βιασμος - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 98

Thread: βιασμος

  1. #61
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by sisyphus View Post
    θα σταματησω να πινω υποθετω...αλλα νιωθω οτι θελω και χρειαζομαι βοηθεια και συμπαρασταση. Τα χω κανει σκατα :(
    γραφε κ πολα μπορει να εμφανιστουν ... μην απελπιζεσε απλα μη πλακωνεσε στο αλκοολ κ μην εχεις τυψεις για αυτο οτι εγινε εγινε δεν γυρνα πισω το παρελθον τωρα τι σκεφτεσαι?

  2. #62
    Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    33
    αρχικά νιώθω πολλές ενοχές που ήπια... δεν το χω με το ποτό και χάνω τη μπάλα...και κυρίως ντρέπομαι γι αυτά που είπα αλλά και που νηφάλια δε θα τα έλεγα ποτέ. Ξέσπασα εντελώς. Κυρίως όμως θέλω να επισκεφτώ αυτήν την ψυχολογο που βρηκα μηπως και βάλω σε ταξη το μυαλο μου και την ψυχη μου. Αλλα φοβαμαι μη δε μ αφησουν να παω...

  3. #63
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω απο ολα αυτα που λες πιστευω οτι ειναι μανα σου ειναι ακαταληλη για να διαχειριστει αυτη τη κατασταση γιατι σε εκανε χειροτερα κ αυτο ειναι απαραδεκτο τους συγγενεις τους εχουμε για να μας υποστηριζουν

  4. #64
    Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    33
    ρε δεν ξερω...εχω χασει τη μπαλα. Πρεπει να ειμαι το τελειο παιδι για να μη μου κρατανε μουτρα και να μη μου τη λενε. Τι να κανουμε ειμαι καταθλιιπτικη πολλες φορες πινω και ξεσπαω και δεν μπορω να ξεχασω αυτο που εγινε...
    Υ.Γ. σ ευχαριστω για τη βραδινη συντροφια!

  5. #65
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μηπως πρεπει να ξεσπας με αλλο τροπο? μηπως μπορεις να σκεφτεις κατι αλλο που θα εκανες αντι να πινεις?

  6. #66
    Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    33
    αυτη τη στιγμη θεωρω οτι το καλυτερο για μενα θα ηταν να παω σε καποιον ειδικο να αξιολογησει την κατασταση. Να τα βγαλω απο μεσα μου ολα. αλλα κι εδω που ξεσπαω βοηθαει...

  7. #67
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ε τοτε γιατι δε τα βγαζεις απο μεσα σου εδω? εγω αυτο εκανα κ γλιτωσα αφου κοντευα να σαλταρω

  8. #68
    Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    33
    σ ευχαριστώ πολυ! θα προσπαθησω!

  9. #69
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εδω που ξεσπαω βοηθαει...
    γενικως τα ξεσπασματα βοηθανε... :)

  10. #70
    Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    33
    σ ευχαριστώ πολύ για το παρεάκι και τα λόγια σου! το χρειαζομαι κατι τετοιες ωρες

  11. #71
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το χρειαζομαι κατι τετοιες ωρες
    καλο για να το ακουνε καπιοι που με κοιτανε με μισο ματι συνεχεια :)

    χμμ
    Πρεπει να ειμαι το τελειο παιδι
    καταρχην εβαλες απο μπροστα τη λεξη πρεπει... πολες φορες τα πρεπει οδηγουν σε βασανα τους ανθρωπους αφου το πρεπει μιαζει λιγο με τη λεξη αυτοεξαναγκασμος

    κρατανε μουτρα
    ε δε πειραζει ας σου κρατανε δε χανεις τιποτα

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by sisyphus View Post
    Καλησπέρα και πάλι... Χθες μετά από μέρες ήπια πολύ και παραληρούσα για το εν λόγω περιστατικό στην οικογένειά μου. Μου βγήκαν όλα, κλάμα, θυμός, απόγνωση... Η μητέρα μου είναι πολύ θυμωμένη μαζί μου που ήπια και απρόσιτη μετά από αυτό. Θεωρεί ότι το ποτό είναι το κλειδί της ιστορίας και όλων των προβλημάτων μου... Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να συζητήσω με κανέναν τώρα πια...Ηλπιζα να μιλήσω με τη μητέρα μου και σαν γυναίκα να με καταλάβει. Αλλά τώρα κι αυτό φαίνεται ακατόρθωτο...Ντρέπομαι και τόσο πολύ. Για όλα. Γι αυτό που είμαι γι αυτά που κάνω, για όσα συνέβησαν... Βρήκα μία ψυχολόγο και θέλω να πάω, αλλά η μητέρα μου δεν πολυσυζητάει το θέμα. Δε θέλει λέει να το συζητήσει. Δεν ξέρω τι να κάνω... Νιώθω ότι η ζωή μου δε θα βελτιωθεί ποτέ . Είμαι σε αδιέξοδο.
    καλησπέρα αγαπητή φίλη ...νομίζω ότι αδικείς την μητέρα σου...μόνη σου λες ότι ήπιες..και είπες την ιστορία σου..άρα είναι λογικό να απογοητεύτηκε που το έμαθε έτσι (νιώθει θυμό, κι απόγνωση κι εκείνη) όχι για σένα μα γι αυτό που έγινε, που δεν μπόρεσε να σε προστατεύσει να μην τα ζήσεις όλα αυτά..που δεν ήταν ''εκεί'' ....νιώθει αδύναμη,
    Οκ. ενδεχομένως να μην μπορούσες να την πεις κι αλλιώς..χωρίς να πιεις ...αλλά ...
    μα πιστεύεις πως να σε καταλάβει η μητέρα σου;;;;
    πιστεύεις ότι μπορεί...;;
    εγώ έχω τι γνώμη πως δεν μπορεί..
    κανείς δεν μπορεί δλδ..
    η γνώμη μου είναι.......δεν αφορά μόνο εσένα...και όχι μόνο τη δική σου περίπτωση (ούτε φυσικά την δική σου μητέρα)

    ούτε εκείνη δεν μπορεί ούτε κανένας..λυπαμαι που στο λέω κοριτσάκι μου.... (αλλά είπαμε η γνώμη μου είναι)
    η ψυχολόγος θα σε βοηθήσει να σταθείς στα πόδια σου μα ούτε κι εκείνη θα σε καταλάβει..

    Ένα θέλω να σου πω οι γονείς σου σε ''καταλαβαίνουν'' η όχι δεν έχει και τόσο σημασία... σημασία έχει πως σε αγαπάνε..
    ότι και να συνέβει σε αγαπάνε... και θα σε βοηθήσουν...
    Αν μπορείς σταμάτησε να πίνεις..δεν θα βοηθήσει ούτε στην κατάθλιψη που νιώθεις..μάλλον θα την κάνει χειρότερη ..
    Ξέρω πως λέγοντας σου να κάνεις υπομονή και να ξανά προσπαθήσεις να προσεγγίσεις την μητέρα σου (για το θέμα της ψυχολόγου κ.τ.λ.) ίσως σε κάνει να νιώσεις απόγνωση μα ...πίστεψε με
    κατά βάθος κι εσύ αυτό θέλεις...έκανες πολύ υπομονή...και πολλά ''λάθη'' μέχρι να μπορέσεις να μιλήσεις ..
    Αυτό όπως ξέρεις ήδη δεν ήταν και το πιο εύκολο...θέλει δρόμο ακόμα να το ''χωνέψει'' η μαμά σου όλο αυτό... και για εκείνη ήταν ένα σοκ... που πρέπει να το διαχειριστεί..
    δείξε κι εσύ λίγη ανοχή αν μπορείς σ αυτό

    τεσπα έγραψα πολλά...κι από την θέση του γονιού περισσότερο (ίσως κι αυτό είναι λάθος).....μα νομίζω ότι έπρεπε.. έχω κι γω ένα κορίτσι και ''τρέμω'' μην ποτέ βρεθεί στη θέση σου...
    Είναι άδικο, παράλογο, τραγικό αυτό που έγινε.... δεν φταις εσύ και να μην ντρέπεσαι, το κτήνος έπρεπε να ντρέπεται..και να τιμωρηθεί όπως του αξίζει..
    Εύχομαι να βρεις και νομίζω πως θα τα καταφέρεις, τον τρόπο να πας στην ψυχολόγο και να συμφιλιωθείς με την μητέρα σου...

  13. #73
    Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    33
    Εχω εδω και ωρα τη μανα μου να φωναζει και να με βριζει. Λεει πως δεν μπορει να στηριξει αλλο αυτην την κατασταση. Φωναζει που δε με παιρνει ο υπνος τα βραδια και που κοιμαμαι τα πρωινα. Φωναζει που ειμαι ετσι χαλια..Φωναζει οτι δεν κανω τιποτα στη ζωη μου και με απειλει οτι δε θα μ αφησει να συνεχισω τις σπουδες μου. Και φυσικα δε με αφηνει να παω στην ψυχολογο. Δεν ξερω τι αλλο να κανω. Εχω αρχισει να τη σιχαινομαι.

  14. #74
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τελικα μηπως αυτη χρειαζετε ψυχολογο?

  15. #75
    Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    33
    Οπως μας βλέπω όλοι για ψυχίατρο ειμαστε...της τρελής γίνεται. Και όλοι επικεντρωνονται στο ποτό. Ξέρω ότι προκαλεί προβλήματα το ότι πίνω αλλα πιστευω ότι αν εκλειψουν καποια πραγματα και αν δουλεψω καποια θεματα θα σταματησει κι αυτο. Αλλωστε δεν επινα παντα, ξεκινησε μετα απο καποιες καταστασεις. Τι να πω ισως ειμαι μια χαμενη αλκοολικη και μου αξιζει ό,τι επαθα.

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Similar Threads

  1. Κυρίως βιασμός ψυχής
    By Xamenh Psyxh in forum Κακοποίηση
    Replies: 33
    Last Post: 10-12-2014, 01:01
  2. Ψυχολογικός Βιασμός (?)
    By Νάντια in forum Κακοποίηση
    Replies: 46
    Last Post: 05-10-2012, 15:33
  3. Βιασμός - Κακοποίηση
    By Seduction in forum Κακοποίηση
    Replies: 47
    Last Post: 08-06-2011, 23:22
  4. ΒΙΑΣΜΟΣ, ΤΙ ΩΡΑΙΟ ΠΡΑΓΜΑ!
    By BrokeN_DoLL in forum Κακοποίηση
    Replies: 97
    Last Post: 04-06-2011, 10:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •