Ποια θα ηταν η ιδανικη ζωη σας?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572

    Ποια θα ηταν η ιδανικη ζωη σας?

    Ξεκιναω αυτο το θεμα καθως χτες σκεφτομουν σε ποσο λαθος μερος κατοικω και ποσο λαθος ζωη κανω.. Για νιωθω οτι εγω γεννηθηκα εδω πανω σε αυτη τη γη για:

    Να ζω σε ενα μερος που ειναι ολο το χρόνο καλοκαιρι (δεν αντεχω τον χειμωνα με τπτ).
    Να μένω σε ενα μπανγκαλοου χωρις πορτες και παραθυρα (τα σιχαινομαι, ειδικα τις κλειδαριες), ακριβως πλάι στη θάλασσα (λατρευω θαλασσα) σε μια χρυσαφενια αμμουδια..
    Να κυκλοφορώ όλη τη μερα και καθε μέρα μόνο με το μαγιω μου, αντε για καμια βραδινη εξοδο να φοραω ενα λουλουδατο φορεμα (δε μπορω να φοραω πολλα πραγματα πανω μου, ενας λογος που σιχανομαι και τον χειμωνα, όπου και παλι ντυνομαι με οσο λιγοτερα ρουχα γινεται αν και κρυουλιαρα)..
    Να αραζω σε μια αιωρα αναμεσα σε δυο φοινικες και να πινω χυμό ανανά διαβαζοντας..
    Να έχω εξωτικο μαύρισμα ολοχρονίς και να κάνω σερφ και να κανω παρεα με ρασταφαρι ηλικοαμμενους!!!
    Ευχαριστως μπορω να δουλευω σαν σερβιτορα σε τοπικο μπαρ να σερβιρω κοκτεηλ και χυμους καρυδας!!

    Για εκει γεννηθηκα εγω, για τον Τροπικό του Αιγόκερω. Λαθη της φυσης..


  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    170
    Βασικά νομίζω ότι το λάθος είναι ότι δεν γεννήθηκες πλούσια ώστε να μπορείς να είσαι διακοπές 12 μήνες τον χρόνο... χεχεχε

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω αν βρισκομουν σε μια περιοχη που ηταν καλοκαιρι μια ζωη με κουνουπια κ ζεστη κ ζουζουνια θα ειχα λαλησει απο τη βαρεμαρα τελικα το καλοκαιρι δεν ειναι για μενα...

    αν κ θα μου αρεσε πολυ να ταξιδευω συνεχεια

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    τι να περιγραψω τωρα εδω και τι ζωη να πρωτοδιαλεξω ? βαλε με καπου στο Χολυγουντ με σημαντικη καριερα ηθοποιου πχ Κριστιαν Μπεηλ, οπου ολοι ζηταν αυτογραφα και με παρακαλανε για ρολακια των πεντε λεπτων. αλλα βολευομαι και με μια Ολλανδια μωρε και δουλεια της πλακας, πχ DJ ασε το λαπτοπ να παιζει μονο του. το αφηνω πανω σου επελεξε οτι θες. το χρημα να ρεει και να μη ξερω που να το ξοδεψω. σπιταρωνα, με πισινα εσωτερικη κι εξωτερικη, λιμουζινα, κι ενα γηπεδο του γκολφ. καντο ξενοδοχειο καλυτερα να βγαζω ακομα πιο πολλα. εξοχικα σε Παρισι και Τοκιο για να μη πλητουμε. εμποροι ναρκωτικων να μου πουλανε κοκα, τους αγοραζω ολοκληρους και τη πουλαω βγαζωντας ακομα περισσοτερα. γυναικες να εκδιδονται οικειοθελως και να εχω καταληξει νταβατζης χωρις να το θελω. και γενικα να μη κανω τιποτα σπουδαιο, απλα να υπαρχω κι ο κοσμος να με προσκυναει. δε με γεμιζουν πλεον οι ανθρωποι, ειμαι ενας ανθρωπος κενος ναι. μεγαλομανης οσο δε παει, ο θεος ο ιδιος.

    υ.γ. κυκλοφορω ηδη γυμνος ολη μερα οποτε δε χρειαζεται να το αναφερω.
    Last edited by deleted-member30-03; 13-07-2014 at 15:34.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    170
    Εγώ πάλι θα ήθελα απλά να μην έχω τα ψυχοπροβλήματα και να μπορώ να χαρώ την ζωή μου...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    ευτυχως που δεν το ανεφερες κενο...
    Συμφωνω με χαρτ..Οπως ηταν η ζωη μου πριν την 1η κριση πανικου πισω το 2006
    11/12/2006

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    170
    Αυτό είναι το 100στό μου post και θα γράψω κάτι αισιόδοξο...

    Θα ξαναγίνουμε όπως πριν. Όλα θα πάνε ΤΕΛΕΙΑ!!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by xart View Post
    Εγώ πάλι θα ήθελα απλά να μην έχω τα ψυχοπροβλήματα και να μπορώ να χαρώ την ζωή μου...
    Κι εγώ αυτό θα ήθελα πρώτα απ' όλα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Μια σταθερη δουλεια με ικανοποιητικο μισθο να τα βγαζω περα με τις υποχρεωσεις μου και να πηγαινω κανα ταξιδι που και που, και απο κει και περα να ξεφορτωνομουν την κοινωνικη φοβια που μου στερει κοπελα, παρεες, ολη μου τη ζωη βασικα.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by xart View Post
    Αυτό είναι το 100στό μου post και θα γράψω κάτι αισιόδοξο...

    Θα ξαναγίνουμε όπως πριν. Όλα θα πάνε ΤΕΛΕΙΑ!!!!
    Mαζι σου xart!!Και ας μην ειχα να φαω!!Η ψυχικη υγεια ειναι ανεκτιμητη!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Mαζι σου xart!!Και ας μην ειχα να φαω!!Η ψυχικη υγεια ειναι ανεκτιμητη!
    https://www.youtube.com/watch?v=IsgqjlqWo5o&feature=kp

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    μμμμ θα ηθελα το σπιτακι μου την δουλιτσα μου και οχι μια απο τις πολλες τυχαιες που πετυχενεις καθε μερα αλλα την μια και μοναδικη κοριτσαρα που απλα θα εφτιαχνε πρωινο και εγω θα εφτιαχνα καφεδες και μετα ενα φυλι στο δρομο για την δουλεια (οπως παλια)...και να εχω αυτη την ρουτινα καθε μερα για χρονια.δεν ζηταω πολλα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    τι να περιγραψω τωρα εδω και τι ζωη να πρωτοδιαλεξω ? βαλε με καπου στο Χολυγουντ με σημαντικη καριερα ηθοποιου πχ Κριστιαν Μπεηλ, οπου ολοι ζηταν αυτογραφα και με παρακαλανε για ρολακια των πεντε λεπτων. αλλα βολευομαι και με μια Ολλανδια μωρε και δουλεια της πλακας, πχ DJ ασε το λαπτοπ να παιζει μονο του. το αφηνω πανω σου επελεξε οτι θες. το χρημα να ρεει και να μη ξερω που να το ξοδεψω. σπιταρωνα, με πισινα εσωτερικη κι εξωτερικη, λιμουζινα, κι ενα γηπεδο του γκολφ. καντο ξενοδοχειο καλυτερα να βγαζω ακομα πιο πολλα. εξοχικα σε Παρισι και Τοκιο για να μη πλητουμε. εμποροι ναρκωτικων να μου πουλανε κοκα, τους αγοραζω ολοκληρους και τη πουλαω βγαζωντας ακομα περισσοτερα. γυναικες να εκδιδονται οικειοθελως και να εχω καταληξει νταβατζης χωρις να το θελω. και γενικα να μη κανω τιποτα σπουδαιο, απλα να υπαρχω κι ο κοσμος να με προσκυναει. δε με γεμιζουν πλεον οι ανθρωποι, ειμαι ενας ανθρωπος κενος ναι. μεγαλομανης οσο δε παει, ο θεος ο ιδιος.

    υ.γ. κυκλοφορω ηδη γυμνος ολη μερα οποτε δε χρειαζεται να το αναφερω.
    χαχαχα και μια σφαιρα βαθεια στο κεφαλι σου θα ολοκληρωνε το πακετο

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Μαλιστα, οι πιο πολλοι απλα ζητατε μοναχα τα απλα και επουσιωδη πραγματα. Εγω και ο Κενο καναμε σεναριο ταινιων.

    Κενο μου θυμισες εναν συμμαθητη μου που κυκλοφορουσε γυμνος στο σπιτι του τα καλοκαιρια, μαλλον για να τον βλεπουν και κατι κοριτσια απο απεναντι οχοχοχοχο. παλιες καλες εποχες.

    Ευχομαι σε ολους σας να τα παθετε αυτα που θελετε, εκτος απο τον κενο, αυτη θα ηταν επικινδυνη ευχη γαρ! χαχα

    βασικα χαρτ, τατς και κυκνε, σας ευχομαι να μη γινετε οπως ησασταν παλια, αλλα να βρείτε νεους τρόπους να ειστε ακομα καλυτερα απο πριν..

    λιγκαλαιζ μαρεσε το απλο ονειρο σου, γεννημενος πατερ φαμιλιας! χεχεχε

    !! :P

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αυτη τη στιγμη , θελω να μη βαριεμαι και να δημιουργω με παθος χωρις εμποδια .... και τα υπολοιπα επονται. Δεν υπαρχει ισως τιποτα σαν τη χαρα της δημιουργιας.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ποια ηταν η αιτια του τελευταιου σας χωρισμου?
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 117
    Last Post: 29-07-2014, 16:18
  2. ποια ειναι η ιδανικη στιγμη εναρξης της θεραπειας;
    By ευφυέστατος αυτιστικός in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 28-04-2014, 01:22
  3. πως φανταζομαι την ιδανικη σχεση η φιλια
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 06-10-2013, 01:57
  4. Η εξέλιξη :Είμαι στην καλύτερη ιδανική φάση,
    By Συνήθεια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 37
    Last Post: 05-07-2013, 10:47
  5. Ποια ειναι η ιδανικη διαφορα ηλικιας?
    By Phil_85 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 42
    Last Post: 25-01-2010, 13:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •