Κατι σαν κρισεις καταθλιψης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    5

    Κατι σαν κρισεις καταθλιψης

    Εχετε ξυπνησει ενα πρωι και να αισθανεστε πεσμενοι ή νευριασμενοι, για αγνωστο λογο, και αυτο να σας ακολουθει για ολη την υπολοιπη μερα? Λοιπον εγω ειμαι 21 (σχεδον) και εδω και 5 χρονια , απο τη Β' Λυκειου περιπου, υπαρχουν μερες που ξυπναω και ειμαι ετσι. Ξυπναω τα πρωϊνα και στο μυαλο μου γυριζουν διαφορα πραγματα οτι πχ δε θα περασω πουθενα, αυτο στη Γ' Λυκειου, τωρα οτι δε θα βγαλω τη σχολη αφου δεν περναω μαθηματα, ή οτι δε θα βρω κοπελα ποτε (εχω να κανω σχεση απο το καλοκαιρι του 2009) και αλλα τετοια τα οποια με ακολουθουν ολη την υπολοιπη μερα με συνεπεια να ειμαι ευεξαπτος και ακεφος. Η κατασταση φτιαχνει καπως οταν ειμαι μαζι με φιλους αλλα μετα που μενω παλι μονος αισθανομαι χειροτερα. Σας εχει τυχει τιποτα παρομοιο? Τι να κανω?

  2. #2
    Συνέχεια έτσι σκέφτομαι. Τέλεια ε?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    5
    ναι ουουουου δε λες τιποτα . Εσυ τι εκανες γι αυτο?

  4. #4
    Σκέφτομαι είπα, όχι σκεφτόμουν !! οπότε μάλλον τίποτα.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    5
    μαϊστα στο ιδιο καζανι βραζουμε εν ολιγοις

  6. #6
    Μάλιστα..!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307
    Αν δοκιμαζες να διαβασεις λιγο παραπανω σιγουρα θα ελυνες το προβλημα με τα μαθηματα παντως, οποτε καλα κανεις και αγχωνεσαι στο συγκεκριμενο θεμα

  8. #8
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    32
    Και εγω ακριβως την ίδια κατασταση αντιμετωπίζω εδω και 4 μηνες , και έχω να κανω κατι με γυναικα απο το 2011.Πεφτει χυλοπιτα αβερτα εδω και κανα 4μηνο . Stay cool Sadman, nothing is under control

  9. #9
    Η λυση και για τα μαθηματα και για τις γυναικες:μην μπαινεις σε αυτο το φορουμ.Εκτος του οτι το να διαβαζεις για τοσα προβληματα που εχει ο καθενας ειναι αντικουκου,εδω μεσα δε θα βρεις γυναικα ουτε με αμοιβη.Ασε που χανεις χρονο και απο τα διαβασματα.Trust me.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    8
    Καλησπέρα

    Σε νιώθω απόλυτα.Είμαι 22 και από τα 17 μου η μάνα μου με τράβηξε σε ψυχολόγο.Ούτε από το κρεβάτι σηκωνόμουν.

    Είμαι πολύ χάλια,δεν έχω φύγει ποτέ από το σπίτι μου,είμαι σε μια σχολή ανοργάνωτη που μισώ και δεν περνάω μαθήματα και με αγχώνει το μέλλον.Γενικά και σα άνθρωπος ποτέ δεν ένιωθα σιγουριά για τον εαυτό μου.Αρχισα να κάνω πράγματα δημιουργικά,αλλά η διάθεση μου δεν έχει βελτιωθεί ακόμα.Σκέφτομαι να κάνω Ομοιοπαθητική,μιας και εδώ και 2 μήνες πηγαίνω σε ψυχίατρο,ακολουθώ αγωγή και με έχει κάνει πολύ χειρότερα.
    Έχω εξαντληθεί απ'όλα !

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    5
    Δεν ειχα στο μυαλο μου να μπω εδω για να βρω γκομενα αλλα για να ακουσω αλλες αποψεις και πιθανες λυσεις αδερφε.

  12. #12
    Μου τυγχαίνει και μένα πολλές φορές.. κάποτε χωρίς λόγο απλά επειδή δεν είχα καλό ύπνο ή απλα ξύπνησα με άσχημη διάθεση και άλλοτε διότι κάτι δεν με πληρεί κάτι δεν μου αρέσει κάτι με σταναχωρεί και δυστυχώς οταν ξυπνάς και είσαι χάλια όλη μέρα προσελκύεις άσχημα συμβάντα να έρχονται πάνω σου με την κακή σου διάθεση.. προσπάθα να κάνεις καλές σκέψεις που σε κάνουν να χαμογελάς, πρίν φύγεις από το κρεβάτι, σκέψου κάτι που αναμένεις να έρθει πχ αν κανόνισες κάτι, μιαν εκδρομή μια έξοδο, και κάτι άλλο που πρόσεξ απως βοηθά πολύ είναι η γυμναστική.. αθλήσου και να δείς που θα νιώσεις καλύτερα..

  13. #13
    Ιουλίτα, η πολλη ωρα στο κρεββατι μετα το ξυπνημα συνηθως τετοιες σκεψεις φέρνει. Ξυπνάμε σε άσχημη διάθεση επειδη αυτα γενικως που μας συμβαινουν ή αυτα που μας συνεβησαν τις προηγουμενες μερες ήταν αναλογα της διαθεσης αυτης, αρα το ενα φερνει το αλλο.
    γιάννης

Similar Threads

  1. Κρίσεις πανικού;;; η μήπως κάτι άλλο;;;
    By Osmaci in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 16
    Last Post: 10-02-2015, 11:11
  2. κρισεις πανικου vs κρισεις αγχους.διαφορά??
    By dora-agxos in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2014, 10:42
  3. Αν κάτι τελείωσε, έρχεται κάτι καλύτερο?
    By julias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 30-07-2013, 14:48
  4. ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗΣ;
    By ortimo in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 02-01-2011, 01:43
  5. ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ ΤΗΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗΣ
    By panos-Kreta in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 73
    Last Post: 01-05-2009, 19:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •