γιατι ρε παιδια ειμαι τοσο χαλια?βοηθηστε με.. - Page 17
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 17 of 19 FirstFirst ... 71516171819 LastLast
Results 241 to 255 of 281
  1. #241
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,266
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    ΣΤΕΛΙΟ ολα καλα?πως πας σημερα με εντερο κλπ?
    σφαρδακλα?
    εγω οντως νιωθω περδικι παιδια σημερα.50 μερες με λαντοζ κ νιωθω κανονικα οπως πριν!! γιουπι!!!
    Μπράβο μανάρι μου,πολύ χαίρομαι που είσαι καλά!!!!!!!!
    Πάντα τέτοια-όσο πιο καλές σκέψεις κάνεις,τόσο πιο καλά θα είσαι πάντα!

  2. #242
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by currant View Post
    Καλημερα παιδια!!
    Πως ειστε σημερα?
    Παιδια εγω επαιρνα 10 μγ σιπραλεξ εδω κ 4 βδομαδες καπως με βοήθησαν στην ορεξη αλλα ειχα πονους στους μυς κ μηδεν λίμπιντο κ ακουσα πως το κοβεις πολυ δυσκολα κ γυρισα μισο σεροξατ που το ξερα απο παλια. Παιδια ειμαι χαλια απο ενταση κ αγχος απο τοτε που το αλλαξα ειδικα δεν εχω κουραγιο για τιποτα. Φρικαρα το αγχος χτυπησε κοκκινο.
    Εχει αλλαξει κανεις; Τι να κανω η γιατρος μου πε αύξησε το σεροξατ κ παρε ΖΑΝΑΞ....
    βοηθεια

  3. #243
    Quote Originally Posted by Rainy View Post
    Παιδια εγω επαιρνα 10 μγ σιπραλεξ εδω κ 4 βδομαδες καπως με βοήθησαν στην ορεξη αλλα ειχα πονους στους μυς κ μηδεν λίμπιντο κ ακουσα πως το κοβεις πολυ δυσκολα κ γυρισα μισο σεροξατ που το ξερα απο παλια. Παιδια ειμαι χαλια απο ενταση κ αγχος απο τοτε που το αλλαξα ειδικα δεν εχω κουραγιο για τιποτα. Φρικαρα το αγχος χτυπησε κοκκινο.
    Εχει αλλαξει κανεις; Τι να κανω η γιατρος μου πε αύξησε το σεροξατ κ παρε ΖΑΝΑΞ....
    βοηθεια
    Δοκιμασε το και βλεπεις πως θα παει. Μην σου δημιουργει επιπροσθετο αγχος η θεραπεια απο μονη της. Σιπραλεξ ειχα παρει για 3 μερες και φρικαρα γιατι ξυπνουσα το βραδυ και εκαιγαν τα αυτια μου. Τελος παντων, εφοσον τα σεροξατ τα εχεις ξαναπαρει δεν εχεις κατι να φοβασαι.και τα ζαναξ θα σε χαλαρωσουν, μεχρι να αρχισουν να λειτουργουν τα σεροξατ. Μην αφηνεις τον εαυτο σου στα κοκκινα

  4. #244
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    Γεια σας κ παλι παιδια ( παλι μονολογω :-) :-) )
    Boom,Στελιο, Sfardakla?? Που πηγατε ολοι καλε??
    Rainy, εχω αλλαξει. Καποια αντικαταθλιπτικα δεν μου ταιριαζαν. (Καλα εκτος απο την -λιμπιντο, κ αυξηση βαρους κτλ)
    Θελει λιγη υπομονη. Να κ εγω εχει 5 μερες πιυ ξεκινησα αντικαταθλιπτικα κ με προειδοποιησε ο γιατρος οτι θα παρει τουλαχιστον 20 μερες κ πρεπει βα υποστω την ζαλη, την ναυτια, πονοκεφαλο.
    Κ για το αγχος (προαιρετικα) να παρω αγχολυτικο, μεχρι να δρασουν τα αντικαταθλιπτικα.
    Υπομονη θελει. Καλη δυναμη :-) :-)

  5. #245
    Καλημερα! Τι κανεις currant; Εχεις προβλημα προσαρμογης με τα φαρμακα; Αυτο ειναι το μονο δυσκολο,χρειαζεται λιγο υπομονη.Αλλωστε και'γω αυτο κανω!Δυστυχως η φαρμακοθεραπεια εχει και την σκοτεινη πλευρα της. Οι αλλοι ολοι εξαφανιστηκαν; Χαιρετω και τα νεα παιδια της συζητησης. Οι γιατροι φιλοι μου κανουν πειραματα! Δεν λεω οτι αυτο γινεται παντοτε και απο ολους σκοπιμα,αλλα η ειδικοτητα του ψυχιατρου ειδικα,το εχει αυτο το κουσουρι! Ειναι βλεπεις η ευκολη λυση. Παρε μια χουφτα φαρμακα και βλεπουμε! Βεβαια για να λεμε και του στραβου το δικιο,δεν ειμαστε και'μεις αμοιροι ευθυνων. Θελουμε εδω και τωρα την μαγικη λυση! Και ποια ειναι αυτη; Φαρμακα. Ευχομαι μονο να μην υποστουμε τις παρενεργειες τους σε βαθος χρονου,που και πολλες ειναι και σοβαρες.

  6. #246
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    Γεια σας!! Ελα βρε Στελιο εμφανιστηκες :-) :-)
    Που ειναι οντως οι αλλοι??
    Υπομενω τις παρενεργειες. Σημερα εκτη μερα.
    Εσυ πως εισαι??

  7. #247
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    γεια χαρα νταν δικοι μου!!τι μου κανετε?
    σορυ για την μινι εξαφανιση αλλα οοοολο το σκ ειχα ενα σεμιναριο κ ελειπα απο το σπιτ.δεν μπορουσα φυσικα να μπω νετ απο καπου.
    σας διαβασα ομως κ βλεπω μια δυσκολια σχετικα με τα φαρμακακια σας.
    ενα εχω να πω! ΥΠΟΜΟΝΗ! περασα κ γω φρικτα με το στρες μεχρι να δρασουν , τα ξερετε, μη τα ξαναλεω κ σας ζαλιζω, αλλα το αποτελεσμα ηταν καλο.αξιζει.
    θα τα καταφερετε μια χαρα.εγω ειχα ξεκινησει απο 6/4 ladose κ για αυτο τωρα ειμαι καλυτερα.θελει χρονο.
    επισης το λαντοζ δνε μου επηρρεασε την λιμπιντο καθολου.ειμαι η ιδια που ημουν πριν.εχω κ τις μελαγχολιες μου κ ολα , σαν να μην εχω παρει καποιο φαρμακο , απλα δεν εχω στρες αυτο το τρελλο που με επιανε κ καταθλιψη.
    κουραγιο σε ολους παιδια! εδω ειμαστε να τα λεμε..μην ανησυχειτε για τιποτα γιατι οσο ανησυχειτε αντιστεσκεστε στην θεραπεια σας.αποδεχτειτε αυτο που εχετε αυτην την στιγμη κ σεβαστειτε την θεραπεια σας.οταν εχουμε κατι αρρωσταινουμε κλπ..ο οργανισμος θελει λιγο βοηθεια,ενα boost να παρει τα πανω του.οπως οταν εχουμε μια αλλη ασθενεια..
    ομως τα χαπια δεν ειναι μαγικα..θελουν κ απο εμας προσπαθεια.που σημαινει ασκηση, καλους φιλους, ωραιες ασχολιες, βολτιτσες κ γελιο.
    κ ας μη τον νιωθετε παιδια..με το ζορι κ σιγα σιγα θα ανακαμψετε.
    μη νομιζετε οτι κ γω δνε φοβαμαι ακομα κλπ κλπ..ειμαι καλα αλλα εχω ακομα εναν φοβο..αλλα κανω υπομονη.
    κ δινω συνεχεια τροφη στο μυαλο μου να κανει πραματα.
    αλλωστε βλεπετε νομιζω οτι δεν ειστε οι μονοι στον κοσμο που παθαινει αυτα.γυρω σας αν ρωτησετε παιρνουν πολλοι αντικαταθλιπτικα κλπ...
    δυστυχως ειδικα στις μερες μας το στρες κ η καταθλιψη βαραει κοκκινα!

  8. #248
    Καλημερουδια φιλοι μου! Λοιπον εσυ μπουμ τα ΣΚ μας την κοπανας τωρα τελευταια! Πλακα κανω,καλα κανεις και φευγεις κοριτσι μου,να μην καθεσαι πολλες ωρες μεσα στο σπιτι και ιδιαιτερα αν δεν εχεις παρεα. Το ιδιο ισχυει και για'σενα currant.Εχεις λιγες παρενεργειες,κανε λιγη υπομονη ακομη,το ξερεις οτι ειναι θεμα χρονο να υποχωρησουν και να παραμεινει μονο η ευεργετικη δραση του φαρμακου.Εγω ειμαι κομψι,κομψα. Με ενοχλησε το εντερο αυτες τις μερες και σκεφτωμαι να διακοψω το φαρμακο. Δεν γινεται να μπαλωνεις μια τρυπα και να ανοιγεις μια αλλη!!Δεν ξερω αν συμφωνειται αλλα ετσι μου φαινεται. Και να σου πω μπουμ,ειμαι σιγουρος οτι το λαντοζ μου κανει την ζημεια.Αν μπεις σε ξενογλασσα σαιτ θα δεις οτι κανουν αυτη την παρενεργεια εξαιρετικα σπανια. Φαινεται πως ειμαι η εξαιρεση του κανονα! Ενας νευρολογος μου ειπε οτι προκειται για σπλαχνικη υπερευαισθησια,κατι λιαν σπανιο αλλα υπαρκτο. Για να ειμαι ειλικρινης φοβαμαι λιγο τωρα αλλα νομιζω πως δεν εχω αλλη επιλογη.Ισως πρεπει να το αφησω στον Θεο ολο αυτο και φυσικα να μην καθισω με τα χερια σταυρωμενα.Καμια φορα σκεφτωμαι αν αξιζει να παιρνω χαπια μονο και μονο για την αποπροσωποποιηση.Ενταξει και η διαθεση μου δεν ειναι η καλυτερη αλλα μηπως πρεπει απλα να κανω την υπομονη μου; Περιμενω απαντηση κουκλες και κουκλοι!

  9. #249
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΣΤΕΛΙΟ μου κανε ο.τι εσυ νιωθεις! εμεις δε θα σου πουμε τι να κανεις. ο γιατρος ειναι ο μονος που μπορει να σου πει.εγω το μονο που μπορω να σου πω ειναι να ρωτησεις τον γιατρο σου πριν το κανεις μηπως σου αντικαταστησει το φαρμακο με καποιο αλλο? ή μηπως να επαιρνες βαλσαμοχορτο ας πουμε.το χεις δοκιμασει?

  10. #250
    Το βαλσαμοχορτο ειναι πολυ καλο οπως και αλλα βοτανα.Θα δω τι θα κανω.Ο Θεος βοηθος απο'δω και περα.

  11. #251
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε παρε βαλσαμοχορτο σε ταμπλετες.απλα κ αυτο κανει 1 μηνα να δρασει.ειναι πολυ καλο εχω ακουσει.κανει καλη δουλεια.στον ψυχιατρο-φιλο σου τα ειπες αυτα?κ οτι σκεφτεσαι να το κοψεις?

  12. #252
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    Γεια σας παιδακια ομορφα!!
    Ηρθε κ η Boom μας :-) :-)
    Στελιο μου συμφωνω με την Boom. Ο γιατρος γνωριζει ολα αυτα? Τι προτεινει?
    Μηπως θα υποχωρησει σε καποιες μερες?
    Εμενα στο παρελθον ενα αντικαταθλιπτικο εφερε ακμη. Μετα απο μηνες υποχωρησε. Επισης ενα αλλο ακαθησια για πανω απο μηνα. Παντως συζητα το με τον γιατρο. Περιμενουμε νεα σου

  13. #253
    Ειναι δυνατον βρε currant,επι σχεδον ενα μηνα να με ενοχλει;Και παλι εκανα υπομονη,αλλα εχει τρεις,τεσσερις μερες που με ενοχλησε περισσοτερο.Τον γιατρο τον ψαχνω.Ασε ωρες,ωρες,νιωθω οτι βρισκομαι σε αδιεξοδο..

  14. #254
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    Σε καταλαβαινω απολυτα Στελιο. Αγορι μου εδω ειμαστε κ εμεις μαζι σου

  15. #255
    Αχ βρε currant,σ'ευχαριστω. Λεω καμια φορα φερνει κατι δοκιμασιες αυτη η ζωη,που φαινονται ανυπερβλητες.Ομως να σου πω κατι;Δεν ηρθε και το τελος του κοσμου...ακομη!Δεν ξερω τι πιστευεις γενικα,για την ζωη,τον Θεο κλπ,εγω παντως θεωρω οτι περναω μια δοκιμασια,για καποιο συγκεκριμενο λογο.Εχει ξανασυμβει κι'αλλη φορα στην ζωη μου και με την βοηθεια του Θεου,βγηκα νικητης.Και πιστεψε με ηταν μια αφορητη κατασταση.Ακομη και τωρα αναρωτιεμαι πως αντεξα τοτε. Λογικα και ανθρωπινα δεν εξηγειται παντως. Τελος παντων να μην σε κουραζω με τα δικα μου,αλλωστε εγω το ειπα πρωτος:οχι μεμψιμοιρια και αυτολυπηση! Δεν μπορει, κατι καλο τελικα ισως βγει απ'ολο αυτο!

Page 17 of 19 FirstFirst ... 71516171819 LastLast

Similar Threads

  1. βοηθήστε με παιδιά 1 χρόνο αγχωμενος
    By θλιμενος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 24-07-2013, 18:17
  2. Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι??????????????????
    By gingertania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 13-10-2012, 01:08
  3. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  4. ειμαι πολυ χαλια παιδια
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 04-02-2010, 12:57
  5. Μα τελικά τόσο χάλια πάμε; Και ένα προσωπικό μου πρόβλημα...
    By Anoixiatikh in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 27-09-2005, 18:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •