ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197

    ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ

    Καλησπερα, Το προβλημα μου ειναι πως σιχαινομαι τη δουλεια μου και συγκεκριμενα εκει που εργαζομαι. Η προισταμενη ειναι μια σκύλα.Ειναι πολυ κακια. Αλλά και τα μεγαλυτερα αφεντικα (ειναι κ πολλα τρομαρα τους..) ειναι ιδιαιτερα πιεστικα . Δεν φτανει που σχεδον δεν εχουμε προοσωπικη ζωη λόγω της φύσεως της δουλειας οι υπευθυνοι σου λενε οτι καθεσαι κιολας!!!!! Οποιος αντιμιλά..φευγει...
    Δεν ξερ,σκεφτομαι πολυ εντονα να ττη παρατησω τη δουλεια αυτη αλλά αγχώνομαι για το μετα...Εχω αντεξει 1,5 χρονο αλλα΄πραγματικά νιωθω οτι εφτασα στα ορια μου. Δε τη παλευω άλλο.
    Σας παρακαλω πειτε μου τη γνωμη σας απλά μη με ρωτησετε που δουλευω...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Well,2 λύσεις:
    1.μπορείς να την δεις αμέρικα φάση και να τους αυτοκτονήσεις όλους και σαν τελευταία ηρωική πράξη να αυτοκτονήσεις και εσύ.
    2.Μπορείς να παραιτηθείς,και να ψάξεις για κάτι άλλο,αλλα μιας και η φάση είναι ελλάδα,ΔΗΛΑΔΗ peinaaaaaaaaa,αυτή την περίοδο η πρώτη λύση θα είναι λιγότερο οδυνηρή.
    P.Σ.
    Φυσικό είναι να σιχαίνεσαι την ΔΟΥΛΕΙΑ σου.
    Καταρχάς,δουλεύεις,δεν εργάζεσαι,και επίσης,το 99% του κόσμου σιχαίνεται την δουλειά του...
    https://www.youtube.com/watch?v=Kybyy1EkoOE
    Humans are lumps of meat.
    Envying,hating and killing each other.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Feggari , εξαρταται απο τις εναλλακτικες που εχεις . Αν δεν εχεις , αρχισε να ψαχνεις , αλλα μην αφησεις την δουλεια σου . Συμφωνω με τον Αντρεα , οτι σε ενα τεραστιο ποσοστο , δεν ξερω ποσο , οι εργαζομενοι δεν γουσταρουν την δουλεια τους .
    Να φανταστεις , στην Ιαπωνια , σε καποιες εταιριες , εχουν ενα δωματιο , που εχει ενα ομοιωμα του αφεντικου , απο ενα ειδους λαστιχου ( αληθεια ειναι ) , κ μπορει να μπει ο οιοσδηποτε υπαλληλος και να αρχισει να βαραει-κλωτσαει !!! το ομοιωμα , για να βγαλει ταπωθημενα του . Οι ιθυνοντες εξεπλαγησαν απο τις ζημιες που εισε υποστει το ομοιωμα !!

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    ATHENS/GREECE
    Posts
    90
    Συμφωνώ με τον Macgyver..

    ξεκίνα να ψάχνεσαι για κάτι νέο.. ώστε να προετοιμάσεις σιγά σιγά το έδαφος για την αποχώρηση σου απ την δουλειά αν όντως σε χουν αρρωστήσει εκει μεσα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    Ψαχνω εδω και παρααα πολυ καιροοο και δυστυχως ενα ΤΙΠΟΤΑ.... Παντως αυτο με το ομοιωμα δεν ειναι κακο! :)

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Θυμαμαι και εγω μια σκυλα προισταμενη που ειχα καποτε και κοντεψε να με ριξει στα χαπια η τσουλαρα..Εφτιαξε χαρακτηρα οταν την εστειλα στον διαολο ενωπιων ολων!Εγω ομως ημουν στον δημοσιο τομεα και δεν μπορουσαν να μου κανουν τιποτα..
    Κοιτα η ανεργια ειναι πολυ βαρια,οποτε σκεψου καλα τι θες να κανεις..Αν και εγω ειμαι υπερ της ψυχικης μας υγειας πρωτα απο ολα!Αν αποφασισεις να φυγεις..φυγε εντυπωσιακα!! :)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Δωσε ενα μικρο κλου για την εργασια σου...Να δουμε αν αξιζει να τραβας το λουκι..Αλλα μην ξεχνας και την ανεργια
    11/12/2006

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2
    Feggari στην ίδια εταιρεία δουλεύουμε; Εμένα μου λείπει η σκύλα προϊσταμένη, αλλά τα αφεντικά είναι επιεικώς παρανοϊκά...
    Στη φάση που είμαι όμως, σκέφτομαι τα θετικά: Πληρώνομαι κάθε μήνα και έχει βολικό ωράριο... μέχρι να βρω κάτι καλύτερο προσπαθώ να μη φέρνω την παράνοια και στο σπίτι, δυστυχώς όχι πάντα μ' επιτυχία!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    xaxaxaxaxaxaxa μονο τα βουνα δε σμιγουν τελικα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δυσκολες εποχες , εχε τα ματια σου ανοικτα για κατι καλυτερο ... και προσπαθησε να μη μενεις στασιμος δηλαδη να νοιωσεις βολεμενος. Να μου πεις θελουμε να νοιωθουμε και λιγο βολεμενοι ... τεσπα απλως κυνηγησε το αυτο που θες ...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Similar Threads

  1. Νέα δουλειά
    By Γάτος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 15-04-2014, 14:20
  2. Ψυχωση και δουλεια
    By labwmenos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 29-02-2012, 21:33
  3. δουλεια και απομονωση
    By kaity in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 10-02-2012, 19:20
  4. Δουλειά και άνθρωποι...
    By mariafil in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 20-12-2011, 23:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •