φωνες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 117

Thread: φωνες

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    αγια παρασκευη
    Posts
    4

    φωνες

    γεια σας

    παρακαλω δωστε μου ενα παραδειγμα για το ποσο δυνατα ακουγονται οι φωνες?? με κλιμακα 1-10

    αν 1=ψιθυρος
    αν 10=η ενταση ηχειου σε συναυλιακο χωρο κολλημενο στο προσωπο μου:(

    ευχαριστω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375
    όταν λες φωνές τι εννοείς?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εννοεις φωνες φανταστικες ετσι?
    Οταν ακουγα φωνες ηταν της κλιμακας μιας συζητησης.
    Μετα γιναν σαν ψιθυροι που δεν καταλαβαινα τι λενε... τις ακουγα ισως και απο το φοβο μου μηπως επανερθουν οι προηγουμενες φωνες.
    Εχει περασει κοντα μια δεκαετια απο τοτε και δεν εχουν ξαναεμφανιστει και ελπιζω ποτε.
    Ζητα βοηθεια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    αγια παρασκευη
    Posts
    4
    ναι φωνες μεσα απο το κεφαλι .....αλλα οχι φανταστικες ...σαν να εχεις μπει σε καποιου ειδους chat-room μαζι με ενα καρο αλλους και γινετε ο υπερχαμος.......

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    αθηνα
    Posts
    11
    pythagora, ετσι ακριβως οπως το περιγραφεις το εχω ζησει κι εγω. Σαν σε δωματιο με πολλους αλλους που δεν τους βλεπεις, μονο τους ακους (δεν ψιθυριζουν αλλα ετσι ακουγονται) και δεν απευθυνονται σε εσενα. Ειναι σαν να ακους τις συζητησεις τους. Αλλα παλι δεν νιωθεις σιγουρος... Το εχω περασει κι εγω αυτο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    pythagora ποσο χρονών είσαι?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    καταρχην ευχαριστω που ασχολιθηκατε ο λογαριασμος μου αλλαξε και τωρα εχω το pythagoras23

    neverthesame ευχαριστω που απαντησες οντως τους ακουω αλλα απευθυνονται σε μενα και μου απαντανε κιολας ...μιλανε και μεταξυ τους...για εναμιση χρονο περιπουμε βριζανε ολοι την ωρα αλλα πολυ ασχημα....αλλα τωρα εχουν coolarei καπως(σε καμια των περιπτωσεων δεν εχουν σταματισει παντως) ....παντως ακομα μιλανε ολη την ωρα και σχολιαζουν σχεδον τα παντα....

    vince

    γεννηθηκα στη Σαμο to 580π.Χ. lol!
    ....29 χρονων ειναι

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    τι είναι 29?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    ν και μ ειναι πολυ κοντα στο keyboard sorry \"ειμαι\"

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Πώς αισθάνεσαι με τις φωνούλες που ακούς?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Σου φάγανε τη γλώσσα?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    τις ακουω εναμιση χρονο non-stop ...τελικα ολα συνηθιζονται

    αλλα την νυχτα που ηρθαν και για περιπου 6 μηνες η ενταση των φωνων ηταν σαν να βρισκομουν σε συναυλιακο χωρο χωμενος μεσα στο ηχειο....εντωμεταξη τοτε οι φωνες ηταν καρα-υπερ εχθρικες και ανωμαλες!!!(ελεος)
    πηγα σε γιατρους κτλ και ολοι μου λεγανε πως πρεπει να παρω φαρμακα .....τελικα δεν πηρα ουτε ασπιρινη γιατι εχω γνωστους που ειδα τι τους κανανε με τα φαρμακα(aluperidin,lithiumktl)....παρο� �ο που υπεφερα αρκετα αυτους τους 5-6 μηνες παρατηρησα οτι οι φωνες σιγα σιγα χαμηλωνανε....αυτο μου εδωσε καποιο κουραγιο.....οτι καλυτερευει η κατασταση μου ....ωσπου εφτασα στο σημερα που παρολο που ακουγονται ακομα..... εχουν γινει σαν παιδακια και αυτα που λενε δεν ειναι τοσο βρωμερα οπως τοτε που ηταν ΚΑΡΑΤΟΥΜΠΑΝΟ....παρολο που το μεγαλυτερο μερος αυτης της εμπειριας ειναι ΦΡΙΚΗ ......υπηρξαν στιγμες ηρεμιας μετα τις καταιγιδες παντα.....πολυ κλαμα .....αλλα μερικες φορες δεν μπορουσα να κρατηθω απο τα γελια ....(με τις μαλακιες που λενε ωρες ωρες)

    εχω την εντυπωση οτι οι φωνες δεν φευγουνε με τιποτα αν ερθουν
    αλλα χαμηλωνουν και ΣΥΝΗΘΙΖΟΝΤΑΙ

    Υ.Γ
    την πρωτη μερα που ηρθε η υπερφωνη μου ειπε ενα πραγμα \"ΑΚΟΥ ΤΗΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΚΟΥς ΤΗΝ ΦΩΝΗ\" ....που τοτε δεν καταλαβαινα τι εννοουσε(ειχα χεστει κιολας που να καταλαβω τι εννοουσε).....τωρα ομως το ψιλοεχω ....καλη τυχη σε ολους με το ιδιο προβλημα ......

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    γιατι εχω γνωστους που ειδα τι τους κανανε με τα φαρμακα(aluperidin,lithiumktl
    Τι τους καναν τα φαρμακα ή η αρρωστια που τους βρηκε?
    Δεν λεω οτι ολα θα ειναι μελι-γαλα με τα φαρμακα αλλα απο το να υποφερεις και να ακους φωνες....και ισως αργοτερα να μη χρειαζεσαι φαρμακα ή να χρειαζεσαι μια πολυ μικρη δοση...μην το αφηνεις ετσι γιατι μετα θα ειναι πιο δυσκολα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Πρεπει να πάς στο γιατρό αν και για να μην έχεις πάρει φάραμακα και να λές πως έχεις πρόβλημα τότε δεν έχεις τιποτα και κοινώς μας δουλεύεις.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Μάλον μαστουρωμένος είσαι

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •