με ενοχλει ο πρωην μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Το θεμα δεν ειναι τι κανει και τι δεν κανει αυτος μπροστα σου, αλλα το τι κανεις εσυ για σενα.
    Αυτος, και ο καθενας, εχει το ελευθερο να ερθει να κανει και σεξ μπροστα σου, δε θα σου ζητησει ουτε αδεια, ουτε εγκριση.
    Σημασια εχει τι εισαι διατεθειμενη να κανεις εσυ για να εισαι καλα κ να μην του επιτρεπεις να σε χαλαει.
    Απο ενα σημειο και μετα, η ασχημη συμπεριφορα των αλλων απεναντι μας ειναι θεμα επιλογης και οχι ατυχιας. Και σου το λεει καποια που ξερει. ;)

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Εγω πιστευω οτι τα κανει αυτα για φιγουρα και να ζηλεψεις. Δε μπορει τοσο γρηγορα να κανει σχεση με αλλη. Κατι γινεται.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Εγω πιστευω οτι τα κανει αυτα για φιγουρα και να ζηλεψεις. Δε μπορει τοσο γρηγορα να κανει σχεση με αλλη. Κατι γινεται.
    πιθανον να εχεις δικιο οστοσο θα μπορουσε να ειχε κ σχεση παραληλη κ οταν της ελεγε οτι φλερταρει αλλου να ενοουσε τον εαυτο του κ μετα να πηγε σε αυτη.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    11
    Απο ενα σημειο και μετα, η ασχημη συμπεριφορα των αλλων απεναντι μας ειναι θεμα επιλογης και οχι ατυχιας.

    Ευχαριστώ για την απαντηση σου!!

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    11
    Δεν εκανε σχεση. Δευτερα φιληθηκε με αλλη και με χτυπησε, Τετάρτη παλι με αλλη οχι την ιδια. Το μαγαζι που δουλευω εχει φωτογραφο και οραν βγηκαν οι φωτογραφιες μου εδειξε καποιες που δεν δημοσιευσε στις οποιες με κοιταει ειτε εκεινος ειτε η κοπελα ακομα και την ωρα που φιλιουνται αλλα και σε ολη τη διαρκεια της βραδυας.εχθες το βραδυ το εμαθα αυτο. Φυσικα και ειναι επιτηδες πλεον αλλα οπως προτεινουν ολοι οι παραπανω πρεπει εγω να κανω κατι για τον εαυτο μου και να παω παρακατω. Ισως και να απεχω λιγο καιρο απο τις σχεσεις. Να κάνω πραγματα για εμενα. Σε ευχαριστώ που απαντησες :)

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    11
    Δεν εκανε σχεση. Δευτερα φιληθηκε με αλλη και με χτυπησε, Τετάρτη παλι με αλλη οχι την ιδια. Το μαγαζι που δουλευω εχει φωτογραφο και οραν βγηκαν οι φωτογραφιες μου εδειξε καποιες που δεν δημοσιευσε στις οποιες με κοιταει ειτε εκεινος ειτε η κοπελα ακομα και την ωρα που φιλιουνται αλλα και σε ολη τη διαρκεια της βραδυας.εχθες το βραδυ το εμαθα αυτο. Φυσικα και ειναι επιτηδες πλεον αλλα οπως προτεινουν ολοι οι παραπανω πρεπει εγω να κανω κατι για τον εαυτο μου και να παω παρακατω. Ισως και να απεχω λιγο καιρο απο τις σχεσεις. Να κάνω πραγματα για εμενα. Σε ευχαριστώ που απαντησες :)

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,643
    Quote Originally Posted by xionoujak View Post
    2 μερες μετα που με χτυπησε και μου ειπε να χαθω και οτι με σιχαινεται ερχεται και φιλιεται μπροστα μου? Μα φυδικα το κανρι επιτηδες και δεν απαγορεύεται ομως με ενοχλει. Οχι δεν μου αρεσει δεν τον θελω αλλα στη δουλεια μου με σεβονται ολοι και με τις πραξεις του με ξεφτυλιζει. Τοσα μαγαζια έχει η πολη και εκεινος το δικο του! Οσο για την ερωτηση η εγκυμοσυνη ηρθε την μερα του βιασμου
    αν δεν σου αρεσει και δεν τον θελεις, θα επρεπε να χαιρεσαι που φιλιεται με αλλες.
    εχεις ελπιδες ετσι, να βρει αλλο θυμα να βαραει και να σε παρατησει στην ησυχια σου.
    αν δεν θελεις να σε παρατησει στην ησυχια σου ομως και τον θελεις, τι τις θελεις την αστυνομια? να στον φερει δεμενο?

    το σοβαρο θεμα εαν δεν το καταλαβες ακομα, ειναι οτι αυτος ο ανδρας σε κακοποιησε, σε βιασε κι εσυ αντι να τον καταγγειλεις η να φυγεις χωρις γυρισμο (εστω), ξαναγυρνας πισω να ξαναπροσπαθησεις και ζηλευεις οταν φιλαει αλλες.
    δεν χρειαζεσαι αστυνομια καλη μου. χρειαζεσαι ψυχιατρο/ψυχολογο για να καταλαβεις γιατι χαντακωνεις ετσι τον εαυτο σου...

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν χρειαζεσαι αστυνομια καλη μου. χρειαζεσαι ψυχιατρο/ψυχολογο
    το θεμα ειναι οτι της μιλας σχετικα εριστικα ενω αυτη διχνει καπια σημαδια οτι θελει να αλλαξει τωρα ειναι οφθαλμοφανες νομιζω οτι επιδη ο πατερας της την εδερνε οπως ελεγε της φανικε γνωστο αυτο σαν βιωμα κ κολησε με αυτον δε νομιζω οτι ειναι δυσκολο κανεις να καταλιξει σε αυτο το συμπερασμα βλεπω οτι ηδη παραδεχετε ολα αυτα

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,643
    τι λες βρε αλεξ?
    εριστικο ειναι να προτεινεις σε καποιον να δει ψυχιατρο/ψυχολογο οταν το εχει τοσο αναγκη?
    επειδη εσυ εχεις προβλημα με τους ψυχολογους και θεωρεις οπως εχεις παρα πολλες φορες πει, οτι για μια αρρωστια ψυχικη αυτο που χρειαζεται ειναι να κανεις οτι δεν την βλεπεις και να μην βαζεις ταμπελες στον εαυτο σου για να γινεις καλα (!!!!!!)
    για να μην σχολιασω τις φορες που εχεις δηλωσει ο ιδιος ψυχολογος...
    δεν σημαινει οτι πρεπει να συμφωνουμε και οι αλλοι, η να θεωρουμε την προτροπη να ζητησει καποιος βοηθεια, σαν επιθεση! ελεος πλεον...

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καταρχην ξερεις σε πιον μιλας? εγω ξεπερασα τα παντα μονος μου κ το τι αξιζω το απεδιξα στον εαυτο μου
    αρα δεν εχω αναγκη τα καλα λογια κανενος κ ΔΕΝ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ επισης αν πιστευεις οτι αυτο που λεω ειναι εγωισμος δεν εχεις δει απολυτος τιποτα απο τον εγωισμο κ την αλαζονια που διαθετω αλλα αυτο ειναι κατι ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ οποτε δεν αφορα κανενα παρα μονο εμενα αυτο που εγραψες πιο πριν δεν ειναι εριστικο?
    να σε υποχρεωσει η αστυνομια να μην υποκυπτεις οταν ερχεται και σε ξανατουμπαρει, η να τον υποχρεωσει να μην φιλιεται με αλλες κοπελες μπροστα σου?
    η μηπως το παιζεις τωρα οτι δε καταλαβαινεις? αν δε τη γουσταρεις απλα μην ασχολισαι μαζι της εγω οταν καπιον δε τον εγκρινω δε καθομαι να του τη λεω απλα αδιαφορω.

    εχεις δηλωσει ο ιδιος ψυχολογος..
    επισης τη λεξη "ψυχολογος" δεν υπαρχει καν στο λεξιλογιο μου αφου υπαρχουν πολα πραγματα που διαφωνω καθετα μαζι τους κ δε μπορει κανενας να μου στερισει το δικαιομα μου να εκφραζω τη προσωπικη αποψη μου πανω σε αυτο που λεω εμενα με ενδιαφερει η ψυχαναλυση κ οχι οι ψυχολογοι γιατι πολυ απλα η ψυχολογια με εκφραζει...

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν δεν σου αρεσει και δεν τον θελεις, θα επρεπε να χαιρεσαι που φιλιεται με αλλες.
    εχεις ελπιδες ετσι, να βρει αλλο θυμα να βαραει και να σε παρατησει στην ησυχια σου.
    αν δεν θελεις να σε παρατησει στην ησυχια σου ομως και τον θελεις, τι τις θελεις την αστυνομια? να στον φερει δεμενο?

    το σοβαρο θεμα εαν δεν το καταλαβες ακομα, ειναι οτι αυτος ο ανδρας σε κακοποιησε, σε βιασε κι εσυ αντι να τον καταγγειλεις η να φυγεις χωρις γυρισμο (εστω), ξαναγυρνας πισω να ξαναπροσπαθησεις και ζηλευεις οταν φιλαει αλλες.
    δεν χρειαζεσαι αστυνομια καλη μου. χρειαζεσαι ψυχιατρο/ψυχολογο για να καταλαβεις γιατι χαντακωνεις ετσι τον εαυτο σου...

    Δεν ζηλευω ουτε τον θελω. Φυσικα με βλεπει ηδη ενας γιατρος μετα απ ολα αυτα και προσπαθω για το καλυτερο. Εχω ηρεμησει αρκετα. Οταν με κακοποιησε τα συναισθηματα μου δεν με αφησαν να δω καθαρα. Τωρα που βγηκα απο ολο αυτο και το βλεπω απεξω συνειδητοποιω το ποσο ανεκτικη ημουν και εχω βαλει τα δυνατα μου για να διωξω απο το μυαλο μου καθε κακη αναμνηση. Δεν με πειραξε που φιλιοταν με πειραζει η παρουσια του γιατι ειναι φρεσκο ακομα και μου θυμιζει τις ασχημες στιγμες. Εχω ενεργοποιηθει σωστα πιστευω. Σταματησα απο τη δουλεια μου γιατι εννοειται δεν μπορω να του απαγορεύσει κανεις να ερχεται, ψαχνω για μια πρωινη δουλεια που ειναι και πιο υγιής, βλεπω μια πολυ καλη γιατρο που με βοηθάει και ψαχνω για καινουριο χομπυ. Πραγματα δηλαδη που δεν εκανα πριν.προσπαθω για το καλυτερο. Ειναι μια κατασταση που θελει χρονο και δεν ξερω αν θα καταφερω ποτε να αποβαλω ολες τις κακες αναμνησεις.. σε ευχαριστώ πολυ για την απαντηση σου

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,643
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    καταρχην ξερεις σε πιον μιλας? εγω ξεπερασα τα παντα μονος μου κ το τι αξιζω το απεδιξα στον εαυτο μου
    αρα δεν εχω αναγκη τα καλα λογια κανενος κ ΔΕΝ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ επισης αν πιστευεις οτι αυτο που λεω ειναι εγωισμος δεν εχεις δει απολυτος τιποτα απο τον εγωισμο κ την αλαζονια που διαθετω αλλα αυτο ειναι κατι ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ οποτε δεν αφορα κανενα παρα μονο εμενα αυτο που εγραψες πιο πριν δεν ειναι εριστικο? η μηπως το παιζεις τωρα οτι δε καταλαβαινεις? αν δε τη γουσταρεις απλα μην ασχολισαι μαζι της εγω οταν καπιον δε τον εγκρινω δε καθομαι να του τη λεω απλα αδιαφορω.


    επισης τη λεξη "ψυχολογος" δεν υπαρχει καν στο λεξιλογιο μου αφου υπαρχουν πολα πραγματα που διαφωνω καθετα μαζι τους κ δε μπορει κανενας να μου στερισει το δικαιομα μου να εκφραζω τη προσωπικη αποψη μου πανω σε αυτο που λεω εμενα με ενδιαφερει η ψυχαναλυση κ οχι οι ψυχολογοι γιατι πολυ απλα η ψυχολογια με εκφραζει...
    δεν ξερω σε ποιον μιλαω, ουτε τι ξεπερασες. τι ξεπερασες, αληθεια?
    κι εγω την προσωπικη μου γνωμη εκφραζω, μην χτυπιεσαι ετσι.:)
    φυσικα και εχεις πει την λεξη ψυχολογος και μας ελεγες οτι εισαι ο ιδιος ψυχολογος.αν δεν το θυμασαι, μπορω να το ψαξω καποια μερα να στο δειξω.
    τα υπολοιπα που εγραψες, ειλικρινα δεν τα καταλαβα... (ειδικα το "η λεξη ψυχολογος δεν υπαρχει καν στο λεξιλογιο μου, η ψυχολογια με εκφραζει...)

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,643
    Quote Originally Posted by xionoujak View Post
    Δεν ζηλευω ουτε τον θελω. Φυσικα με βλεπει ηδη ενας γιατρος μετα απ ολα αυτα και προσπαθω για το καλυτερο. Εχω ηρεμησει αρκετα. Οταν με κακοποιησε τα συναισθηματα μου δεν με αφησαν να δω καθαρα. Τωρα που βγηκα απο ολο αυτο και το βλεπω απεξω συνειδητοποιω το ποσο ανεκτικη ημουν και εχω βαλει τα δυνατα μου για να διωξω απο το μυαλο μου καθε κακη αναμνηση. Δεν με πειραξε που φιλιοταν με πειραζει η παρουσια του γιατι ειναι φρεσκο ακομα και μου θυμιζει τις ασχημες στιγμες. Εχω ενεργοποιηθει σωστα πιστευω. Σταματησα απο τη δουλεια μου γιατι εννοειται δεν μπορω να του απαγορεύσει κανεις να ερχεται, ψαχνω για μια πρωινη δουλεια που ειναι και πιο υγιής, βλεπω μια πολυ καλη γιατρο που με βοηθάει και ψαχνω για καινουριο χομπυ. Πραγματα δηλαδη που δεν εκανα πριν.προσπαθω για το καλυτερο. Ειναι μια κατασταση που θελει χρονο και δεν ξερω αν θα καταφερω ποτε να αποβαλω ολες τις κακες αναμνησεις.. σε ευχαριστώ πολυ για την απαντηση σου
    μπραβο βρε κοπελα!
    τα καλυτερα μας τα κρατησες για το τελος :)
    μπραβο σου που βρηκες το κουραγιο να ζητησεις βοηθεια και για την προσπαθεια να αλλαξεις περιβαλλον.
    δικο σου θεμα φυσικα, αλλα μιας και το λες μονη σου, ειναι πιο υγιεις οι δουλειες της μερας... και ειδικα οι χωροι μακρια απο ουσιες.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    αυτα λεω εγω
    1)αν δεν εισαι με καποιον και σε πλησιασε γιατι να μην το προσπαθησεις εφοσον ειναι καλος?
    2)ομως αυτος δεν ειναι και τοσο καλος,και με τον τροπο που σε πλησιασε,αλλη θα ειχε στειλει το θεμα σε αλλο επιπεδο αφου χρησιμοποιησε βια!
    3)και δε μπορω να καταλαβω την σταση των υπολοιπων,σε χτυπουσεμεσα στο μαγαζι και οι αλλοι κοιτουσαν? ποσο εχει χαλασει ο κοσμος ρε

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ξερω σε ποιον μιλαω, ουτε τι ξεπερασες. τι ξεπερασες, αληθεια?
    κι εγω την προσωπικη μου γνωμη εκφραζω, μην χτυπιεσαι ετσι.:)
    φυσικα και εχεις πει την λεξη ψυχολογος και μας ελεγες οτι εισαι ο ιδιος ψυχολογος.αν δεν το θυμασαι, μπορω να το ψαξω καποια μερα να στο δειξω.
    τα υπολοιπα που εγραψες, ειλικρινα δεν τα καταλαβα... (ειδικα το "η λεξη ψυχολογος δεν υπαρχει καν στο λεξιλογιο μου, η ψυχολογια με εκφραζει...)
    καταρχην το τι ξεπερασα κ τι δε ξεπερασα δε θα στο αποδειξω σε εσενα επισης οταν προτομπηκα στο φορουμ επιδη ειμουν σε αρκετα ασχημη κατασταση αν ειπα αυτη τη λεξη (που κ παλι δε νομιζω) θα εκανα προφανος καπιο συντακτικο λαθος λογο της φορτισης που ειχα εκεινη τη στιγμη κ ετσι λοιπον μερικοι βρηκαν το πατημα που τοσο πολυ εψαχναν για να βγαλουν τα κομπλεξ που ειχαν μεσα τους τοσο καιρο. αν λειπον σε ενα φορουμ υποστηριξης καπιοι ετοιμαζονται να διξουν τα κομπλεξ τους να τα δειξουν σε ενα τοιχο

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. σεξ με πρώην
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-2012, 14:24
  2. Replies: 2
    Last Post: 16-04-2012, 14:33
  3. πρωην
    By αν? in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 22-02-2011, 01:13
  4. για την πρωην μου
    By ανεμος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 18-02-2011, 02:51
  5. Με ενοχλεί το βλέμμα των άλλων
    By mstrouf in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 22-05-2008, 01:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •