Αδυνατισμα και κομπλεξ.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Athens
    Posts
    74

    Αδυνατισμα και κομπλεξ.

    Καλησπερα, πρωτη φορα γραφω σε αυτην την ενοτητα....ειμαι 22 χρονων και παντα ημουν πολυ αδυνατη με κοιλιακους...
    Ομως απο οταν περασα στο πανεπιστημιο αρχιζα να περνω καποα κιλακια (λογω κακης διαυροφης, delivery κτλ.) με αποτελεσμα τωρα να εχω φτασει τα 63 κιλα κ εχω υψος 165.
    Εχει ανοιξει η περιφερεια μου εχω κοιλιτσα και κυταριτιδα.. Εγω προσπαθω εδω κ κατι μηνες καθημερινα να χασω τα περιτα κιλα κ ποντους απο πανω μου...ποντους χανω, κιλα ομως οχι..
    Η μαμα μου καθε που γυρναω στο μερις μου απο τις σπουδες μου ολο μου λεει οτι ειμαο χοντρη, το ιδιο κ οι συγγενεις μου και μετα στεναχωριεμαι πολυ και κλεινομαι στον εαυτο μου..ετσι που με κανουν νιωθω οτι εχω γινει κομπλεξικη..ντρεπομαι για το σωμα μου και οταν ερχομαι σε ερωτικη επαφη με το αγορι μου του ζηταω να κλεισουμε τα φωτα για να μην ξενερωσει με το σωμα μου....δεν μαρεσει που με εκαναν κομπλεξικη οι δικοι μου ανθρωποι επειδη πηρα 5 περιτα κιλα και δεν μπορω να τα χασω με τιποτα...
    Τωρα ξεκινησαν να μου λενε παλι οτι ειναι ντροπη να ειμαι 22 χρονων και να ειμαι ετσι..και μου λενε οταν δηλαδη γκαστρωθεις ποσο χοντρη θα γινεις;;;; Και μετα πηγαινω στο δωματιο μου και κλαιω..νιωθω οτι η οικογενεια μου, μου κανει ψυχολογικο πολεμο...εγω μιωθω ντροπη να λεω σε καποιον για τα κιλα του...αυτοι δεν ντρεπονται? και μου λενε οτι μου τα λενε αυτα γιατι μαγαπανε και θελουν το καλο μου!!!!! Πφφφ καθε μερα νιωθω ολο και πιο κομπλεξικη στο θεμα με τα κιλα...πως μπορω να χασω ευκολα και γρηγορα 5 κιλα;;

  2. #2
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Athens
    Posts
    74
    Το κειμενο το εγραψα απο κινητο και γιαυτο δεν εχουν μπει σωστα καποιες λεξεις..σορι

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    211
    εύκολο και γρήγορο τρόπο να χάσεις τα κιλά, δεν ξέρω, η πείνα ή άσκηση η και τα 2.

    αλλά ας πάρουμε τη γνώμη του αντρικού πλυθησμού πάνω σε αυτά που είπες
    πολύ αδύνατη με κοιλιακούς VS 5 -10 κιλά παραπάνω και περιφέρεια.

    περιφέρεια, με χίλια

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Σιγα ρε κοπελια τα κιλα που εχεις!!Λοιπον κοψε το βραδινο,πινε πολυ νερο , οχι αναψυκτικα και γλυκα και διαφορες αλλες μαλακιτσες!Αν μπορεις περπατησε και λιγο..Και θα δεις πως θα τα χασεις!Ειμαστε στα ιδια κιλα μονο που εγω σε περναω εναν ποντο στο υψος :P αυτα κανω και εχω δει αποτελεσματα!!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Και σε καταλαβαινω απολυτα γιατι και εγω ημουν αδυνατη και γυμνασμενη καποτε και οταν πηρα κιλα μου ζαλισαν τον ερωτα!!Παντως εκει που ημουν δεν θελω να φτασω μου αρεσω πιο ζουμερη!60 να φτασω και θα ειμαι απολυτα ευχαριστημενη..Παντως αν μπορεις μην τρως σαβουρες οχι για τα κιλα αλλα καθαρα για λογους υγειας!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Και σε καταλαβαινω απολυτα γιατι και εγω ημουν αδυνατη και γυμνασμενη καποτε και οταν πηρα κιλα μου ζαλισαν τον ερωτα!!Παντως εκει που ημουν δεν θελω να φτασω μου αρεσω πιο ζουμερη!60 να φτασω και θα ειμαι απολυτα ευχαριστημενη..Παντως αν μπορεις μην τρως σαβουρες οχι για τα κιλα αλλα καθαρα για λογους υγειας!
    Και εγώ ήμουν αδύνατη, αλλά πάει καιρός που άφησα μούσια και με παχαίνουν.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Πέρα από τον χαβαλέ, τα κιλά μπορούν να χαθούν, θέληση θέλει, υπομονή, λίγο στρώσιμο στην διατροφή και λίγο γυμναστική.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    209
    Κοριτσι μου με το υψος και τα κιλα που εχεις σε καμια περιπτωση δεν θεωρεισαι χοντρη...τι να λεμε τωρα !!
    Αυτό που κανουν οι δικοι σου, να σε μειωνουν και να σου δημιουργουν κομπλεξ και ανασφάλειες για το σωμα σου, το κανουν μονο για τα 'περιττα' κιλα που εχεις ή γενικως είναι επικριτικοι στο κάθε τι ?
    Γιατι πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω την λογικη τους ή μαλλον τον παραλογισμο τους.

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Athens
    Posts
    74
    Quote Originally Posted by Oedipuscomplex View Post
    Κοριτσι μου με το υψος και τα κιλα που εχεις σε καμια περιπτωση δεν θεωρεισαι χοντρη...τι να λεμε τωρα !!
    Αυτό που κανουν οι δικοι σου, να σε μειωνουν και να σου δημιουργουν κομπλεξ και ανασφάλειες για το σωμα σου, το κανουν μονο για τα 'περιττα' κιλα που εχεις ή γενικως είναι επικριτικοι στο κάθε τι ?
    Γιατι πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω την λογικη τους ή μαλλον τον παραλογισμο τους.

    Το κανουν μονο για τα περιττα κιλα αλλα μου εχουν σπασει τα νευρα αληθεια..επειδη ημουν καποτε μια χαρα θελουν να με ξαναδουν ετσι δεν μπορουν μαλλον να με συνηθισουν με τα περιττα κιλα που εχω εδω και ενα χρονο...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    182
    παντως για το αγορι σου μη το χεις τοσο σιγουρο οτι θα ξενερωνει
    σε παρα πολλους αρεσει

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by elenlepen View Post
    Το κανουν μονο για τα περιττα κιλα αλλα μου εχουν σπασει τα νευρα αληθεια..επειδη ημουν καποτε μια χαρα θελουν να με ξαναδουν ετσι δεν μπορουν μαλλον να με συνηθισουν με τα περιττα κιλα που εχω εδω και ενα χρονο...
    Ma αυτό που προσπαθω να σου πω είναι ότι και τωρα εισαι μια χαρα !

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Κοιταξε εχουν ενα δικιο οι γονεις σου, δε σου λενε τιποτα παραδοξο, να κοιταξεις να χασεις σου λενε γτ τωρα που εισαι μικρη οκ, αλλα οσο μεγαλωνεις αλλαζει ο μεταβολισμος και τα παιρνεις πιο ευκολα. Επομενως ειναι καλο να εχεις περιθωρια. Γιατι το ριξες στα ντελιβερι πιστευεις? μηπως ειχες αγχος?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    elen , τα 5 κιλακια χανονται πολυ ευκολα , οπως ειπαν κ οι προλαλησαντες , αρκετο νερο , 15 ' περπατημα , 3-4 μικρα γευματα την ημερα , αρκετες πρωτεινες , οχι ξενηστηκωμα , κ οντως το αγχος δυσκολευει την απωλεια βαρους . Σε δυο μηνες , το πολυ , ωωωπ , θασαι μπομπα . Πιστεψε με , γνωριζω πολυ καλα το αντικειμενο . Α , κ μην ζυγιζεσαι καθολου .
    Ξεχασα , να συνοδευεις τα γευματα σου με σαλατες πρασινες .
    Last edited by Macgyver; 27-06-2014 at 08:17.

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    49
    Σε ενοχλουν τα σχολια για τα κιλα σου γιατι εσυ η ιδια δεν αρεσεις στον εαυτο σου ετσι, βλεπεις ειχες μαθει να εχεις κορμαρα. Σιγουρα δεν ειναι ντροπη ουτε κακο να παρεις κιλα η προσωπικη σου ευτυχια δεν παινει σε ζυγαριες αλλα εγω στη θεση σου θα εκανα διαιτα για να τα χασω, αν δεν τα εχανα αμεσως θα επεμενα. Δεν ειναι τοσο δυσκολο αρκει να αποφασισεις να περιορισεις τις θερμιδες που παιρνεις, θα δες στο πρωτο κιλο που θα χασεις ποσο ωραια θα νιωσεις, θα βρεις το χαμενο σου εαυτο.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ενα καρο μαλακιες για να αρρωσταινουν τα κοριτσακια και να γινονται ανορεκτικα. κι αν στα 63 κανεις ετσι, που να ησουν και 80.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Κόμπλεξ κατωτερότητας
    By cafe_demek in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 04-11-2015, 22:45
  2. Αδυνάτισμα!
    By kallia13 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 77
    Last Post: 06-03-2015, 23:12
  3. κομπλεξ με το facebook
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 24-01-2012, 13:48
  4. ΚΟΜΠΛΕΞ!!!!!!!!!!!!!!!!
    By Deleted-member171215 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 254
    Last Post: 30-08-2011, 22:53
  5. αδυνατισμα
    By ΜΑΡΙΑ97 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 2
    Last Post: 14-11-2010, 20:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •