ΣΟΣ!!!!O φίλος μου..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    7

    Exclamation ΣΟΣ!!!!O φίλος μου..

    Γεια σας! Ειμαι καινουργια στο forum, οποτε καλως σας βρηκα! Θελω να σας πω την ιστορια μου. Αρχικα, θα κανω μια αναδρομη στο παρελθον για να καταλαβετε ποσο σημαντικος ειναι για μενα αυτος ο αντρας. Οταν ημουν 14-15 χρονων γνωρισα ενα παιδι απ'το χωριο μου( μεναμε και οι δυο αθηνα και αρχισαμε να μιλαμε απο το φβ) Αυτος ηταν 22. Ηταν αυτο που λεμε "κεραυνοβολος" ερωτας. Τον ερωτευτηκα παρα πολυ και αυτος το ιδιο.. Μπορει να ακουγεται λιγο περιεργο βεβαια, λογω της διαφορας που ειχαμε (γιατι στην ηλικεια αυτη φαινεται πολυ η διαφορα..) Οι γονεις μου δεν συμφωνησαν φυσικα.. Ηταν παντα λιγο συντηριτικοι και εννοειται ειχαν πολλες ανυσηχιες πχ θα με αναγκασει να προχωρησουμε ερωτικα (γιατι ενας αντρας αυτης της ηλικειας το θελει αυτο) Αλλα δεν ακουγαμε τιποτα.. ειμασταν πολυ ερωτευμενοι.. Απ'την πρωτη στιγμη που αρχισαμε να μιλαμε ηξερα οτι θα ειμασταν μαζι για παντα...Μαζι του ενιωσα(κ νιωθω) τον απολυτο ερωτα που δυσκολα θα νιωσει καποιος στη ζωη του(μπορει κ ποτε) παρ'ολα αυτα, οι γονεις μου με κλειδωναν σπιτι, δεν με αφηναν να παω πουθενα κτλ (ρομεος & ιουλιετα στυλ :cool: ) Οι γονεις μου ηταν πολυ πιεστικοι ομως.. βεβαια λογικο, ανυσηχουσαν αλλα ηταν αυτος που ονειρευομουν..ακομα κ αν ημουν μικρη. Ποτε δεν με υποχρεωσε να κανω τιποτα.. ουτε να προχωρησουμε ουτε τιποτα.. ηταν πολυ ερωτευμενος κ αυτος.. Γενικα, μεχρι τωρα που ειμαι 22 και αυτος 29 ειμαστε μαζι.. η ζωη μας μεχρι τωρα ειναι πραγματικα σαν παραμυθι(και με καλα κ με κακα).. πολλοι προσπαθησαν να μας χωρισουν, ακομα κ να τον χασω κοντεψα εξαιτιας ενος ατυχηματος.. αλλα παντα καταληγαμε μαζι..και ακομα ειμαι ερωτευμενη κ αυτος το ιδιο απ'οτι διχνει. Τελοσπαντον, μετα απο πολλους καυγαδες το αποδεχτηκαν και οι γονεις μου και ζουμε μαζι.. Ειναι ο αντρας της ζωης μου και ειμαι σιγουρη γι'αυτο.. και παρ'ολο που δεν ειχα καμια αλλη σχεση (εκτος απο τις εφηβικες πριν τον γνωρισω, που δεν μετρανε γτ δεν ειναι σχεσεις ουσιαστικα) δεν το μετανιωνω.. μονο εκεινον θελω . Τελοσπαντον, ειμαστε πολυ ευτυχισμενοι μαζι και κανουμε ονειρα για οικογενεια κτλ. Δεν μας εχει περασει τιποτα..(πολλοι δεν το πιστευουν) γι'αυτο πιστευω οτι ειναι ο απολυτος ερωτας. Ολα ομως παγωσαν πριν μια εβδομαδα. Γυρισα σπιτι και τον βρηκα με αλλη. Εκεινο το βραδυ ειχε παει σε ενα club να χαλαρωσει(το προηγουμενο βραδυ ειχαμε τσακωθει πολυ)..εγω ελειπα στν πατρα(οπου σπουδαζω).. Γυρισα και πραγματικα τρελαθηκα.. Εφυγα τρεχοντας..εκλεγα.. δεν θυμαμαι πολλα πραγματα απ'τη συγχυση..μονο οτι ετρεχε απο πισω μου και μ ελεγε οτι μ'αγαπαει. Δεν μπορουσα να το πιστεψω! Σκεφτομουν μεχρι κ να κανω καποια τρελα.. αφου για μενα ειναι ολη μου η ζωη. Το αλλο πρωι με πηρε 1000 τηλεφωνα.. δεν το σηκωνα. Το συζητησα με καποιους φιλους και την κολλητη μου που κατα τυχη βρισκονταν κ αυτοι στο ιδιο club ..ειπαν οτι ειχε γινει λιωμα(ηταν πολυ στεναχωρημενος απ΄τον τσακωμο μας) Ειπαν οτι δεν μπορουσε να παρει τα ποδια του καλα καλα.. Και αυτος το ιδιο μου ειπε.. ηρθε κατω απο το πατρικο μ(οπου μενω τωρα) κ φωναζε οτι μαγαπαει , οτι δεν καταλαβαινε τι εκανε..

    Τι να κανω? Ειμαι σε ασχημη κατασταση.. δεν μπορω χωρις αυτον .. αλλα συγχωρειται η προδοσια? Τι λετε να κανω? :(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Την απάντηση που ψάχνεις, αρχικά, την φωνάζεις στο μήνυμά σου ''πιστευω οτι ειναι ο απολυτος ερωτας'' .... αλλά είναι αυτό που πραγματικά θέλεις;;
    Όλα τα λάθη συγχωρούνται... ακόμα κι αν δεν ήταν λιώμα θα μπορούσε να συμβεί κάτι ανάλογο... αλλά να ξέρεις ότι κάποια στιγμή, ο έρωτας, όσο δυνατός κι αν είναι, ξεθωριάζει, έρχονται βέβαια άλλα συναισθήματα.. Αγάπη, φιλία... ακόμα και συνήθεια.... τότε είναι που δοκιμάζονται οι άνθρωποι και οι σχέσεις τους... εκεί επανέρχονται στην επιφάνεια όλες οι κακές στιγμές... αν νομίζεις πως και τότε θα μπορείς ακόμα να συγχωρείς, μην χαλάς την σχέση σου... θα αντέξει όμως κι ο σύντροφος σου να κάνει το ίδιο;;... τώρα βρέθηκε σε μια στιγμή αδυναμίας.. ας πούμε.. αυτά τα ερωτήματα θα έβαζα εγώ (μια γνώμη είναι)
    Σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι, με ηρεμία θα πρέπει να κάνεις μια πολιτισμένη συζήτηση με το φίλο σου.. δώσε χρόνο στον εαυτό σου και σε εκείνον..
    Εύχομαι να πάνε όλα καλά...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    7

    ..

    .....................

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by IVAN View Post
    Την απάντηση που ψάχνεις, αρχικά, την φωνάζεις στο μήνυμά σου ''πιστευω οτι ειναι ο απολυτος ερωτας'' .... αλλά είναι αυτό που πραγματικά θέλεις;;
    Όλα τα λάθη συγχωρούνται... ακόμα κι αν δεν ήταν λιώμα θα μπορούσε να συμβεί κάτι ανάλογο... αλλά να ξέρεις ότι κάποια στιγμή, ο έρωτας, όσο δυνατός κι αν είναι, ξεθωριάζει, έρχονται βέβαια άλλα συναισθήματα.. Αγάπη, φιλία... ακόμα και συνήθεια.... τότε είναι που δοκιμάζονται οι άνθρωποι και οι σχέσεις τους... εκεί επανέρχονται στην επιφάνεια όλες οι κακές στιγμές... αν νομίζεις πως και τότε θα μπορείς ακόμα να συγχωρείς, μην χαλάς την σχέση σου... θα αντέξει όμως κι ο σύντροφος σου να κάνει το ίδιο;;... τώρα βρέθηκε σε μια στιγμή αδυναμίας.. ας πούμε.. αυτά τα ερωτήματα θα έβαζα εγώ (μια γνώμη είναι)
    Σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι, με ηρεμία θα πρέπει να κάνεις μια πολιτισμένη συζήτηση με το φίλο σου.. δώσε χρόνο στον εαυτό σου και σε εκείνον..
    Εύχομαι να πάνε όλα καλά...
    Έχεις πολύ δίκιο! Απλά νόμιζα ότι θα μείνει παραμυθένιο για πάντα. Πέρασαν και 8 χρόνια και δεν έχει αλλάξει κάτι όπως είπα.. Ίσως όμως να έχει αλλάξει κάτι απ'τη δική του πλευρά. Παρ'όλα αυτά, δεν έχει δείξει να με βαριέται ή απλά να νιώθει αγάπη. Είναι για μένα ο ιδανικός και ίσως δεν βλέπω καθαρά. Στην πραγματικότητα, το ότι ήταν μεθυσμένος με δυσκολεύει περισσότερο να πάρω μία απόφαση γιατί δεν ξέρω αν έγινε ασυναίσθητα ή το ήθελε γιατί δεν του ήμουν αρκετή. Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    Αυτο το πραγμα που λενε οτι οταν πινεις δεν ξερεις τι κανεις ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ και εγω εχω μεθυσει Μαιρη και ολοι οι φιλοι μου εχουμε μεθυσει σε σημειο που οντως δεν μπορουσαμε να περπατησουμε καλα καλα ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΑΚΡΙΒΩς ΤΙ ΚΑΝΑΜΕ και τα συζηταμε με λεπτομερειες και λιωνουμε στα γελια με τις βλακειες μας δεν υπαρχει αυτο που σου λεει ο απιστος σου φιλος.

    Η μεγαλυτερη δικαιολογια EVER για να εχεις αλλοθι να ξενογαμας,να κανεις παρτουζες και ξερω γω τι αλλη μαλακια εχει ο καθενας στο μυαλο του.

    Πρωτον κανεις δεν παει σε club για να "χαλαρωσει" παει για να βρει μια γκομενα για one night stand, δευτερον την εφερε σπιτι σας! ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ! ποσο ξεφτιλας δηλαδη...

    Το ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο να τελειωσει αυτη η σχεση γιατι εχει παρει απιστευτες διαστασεις στο μυαλο σου τοσα χρονια, οπως λες "παραμυθενια ζωη κλπ" αλλα τουλαχιστον εισαι ακομα πολυ νεα και εχεις καιρο να το ξεπερασεις και να βρεις κατι καλυτερο.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Pandemonium View Post
    Αυτο το πραγμα που λενε οτι οταν πινεις δεν ξερεις τι κανεις ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ και εγω εχω μεθυσει Μαιρη και ολοι οι φιλοι μου εχουμε μεθυσει σε σημειο που οντως δεν μπορουσαμε να περπατησουμε καλα καλα ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΑΚΡΙΒΩς ΤΙ ΚΑΝΑΜΕ και τα συζηταμε με λεπτομερειες και λιωνουμε στα γελια με τις βλακειες μας δεν υπαρχει αυτο που σου λεει ο απιστος σου φιλος.

    Η μεγαλυτερη δικαιολογια EVER για να εχεις αλλοθι να ξενογαμας,να κανεις παρτουζες και ξερω γω τι αλλη μαλακια εχει ο καθενας στο μυαλο του.

    Πρωτον κανεις δεν παει σε club για να "χαλαρωσει" παει για να βρει μια γκομενα για one night stand, δευτερον την εφερε σπιτι σας! ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ! ποσο ξεφτιλας δηλαδη...

    Το ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο να τελειωσει αυτη η σχεση γιατι εχει παρει απιστευτες διαστασεις στο μυαλο σου τοσα χρονια, οπως λες "παραμυθενια ζωη κλπ" αλλα τουλαχιστον εισαι ακομα πολυ νεα και εχεις καιρο να το ξεπερασεις και να βρεις κατι καλυτερο.
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Γιατι τσακωθήκατε μαιρη το προηγούμενο βράδυ?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,750
    μιλας για τον "απολυτο ερωτα", η εστω οπως τον εχεις εσυ στο μυαλο σου.
    χωρανε μεγαλοι τσακωμοι σε εναν "απολυτο ερωτα" κατα τη γνωμη σου? η ηταν καποιος ασημαντος τσακωμος?
    κι αν ηταν ασημαντος ο τσακωμος, τι σημαινει η αντιδραση του? οτι θα τρεχει για "χαλαρωση" να ψαχνει ξεπετες οποτε εχετε ασημαντους τσακωμους? μπορεις να του εχεις εμπιστοσυνη με τετοια συμπεριφορα? πως ξερεις οτι δεν θα το επαναλαβει????

    θα συμφωνησω με μνημονιο και δαιμονιο, οτι το ποτο μπορει να μειωνει τις αναστολες και να εξωραιζει καταστασεις, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι δικαιολογια για μια ξεπετα, ουτε κανεις χανει την μνημη του η την βουληση του επειδη ηπιε.... οπου και να καταληξεις, μην δεχτεις ουτε στιγμη σαν δικαιολογια , το ποτο...

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Γιατι τσακωθήκατε μαιρη το προηγούμενο βράδυ?
    Τσακωθήκαμε για έναν εντελώς άσχετο και ασήμαντο λόγο.. δεν ήταν κάτι σοβαρό, θα τα ξαναβρησκαμε απλά έτυχε να πρέπει να φύγω και έτσι μείναμε τσακωμένοι.. Ο λόγος ήταν ότι διαφωνήσαμε για ένα θέμα σχετικό με τον αδερφό του. Δεν ήταν όμως κανένας μεγάλος τσακωμός.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μιλας για τον "απολυτο ερωτα", η εστω οπως τον εχεις εσυ στο μυαλο σου.
    χωρανε μεγαλοι τσακωμοι σε εναν "απολυτο ερωτα" κατα τη γνωμη σου? η ηταν καποιος ασημαντος τσακωμος?
    κι αν ηταν ασημαντος ο τσακωμος, τι σημαινει η αντιδραση του? οτι θα τρεχει για "χαλαρωση" να ψαχνει ξεπετες οποτε εχετε ασημαντους τσακωμους? μπορεις να του εχεις εμπιστοσυνη με τετοια συμπεριφορα? πως ξερεις οτι δεν θα το επαναλαβει????

    θα συμφωνησω με μνημονιο και δαιμονιο, οτι το ποτο μπορει να μειωνει τις αναστολες και να εξωραιζει καταστασεις, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι δικαιολογια για μια ξεπετα, ουτε κανεις χανει την μνημη του η την βουληση του επειδη ηπιε.... οπου και να καταληξεις, μην δεχτεις ουτε στιγμη σαν δικαιολογια , το ποτο...
    Όπως ξαναείπα, ήταν ασήμαντος καβγάς.. ποτέ δεν είχαμε κάποιο μεγάλο τσακωμό.. Γενικά, δεν τσακωνόμαστε. Καμιά φορά τίποτα μικροκαβγαδάκια μόνο.. και πάντα τα βρησκαμε μέσα σε λίγη ωρα. Όσο αναφορά αυτό που είπες σχετικά με το ποτό, έχεις απόλυτο δίκιο.. και γω το ίδιο πιστεύω. Το θέμα είναι πως είναι πολύ δύσκολο να τελειώσω αυτή τη σχέση αφού είναι τα πάντα για μένα.. Παρ'όλα αυτά την προδοσία δύσκολα θα την συγχωρέσω, αφού δεν έχει καν τα κότσια να αναλάβει την ευθύνη και τα ρίχνει όλα στο ποτό.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Pandemonium View Post
    Αυτο το πραγμα που λενε οτι οταν πινεις δεν ξερεις τι κανεις ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ και εγω εχω μεθυσει Μαιρη και ολοι οι φιλοι μου εχουμε μεθυσει σε σημειο που οντως δεν μπορουσαμε να περπατησουμε καλα καλα ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΑΚΡΙΒΩς ΤΙ ΚΑΝΑΜΕ και τα συζηταμε με λεπτομερειες και λιωνουμε στα γελια με τις βλακειες μας δεν υπαρχει αυτο που σου λεει ο απιστος σου φιλος.

    Η μεγαλυτερη δικαιολογια EVER για να εχεις αλλοθι να ξενογαμας,να κανεις παρτουζες και ξερω γω τι αλλη μαλακια εχει ο καθενας στο μυαλο του.

    Πρωτον κανεις δεν παει σε club για να "χαλαρωσει" παει για να βρει μια γκομενα για one night stand, δευτερον την εφερε σπιτι σας! ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ! ποσο ξεφτιλας δηλαδη...

    Το ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο να τελειωσει αυτη η σχεση γιατι εχει παρει απιστευτες διαστασεις στο μυαλο σου τοσα χρονια, οπως λες "παραμυθενια ζωη κλπ" αλλα τουλαχιστον εισαι ακομα πολυ νεα και εχεις καιρο να το ξεπερασεις και να βρεις κατι καλυτερο.
    Έχεις δίκιο και συ.. δικαιολογία είναι. Νομίζω ότι πρέπει να τελειώσει αυτή η σχέση(αν και δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς αυτόν) Μετά από όλα αυτά δεν θα του έχω καν εμπιστοσύνη.. και πραγματικά δεν μπορώ να βγάλω απ'το μυαλό μου την εικόνα που είδα μόλις μπήκα στο σπίτι. Τόσα χρόνια όλα ψέματα..

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    14
    μαιρη καταλαβαινω ποσο σημαντικος είναι αυτος ο ανθρωπος για σενα,αλλα αν είναι κάθε φορα που τσακωνόσαστε από δω και περα(ακομη και για ασήμαντα θεματα όπως αυτό) να εχεις στο μυαλο σου πως μπορει να ξαναγινει κατι τετοιο από αντιδραση,πως να προχωρήσεις και να το ξεχασεις?

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    13
    η προδοσια συγχωρειται αν αυτος το εχει μετανιωσει! ειναι καπος λογικη η αντιδραση του να γινει λιωμα κλπ.. αλλα δεν ειναι η λυση! αυτο που μενει ομως φίλη μου σε μια σχεση δεν ειναι ο ερωτας αλλα η αγαπη.. που σιγουρα υπαρχει αναμεσα σας για να ειστε μαζι τοσο καιρο..

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    11
    Πάλι πεζός θα γίνω,αφού το έκανε μια φορά θα το ξανακάνει,λυπάμαι,πολλές συνήθειες στην ζωη ειναι σαν το τσιγάρο,στο πρωτο νοιωθεις φόβο ισως και τύψεις,στο δεύτερο λιγότερο μετα απο 2-3 μέρες παίρνεις πακέτο.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Δηλαδη ρε μαιρη τι εκανε στο κλαμπ? κανανε σεξ ή κανα φιλακι? αμα δεν κανανε σεξ, πιστευω πρεπει να δωσεις μια ευκαιρια.

Similar Threads

  1. Ο φίλος μου και η οικογένεια του
    By Kaith_021 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 14-03-2014, 10:33
  2. Ο πατερας μου.....και ο φιλος μου.....
    By lyk in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 01-12-2013, 00:08
  3. με νευριαζει ο φιλος μου!
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 06-03-2012, 15:03
  4. Φίλος με καρκίνο...
    By gus1973 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-2011, 18:33
  5. Φίλος με πανικό
    By PAnick in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 10-11-2005, 12:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •