αγαπη ή εθισμος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    12

    αγαπη ή εθισμος

    εδω και πολυ ωρα γραφω σβηνω ολη την ωρα.ειμαι πραγματικα πλυ μπερδεμενη. εχω μια σχεση ενα μιση χρονο τωρα. ειναι η σχεση που παντα ηθελα (θα τολμησω να πω).βεβαια το τελευταιο τριμηνο ανα διαστηματα μου βγαινει μια περιεργη ψυχολογια. θελω να ειμαι συνεχεια με το αγορι μου,νιωθω μονη χωρις αυτον.μετα νιωθω οτι τον πιεζω με αυτο το τροπο γιατι βλεπω οτι δεν εχω καμια αλλη ευχαριστηση και ζωη περα απο αυτον.βεβαια αυτος εχει και αυτο με νευριαζει ,κατι που αρχικα κραταω μεσα μου. στη πορια αρχιζω και το εξωτερικευω κανοντας μουτρα η μιλωντας αποτομα οποτε περναει παραπανω χρονο με τη παρεα του.μετα ομως το καταλαβαινω οτι εχω αδικο και τον πιεζω χωρις λογο και ουσια και κανω σκεψεις οτι πρεπει να ξεκολησω κ ο μονος τροπος ειναι ο χωρισμος ωστε ν ηρεμησω εγω να βρω τον εαυτο μου αλλα και να μην καταπιεζω και αυτον . δεν μπορω ομως να τον χασω απο τη ζωη μου ,το θεωρω πολυ δυσκολο. και καπου εκει ειναι που θα μου περασει για μερικες μερες , μπορει και για μια δυο εβδομαδες, και θα πω οτι μπορω ν περασω καλα και χωρις αυτον, με τις παρεες μου. μετα ομως παλι κατι θα γινει και θα με ξαναπιασει. τωρα ειμαι παλι σε μια τετοια κατασταση και θω πω πως δεν αντεχω αλλο κλαμα,με το παραμικρο πια κλαιω,νιωθω στεναχωριμενη και οτι δεν περναω καλα ,και πανω απολα νιωθω μονη μου! εδω θα πω οτι αυτη η κατασταση μου αρχισε οταν εγινε ενα μπουμ στη παρεα του και αρχισαν να ψαχνονται για καποια πραγματα και να εχουν συνηθειες που δεν τισ θελω για το αγορι μου ,γιατι δεν τον γνωρισα ετσι και δε μπορω να τις αποδεκτω,και το κακο ειναι οτι παρασυρεται.οι συνηθειες αυτες αφορουν τα μαλακα ναρκωτικα τυπου χορτο,μανιταρια,κλπ!!! θα τονισω οτι ποτε δεν εχουν μπει αναμεσα στη σχεση μας ,αλλα και μονο που ξερω τι κανει και oτι μπορει να παρασυρθει με κανει να τρελαινομαι!! και μετα απο την αλλη καθομαι και σκεφτομαι οτι ειναι η ζωη του και μπορει να κανει οτι θελει απο τη στιγμη που ειναι σωστος απεναντυ μου.αλλα δυστυχως αυτες οι σκεψεις κρατανε πολυ λιγο.. ειμαι αποσυντονισμενη και σε συνχιση και αυτο πρεπει να φαινεται και στο κειμενο. θα περιμενω με ανυπομονησια μια γνωμη περι του θεματος!!
    Last edited by μακαρενα; 17-04-2014 at 03:16.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    η αληθεια ειναι οτι δυσκολευομαι να κατανοησω το σκεπτικο σου απο τη μια λες οτι δε κανεις χωρις το αγορι σου κ απο την αλλη λες οτι θες να τον χωρισεις δηλαδη ενω νιωθει μονη χωρις το αγορι σου θες να τον χωρισεις του στιλ ηταν στραβο το κλημα το εφαγε κ ο γαιδαρος? αυτο με βαζει καπως σε υποψιες μηπως εχεις μια ταση οταν κατι δε σου παει καλα να το αποτελειωνεις? (αλλα δεν ειμαι πολυ σιγουρος γι αυτο) βλεπω ομως οτι ταλαντευσαι σε ακρα γενικα αυτο μου δινει την εντυπωση οτι ισως εζησες σε ενα περιβαλον με ακραιες εναλαγες μια ασπρο κ μια μαυρο κ τελικα αυτο σε οδηγισε σε αυτο τη θεση τουλαχιστον αυτη την εντυπωση μου δινεις. τωρα θες να το συζιτησουμε? εγω καπου εδω γυρω ειμαι....

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    12
    η αληθεια ειναι πως και εγω μπερδευομαι με τισ σκεψεις μου απο ενα σημειο και μετα.. οταν σκεφτομαι ομως τον χωρισμο το κανω σαν παραδωση οπλων ,δλδ αφου δε μπορω ν ηρεμησω αλλιως μηπως και γινει ετσι. μηπως καταφερω και δεν εξαρτουμε πια απο αυτο το ατομο και μπορεσω και βρω τον εαυτο μου ,γιατι νιωθω χαμενη οταν τον χρειαζομαι τοσο. και βεβαια να μην καταπιεζω και αυτον αφου δεν μπορω να αλλαξω τισ αποψεις μου και τη συμπεριφορα μου απεναντυ του.!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    στις παρεες αυτες, δεν συμμετεχεις εσυ? δεν σε ξερουν καν? δεν σε θελει ο φιλος σου μαζι τους? μηπως σε θελουν, αλλα τους αποφευγεις εσυ?
    ειναι ατομα εξαρτημενα απο αυτα τα ναρκωτικα?
    τι αλλο κανουν εκει? πηγαινουν σε σπιτια και λιωνουν με "μαλακα" ναρκωτικα?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    12
    τις παρεες αυτες τις ξερω και με ξερουν και μαλιστα με συμπαθουν πολυ .. ο φιλος μου με θελει μαζι τουσ αλλα συγκεκριμενες στιγμες και οχι τις φασεις που μαζευονται στα σπιτια. δεν ειναι εξαρτημενα αλλα περνανε μια περιοδο αποτι εχω καταλαβει που θελουν να ψαχτουν και τη περναει και ο δικος μου μαζι τους,κατι που δεν μου αρεσει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by μακαρενα View Post
    τις παρεες αυτες τις ξερω και με ξερουν και μαλιστα με συμπαθουν πολυ .. ο φιλος μου με θελει μαζι τουσ αλλα συγκεκριμενες στιγμες και οχι τις φασεις που μαζευονται στα σπιτια. δεν ειναι εξαρτημενα αλλα περνανε μια περιοδο αποτι εχω καταλαβει που θελουν να ψαχτουν και τη περναει και ο δικος μου μαζι τους,κατι που δεν μου αρεσει.
    Τι ηλικιες εχετε? εχει και κοριτσια η παρεα αυτη, η μονο αγορια?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    12
    οι ηλικιες ειναι στα 20 και ναι υπαρχουν και κοριτσια ..

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by μακαρενα View Post
    η αληθεια ειναι πως και εγω μπερδευομαι με τισ σκεψεις μου απο ενα σημειο και μετα.. οταν σκεφτομαι ομως τον χωρισμο το κανω σαν παραδωση οπλων ,δλδ αφου δε μπορω ν ηρεμησω αλλιως μηπως και γινει ετσι. μηπως καταφερω και δεν εξαρτουμε πια απο αυτο το ατομο και μπορεσω και βρω τον εαυτο μου ,γιατι νιωθω χαμενη οταν τον χρειαζομαι τοσο. και βεβαια να μην καταπιεζω και αυτον αφου δεν μπορω να αλλαξω τισ αποψεις μου και τη συμπεριφορα μου απεναντυ του.!!
    εγω εχω την εντυπωση οτι βρισκεσαι αναμεσα σε δυο εαυτους οπως αυτο που ειχα γραψει καποτε στην υπογραφη μου αντιμετωπος με δυο διαφωρετικες πλευρες του εαυτου μου

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    12
    μπορεις ν το πεις δυο εαυτους, δυο αποψεις, οτι δε ξερω τι θελω, η ακομα και οτι με εχει ενοχλησει αυτη η κατασταση που παει να μπλεχτει ενας ανθρωπος ο οποιος νιαζομαι..

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω ξερω πολες γνωστες μου που εχουν δυο εαυτους συμπεριλαμβανομενου κ εμενα αρα δε το βρισκω τοσο κακο του βλεπω σαν στιχειο του χαρακτηρα μου κ το εχω δεχτει οπως ειναι αρκει να ξερεις πιον απο τους δυο θα χρησιμοποιεις καθε φορα

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    12
    αρα τι πιστευεις..αξιζει να πορευθω ετσι οσο αντεξω ,δλδ με μια κατασταση που με κανει να εχω αυτο που λες δυο εαυτους..η να αποβαλω απο τη ζωη μου αυτο που με κανει πολλες φορες χαρουμενη και καποιες φορες λυπημενη σε σημειο ν κλαιω με το παραμικρο και να νιωθω μονη μου ενω εχω τοσους ανθρωπους γυρω μου που νιαζονται για μενα

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω απλα εχω βαλει σε μια ταξη τον εαυτο μου σε καλο κ κακο τον καλο τον κραταω για να τον διχνω κ τον κακο τον εχω για να ξεσπαω καπου οπως στη ζωγραφικη κ ετσι να βγαζω τα αποθημενα μου το θεμα ειναι απλο αυτοι που ειναι πιο αγαθοι απο ολους ειναι κ αυτοι που μπορουν να γινουν πολυ κακοι αν θυμοσουν για αυτο εχουν αναγκη απο ενα αντικειμενο εκτονωσης για να ειναι ετσι απλα πρεπει να βρεις ανθρωπους που σου μιαζουν κ εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα

Similar Threads

  1. Εθισμος σε Artane
    By Zodiac in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 21-11-2012, 22:17
  2. ΕΘΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ
    By Lacrymosa in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 38
    Last Post: 17-12-2011, 20:36
  3. διαδικτυακός εθισμός
    By stefanospsych in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 12-04-2011, 19:24
  4. Εθισμός ....στο ιντερνετ
    By nature in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 113
    Last Post: 19-09-2010, 00:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •