Είδη αγάπης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1

    Είδη αγάπης

    Γειά σας,

    δεν ξέρω αν ήρθατε ποτέ σε θέση που βλέπετε άλλα ζευγάρια και λέτε αχ τι ωραία να ήμασταν και εμείς τόσο αγαπημένοι, ή αχ τι καλά να με έπερνε και μένα τόσο αγκαλιά ή να μου μίλαγε έτσι ή να μου έκανε αυτά τα δώρα κτλ. ο κάθε άνθρωπος λοιπόν έχει τον δικό του τρόπο να αγαπά? δηλαδή το αν δεν σου μιλά γλυκά και δενν είναι και τόσο τρυφερός μαζί σου ο άλλος όπως άλλα ζευγάρια που βλέπεις σημένει δεν σε αγαπά τόσο? η απλά έτσι είναι του χαρακτήρα του να μην το δείχνει με τέτοιο τρόπο?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    2
    εδω και χρόνια το νιώθω συνέχεια.να βγαινουμε με ζευγαρια που αγγιζονται που κοιτάζονται στα μάτια που τους βλέπεις οτι ζουν ο ενας για τον αλλον και ο ενας μεσα απο τον αλλον και ειναι πραγματικα θαυμάσιο και ζηλευτό.ναι υπαρχουν πολλοι τροποι που μπορεις να δειξεις την αγαπη σου και και πολλοι τροποι που ζητας να την λάβεις . η γνωμη μου αν θες ζωντας με εναν ανθρωπο που ο τροπος του να δειχνει οτι μαγαπαει ειναι τσιγγουνικος. δεν το δειχνε δεν με αγγιζει παρα ΣΠΑΝΙΑ ΚΑΙ απλα οταν του ζηταω να μου δειξει λιγο ενδιαφερον μου λεει οτι ολη την ημερα ειμαστε μαζι δεν σου φτανει αυτο....?? η απαντηση ειναι οχι θα ηθελα να με αγαπαει οπως εγω γιατι ο τροπος του με γεμιζει ανασφαλεια και απογοητευση.δεν ξερω γιατι εθεσες αυτο το θεμα αν παιρνας κατι παρόμοιο και ποσο χρονων εισαι ? γιατι ανα ηλικια αλλαζουν και οι αντοχες και οι ανοχες αλλα αν δεν σε καλυπτει ο τροπος που σου δειχνει οτι σαγαπα δεν σε γεμιζει η απλα θα ηθελες κατι πιο πολυ και δεν το καταλαβαινει τοτε φυγε ειναι πολυ ψυχοφθορο να ζητας να σου δειξει συναισθηματα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    Εννοείται πως υπάρχουν τόσο διαφορετικοί τρόποι να εκδηλώνεις το ενδιαφέρον σου για τον άλλον.
    Δεν είναι όλες και όλοι γούτσου γούτσου αγκαλίτσες και δωράκια και τρυφερότητες, ιδιαίτερα κάποιοι μπορεί
    να έχουν θέμα στο δημόσιο χώρο, που όπως ανέφερες εσένα οι εκδηλώσεις αυτές σε εντυπωσιάζουν.
    Το ζήτημα είναι να ταιριάζει ο τρόπος που εσύ θέλεις να εκδηλώνει το ενδιαφέρον του ο άλλος με τον τρόπο
    που πράγματι τον εκδηλώνει. Αν όχι, μπορείς να του ζητήσεις να είναι λιγότερο ή περισσότερο εκδηλωτικός,
    (για σένα είναι περισσότερο απ' ό,τι βλέπω), αλλά και να αλλάξεις εντελώς τον άλλον, χλωμό. Ή θα υποκρίνεται,
    που πάλι είναι ξενέρωμα, θα το κάνει για χάρη σου κτλ.
    Be warned. My shite detector is on high alert.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    278
    μην ζηλευεις αυτα τα ζευγαρια!
    υπαρχουν πιο ουσιαστικα πραγματα σε μια σχεση,απο το να σε αγκαλιαζει και να σε φιλαει συνεχεια!
    το βιωνω αυτο και στο λεω!
    ο αντρας μου ειναι πολυ εκδηλωτικος στα συναισθηματα του.
    απο τοτε που ειμασταν παιδια,εγω 16 εκεινος 22 ολο αγκαλιες ,φιλια,η μαμα μου τον ελεγε φιλακια!
    και αυτο συνεχειζετε,ολοι λενε ποσο τυχερη ειμαι και ποσο με αγαπαει!
    ειναι ενας ανθρωπος πολυδωτικος,βεβαια εχει και ελλατωματα!
    αλλα,υπαρχει και το αλλα!
    ειναι ενας ανθρωπος πολυ αδυναμος,ενας ανθρωπος που δεν μπορεσε ποτενα με στυριξει στα προβληματα της ζωης!
    εκεινος απομονωθηκε σε μια δουλεια και δεν ηταν πουθενα σε οτι περνουσα!
    παντα εβαζε και βαζει την δουλεια,μια πολυ καλη δικαιολογια για να μην περνει μερος πουθενα!
    και εγω παντα τον δικαιολογουσα!αλλα μεσα μου ηξερα οτι για αυτον ηταν ενας τροπος για να ξεφευγει απο τις ευθηνες της ζωης!
    ο πρωτος ψυχολογος που πηγα μου ειπε<τα προβληματα της ζωης σας χωρησαν αντι να σας ενωσουν!περπατατε παραλληλα με ενα τοιχος αναμεσα σας!εαν δεν τον αγαπουσατε θα σας ελεγα να χωρησετε!>
    αισθανομαι παρα πολυ μονη ομως!δεν μπορω να φανταστω την ζωη μου χωρις αυτον γιατι τον αγαπαω πολυ!ειναι ολη μου η ζωη!
    δεν μου αρκουν ομως ουτε οι αγκαλιες ουτε τα φιλια,δεν ηταν και δεν ειναι αυτα που θα ηθελα ουσιαστικα στην ζωη μου!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Ιουλιτα
    2 πράματα θέλει μια σχεση!
    1.Να βρεις τον σωστο ανθρωπο και 2.Να Εισαι ο σωστός ανθρωπος!
    Καλο σου υπόλοιπο

  6. #6
    Χμμμμμμ, σαν ουτοπική μου ακούγετε αυτή η σχέση αλλά ναι υπάρχουν τυχεροί άνθρωποι που το έχουν και αυτό. Ευχαριστώ, καλό υπόλοιπο και σε σένα.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΣΑ
    Posts
    87
    κ γω ζουσα τα ιδια με σενα.. μεχρι που κουραστικα να δινω μονο εγω κ εφυγα απο αυτη τη σχεση οσο κ να τον αγαπουσα.. δεν μπορουσα να δεχτω αυτο το τυπικο οταν ηταν αλλοι μπροστα.. αλλα ουτε μπορεσα να δεχτω το να ζηταω να μου εκδηλωσει την αγαπη του... πονεσα αλλα εφυγα κ τωρα ειμαι με εναν ανθρωπο που ειναι η αδελφη ψυχη μου σε ολα... δεν εχω το παραμικρο παραπονο να πω για εκεινον! αντιθετα με κανει να νιωθω το πιο υπεροχο πλασμα σε ολο τη γη... δινω κ περνω... οχι οτι παντα ειναι το παν να δινεις κ να περνεις... απλα δεν θελω τπτ αλλο παρα μονο οσα εχω απο αυτον τον ανθρωπο! οσο κ να τον αγαπας.. αν τα αντιμετωπιζεις ολα αυτα μη ζητιανευεις την αγαπη .. ψαξε την αλλου...! φιλικα...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειναι λιγο δυσκολο να απαντησει κανεις σε αυτο που ρωτας γιατι το θεμα εχει πολες πλευρες αυτο εχει να κανει με το ποσο ικανος ειναι καπιος να ξεπερασει κ να απαρνηθει τον εγωισμο του για να ικανοποιησει τον αλλο κ επισης για να αγαπα καπιο πρεπει να αγαπα πρωτα τον εαυτο του

    Ιουλιτα
    2 πράματα θέλει μια σχεση!
    1.Να βρεις τον σωστο ανθρωπο και 2.Να Εισαι ο σωστός ανθρωπος!
    Καλο σου υπόλοιπο
    κ αυτο σωστο ειναι....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Iουλιτα , λογω καλης μνημης , θυμαμαι κατι του Gabriel Marquez που ισως σε καλυψει ;
    EΠΕΙΔΗ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΣΑΓΑΠΑ ΟΣΟ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ( Η ΟΠΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ,δικη μου προσθηκη ) ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΑΓΑΠΑΕΙ ΜΕ ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ .

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Quote Originally Posted by Τάρια View Post
    Ιουλιτα
    2 πράματα θέλει μια σχεση!
    1.Να βρεις τον σωστο ανθρωπο και 2.Να Εισαι ο σωστός ανθρωπος!
    Καλο σου υπόλοιπο
    oooooooooooooooooooooooo Πολύ ωραίο.!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Iουλιτα , λογω καλης μνημης , θυμαμαι κατι του Gabriel Marquez που ισως σε καλυψει ;
    EΠΕΙΔΗ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΣΑΓΑΠΑ ΟΣΟ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ( Η ΟΠΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ,δικη μου προσθηκη ) ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΑΓΑΠΑΕΙ ΜΕ ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ .
    πάλι συμφωνώ-ο κάθε άνθρωπος έχει τον τρόπο του και τον χαρακτήρα του,επειδή εσύ δεν παίρνεις αυτό που θα ήθελες,δε σημαίνει ότι δεν σε αγαπάει με όλο του "είναι"....εκτός και αν καταλαβαίνεις ότι όντως δεν είναι δίπλα σου και δεν σε στηρίζει-αλλά είναι και πολύ δύσκολο να βρεις ακριβώς αυτό που θέλεις στην ζωή.!

    Αποφασίζεις και πράττεις,μόλις χαλαρώσεις θα βρεις και τις απαντήσεις....

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Το μόνο σίγουρο είναι ότι αν δεν σου ταιριάζει ο τρόπος που σε αγαπάει πρέπει να την κάνεις με ελαφρά.
    Αν δε νιώθει κανείς πλήρης απο το δεσμό του τότε είναι η ωρα να φύγει.
    Σίγουρα θα υπάρξει κάτι καλύτερο εύχομαι κ το τέλειο.
    Θα ήθελα πιστεύω πως υπάρχει ενα τέλειο για τον καθέναν από εμάς.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    πάλι συμφωνώ-ο κάθε άνθρωπος έχει τον τρόπο του και τον χαρακτήρα του,επειδή εσύ δεν παίρνεις αυτό που θα ήθελες,δε σημαίνει ότι δεν σε αγαπάει με όλο του "είναι"....εκτός και αν καταλαβαίνεις ότι όντως δεν είναι δίπλα σου και δεν σε στηρίζει-αλλά είναι και πολύ δύσκολο να βρεις ακριβώς αυτό που θέλεις στην ζωή.!

    Αποφασίζεις και πράττεις,μόλις χαλαρώσεις θα βρεις και τις απαντήσεις....
    Ντιανα , το προβλημα μου , αν το θεσουμε σαν προβλημα , ειναι να αγαπησω εγω , ποτε δεν ζηταγα πολλη αγαπη , η πολλη αγαπη με πνιγει .

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Οπως καταλαβαίνεις Αγγελε,η απάντηση πάει στην νηματοθέτρια και όχι σε σένα.!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Οπως καταλαβαίνεις Αγγελε,η απάντηση πάει στην νηματοθέτρια και όχι σε σένα.!

    Ενταξει Ντιανα , εκανα λαθος ! αλλα ' κυκλωσες ' την απαντηση μου , κ νομιζα οτι απευθυνοσουνα σε μενα .

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Είδη σχιζοφρένειας
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 15-01-2012, 23:18
  2. Το αντιθετο της αγαπης πιο ειναι;
    By Empneustns in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 72
    Last Post: 13-11-2009, 11:49
  3. βιντεακια αγαπης.........
    By amarylis in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 24
    Last Post: 22-09-2009, 17:03
  4. Σημάδια αγάπης..
    By vince in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 07-09-2008, 16:14
  5. Είδη εθισμών:η αλλοτροίωση είναι η ίδια
    By anasia in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 6
    Last Post: 30-08-2007, 23:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •