Εγκαταλείποντας την Ελλάδα, η μήπως όχι? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    121
    Προσωπικά ου έιναι πολύ δύσκολο να λέιψω απότην ιδιαίτερη πατρίδα μου ακόμη καιγια διακοπές. Θέλω πάντα να γυρίσω πίσω. Βέβαια αισθάνομαιότι θα ήμουν πολύ καλύτερα αν η ζωή είχε φέρει έτσι τα πράγματα ώστε να ζούσα στη Θεσ/κη και όχι στην επαρχία. Το εξωτερικόδε δεν μπορώ να το σκεφτώ μετίποτα ως μόνιμο τόπο διαμονής.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Helena
    άμα δεν λυτρωθεί κανείς απο τους εσωτερικούς δαίμονές του όπου και να πάει..τα ίδια και τα ίδια θα βρίσκει μπροστά του....
    αντε και λυτρωνεσαι με τους εσωτερικους σου δαιμονες,
    με τους εξωτερικους τι κανεις???
    :P

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    τους εσωτερικούς φοβάμαι κρίνο ..τους εξωτερικούς τους έχω για πλάκα :p

  4. #19
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    εχμμμμ εγω εσωτερικους δεν εχω τους εχω κανει εξωση.
    Οι εξωτερικοι και αυτους δεν τους φοβαμαι ακριβως, αλλα μου ζαλιζουν τον ερωτα....

  5. #20
    Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    40
    Το Μπαλί είναι μια ωραία πρόταση.
    Με λίγα χρήματα μπορείς να ζήσεις πολύ καλά. Με 100.000 ευρώ αγοράζεις βίλα με πισίνα και κήπο. Η θρησκεία τους είναι ειρηνική και είναι ήσυχοι οι άνθρωποι. Μου αρέσει η κουλτούρα τους. Πρέπει να δουλέψεις με τους τουρίστες για να επιβιώσεις εκεί. Αν εξαιρέσεις το γεγονός πως δεν έχουν καλές παραλίες, ότι έχει πολύ υγρασία και τον τελευταίο καιρό πολλούς σεισμούς, κατά τα άλλα είναι πολύ καλά. Ζούνε μόνιμα πολλοί Αυστραλοί κυρίως αλλά και Έλληνες και έχουν φροντίσει να υπάρχουν πολλές από τις δυτικές ανέσεις που μπορεί να χρειαστείς.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395

    Στα νησια του ειρηνικου ωκαιανου

    Εκει θα εκοβα τα χαπια εντελος θα με καναν αρχηγο τησ φυλης.Θα ζουσα μια γαληνια ζωη θα γινομουν εντελος καλα.Με του ζουλου οπου υπαρχει ακομα ο μη πολιτισμος και ζουν οπως 12.000 χρονια πριν.Εχω διαβασει γι αυτην την χρονολογια ηταν ο κηπος της εδεμ ο επηγειος παραδεισος.Γιατι στην τελικη ο ανθρωπος εχει κεφυληστει παρα πολυ και με αυτα που βλεπουμε δεν θελει πολυ και να σε ζουρλανουν.ΣΚΑΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥ ΘΕΑΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΜΕΝΗ Σ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.ΣΚΑΤΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΩΠΙΝΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ.θα παω σε μια μπανανια να καθομαι να μαζευω μπανανες.Μικροαστοι ξεχαστε με.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1
    Δεν έχω πάει ποτέ στο εξωτερικό αλλά από αυτά που ακούω οι συνθήκες διαβίωσης και η ποιότητα ζωής απέχουν μίλια από αυτές της Ελλαδίτσας.
    Πιστεύω ότι η Ελλάδα οδεύει με γοργά βήματα προς το τέλος της.
    Ήδη βλέπουμε καθημερινά όλες αυτές τις οικολογικές καταστροφές που συμβαίνουν στη χώρα μας και κανένας δεν κάνει το παραμικρό γι\'αυτό.
    Για να μην πιάσω πολιτικούς και οικονομικούς παράγωντες (βλ.ανύπαρκτοι μισθοί και συντάξεις) και σύστημα υγείας.
    Νομίζω πως η ίδια η ελλάδα[πολιτεία] δίωχνει τους έλληνες και στο τέλος θα μείνει με τους αλλοδαπούς.

  8. #23
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    53
    ειχα σκεφτει να περασω τον ατλαντικο...αλλά μετα το σκεφτηκα λογικα και ειδα οτι εαν παω ειναι σιγουρο οτι θα αποτυχω..δεν εχω τις δυναμεις ουτε τις ικανοτητες

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •