση!
    τι ακριβως ειναι αυτο,πως γινετε;ποσες συνεδριιες χρειαζετε; και ποσο κοστιζει;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    278
    Μπηκα και διαβασα για αυτην την θεραπεια.
    Μπορεις να μου πεις ποσες φορες εχεις παει σε αυτον τον μηνα και ποσα χρηματα εδωσες;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    100
    η θεραπεια κοστιζει εκει που πηγα 120 η συνεδρια....δεν χρειαζετε ουτε να νοσηλευτειτε ουτε τιποτα απλα καθεσε κλεινεις τα ματια και διαπερνα το κεφαλι σου ενα ανωδυνο κυμα.......εχω κανει 10 και θα παω να κανω κ αλλα 5 ,μου ειπε ο γιατρος αν δουμε διαφορα θα κανουμε συνολικα 15 .....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    kapamaru , ειναι πολυ ενδιαφερουσα η εμπειρια σου , μακαρι ναναι μονιμα τα αποτελεσματα , αν δεν σου κανει κοπο , για να μην σε ζαλιζουμε με πμ. ενημερωνε μας για την πορεια της καταθλιψης σου . Πιστευω οτι ενδιαφερει ολους τους καταθλιπτικους ( εμενα πολυ ) . Ποιος νοιαζεται για τα χρηματα μπροστα στην υγεια του .

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    100
    θα ξαναμιλησω στο σαιτ....εχει αλλαξει τοσο η διαθεση μου η θεραπεια ηρθε οταν ηθελα να αλλαξω...επαιξε και η δικη μου ψυχολογια στα θετικα αποτελεσματα...μιλαμε συντομα παιδια

  13. #13
    Με ενδιαφέρει πολύ αυτή η μέθοδος αν και θα ήθελα να μάθω γιατί την προτίμησες έναντι της ηλεκτροσπασμοθεραπείας. Μπράβο σου για το αποτέλεσμα μου δίνεις κουράγιο καθότι τον Δεκέμβρη έκανα ηλεκτροσόκ(12) και πρέπει να περιμένω 1 χρόνο με φάρμακα για να δώ αποτέλεσμα. Νοσώ από το 2008 αλλά φάρμακα ξεκίνησα από το 2011. Έχω ξεπεράσει τα ψυχολογικά και μου μένει η σκ....αυπνία - κόπωση!
    Και πάλι μπράβο!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by kapamaru!! View Post
    θα ξαναμιλησω στο σαιτ....εχει αλλαξει τοσο η διαθεση μου η θεραπεια ηρθε οταν ηθελα να αλλαξω...επαιξε και η δικη μου ψυχολογια στα θετικα αποτελεσματα...μιλαμε συντομα παιδια
    Gia poso kairo enioses kalutera?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    288
    Quote Originally Posted by koritsi83 View Post
    Gia poso kairo enioses kalutera?
    Εχω ανοιξει κ εγω θεμα για το RTMS κ μου απαντησε η Κασσανδρα η οποια ειναι πολυ ευχαριστημενη με τα αποτελεσματα.Την θεραπεια την εκανε ο αντρας της.Μπορεις σε παρακαλω να μας πεις κ την δικη σου εμπειρια;Κρατησε το αποτελεσμα;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΜΕΘΟΔΟΣ TOMATIS
    By a+b in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 3
    Last Post: 23-02-2017, 15:22
  2. ψυχοθεραπευτικη μεθοδος
    By gingertania1985 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-07-2011, 20:42
  3. νεα μεθοδος θεραπειας
    By katerinaki in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 14
    Last Post: 23-09-2010, 23:25
  4. ΜΕΘΟΔΟΣ Gestalt
    By freedom in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 22-04-2009, 20:06
  5. Μέθοδος Πιλάτες
    By kallia13 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 27-11-2007, 14:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •