help τρελαινομαι?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    help τρελαινομαι?

    τι εχω παθει δεν ειμαι καλα πειτε μ κατιιιιι..πηγα χτες στην οδοντιατρο την ξερουμε οικογενειακως απο τα 14 γιατι η μανα μ ετσι ξεκινησε τα χαπια με νοσοφοβια..λετε να το παθω και εγω?επαθε νοσοφοβια απο γιατρο και αιματα μη τυχον και κολησει κατι δηλ...αφου παλια σε αυτην πηγαιναμε το πρωτο ραντεβου για να ναι ολα στο κλιβανο οπως χτες..πηγα με το φιλο μ αυτη ειναι πολυ καθαρη αλλα οταν εφυεγα ειδα σε ενα συρταρι κοκκινα σημαδια μεγαλα σαν αιμα μπετατιν δεν ξερω τι σκατα..αυτη ειναι πολυ καθαρη ντραπηκα να τη ρωτησω λετε να κολλησα κατι θα πεθανω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Γλυκεια μου sunset μην φοβασαι!!!
    Αυτο που σου συμβαινει με τους γιατρους συμβαινει σε παρα πολλους ανθρωπους και το θεωρουν και φυσιολογικο!!!

    Η μανα μου καποτε ειχε συχνες ρινοραγιες και την τρεχαμε καθε τοσο στο νοσοκομειο γιατι εχανε πολυ αιμα.
    Μπαινοντας στο νοσοκομειο καθε φορα εσπρωχνε μακρια της γιατρους και νοσοκομους και φωναζε:
    Μην μου κανετε μεταγγιση, δεν θελω μεταγγιση........
    Μας ρωτησαν λοιπν καποια στιγμη: μηπως ειναι μαρτυρας του Ιαχωβα και δεν θελει μεταγγιση;
    Οχι καλε! απλα φοβαται μην κολλησει Αids!!!
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    μην ανησυχεις sunset
    οι οδοντιατροι οτι εργαλεια χρησιμοποιουν ειναι απο κλιβανο, σε οτι σειρα κι αν σε δουν.
    αλλωστε τα μετρα που παιρνουν τα βλεπεις αμεσα.
    να προσεχεις παντα να φοραει καινουρια γαντια μιας χρησης, την μασκα που καλυπτει στομα και μυτη και ο,τι χρησιμοποιει: ποτηρακι, απορροφητηρα υγρων στοματος, να το εχει μολις βγαλει απο την συσκευασια του.
    αν κανει ολα αυτα, ακομα και αιμα να υπαρχει στα σκουπιδια του, δεν μπορει να σε βλαψει εσενα..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ! sunset ΜΟΥ, ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΙΔΙΟΥ ΧΡΩΜΑΤΟΣ, ΠΧ ΜΠΕΤΑΝΤΙΝ. ΕΦΟΣΟΝ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙΣ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΡΕΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΝΗΣΥΧΙΑΣ!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    οκ ειμαι καπως καλυτερα να στε καλα πηγε και η μανα μου επιτηδες να το δει και λεει ηταν κατι σαν μπογια πως γινεται?παλι καλα που δνε με πιανουν παντα αυτα δεν θα αντεχα αληθεια..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    οχι δεν θα κολλησεις κατι!μην ανησυχεις!εδω εμενα μια χαζη οδοντιατρος με επιανε χωρις γαντια,μιλαγε στα τηλεφωνα+μετα τα χερια της στο στομα μου ξανα κλπ κλπ και δεν επαθα τιποτα!θα σου περασει!αν οχι,κανε εξετασεις
    αιματος να μην εχεις το αγχος.αν και δεν νομιζω οτι θα ηρεμισεις,κατι αλλο θα βρεις...
    εμενα μου κολλησε οτι εχω aids(δεν εχω καποια ενδειξη-περιστατικο),βγηκαν τα αποτελεσματα
    φυσικα αρνητικα,εγινα ρεζιλι και τωρα σκεφτομαι τι αλλο θα μου ξημερωσει!
    πρεπει νομιζω να καταλαβουμε οτι ολα αυτα ειναι συμπτωματα.δες τι επαθε η αφρουλα για το μπεζ....
    δεν ειναι το μπεζ,δεν ειναι το aids δεν ειναι τιποτα απολα αυτα!πως καταφερνει και μας πειθει το μυαλο μας ειναι πολυ περιεργο.ειναι το αγχος.ειναι αυτο το ρημαδι,το αγχος.απλα σε εμας εχει μεγαλυτερο σουξε στα περι αρρωστειας....σε καταλαβαινω.ηρεμισε ομως,προσπαθησε,μην του δινεις τοση αξια...
    ρε παιδια αναρωτιεμαι,οταν καποιος νομιζει οτι εχει καρκινο πχ και ειναι πεπεισμενος πια,τι ειναι αυτο, νοσοφοβεια η ιδεψυχαναγκασμος η και τα δυο?
    πολλες φορες πιανω τον εαυτο μου να κολλαει με χαζα πραγματα οπως αν κανω μια ασχημη σκεψη μετα νομιζω οτι θα την κανω για ολη μου την υπολοιπη ζωη....τι ειναι αυτο?
    απλα αγχος η ιψδ?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    139
    Melene αυτο ακριβως σκεφτομαι κι εγω..Εδω κι ενα χρονο ημουν πεπεισμενος οτι καπου ειχα καρκινο..Χωρις καμια απολυτως ενδειξη..Οτι αθωο συμπτωμα ενιωθα νομιζα οτι ηταν συμπτωμα καρκινου..Εμπαινα και στο ιντερνετ και οτι διαβαζα την αλλη μερα το ειχα..Πηγα σε οτι γιατρο μπορεις να φανταστεις..Μεχρι και μαγνητικη εγκεφαλου εκανα..Με το ζορι γιατι κανενας γιατρος δε μου την εγραφε..Τελικα ημουν υγειεστατος προς μεγαλη μου εκπληξη..Θελω να σου πω οτι μικρος επασχα απο ιδεοψυχαναγκαστικη(ακομα νομιζω οτι πασχω αλλα σε πολυ μικροτερο βαθμο)..Απο οτι εχω ακουσει η νοσοφοβια ειναιι παρακλαδι της ιψδ..Συνδεονται..Και νομιζω οτι αν καποιος ειναι σιγουρος οτι εχει μια ασθενεια τοτε πασχει απο υποχονδριαση..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    panito ενα θα σου πω..
    καηκα απο τον ηλιο στο χερι και εβγαλα τα κλασσικα σπιθουρακια...
    εεεε αυτο ηταν!
    σαρκομα τυπου καποζι!την εβγαλα τη διαγνωση και αμεσως ετρεξα για εξετασεις....δραμα!!
    υποχονδρια παντως ειμαι σιγουρα!
    ελπιζω ομως να μην εχω ιψδ....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    139
    Κι εγω το ελπιζω για σενα..Εγω μαλλον εχω και τα δυο..Παλιοτερα οταν ημουν 10 περιπου εκανα μια ωρα να περασω την καθε πορτα..Νυσταζα και δεν μπορουσα να παω στο κρεβατι αν δεν περαγα την καθε πορτα οπως \'\'επρεπε\'\'..Αστα να πανε..Ευτυχως μου περασε ξαφνικα απο μονο του αν και καμια φορα φοβαμαι να μη μου ξαναρθει..Καποια υπολοιματα βεβαια εχουν μεινει αλλα σε ελαχιστο βαθμο..Οσο για την υποχονδριαση ειναι οντως δραμα..Εκει που που ξεμπερδευεις απο τη μια ασθενεια εμφανιζεται καποια αλλη..Ξερεις ποσες φορες εχω βγαλει στο μυαλο μου παντα μελανωμα?Πηγαινα στο γιατρο,κοιτουσε την ελια και μετα απο λιγες μερες ανακαλυπτα μια καινουρια περιεργη ελιτσα..Αστα..Και να τα μουδιασματα και να οι ζαλαδες και οι πονοκεφαλοι..Κι απο το μελανωμα πηγαινα στον ογκο εγκεφαλου..Ελεγα αλλη μια εξεταση,η τελευταια..Ποτε ομως δεν τελειωναν οι εξετασεις..Μεχρι που βαρεθηκα,,Και κει που ημουν ενα μηνα καλα παταω την κωλοσκουρια και μου κολλαει στο μυαλο ο τετανος..Ε αυτο ειναι ατυχια..Ημασταν τεσσερα ατομα και ετυχε να την πατησω εγω ο υποχονδριος..Τι να πω..Θα περασει κι αυτο..Ολο και κατι αλλο θα μου καρφωθει στο μυαλο οπου να ναι..Παντως εσυ με καθησυχασες καπως με αυτο που μου ειπες για τον τετανο..Σ ευχαριστω και παλι..Κι αφου η μαμα σου ειναι γιατρος ολο και κατι θα βρω να σε ρωτησω οπου να ναι για καποια σπανια και θανατηφορα εννοειται ασθενεια που θα νομιζω οτι εχω..Τι να κανουμε ετσι ειμαστε εμεις οι υποχονδριοι..Ελπιζω καποτε να μας περασει ολο αυτο να το θυμομαστε και να γελαμε...

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    καλημερα!τι κανετε παιδια?σας γραφω απο τη δουλεια ετυχε να μην εχω πολυ δουλεια το πρωι...τι μου κολλησε για λιγο ευτυχως εμενα?συζω με τον φιλο μου...εεεε εγινε προφανως κατι στη τουαλετα μας οταν ειναι μονος του!και οταν ξαναπηγα μετα σκεφτηκα μενεις εγκυος απο την τουαλετα η το χαρτι?ντοινγκ τι τρελη που ειμαι..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by sunset
    καλημερα!τι κανετε παιδια?σας γραφω απο τη δουλεια ετυχε να μην εχω πολυ δουλεια το πρωι...τι μου κολλησε για λιγο ευτυχως εμενα?συζω με τον φιλο μου...εεεε εγινε προφανως κατι στη τουαλετα μας οταν ειναι μονος του!και οταν ξαναπηγα μετα σκεφτηκα μενεις εγκυος απο την τουαλετα η το χαρτι?ντοινγκ τι τρελη που ειμαι..
    Ντοινγκ!!!! και εγω τρελη ειμαι γιατι μου εχει περασει και εμενα αυτη η σκεψη απο το μυαλο!!!
    Εννοειται βεβαια οτι ειναι εντελως ανοητο αυτο που ειχα σκεφτει!!!!
    Κουραγιο! Θα περασει και αυτη η μερα!!!
    ΚΑΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ!!!!
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ααα ωραια χαιρομαι που μιλαω και με αλλες μουρλες!και το χειροτερο ειναι οτι αλλη μου φοβια ειναι οι γεννες και τα παιδια βλεπω οτι μενω εγκυος και τρελαινομαι!εκει να δειτε ψυχολογος που μ χρειαζεται!αν και δεν με ανυσυχει αυτο ουτε με χαλαει..ειναι κατι που δεν μαρεσει!...τα λέμε πιο μετα..βυεε

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    Παιδια απαντήσετε μου σε κατι..επανέρχομαι μετα απο χρονια για παρομοιο θεμα εγω η παλάβη ..γιατι φαινεται το χω με αυτο. Το κλάδο της οδοντιατρικής..πλεον μένω αθηνα και επειδη πριν ενα μήνα ετυχε στο δοντι μου κατι έκτακτο ποναγαν παρα πλ..εκανα απονευρωση σε μια γιατρό εδω αφου δεν ειναι λογικο να κατέβω στο νησι για μια απονευρωση καια φου ειχα βρει δυο γιατρούς που δεν ηταν και καλοί ο ένας πανάκριβος ο αλλο με την μια ήθελε ένεση...μετα πολλα κάναμε την απονευρωση μου φάνηκε καθαρή γλυκεια χείρας με τη δουλεια αφου εκανα πολλές επισκέψεις σε καποια φάση...απο τις πολλές που πηγα λιγο πριν τελειώσει γενικα ολο αυτο ημουν με τα μπαμπάκια στο στο στομα ειδα κατι κόκκινα στα βιδακια πως τα λενε αυτα ου κανουν τις απονευρωσεις τις λεω διακριτικά στο τελος εκείνων την ωρα πως να μιλήσω ,το στομα μου εσωτερικά δεν έβγαλε καποιο πυον η κόκκινο υγρό σωστά.μου λεει οχι φυσικα αλλιως δεν θα στο έκλειναν σημερα τρελάθηκα καλα κεω απο μεσα μου τι σκατα ειδα παλι..παει χάνω την μπάλα μ φαινεται και στεναχωριέμαι

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Τα νευρα θα ηταν!!Και γω εχω κανω 3..
    11/12/2006

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    Χμ ισως να ηταν αυτο.,απλα απόρησα που δεν ανέφερε κατι μετα που την ρώτησα αλλα αγου ειχε κανει τη δουλεια της υποτίθεται σωστα τι να πει.μακαρι να ξεκόλλησε η σκέψη λιγο .

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •