Αδυνατώ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 89

Thread: Αδυνατώ

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    Αδυνατώ

    Σας εχω ζαλισει αλλα εχω προβλημα και θελω συμπαρασταση ρε σεις

    προχτες ημουνα εξοχικο και επαιζα με κατι γατακια, δεν με απασχολουσε κατι και εκει που καθομουνα στην καρεκλα με επιασε σκοτοδυνη και ναυτια και ιδρωσα παρα πολυ και δεν μπορουσα να αναπνευσω και τα αυτια μου βουλωσαν και βουιζανε, ημουν στο τσακ να λιποθυμισω και να πεσω κατω και σηκωθηκα και εκανα εμετο απο το αγχος μου. ειχα ζαλαδα για ωρα και αγχος πολυ!

    επισης μεσα σε ολο αυτο φοβαμαι παλι να βαλω τα ρουχα μου επειδη ψαχνω αλλαγες πανω μου και φοβαμαι μην τυχον κατι μου ειναι πιο στενο και με εχει πιασει θλιψη παλι και παραλιρισμος που δεν ξεχνιεται. σκεφτομαι συνεχεια βασανιστικα πραγματα και κανω συγκρισεις απο φωτος και πιστευω πως ολοι με κοροιδευουνε. δεν εχω εικονα του εαυτου μου οταν περπαταω και προσπαθω να με προσδιορισω και δεν γινεται και βασανιζεται παλι το μυαλο μου

    δεν ξερω αν τρωω πολυ η λιγο.

    φοβαμαι να βαζω τα ρουχα μου και ζηλευω ολες τις κοπελες στον δρομο!

    και φυσικα με εχει πιασει τρομερη τσαντιλα και σκεψεις σαν να μην τις κανω εγω και πονοκεφαλοι και σκεψεις πως μιλανε για μενα στον δρομο η στην παραλια βλεποντας βλεμματα κοσμου και δεν ξερω αν κοιτανε εμενα η οχι ομως κρατιεμαι να μην τους πω τπτ. κ αν ειναι αληθεια? σκεφτομαι ωωωρες μετα αν τελικα ηταν αληθεια η η ιδεα μου και με τρωει που δεν μπορω να σιγουρευτω με τιποτα!

    αυριο εχω γιατρο απο που να αρχισω και που να τελειωσω με εχει πιασει ζαλαδα τρελλη και συνεχεια σκεφτομαι τα ρουχα μου!!!!!!μακαρι να χα καποιον να με πεισει πως δεν ειναι αυτο που βλεπω σε καθρευτη, αλλα αμα ειναι? πως θα σιγουρευτω? αμα ειναι τελικα αυτο που βλεπω και που δεν μαρεσει? μερικες φορες με παρηγορει η σκεψη πως δεν ειμαι οπως με βλεπω εγω, αλλα αμα τελικα ειμαι? πως θα ξερω σιγουρα

    φοβαμαι να ντυθω και να βγαλω φωτογραφιες και οταν βγαινω εξω εχω αγχος και κοιταω γυρω γυρω μου

    βοηθεια πλζ
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    ελα μη στεναχωριεσαι.

    απλως μπηκε καλοκαιρακι και ολοι ψαχνομαστε.

    σε 3 μηνες που θα μπει φθινοπωρο ουτε που θα το θυμασαι.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μα πως θα γινει αυτο χειμωνα-καλοκαιρι ειναι το ιδιο ειδηκα με τα ρουχα. φοβαμαι μηπως ισχυει. δεν εχει να κανει με την σεζον το ξερω......
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    maus το παίρνεις πολύ ανάλαφρα το θέμα. Δεν είναι το καλοκαίρι!!! Broken Doll αυτό βγαίνει από μέσα σου. Δεν είναι η εμφανισή σου το θέμα..πρέπει να βρεις έναν τρόπο να χαλαρώσεις γτ δεν βλέπω να έχεις αυτοπεποίθηση..μειώνεις τον εαυτό σου με το να σε συγκρίνεις με άλλες. Μην το κάνεις αυτό! Βρες τα με τον εαυτό σου,βρες δύναμη & ηρεμία! Πρώτα απ'όλα όποτε αρχίσεις να σε συγκρίνεις σταμάτα το αμέσως και μην φαντάζεσαι πράγματα...μίλα με τον εαυτό σου και λέγε όμορφα πράγματα! Έχεις καταλάβει που οφείλεται το άγχος? Κάνεις τπτ στη ζωή σου?

  5. #5
    ...αφού αύριο εχεις γιατρό, συζήτα το με αυτόν.
    Αυτά μας πιάνουν όλες χειμώνα-καλοκαίρι και με τα ρούχα και με τα κιλά και με την εμφάνιση, (φυσικά το καλοκαίρι πολύ περισσότερο).
    Οπότε εσύ που αντιμετωπίζεις και ένα έξτρα πρόβλημα, είναι "φυσικό" να μεγενθύνονται στο μυαλό σου.
    Το μόνο που μπορώ να σου πω, είναι να πιέσεις τον εαυτό σου να στρέφει τη σκέψη του αλλού, μήπως και την ξορκίσεις.
    Μη την τροφοδοτείς.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μα πως να το κανω......τι να κανω πια ολα εχουν να κανουν 3 φορες την μερα το λιγοτερο 1, με κατι φαγωσιμο και κατι που πρεπει να φορεσω
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #7
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    μα πως να το κανω......τι να κανω πια ολα εχουν να κανουν 3 φορες την μερα το λιγοτερο 1, με κατι φαγωσιμο και κατι που πρεπει να φορεσω
    προσπάθησε να μη σκαλώνεις, κάνε κάτι άλλο, βάλε ένα στόχο στο μυαλό σου, κανόνισε μια έξοδο, τι θα κάνεις το σαββατοκύριακο, κάνε σεξ που αδυνατίζει και φτιάχνει δέρμα.....ΑΛΛΑ ΜΗ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ!!!

    (σε περίπτωση που δεν πιάσουν όλα αυτά, έλα να με ζυγίσεις να σου φτιάξει η διάθεση λολ)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    αυτα δεν θα αλλαξουν ομως αυτο που ειμαι τωρα και αυτο με θλιβει. ο,τι κ να κανεις εμπεριεχει τροφη!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Το πρόβλημά σου τελικά ποιο είναι? Θεωρείς τον εαυτό σου χοντρή?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι και αυτο
    I m a Good Person With Bad Attitude

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    οχι χοντρη απλα φοβαμαι μην εχω παρει η παιρνω βαρος γιατι 1 θεωρω τρωω λιγο και αμα παιρνω εχω προβλημα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    κοίτα για το πως θα τρως μπορώ να σου απαντήσω εαν δεν ξέρεις. Θα πρέπει όμως να σταματήσεις να το σκέφτεσαι γτ επιβαρύνεις τον εαυτό σου ψυχολογικά...Κάνε γύμναστική μπορείς?θα αισθανθείς πολύ καλύτερα..γτ θα φεύγουν οι τοξίνες από τον οργανισμό σου και θα αισθανεσαι όμορφα..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι πηγαινα συχνα πυκνα 2-3 φορες την βδομ αλλα ειναι πολυ ψυχοφθορο και κουραστικο γιατι σχολαω στις 7 κανω 1 ωρα να παω γυμναστηριο και μετα εχω να αλλαξω και να περιμενω ααααλλη συγκοινωνια να παω σπιτι μου και μου τρωει τοση πολυ ωρα που γυρναω σπιτι μ 10 το βραδυ. αντ αυτου εχω προσπαθησει τελευταια να περπαταω ενα 25λεπτο απο την δουλεια μου στον σταθμο 2 φορες την μερα. μετραει σαν γυμναστικη?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    εννοείται οτί μετράει σαν γυμναστική...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Εγώ πάντως δεν πιστεύω οτί είναι αυτό το πρόβλημα...εσύ τι πιστεύεις?Μήπως πρέπει πέρα από το γυμναστήριο να αφιερώνεις χρόνο σε σένα με άλλα πράγματα?Σου λείπει κάτι που δεν κάνεις?

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. αδυνατώ να ορίσω τον εαυτό μου..
    By vlassyrk in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 22-04-2007, 15:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •