βοηθεια δεν αντεχω αλλο!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520

    βοηθεια δεν αντεχω αλλο!!!

    πασχω απο μεταιχμιακη διαταραχη αλλα το κυριαρχο μου προβλημα ειναι το υπερμετρο αγχος.παιρνω ενα καρο φαρμακα κανω και overdoses αλλα επειδη εχω πολλα βασανα δεν με πιανουν.εκανα και κατι που το μετανιωσα.εδωσα τα αγχολυτικα στον πατερα μου επειδη δν εχω αυτοελεγχο και τωρα που τα θελω πισω δεν μου τα δινει.κανω και αλλες μλκιες...πινω πολλους καφεδες και αμετρητες κοκα-κολες που διεγηρουν το νευρικο μου συστημα.δεν μπορω να τα κοψω.ειμαι μια εξαρτημενη σε ουσιες (φαρμακα) , δυστυχισμενη,
    αποτυχημενη στη ζωη μου κ πολυ μα πολυ αγχωμενη!
    ας με βοηθησει καποιος γιατι εχω πελαγωσει παιδια!!!
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    καλησπερα..καταρχιν ηρεμισε..δε εισαι μονη σου..υπαρχουν πολυ ανθρωποι και μπορεισ να τα καταφερεις.. αρχικα εχεισ παει σε καποιον ειδικο? δε γνωριζω τι ειναι η διαταραχη αυτη..μονο το αγχοσ γνωριζω γιατι το γευομαι συνεχεια... οσο αφορα τουσ καφεδεσ οκ δε δεχομαι να μν τουσ κοψεις γιατι ουτε εγω τον εκοψα..αλλα ελαχιστοποιησε τουσ...οτι εχει καφεινη με μετρο.. 1 καφε.. αντε 2.. και αν μπορεισ και ντεκαφεινε..

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    θα σου στειλω πμ γιατι σου ελεγα κατι καποτε

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    καλησπερα..καταρχιν ηρεμισε..δε εισαι μονη σου..υπαρχουν πολυ ανθρωποι και μπορεισ να τα καταφερεις.. αρχικα εχεισ παει σε καποιον ειδικο? δε γνωριζω τι ειναι η διαταραχη αυτη..μονο το αγχοσ γνωριζω γιατι το γευομαι συνεχεια... οσο αφορα τουσ καφεδεσ οκ δε δεχομαι να μν τουσ κοψεις γιατι ουτε εγω τον εκοψα..αλλα ελαχιστοποιησε τουσ...οτι εχει καφεινη με μετρο.. 1 καφε.. αντε 2.. και αν μπορεισ και ντεκαφεινε..
    παω σε ψυχολογο και σε ψυχιατρο.η μεταιχμιακη διαταραχη εχει πολλα συμπτωματα.κυριως αγχος και μεγαλη κυκλοθυμια(κατι σαν την μανιοκαταθλιψη δλδ-μοιαζουν καπως).αν θες γκουγκλισε το.σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες στηριξτε με παιδια.
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    εχω πολλα βασανα παιδια.
    την μητερα μου που μου μιλαει απαξιωτικα και μου λεει φρασεις του στιλ "τραβα να βρεις δουλεια" ενω ξερει οτι πασχω απο αγοραφοβια, ο πατερας μου ειναι απαισιοδοξος και σφιχτος στα οικονομικα (εχω χαρτζιλικι μονο 70 ευρω τη βδομαδα-για θεραπεια μου δινουν εξτρα ευτυχως), παρολα αυτα με στηριζει ωρες-ωρες ηθικα και η αδερφουλα μου πασχει απο ψυχωση.
    το βασικο προβλημα ειναι η μητερα μου.
    με τρελενει.
    και νομιζει οτι ειναι η απολυτη κατοχος της αληθειας στα παντα.
    ειναι η μπος του σπιτιου δυστυχως.
    να ξερατε ποση κρεβατομουρμουρα ριχνει στον δυσμοιρο τον πατερα μου προκειμενου να περασει το δικο της....ΥΠΟΦΕΡΩ!!!
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    και νομιζει οτι ειναι η απολυτη κατοχος της αληθειας
    λεει οτι ειναι απολυτη κατοχος της αληθειας ενω συμβαινει το αντιθετο?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    θελει παντα να περναει το δικο της.
    και συν τοις αλλοις δεν με στηριζει καθολου αντιθετως με ριχνει
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Mην στενοχωριεσαι!!ποσο καιρο το χεισ αυτο και ποσο καιρο πασ σε γιατρο??? Πρεπει ν φανεις δυνατη..

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by fragile View Post
    θελει παντα να περναει το δικο της.
    και συν τοις αλλοις δεν με στηριζει καθολου αντιθετως με ριχνει
    θα σου απαντουσα πιο αναλυτικα αλλα συνηθως αποφευγω να λεω πραγματα για μενα δημοσια που με προσδιοριζουν παντως εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι το ενα ακρο (fragile) για να μπορεσει να αντεξει εχει αναγκη κ το αλλο ακρο την αναισθησια για παραδειγμα υπαρχαν καπιοι που με εξαναγκασαν θελοντας κ μη να τους δειξω αυτο https://www.google.gr/search?q=wall&...iw=800&bih=509 k o λογος ειναι επιδη απλα μου αρεσε ετσι οπως ειμουν κ δεν ηθελα να αλαξω τον χαρακτηρα μου προτιμισα να πεταξω εξω απο τη ζωη μου οσους απλα δεν αξιζε να ειναι μεσα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    Mην στενοχωριεσαι!!ποσο καιρο το χεισ αυτο και ποσο καιρο πασ σε γιατρο??? Πρεπει ν φανεις δυνατη..
    κουκλα μου ειμαι 40 ετων και βασανιζομαι με φαρμακα και ψυχοθεραπειες απο τα 20 μου.
    πως γινεται να μην στενοχωριεμαι.
    υ.γ.μεσα σε αυτα τα 20 χρονια υπηρξαν και πιο φωτεινες περιοδοι απο αυτην που περναω τωρα...
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Καταλαβα.. αλλα γιατι μετα απο τοσα χρονια δε εχεισ ξεπερασει? μηπωσ δεν εχεισ προσπαθησει? μηπωσ υπαρχουν και αλλα προληματα? μηπωσ οι ειδικοι που πας δε ειναι το καλοι? Εχεις αναρωτηθει ποτε?
    Υ. Γ. Δε σου κανω παρατηρηση .προσπαθω να σε βοηθησω.:-)

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καταρχην επιλογες υπαρχουν παντα νομιζω οτι αυτο που χρειαζεσε περισσοτερο ειναι να ασχολιθεις λιγο στο πως να βρισκεις ανθρωπους που να συνενοησαι μαζι τους γιατι φαινετε σα να σαι μονη μεσα σε ατομα που δεν ειναι καταληλα για σενα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    Καταλαβα.. αλλα γιατι μετα απο τοσα χρονια δε εχεισ ξεπερασει? μηπωσ δεν εχεισ προσπαθησει? μηπωσ υπαρχουν και αλλα προληματα? μηπωσ οι ειδικοι που πας δε ειναι το καλοι? Εχεις αναρωτηθει ποτε?
    Υ. Γ. Δε σου κανω παρατηρηση .προσπαθω να σε βοηθησω.:-)
    η μεταιχμιακη διαταραχη ειναι μια δυσιατη -αν οχι ανιατη- ασθενεια.
    προβληματα οικογενειακα υπαρχουν πολλα που τα ανεφερα παραπανω.
    κυριως με την μητερα μου εχω θεμα.
    οτι χτιζουμε με την ψυχολογο μου το γκρεμιζει με την συμπεριφορα της.
    της εχει μιλησει και η ψυχολογος μου κ ο ψυχιατρος μου για το πως πρεπει να μου φερεται, αλλα απο το ενα αυτι μπηκαν-απο το αλλο βγηκαν.
    απο τους ειδικους μου παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενη, αν εξαιρεσεις οτι η ψυχολογος μου δεν θελει να μου μιλαει συχνα στο τηλεφωνο,πραγμα που εγω εχω αναγκη.
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    καταρχην επιλογες υπαρχουν παντα νομιζω οτι αυτο που χρειαζεσε περισσοτερο ειναι να ασχολιθεις λιγο στο πως να βρισκεις ανθρωπους που να συνενοησαι μαζι τους γιατι φαινετε σα να σαι μονη μεσα σε ατομα που δεν ειναι καταληλα για σενα
    αλεξανδρε εχω βρει τρεις φιλους απλα λογω τεραστιας χιλιομετρικης αποστασης που μας χωριζει και υποχρεωσεων τους δεν τους βλεπω συχνα.
    δλδ τους βλεπω μια φορα το τριμηνο.
    μιλαμε ομως απο το φεις
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    παιδια θα λαλησω!!!
    το υπερμετρο αγχος μου φουντωσε οταν εμαθα οτι απο τις 23 του μηνα θα εχουμε μαστορους
    και θα πρεπει να φυγω απο το δωματιο μου.
    θα ειμαι χωρις air-condition, χωρις pc και γενικοτερα θα ξεβολευτω πολυ ασχημα.

    __________
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Βοηθεια! Δεν αντεχω αλλο την οικογενια μου!
    By Γουγουπαου in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 15-02-2012, 13:16
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ
    By marinaxx in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 16-01-2011, 15:21
  3. βοηθεια δεν αντεχω αλλο!!!
    By ferro in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 39
    Last Post: 05-07-2009, 00:09
  4. Δυσμορφοφοβια!βοηθεια!!!δεν αντεχω αλλο!!!!!!!!!
    By afrula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 283
    Last Post: 01-07-2009, 23:41
  5. Βοηθεια...δεν αντεχω αλλο!!
    By mauros_vuthos_f in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 119
    Last Post: 25-02-2007, 10:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •