Λέει πως μ'αγαπάει αλλα αποφεύγει το σεξ μαζί μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    15

    Λέει πως μ'αγαπάει αλλα αποφεύγει το σεξ μαζί μου

    Καλησπέρα !
    Με λένε Εύα και συγκατοικούμε με το αγόρι μου κοντά ένα χρόνο...Όταν τα πρωτοφτιάξαμε ήμασταν πάρα πολύ ερωτευμένοι. Μείναμε αμέσως μαζί
    (ήταν και οι συνθήκες τέτοιες που δεν μπορούσα να μείνω κάπου αλλου αφου μόλις είχα τελιώσει τη σχολή ,είχα ήδη δουλειά όμως είμαι απο άλλη πόλη και θα έπρεπε να βρω να νοικιάσω αφού έμενα σε φοιτητική εστία μέχρι τότε...αλλα έτσι κ αλλιώς το θέλαμε πολύ και οι δυο το να μείνουμε μαζί κι αφού το πρότεινε εκείνος μόνος του το να συγκατοικήσουμε, τα πράγματα προχώτησαν απο μόνα τους...οπότε δεν το αναλύσαμε και πολύ το θέμα. Έτσι κ αλλιώς είχαμε κάνει πολύ παρέα και ήμασταν φίλοι 2 χρόνια πριν εκδηλωθεί όλο αυτό, οπότε δεν είχαμε το φόβο μήπως δεν ταιριάζαμε επειδή γνωριζόμασταν ήδη αρκετά... Επίσης υπήρχε αλληλοσεβασμός και καλή διάθεση και απο τις 2 πλευρές).Γενικά κάναμε πολλές προσπάθειες κ απο τις 2 πλευρές να είμαστε καλά. Το μόνο λίγο "άχαρο" στην όλη υπόθεση είναι οτι λόγω οικονομικής κατάστασης είχε αναγκαστεί πριν τα φτιάξουμε να μείνει κάτω απο τους δικούς του, οπότε αυτό το γεγονός μας έκατσε λίγο παράξενα χωρίς να έχουμε κάποιο πρόβλημα με τους ανθρώπους... Ίσα-ίσα που είναι πολύ διακρητικοί μαζί μας. Τέσπα... Καλά ως εδώ, το θέμα είναι οτι απο αρχές Φλεβάρη και μετά αρχίσαμε να αραιώνουμε τις ερωτικές επαφές μας με δική του προτοβουλία... Εως ότου σταματήσαμε τελείως. Το πρόβλημα είναι οτι εκείνος δεν έχει σταματήσει να μου λέει το πόσο μ' αγαπάει, το οτι του αρέσει πολύ που είμαστε μαζί κ ένα σορό άλλα τα οποία μου τα' λεγε και πριν με την ίδια συχνότητα που μου τα λέει και τώρα. Επίσης δεν έχει σταματήσει να μ' αγκαλιάζει όπως πριν και να μου εκδηλώνει την αγάπη του γενικά. Και όλο αυτό με μπερδεύει γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τι τρέχει. Όταν του κάνω που και που διακρητικά κάποια νύξη (είναι και κάπως λεπτό το θέμα) για το οτι δεν κάνουμε έρωτα πια, εκείνος αποφεύγει να απαντήσει και με μπερδεύει ακόμα περισσότερο...Έχουμε τελειώσει και δεν θέλει να το παραδεχτεί...; Στις διακοπές του Πάσχα που είχα πάει στους δικούς μου, μου έλεγε κάθε μέρα πόσο του έλειπα. Δεν είναι οτι δεν έχει στήση πια, απλά δεν... ! Και δεν καταλαβαίνω τι φταίει. Και δεν μου μιλάει για να μου πει γιατί συμβαίνει αυτό. Σε μια φάση άρχισα να σκέφτομαι μήπως υπάρχη κάποια άλλη στη μέση αλλα εν τέλη ούτε κ αυτό υπάρχει και προφανώς κάπου αλλού είναι το πρόβλημα, εγώ όμως δεν ξέρω πως πρέπει να το χειριστώ και ώρες-ώρες με πιάνω να αισθάνομαι πως δεν με βλέπει "σαν γυναίκα" πια... Αισθάνομαι χάλια κ έχω μπερδευτεί...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,206
    Εχεις σκεφτεί μήπως έχει κάποιο δικό του θεματάκι;

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ισως συνεβει καπιο περιστατικο που εσυ δεν εμαθες που τον εκανε να αλλαξει ισως ειχε καπια τραυματικη εμπιρεια απο γυναικες πριν σε γνωρισει κ του εκδηλωθηκε τωρα οταν κανατε εβλεπες τιποτα να μη παει καλα?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    15
    Ναι, Diana κ Αλέξανδρε, πολλές φορές τα έχω σκεφτεί αυτά που λέτε αλλα δεν ξέρω πως να ξεκινήσω κουβέντα... Είναι πολύ ευαίσθητο άτομο και μερικές φορές παρεξηγεί ορισμένες ερωτήσεις... Ευχαριστώ πολύ και τους δύο σας :)

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δειτε μαζι μια αναλωγη ταινια που θα περιγραφει αυτο που θες να του πεις κ μετα πες του η ταινια πως σου φανηκε κανοντας τον.... πιανιστα

    οσο εγω θα παιξω στη νεα υπερπαραγωγη ο μυστικος πρακτωρας το ανελειτο μυστηριο στο ιντερνετ κ τα αγνωστα αποθημενα χαχαχαχαχα (αχ θεε μου..)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    Σε βλεπω να γραφεις οτι ολα ειναι πολυ καλα και υπαρχει αλληλοσεβασμος και προσπαθειτε και οι δυο και και και αλλα προφανως και δεν ισχυουν ολα αυτα.

    Μια σχεση δεν ειναι υγιης αν δεν εχετε το πιο σημαντικο πραγμα ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ αυτο τι σημαινει? οτι νιωθετε ανετα να συζητατε τα προβληματα σας,κατι που δεν συμβαινει σε αυτη την φαση,πολυ καλα κανεις και ανησυχεις που δεν κανετε σεξ (ποσο καιρο?) γιατι σιγουρα κατι συμβαινει που δεν σου λεει.

    Τωρα αν θες να κανουμε υποθεσεις μπορουμε να βρουμε απειρους λογους αλλα το προβλημα σου δεν θα το λυσεις ετσι,πρεπει να τον ρωτησεις στα ισια και ασε τις μαλακιες ειναι ευαισθητουλης και θα παρεξηγηθει κλπ κλπ, ειναι αντρας και πρεπει να δωσει εξηγησεις,τελος.

    Τον ξερεις 3 χρονια και τον ενα ζειτε μαζι και ντρεπεσαι να τον ρωτησεις? αν δεν τραβαει αστο,πηγαινε για αλλα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Moνος του ποσο συχνα εκτονωνεται?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    15
    Καλέ/ή μου Pandemonium, άσε με να γνωρίζω καλύτερα απο εσένα για το κατα πόσο υπάρχει αλληλοσεβασμός στη σχέση μου με τον σύντροφο μου. Εγώ ζω την κατάσταση κ εσύ απλά την διαβάζεις, οπότε όπως αντιλαμβάνεσαι υπάρχει ένα χάσμα ανάμεσα σε αυτό που μπορεί να "κατάλαβες" και σε αυτό που ισχύει... Επίσης αυτό το «μιλάμε για το σεξ» είναι ένα από τα πιο παρεξηγημένα πράγματα που αφορούν το σεξ, κι έχει γίνει αφορμή να καταστραφούν πολλές ωραίες ερωτικές στιγμές και σχέσεις. Νομίζω αντιλαμβάνεσαι τι εννοώ.... Το οτι είναι κάποιος άντρας δε σημαίνει οτι είναι ντουβάρι κι ούτε αυτό μου δίνει το δικαίωμα να του μιλάω όπως να' ναι. Ίσα-ίσα με ενδιαφέρει πολύ να τον κάνω να αισθανθεί άνετα γιατί όπως βλέπω το να του μιλάω "στα ίσια" όπως λες για κάποια θέματα δεν το σηκώνει. Δεν είπα οτι η σχέση δεν έχει προβλήματα. Αν δεν είχε δε θα μιλούσαμε εδω τώρα. Επίσης δε θα χρειαζόταν να διαβάσω την απάντηση ενός ξερόλα σαν του λόγου σου που αποκαλεί μαλακία το γεγονός οτι με ενδιαφέρει ο άνθρωπος μου να είναι καλά με τον εαυτό του και επίσης καλά μαζί μου... Σε ευχαριστώ που μπήκες στη διαδικασία να απαντήσεις αλλα δεν σ'ευχαριστώ καθόλου για τον τρόπο σου. Είναι απαράδεκτος. Δεν με γνωρίζεις κ απο χθες. Φιλικά πάντα....

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    15
    Kerasi, tελευταία δεν εκτονώνεται... Γενικά απέχει... Μη με ρωτήσεις για παλιότερα γιατί δεν ζούσαμε μαζί και δεν γνωρίζω.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Μαλιστα. Θα σου στειλω στα μηνυματα ενα βιβλιο που περιγραφει πιστευω ακριβως την περιπτωση σου. Δε το γραφω εδω για να μη θεωρηθει διαφημιση, οταν φτασεις 50 δημοσιευσεις ενεργοποιειται η δυνατοτητα για μηνυματα. Η δικη μου αισθηση ειναι οτι με τη συγκατοικηση εχει ενισχυθει η συντροφικη συνιστωσα και σε συνδυασμο με τη συνηθεια, ο ερωτικος χαρακτηρας εχει υποβαθμιστει. Να ξερεις οτι σε μια σχεση το συντροφικο και το ερωτικο στοιχειο ''αντιμαχονται'' το ενα το αλλο και βρισκονται διαρκως σε μια δυναμικη ισορροπια. Οταν επικρατησει πολυ το συντροφικο επερχεται κατι σαν αδελφοποιηση, το λεει και ο ιδιος αλλωστε, σ αγαπαω-που σημαινει δε θελω να χωρισουμε και σε εκτιμω-αλλα εχει χαθει η ερωτικη σπιθα. Ειναι πως παθαινουν οι αντρες συνδρομο της μαντονα ας πουμε. Αυτη εινα σε αδρες γραμμες μια πρωτη ερμηνεια. Ο ιδιος τι λεει γι αυτο εστω απ εξω απ εξω?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    15
    Kerasi, σε ευχαριστώ πολύ- νομίζω οτι κάτι τέτοιο πρέπει να συμβαίνει... Ο ίδιος γενικά δε φαίνεται- παραδόξως- να συνειδητοποιεί πολύ- πολύ τι συμβαίνει (υποθέτω οτι ίσως να μη θέλει κιόλας για κάποιο χ,ψ λόγο). Όταν τον ρωτάω για μας λέει οτι είναι ευτυχισμένος και οτι του αρέσει που είμαστε μαζί (πράγματα τα οποία τα έκδηλώνει γενικά ) . Επίσης λέει οτι του αρέσω πολύ όπως και πρώτα και οτι θέλει να βρίσκεται συνέχεια μαζί μου (πράγμα που γενικά το κάνει- δεν τον έχω πιέσει ποτέ θέλω να πω. Ούτε του έχω γκρινιάξει ποτέ οτι μ΄αφήνει μόνη μου). Δε δείχνει γενικά να ενοχλείται με την όλη κατάσταση- αισθάνεται άβολα και στενοχωριέται όμως γενικά όταν εγώ εκδηλώνομαι πάνω στο οτι κάτι δεν μου πάει καλά (σε γενικές γραμμές και να μην πω τίποτα εδώ που τα λέμε καταλαβαίνει πολύ καλά τι έχω στο κεφάλι μου τις περισσότερες φορές ) ...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Οταν λες του κανεις καποια νυξη, τι σου λεει?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Γεια σου Μέρλιν.... :p
    Εγώ έτσι όπως τ περιέγραψες τα είδα μι χαρά τα πράγματα.
    Ουτε αδιαφορία ουτε ρουτίνα ουτε δείγματα απιστίας.

    Αυτό όμως ππυ πρεπει να σχολιασω οπωσδήποτε είναι εκείνο που σου έλεγε κάθε μέρα μου λείπεις κ μου λείπεις.......
    Όταν κάποιος το λέει, ξέρεις τι μου κάνει ;;;
    1)ειτε ερωτευμένο ζευγάρι στις αρχές
    2)είτε ζευγάρι που είναι απο απόσταση
    3)ειτε ανασφάλεια για κάποια λάδια που έχει γίνει κ προσπαθει να καλύψει με το να μην υποψιαστείς εσύ τίποτα αλλά να συνεχίζει να σου δίνει την εντύπωση οτι σε θέλει όπως πριν-αλλά τωρα να το κανει εντονότερο προσπαθώντας να σε πείσει οτι τίποτα διαφορετικό δε συμβαινει κ να μην σε ξενίσει τίποτα....

    Ένας άντρας που δε θέλει σεξ :
    1)δεν τον ελκυεις
    2)έχει άλλη
    3)δεν έχει αλλη αλλά έχει ψυχολογικά θέματα και τον επηρεάζουν αρνητικά πράγμα π δεν έχρι διάθεση να κανει ουτε μόνος ( σπάνιο)
    4) έχει κάποιο θέμα βιολογικής φύσης-ιατρικό- και δεν το ξέρεις-δεν στο έχει πει για δικούς του λόγους.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    15
    Kopela93, Καλημέρα :) Είχαν μπει ψύλλοι στ' αυτιά μου αλλα τελικά όχι, δεν έχει άλλη. Είναι σίγουρο αυτο που λέω, οπότε το αποκλείουμε... Δεν έχει σταματήσει γενικά να μου μιλάει με τον ίδιο τρόπο με τον οποίο μου μιλούσε και στην αρχή και η συχνότητα που μου λέει κάποια πράγματα (όπως "μου λείπεις", "σ'αγαπώ" κλπ) δεν έχει αλλάξει... Οπότε μάλλον καταλήγουμε στο οτι μάλλον ψυχολογικό είναι το θέμα...

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    15
    Kerasi, δε μου λέει πάντα κάτι. Βασικά τις περισσότερες φορές δεν ξέρει τι να μου πει (γενικά δεν λέει δικαιολογίες- σε τέτοιου είδους θέματα τουλάχιστον). Συνήθως με παίρνει αγκαλιά και αντε να μου πει κάνα "σ'αγαπάω" και μετά είναι -ολίγον τι - τα χάλια του. Γενικά πάντως δεν αντιδρά αρνητικά ή με κάποιο άσχημο τρόπο (εννοώ να αρχίσει να λέει δικαιολογίες ή να ρίξει το φταίξιμο σ'εμένα)...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΑΛΛΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ
    By eutuxia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 267
    Last Post: 10-08-2013, 19:03
  2. η κοπελα μου αλλα λεει και αλλα κανει..και αλλα ενοει...
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 21-06-2013, 00:24
  3. Ειμαστε χρονια μαζι,τον αγαπαω αλλα.....
    By mary1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 02-02-2013, 23:21
  4. Δεν τον θέλει αλλά ειναι μαζι του
    By Blue1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 70
    Last Post: 19-09-2012, 11:12
  5. ΧΩΡΙΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΜΑΖΙ
    By Mimi82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 29-08-2009, 15:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •