θελω τη βοηθεια σας παρακαλω πολυ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    10

    θελω τη βοηθεια σας παρακαλω πολυ...

    ειμαι 29 ετων ανδρας εχω μια σχετικα καλη ζωη ... δηλαδη φιλους ,κοπελα, καλη δουλεια... αλλα εχω ενα θεμα.. φοβαμαι πολυ τις αρρωστιες παντως τυπου...
    δεν το δειχνω ομως σε φιλους στην κοπελα μου κλπ παρα μονο στουσ γονεις μου και στην αδερφη μου... γιατι απλα δεν θελω να το μοιραζομαι .. ουτε να τουσ κουραζω
    με τα ηλιθια πραγματα που σκεφτομαι.... το τελευταιο διαστημα σε καποιες φασεις της μερας ... αμα ακουσω ενα τραγουδι στο ραδιοφωνο η εξω.. μετα για καπιο διαστημα
    το επαναλαμβανω απο μεσα μου....ξερω οτι πολλοι ανθρωποι το κανουν λεγεται earworms... απλα διαβασα οτι αυτο συμβαινει συχνα σε ατομα που εχουν καταθλιψη η αγχος...
    πηγα σε ψυχιατρο και μου λεει οτι ολοι το παθαινουν αυτο ...απλα εγω δινω παρα πολυ σημασια και οτι δεν ειναι κατι... δεν μου εδωσε χαπια .. απλα μου ειπε να το αποδεκτω και θα σταματησω να δινω σημασια... σε φαση γελουσε και μου λεει κιολας δουλεια δεν ειχε ο διαολος... αυτο εχεις εσυ... τεσπα πως να το σταματησω αυτο να κοψω τη μουσικη ? τι αλλο προτεινετε..?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Οπως σου εξηγησε ο ψυχιατρος , αυτο συμβαινει σε ολους.
    Αν ειχες καταθλιψη ή παθολογικο αγχος θα το εντοπιζε και δεν θα σε εστελνε σπιτι σου λεγοντας σου απλα να μην ανησυχεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,206
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
    ΕΊΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Η ΜΑΣ ΤΡΟΛΑΡΕΙΣ;;;;

    ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΣΟΥ-ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ

    https://www.youtube.com/watch?v=xz62qBlIGZQ#t=159

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    10
    αληθεια ρε συ ...δεν τρολλαρω καθολου... ειναι πολυ εκνευριστικο να σου κολλαει ενα τραγουδι στο μυαλο και οσο προσπαθεις να το διωξεις αυτο να μην φευγει...λεγεται stuck song syndrome.. ψαξτο στο νετ...το χει πολυς κοσμος και μπορει να σε "τρελλανει" ...θανκς για την αφιερωση... χεχε!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    ΜΗΝ προσπαθείς να τιςς διώξεις. Έχω μια μορφή ΙΔΨ, έχω ρωτήσει και ψυχολόγους είναι ό,τι χειρότερο να προσπαθείς να το διώξεις. άστο να παίζει μέσα σου για κάποιο διάστημα χωρίς να δίνεις σημασία, ασχολήσου με άλλα πράγματα, κάνε αθλητισμό και θα φύγει με τον καιρό. Αν είχες πρόβλημα θα σου είχαν κολλήσει πολύ χειρότερα πράγματα. Η λύση για τις σκέψεις που κολλάνε είναι η αδιαφορία. Στις καλύτερες στιγμές μου μου κόλλαγαν τραγούδια στο μυαλό, δεν είναι καθόλου κακό! Αδιαφορία δείξε

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    169
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
    ΕΊΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Η ΜΑΣ ΤΡΟΛΑΡΕΙΣ;;;;

    ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΣΟΥ-ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ

    https://www.youtube.com/watch?v=xz62qBlIGZQ#t=159

    Το παιδί έχει θέμα και συ το επιδεινωνεις. Θα του κολλήσει τώρα αυτο το τραγούδι.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    10
    μακαρι ρε συ.. και αγαπουσα τοσο πολυ τη μουσικη και τωρα δεν ακουω καν... ειναι πολυ εκνευριστικο...θα προσπαθησω να δειξω αδιαφορια... αλλα δυσκολακι το βλεπω ... απο τη στιγμη που μπηκα και διαβασα σε αλλα φορουμ για αυτο το συνδρομο... πιο πολυ κολλησα και φοβαμαι μηπως μου γινει μονιμο..... οταν ειμαι εξω με φιλους η με την κοπελα μου δεν το παθαινω... οταν ξυπναω αρχιζω και το σκεφτομαι... και κολλαω παλι εκει ... μονος μου το κανω....το χα ξαναπαθει στο παρελθον και μου χε πει ο γιατρος πως ειναι αγχος... απλα τωρα δεν ειμαι σε φαση πολυ αγχους και δεν μπορει να μου δωσει χαπια... μου ειπε οτι το μυαλο σου το πας οπου θελεις εσυ και οτι το προκαλω μονος μου επειδη εχω τα παντα και βαριεμαι τη ζωη μου... και οτι δεν ειναι σοβαρο αυτο το συμπτωμα...παρεπιπτοντως ο ψυχιατρος μου ειναι και μουσικος και ολη την ωρα το κανει και αυτοσ απο μεσα του...δεν θα πρεπε να με απασχολει....και να ξεκολλησω...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    169
    Αφού στο είπε ο ψυχίατρος μην ανησυχείς, αυτός τι τραγούδια λέει ?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Κανε θεραπεια με Παντελη Παντελιδη να σιχαθεις την μουσικη για ενα μεγαλο διαστημα.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    10
    kopelia epeidh esy mporei na exeis sovara psyxologika themata....pou xestika kiolas ti exeis.... den shmainei oti mporei na eirwneyesai edw mesa...aytos akouei fwnes san kai sena ... ainte gt tsourekia mas ta kanes..

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    10
    mnimonio aytoktona...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by nikitas1985 View Post
    mnimonio aytoktona...
    Δεν εχω λεφτα ουτε και για κηδειες!!Συν οτι καλοκαιριαζει και δεν θελω να υποχρεωσω ολη την Ελλαδα να ντυθει στα μαυρα :)

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    10
    poia ellada esy tha xeis na vgeis apo to spiti sou 15 xronia.. h monh sou parea einai ta psyxakia aytou to forum...opote kai na pethaneis kaneis den tha noiastei asimanto anthrwpaki....

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by nikitas1985 View Post
    poia ellada esy tha xeis na vgeis apo to spiti sou 15 xronia.. h monh sou parea einai ta psyxakia aytou to forum...opote kai na pethaneis kaneis den tha noiastei asimanto anthrwpaki....
    Mε το μπαρδον δλδ ολες αυτες οι ευχες επειδη σου ειπα για τον μεγα αυτον αοιδο?Καλως ηρθες στην παρεα μας και εσυ Νικητα :)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Νικητα , πρωτον γραφε με ελληνικους χαρακτηρες γιατι δεν διαβαζονται τα greeklish.
    Δευτερον το να λες σε καποιον να αυτοκτονησει , ειδικα σε ενα φορουμ που πολλα απο τα μελη του εχουν τασεις αυτοκτονιας , ειναι τουλαχιστον ανεπιτρεπτο.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πολυ αγχος,θελω βοηθεια!!!!
    By Stalitsa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 27-11-2012, 18:45
  2. Θα εκτιμούσα πολύ την γνώμη σας! παρακαλώ διαθέσετε λίγο χρόνο για 'μενα...
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 08-04-2012, 00:21
  3. Βοήθηστε με σας παρακαλώ να μην του προκαλέσω πολύ πόνο...
    By Κύκνος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 22-10-2011, 14:28
  4. θελω την γνωμη σας,σας παρακαλω
    By d_o in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 1
    Last Post: 11-03-2011, 20:44
  5. θελω την βοηθεια σας παρα πολυ
    By d_o in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 32
    Last Post: 18-02-2011, 01:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •