Όλοι Με Πληγώνουν...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Όλοι Με Πληγώνουν...

    Καλησπερα σε ολους.

    Δεν αντεχα αλλο και αποφασισα να γραψω εδω καποιες σκεψεις που με βασανιζουν εδω κ καιρο και θα ηθελα να ακουσω αν εχετε ζησει παρομοιες καταστασεις με τις δικες μου.

    Το προβλημα μου αφορα τις σχεσεις μου με το αντιθετο φυλλο, δηλ τις γυναικες. (Ειμαι 18 χρονων και φετος περασα στο πανεπιστημιο.) Τις τελευταιες μερες η ολη κατασταση μου την εχει βαρεσει πολυ και ειμαι ωρες ωρες σχεδον σε καταθλιψη.

    Υπαρχει μια κοπελα στη ζωη μου με την οποια ειμαι καλοι φιλοι τα τελευταια 4-5 χρονια. Ετυχε κ περασαμε μαζι στην ιδια πολη στο πανεπιστημιο. Γιαυτο το λογο αρχισαμε να κανουμε πολυ περισσοτερο παρεα απο οτι καναμε παλαιοτερα και ηρθαμε αρκετα κοντα. Ειλικρινα νομιζα οτι ηταν πραγματικη μου φιλη, της ανοιξα την καρδια μου της ειπα ολα τα μυστικα και τις σκεψεις μου(απο αισθηματικα μεχρι τα παντα) και αθελα μου αρχισα να την ερωτευομαι...Ολα καλα μεχρι εδω σωστα? Το "αστειο" της υποθεσης ειναι οτι εδω κ ενα μηνα περιπου που τα αισθηματα μου γιαυτην εχουν μεταμορφωθει απο φιλικα σε ερωτικα, αυτη τα εχει με τον καλυτερο μου φιλο(ο οποιος ηρ8ε χ8ες στην πολη που ειμαι τωρα και σπουδαζω για να σπουδασει κ αυτος κ ο οποιος οπως μου εκμηστηρευθηκε την θελει μονο για να περασει τον καιρο του). Πως το εμαθα? Μου το ειπε μολις χθες ο φιλος μου, γιατι εκεινη δεν "ηξερε πως θα αντιδρουσα" αν μου το ελεγε. Κ τωρα ειμαι υποχρεωμενος ενω τους βλεπω να ειναι μαζι, να αγκαλιαζονται και να φιλιουνται, να "φοραω" το χαρουμενο προσωπο μου και να κανω τον εντελως αδιαφορο, ενω απο μεσα μου σπαραζω...

    Πλεον ποναω μονο και που κοιταω τη φιλη μου στα ματια και αισθανομαι οτι τη μισω και θελω να την εκδικηθω,ο ταν ομως την κοιταζω ολα αυτα τα συναισθηματα αντικα8ιστονται απο αγαπη, μεχρι να ξαναεπαναφερω τον εαυτο μου στην σκληρη πραγματικοτητα...οτι αυτη δηλ ειναι με τον φιλο μου και οτι με προδωσε οχι γιατι δεν τα εφτιαξε μαζι μου και τα εφτιαξε με τον φιλο μου, αλλα επειδη δεν μπηκε καν στον κοπο να μου το πει...Μαλλον τελικα δεν ηταν τοσο φιλη μου οσο νομιζα σωστα?

    Συγγνωμη αν σας ζαλισα αλλα ειναι τοσα πολλα αυτα που μιωθω που δυσκολα εκφραζονται με μερικες προτασεις...

    Σας ευχαριστω ολους που με ακουσατε

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    thessaloniki
    Posts
    9
    γεια σου x-ray,δυσκολη κατασταση...το οτι δεν στο ειπε ισως να εγινε για να μην σε πληγωσει γιατι μαλλον ειχε καταλαβει τις προθεσεις σου,παντως καλυτερα να μην κανεις καποια κινηση αν δεν θελεις να μην δημιουργηθει προβλημα με τον φιλο σου.Παντως ποτε δεν ξερεις στο μελλον τι γινεται...

  3. #3
    Εννοειται πως δεν θα κανω καποια κινηση ουτε τωρα ουτε στο αμεσο μελλον, δεν προδιδω ποτε φιλους για κοπελες! Οσο για το αν καταλαβε οτι την εβλεπα αλλιως, δεν το νομιζω γιατι δεν εκανα καποια ξεκαθαρα ερωτικη κινηση τον τελευταιο καιρο.

    Δεν ξερω πιστευω πως αν δεν της πω καταμουτρα ολα αυτα, της δε θα το ξεπερασω. Με την 1η ευκαιρια θα της πω ποσο με απογοητευση η σταση της και ποσο λαθος εκανα που την νομιζα για αληθινη μου φιλη. Και παρολο που ξερω την αντιδραση της οταν της πω αυτα(οτι δηλ θα αρχισει τις αγκαλιτσες κ τα συγγνωμη δεν περιμενα να σε πειραξει, κτλ) δεν προκειται να της κανω τη χαρη και να \"λυγισω\".

    Εχω δικιο πιστευετε?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    168
    Αυτό που θα έκανα εγώ θα ήταν να ήμουν ειλικρινής απεναντι της και θα απεφευγα να βγαίνω όταν είναι με τον άλλον και απλά θα έβρισκα άλλη παρέα και αν δεν είχα θα έβρισκα.Ϊσως είναι λίγο βαρύ να της πεις ότι σε νομιζα για πραγματική φίλη κσλύτερα να το κάνεις πιο συγκεκριμένο και αν αρχίσει τα γλυκερά απλά αγνοησε τη και κάνε αυτο που θα σε οφελήσει.

  5. #5
    Δες δυσκολο να αποφευγω να βγαινω με αυτα τα παιδια, γιατι με τον κολλητο μου ειμαιστε μαζι απο το δημοτικο και ειμαστε αχωριστοι. Απλα θα κανω αυτο που λες. Θα της πω την αληθεια, και δεν θα λυγισω αν μου κανει τα γλυκα ματια.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375
    Εγώ πάλι δεν κατάλαβα γιατί ήταν υποχρεωμένη να σου πει ότι έκανε δεσμό με τον κολλητό σου. Το ότι είστε φίλοι δεν σημαίνει ότι πρέπει να σου δίνει αναφορά για ότι κάνει στη ζωή της. Και όσο να\'ναι η σχέση με τον κολλητό σου δεν είναι και το πιο εύκολο θέμα συζήτησης ανάμεσα σε ένα φιλικό ζευγάρι αντίθετων φύλων.
    Πέρασε ποτέ από το μυαλό σου ότι μπορεί ο φίλος σου να της είχε ζητήσει να μην στο πει?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2
    Originally posted by x-ray


    Με την 1η ευκαιρια θα της πω ποσο με απογοητευση η σταση της και ποσο λαθος εκανα που την νομιζα για αληθινη μου φιλη. Και παρολο που ξερω την αντιδραση της οταν της πω αυτα(οτι δηλ θα αρχισει τις αγκαλιτσες κ τα συγγνωμη δεν περιμενα να σε πειραξει, κτλ) δεν προκειται να της κανω τη χαρη και να \"λυγισω\".
    Αν η αντιδραση της σε τετοιες περιπτωσεις ειναι αγκαλιτσες και συγγνωμες, φοβαμαι φιλαρακο πως η κοπελα σε δουλευει ψιλο γαζι ! Α, και ο ερωτας ειναι κατι αδυνατον να κρυφτει οπως ολοι ξερουμε. Δεν σε εχει καταλαβει ?

  8. #8
    Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    68
    Πανε για αλλα

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2
    .ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΚΕΙΝΗ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΝΑ ΦΥΛΑΕΙ ΑΛΛΟΝ.ΤΟ ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΓΩ ΣΕ ΟΜΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,ΜΟΝΟ ΠΟΥ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ..ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΕΙΣ ΑΠ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΑΥΤΗ,ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ ΠΑΡΕΕΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΦΙΛΟ ΣΟΥ..

    ;)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •