όσοι πληρούν τις προϋποθέσεις.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39
  1. #16
    Quote Originally Posted by favvel View Post
    Αλαφροϊσκιωτε τι εννοείς?έγραψα κάτι που δεν έπρεπε?
    Που δεν επρεπε?Οχι σε καμια περιπτωση.Ησουν αφοπλιστικα ειλικρινης,και σε μερικα σημεια αναγνωρισα τον εαυτο μου,για αυτο ακριβως ''σφιχτηκα'' οταν το διαβασα.

    Quote Originally Posted by favvel View Post
    Τώρα όσο για άδεια από τη διεύθυνση αυτό δεν το ξέρω..
    Τι αδεια,σιγα μην θελει και χαρτι κηδεμονα,αυτο ειναι προσωπικη υποθεση οσων ενδιαφερονται.

    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ...
    Α ρε Πανου,θεος εισαι.Warcraft λεει,χαχαχα

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by favvel View Post
    εμμ..νομίζω ότι στη δικιά σου περίπτωση είχατε κάποιο κοινό ενδιαφέρον που ένωνε την ομάδα..κάτι θετικό που σας έκανε να περνάτε ωραία και να ανταλλάσσετε παρόμοιες εμπειρίες απ'το παιχνίδι..στην περίπτωση του φόρουμ αυτού που είναι ψυχολογικό τα πράγματα είναι διαφορετικά..εδώ μπαίνουν οι άνθρωποι για να πουν τον πόνο τους απ'τον οποίο όμως θέλουν να ξεφύγουν..δλδ σωστά το είπε ο Αντρέας..τι να ανταλλάξουμε?τις μιζέριες μας?δε λέει..
    Άμα είχαμε ένα κοινό ενδιαφέρον,κάτι που να μας ενώνει τότε εντάξει να το επιχειρούσαμε..θα είχαμε κάτι να πούμε..σε αυτήν την περίπτωση φοβάμαι πως δε θα'χουμε να πούμε τπτ..
    Τώρα όσο για άδεια από τη διεύθυνση αυτό δεν το ξέρω..
    "γιαυτο" ανέφερα της δραστηριότητες.
    Τα βραβεία ήταν κάτι αστείο.
    Αλλα,θα πρέπει να υπάρχει κάτι να κάνουμε,σαν παρέα ας πούμε.
    Γιατί με το να βγούμε απλά για καφέ και να μιλήσουμε για το forum και για τα προβλήματα του καθενός,απλά δεν...
    Έχω βγει με 3 άτομα από δω μέσα,και αυτό,λογικό είναι,άμα δεν έχεις τι να κανεις...
    Απλά δεν το ξανακάνεις όμως...
    Δεν έχει νόημα να "μιζεριαζω" με παρέα...
    Αν πούμε ότι θα βρεθούμε για να κάνουμε,κάτι,ναι,και να γνωριστούμε με αυτών των tropo.mesa.
    Αλλα να ακούω για φάρμακα,καταθλίψεις,τάσεις αυτοκτονίας,γενικά μιζέρια,τα σκέφτομαι και μονος μου κάποια,δεν χρειάζομαι παρέα γιauτα...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    εμενα μου εκαναν φοβερη εντυπωση οι οροι που εθεσες . Δεν το καταλαβαινω. Γιατι θελεις να κανεις παρεα με ατομα που ειναι ακιβως στην ιδια ψυχολογικη-κοινωνικη-οικονομικη-ηλικιακη κατασταση μ'εσενα? Αυτο ειναι σαν να επιδιωκεις να φτιαξεις μια ομαδα, ενα κλειστο χωρο, απομονωμενο απο τους ''εξω'' που ειναι ''καλα'' για να μεινεις μονος με τα προβληματα σου, και λιγους εκλεκτους που αντιμετωπιζουν ακριβως τα ιδια. Γιατι να θελεις κατι τετοιο? Ετσι ''φυλακιζεις'' το προβλημα, και δεν αφηνεις κανενα περιθωριο βελτιωσης.
    Βεβαια μπορει να μη θελεις να αλλαξεις κατι στη ζωη σου, και να μην εχεις διαθεση να ασχοληθεις με τα προβληματα σου αντιμετωπιζοντας τα. Αν ειναι ετσι παω πασο ( και μη διαβασεις παρακατω...)
    Αλλα αν δεν ισχυει αυτο, τοτε δε μπορω να καταλαβω σε τι θα βοηθουσε τον οποιοδηποτε συμμετεχοντα στην παρεα , η συναναστροφη με 5-6 ατομα που δε μιλανε ποτε οταν βρισκονται σε παρεα, που εχουν τασεις αυτοκτονιας κλπ. Για να ξεφυγεις απο μια ασχημη κατασταση, καλο ειναι να βλεπεις και την αλλη πλευρα. Πως, τι και γιατι σκεφτονται οσοι ειναι ''καλα'' η εστω καλυτερα. Αυτο που προτεινεις, ετσι οπως το εξελαβα εγω, ειναι σαν ''ομαδα αποδοχης του τελους μας'' που θα σας βοηθησει να τα τιναξετε μια ωρα αρχυτερα.
    Δε νομιζω οτι βοηθαει. Και σιγουρα, δεν ειναι δεδομενο σε καμια περιπτωση οτι θα ταιριαξεις μ'αυτα τα ατομα, επειδη εχουν ιδια η παρομοια προβληματα μ'εσενα! Μην αποκλειεις την πιθανοτητα να ταιριαξεις και με καποιον που εχει διαφορετικα προβληματα απο σενα, και ειναι 20 χρονια μικροτερος η μεγαλυτερος.

  4. #19
    favvel
    Guest
    έκανα μια περιήγηση στις διάφορες δωρεάν εκδηλώσεις,παρουσιάσεις βιβλίων,διαλέξεις,προβολές ταινιών μικρού μήκους,ντοκυμαντέρ και θεατρικές παραστάσεις που διοργανώνονται στην Αθήνα(όλα δωρεάν ως τζαμπατζής που είμαι) και κάτι βρήκα..
    (απέκλεισα εκθέσεις εικαστικές και ποδηλατοδρομίες και πεζοπορίες..)
    Μπορούμε λοιπόν να πάμε τη Κυριακή στις 6μμ στον Πολυχώρο Vault στο Γκάζι,Μελενίκου 26,να παρακολουθήσουμε την παράσταση"η κατάρα της πεταλούδας-τα μάγια της πεταλούδας"του Φεντερίκο Γκαρσία Λόρκα
    Επίσης να ενημερώσω πως στη στέγη γραμμάτων και τεχνών στο Ν.Κόσμο,λεωφ.Συγγρού 107-109,λειτουργεί αναταλλακτική βιβλιοθήκη..μπορείτε να ανταλλάξετε ένα βιβλίο σας με κάποιο άλλο..όμως πρέπει να πάρω τηλ.για να δω αν λειτουργεί ακόμα γιατί η ανάρτηση ήταν παλιά..
    Τις δωρεάν εκδηλώσεις τις βρήκα στο www.artandlife.gr..όποιος θέλει μπορεί να ψάξει κι άμα του αρέσει κάτι άλλο να το προτείνει..
    Κάτι άλλο που βρήκα είναι στις 22/5 στις 7μμ στο μέγαρο μουσικής διάλεξη με μετάφραση από τα γαλλικά με θέμα"πειραματικές και θεωρητικές προσεγγίσεις της πρόσβασης στη συνείδηση"..δίνεται δελτίο προτεραιότητας απ'τις 5μιση μμ..
    Στις 17/5 στις 7μμ στο κινηματοθέατρο Ίριδα της πανεπιστημιακής λέσχης στην Ιπποκράτους 15 και Ακαδημίας 55 προβάλλεται η ταινία "διάφανο δέρμα"..

    Δεν ξέρω αν σας ενδιαφέρουν οι 3 αυτές προτάσεις που έκανα..δεν ξέρω τι άλλο μπορούμε να κάνουμε..
    αα όχι ξέρω..μπορούμε να πάμε σε ένα μαγαζί με παιχνίδια και να παίξουμε..στην Κάισσα στον πύργο Αθηνών..είχα πάει μια φορά με την αδερφή μου και την ξαδέρφη μου..

    Αυτό όμως που παρατηρώ είναι ότι δεν έχει εκδηλωθεί ενδιαφέρον από κοπέλες..στην περίπτωση που πάμε τελικά κάπου θα ήθελα να έρθει και μια κοπέλα για να μην είμαι μόνη μου..αυτά..

  5. #20
    favvel
    Guest
    κοκκινοσκουφίτσα ίσως έχεις..απλά την ώρα που το έγραφα δεν είχα σκεφτεί ότι μπορεί ακόμα και με άτομα που είναι πάνω κάτω στην ίδια κατάσταση μ'εμένα να μην ταιριάζουμε..
    την προϋπόθεση της ηλικίας πάντως δεν την έβαλα εκτός κι αν δεν το θυμάμαι..
    Στην ομάδα οπότε καλύτερα μπορούν να συμμετέχουν και πιο αισιόδοξα άτομα,ίσως για να μας παρασύρουν κι εμάς τους πεσμένους προς την άλλη κατεύθυνση..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Quote Originally Posted by favvel View Post
    παιδιά γεια σας..
    έχω να προτείνω όσοι έχουν τα παρακάτω χαρακτηριστικά που θα γράψω,να συνεννοηθούμε για να συναντηθούμε..
    1.όσοι μένουν Αθήνα..
    2.όσοι έχουν μείνει μόνοι στη ζωή επειδή η ζωή τα έφερε έτσι(ίσως να φταίνε κι αυτοί) και θέλουν να γνωρίσουν καινούργια άτομα..
    3.όσοι ενώ έχουν περάσει τα χρόνια συντηρούνται ακόμα απ'τους γονείς κάτι που δείχνει πως κάτι δεν πάει καλά μ'αυτούς..ότι ας πούμε είναι ανίκανοι να τα βγάλουν πέρα μόνοι τους στη ζωή..
    4.όσοι στην παρέα γενικά έχουν παρατηρήσει τον εαυτό τους να μένει αμίλητος και να μη συμμετέχει επειδή δεν έχει τι να πει κι επειδή δεν μπορεί να παρακολουθήσει την εξέλιξη της συζήτησης λόγω βραδυστροφίας..
    5.όσοι έχουν παραιτηθεί απ'τη ζωή,για όσους δεν έχει νόημα η οποιαδήποτε προσπάθεια που θα τους βγάλει απ'το τέλμα και θα τους ενεργοποιήσει και προτιμούν να κάθονται στο σπίτι όλη μέρα και να βαριούνται μέχρι θανάτου και να μην κάνουν τπτ για να εξελίξουν τον εαυτό τους και να τον πάνε πιο πέρα..
    6.όσοι θέλουν πάρα πολύ να αυτοκτονήσουν αλλά δεν έχουν τη δύναμη να το κάνουν γιατί φοβούνται πως θα πάνε στην κόλαση επειδή αρνήθηκαν τη ζωή..
    7.όσοι τρώνε πάρα πολύ και δεν έχουν ένα σταθερό πρόγραμμα διατροφής με αποτέλεσμα να έχουν παχύνει και να μην έχουν καλή σχέση με το σώμα τους..
    8.όσοι παίρνουνε φάρμακα,τα οποία έχουνε διακόψει αρκετές φορές στο παρελθόν απότομα με αποτέλεσμα να έχουν πάθει υποτροπές..
    αυτοί προς το παρόν..δλδ όσοι είναι σαν κι εμένα με λίγα λόγια..
    Μοιαζω σε αρκετα...στα τονισμενα δηλαδη.
    Απο καταθλιψη πασχω περιστασιακα.
    Αναλυτικοτερα,
    1. Ειμαι απο Βορεια Ελλαδα
    2. Εχω μεινει μονος λογω κοινωνικης φοβιας και αποφευκτικης διαταραχης. Οσο ευκολο και αν μου ειναι να γνωρισω νεα ατομα (οταν υπαρχει και η καταλληλη περισταση βεβαια) τοσο ευκολα τους χανω.
    3. Προς το παρον 22 ειμαι αλλα αν βρεθει ευκαιρια θα εφευγα.
    4. Εδω ειναι που σε νιωθω πολυ, παρ ολα αυτα δεν θα το ελεγα βραδυστροφια, αλλα διαταραχη ελλειματικης προσοχης.
    5. Περναω πολλες ωρες στο σπιτι ψαχνοντας τι να κανω, αλλα δυστυχως οχι πολλα.
    6. Προτιμω να παλεψω για τη ζωη, οσες σφαλιαρες και αν μου δινει.
    7. Τρωω τεραστιες ποσοτητες φαγητου, αλλα γυμναζομαι οποτε δεν βαζω γραμμαριο.
    8. Παιρνω βενζοδιαζεπινες αλλα με μετρο.

    Παρ'ολο που δε μενω Αθηνα, εχω ολη την καλη διαθεση να μιλησω με οποιονδηποτε εστω και με ΡΜ.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Το 4 κατά τη γνώμη μου είναι έλλειψη αυθορμητισμού και ενθουσιασμού σαν κιαυτόν που έχει ο μέσος άνθρωπος, γιαυτό ίσως φαινόμαστε πιο αργοί στην ομιλία με τους άλλους. Αν πληρώ τις μισές προυποθέσεις είμαι μέσα?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Ειναι πολυ καλη η ιδεα σου φαβελ και δεν ειναι απαραιτητο να τα εχει ολα αυτα που λες καποιος στην αρχη, λιγο εσωστρεφης να ειναι φτανει. Και ξερεις ποσα συνοικεσια εχουνε γινει απο δω? χαμος! Πολυ καλη η ιδεα σου!

  9. #24
    favvel
    Guest
    Οσο ευκολο και αν μου ειναι να γνωρισω νεα ατομα (οταν υπαρχει και η καταλληλη περισταση βεβαια) τοσο ευκολα τους χανω.
    stefamw αυτό μου συμβαίνει κι εμένα!
    αν θες να μιλήσουμε με πμ δεν έχω ούτε εγώ πρόβλημα..θα βρω και απασχόληση,θα μου περνάει η ώρα..
    eagle guy δεν ξέρω τι να σου πω..μπορεί να φταίει κι αυτό που δεν έχουμε γρήγορα αντανακλαστικά..εγώ το παρατήρησα πάλι αυτό χθες που έπαιξα τρίβιαλ με την αδερφή μου..επίσης έχω παρατηρήσει ότι δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα ταυτόχρονα..ένα μόνο..
    τώρα,εγώ ενδεικτικά τις έγραψα αυτές τις προϋποθέσεις μεταξύ αστείου και σοβαρού..απλά στο βάθος του μυαλού μου σκεφτόμουν αρχικά πως αν κάποιος είναι απόλυτα σαν κι εμένα ότι θα ταιριάζω κιόλας μαζί του..αλλά δε νομίζω ότι κάτι τέτοιο ισχύει τελικά..σίγουρα δε θα είχα πρόβλημα κι αν είχες τα μισά απ'όσα γράφω..τουλάχιστον δεν θα είσαι άσχετος τελείως με το όλο κλίμα..
    kerasi..η ιδέα αυτή δεν είναι καινούργια!απλά την επαναφέρω..γιατί έχω ξεμείνει λίγο από παρέες..
    όσο για τις προϋποθέσεις εντάξει δεν περίμενα ότι θα τις πληρεί κανένας όλες..
    το καλύτερο θα ήταν να συναντιόμασταν πολλά άτομα για να αυξήσουμε τις πιθανότητες κάποιοι να ταιριάξουν με κάποιους άλλους..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Γενικά δε ΄φταίει΄ κάτι για τα αντανακλαστικά, απλά ήμαστε έτσι. Όταν είσαι καινούρια σε κάποιο νέο μέρος πχ σχολή βλέπεις τους άλλους να νιώθουν αμέσως άνετα μεταξύ τους και να αντιδρούν στα ερεθίσματα και ομιλίες των άλλων αμέσως ενώ εσύ θέλεις χρόνο? Έτσι είναι η ιδιοσυγκρασία σου, δυστυχώς είναι μειονέκτημα γιατί όσοι είναι έτσι είναι μειοψηφία.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by favvel View Post
    Στην ομάδα οπότε καλύτερα μπορούν να συμμετέχουν και πιο αισιόδοξα άτομα,ίσως για να μας παρασύρουν κι εμάς τους πεσμένους προς την άλλη κατεύθυνση..
    favvel , ενα αισιοδοξο ατομο , ουδεποτε θα συναναστρεφετο με αρνητικα ατομα , θα τον χαλαγε κ τον ιδιο . Θα συμφωνησω με την κοκκινοσκουφιτσα . Αυτα τα ατομα που ζητας δεν ειναι παρεα , ειναι ομαδα αυτοκτονιας .

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλημερα. φαβελ. .πως εισαι. ? πολυ ομοφα ολα αυτα τα μεροι που λες για να πατε οσα ατομα ειναι εντος των προυποθεσεων, ομως δεν νομιζεις?δεν συμφωνεις οτι θα ταν καλητερα. θα ταν πιο χρησημο να βρεθειτε σε μέροι που σχετιζοντε με καθισιο κι συζητηση?ε?
    την ποψημου σου λρω κι μονο.καλητερα ειναι να ειστε σε ενα μερος οπως μια ευρηχορη καφετερια,η οπως ενα σνακ μπαρ μαγαζι το οποιο θα ειναι ευρηχορο κι θα προσφερει την ανεση κι την "ζεστασια"να μπορουν ολοι κι ολες να επικοιννωνουνε αμεσα ματαξυτους. να υπαρχει αμεσοτιτα.,να υπςρξη φιλικοτητα και να παραχτει ενα κλιμα παρεας ετσι ωστε ο καθε ενας αλλα κι ολοι μαζοι να επικοινωνουνε! να τα λετε.να μπορει να σπασει ο παγος δλδη.
    αυτος οτροπος κι ενα τετοιο μερος ισως προσφερει κι βγαλει μια πιο φιλικη ψυχολογια!ισως. προσφερει σε καποιον που εχει αναγκη του προσφερει την θετικη σκεψη. νκαι τελος τον κανει. να γινει κινονοικος.
    αυτα ειχα να προτεινω!φιλια κι ευχομαι οτι καλητερο παντα

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by favvel View Post
    5.όσοι έχουν παραιτηθεί απ'τη ζωή,για όσους δεν έχει νόημα η οποιαδήποτε προσπάθεια που θα τους βγάλει απ'το τέλμα και θα τους ενεργοποιήσει και προτιμούν να κάθονται στο σπίτι όλη μέρα και να βαριούνται μέχρι θανάτου και να μην κάνουν τπτ για να εξελίξουν τον εαυτό τους και να τον πάνε πιο πέρα..
    Αυτός είμαι εγώ!χεχε!Καλησπέρα παιδιά!Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ και απλά είπα να πω ένα γεια!

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    πολυ φασαρια για το τιποτα βρε παιδια. καμια δεκαρια ατομα μπορει να μαζευονταν, με το ζορι να πουν μια κουβεντα γιατι θα ντρεπονται και δε θα υπαρχουν κοινα (εκτος απ'το φορουμ και ποσο μαλακας ειναι ο ταδε, τι κανει ο ενας κι ο αλλος και λοιπα). been there done that. αχρηστες γνωριμιες οπως ειπα που δεν οδηγουν πουθενα. προτιμω να χαραμιζω το χρονο μου πιο παθιασμενα.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by favvel View Post
    Στην ομάδα οπότε καλύτερα μπορούν να συμμετέχουν και πιο αισιόδοξα άτομα,ίσως για να μας παρασύρουν κι εμάς τους πεσμένους προς την άλλη κατεύθυνση..
    Δεν λειτουργεί έτσι ακριβώς,γιατί και κωλοτούμπες να κάνει ο "καλά" αν οι υπόλοιποι έχουν βγει για να "μιζεριασουν" με παρέα,αυτό θα κάνουν...
    Όσο για της κανε "γυμανστικη","βγες" μια βόλτα,bres γκόμενα κλπ,του koukinoskoufitsou κλπ "κοκουνοσκουφιτσων" ιδέες,τα έχουμε σκεφτεί και μονοι μας,μίζεροι είμαστε όχι με iq κάτω του μετριου για να περιμένουμε τους υπολοιπους να μας θαμπώσουν με της πανέξυπνης πρωτοποριακές ιδέες τους...
    Όσο για την παρέα με τους,καλά,τι σκατά παρέα να κανεις όταν ο άλλος σε κοιτάει σαν μογγόλο,και όταν εσύ των κοιτάς σαν μογγόλο,μιας και συνεννόηση....
    Για να γίνει κάτι πρέπει να ξεκινήσεις με παρέα ατόμων στο 1,για να ανεβείτε,2,3,4,κλπ.
    Δεν πάει το 1 να κάνει παρέα με των άλλων που είναι στο 17,γιατί απλά δεν...
    Όσο για το συμπέρασμα της ηλικιακής και οικονομικής προϋπόθεσης,δεν ξέρω που το έβγαλες...
    Εκτος και αν όσοι έχουn τάσεις αυτοκτονίας,είναι 30,με χαμηλό εισόδημα,κατσαρό μαλλί,γαλάζια ματια και αγαπάnε το χρώμα tirkouaz...
    Εγώ λέω ότι(σε περίπτωση που)θα σκάσουν άτομα από 20 μέχρι 50 χρονων...
    Και,επίσης,με εντελώς διαφορετικά backgrounds...
    Tespa.
    Favvel,μου άρεσε η ιδέα του θεάτρου,αλλα πιστεύω πως θα είναι καλύτερο κάτι το οποιο θα προσφέρει περισσότερη τριβή μετάξι των παρευρισκομενων.Κάτι που θα επιτρέπει και θα αναγκάζει όλους τους παρευρισκομενους να συμπεριφέρονται σαν ομάδα.Το θέατρο,απλά θα προσφέρει μια έξοδο στους περισσοτερους που μετά απλά θα την κοπανήσουν αρών αρών για να γυρίσουν στην τρυπα.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By maraki83 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 28-12-2012, 10:04
  2. ερωτηση για προυποθεσεις χωρου γραφειου ψυχολογου
    By DOG in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-2012, 18:19
  3. Πως νιώθετε όσοι έχετε σχιζοφρένεια;
    By carrot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 74
    Last Post: 29-07-2011, 12:39
  4. Προϋποθέσεις για ψυχοθεραπεία
    By melissa in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 5
    Last Post: 14-06-2011, 14:39
  5. Απλά όσοι θέλετε ρίξτε μια ματιά....
    By Christine in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 16-06-2008, 16:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •