ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΧΩΡΙΣΜΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70
  1. #1

    ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΧΩΡΙΣΜΟΣ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΕΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΤΩΡΑ,. ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΙΜΑΙ 32 ΚΑΙ ΠΑΘΑΙΝΩ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ, ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΥΝ ΟΠΩΣ Π.Χ ΤΑΞΙΔΙΑ ΜΑΚΡΙΝΑ, ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ, ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΓΕΜΑΤΟ ΚΟΣΜΟ... ΜΕΝΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ. ΠΡΙΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΦΥΓΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΕΓΓΟΝΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΗΨΙΟΥ ΜΟΥ, Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΖΕΙ ΕΚΕΙ.. ΘΑ ΛΕΙΨΟΥΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ.. ΜΕΧΡΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΦΥΓΟΥΝ, ΗΜΟΥΝ ΟΚ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ.. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ, ΠΑΘΑΙΝΩ ΠΟΛΛΕΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΧΩΡΙΖΕΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟΥΣ ΘΕΛΩ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΧΩ! ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΑΥΤΗ Η ΙΔΕΑ! ΜΗΠΩΣ ΜΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΟΣΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ? ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ, ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ. ΝΙΩΘΩ ΝΑΥΑΓΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΝΗΣΙ ΠΟΥ ΠΑΛΕΥΕΙ ΝΑ ΣΩΘΕΙ... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΩ

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Θα ελεγα οτι ειναι μια καλη ευκαιρια να τεσταρεις λιγο τον εαυτο σου και να διαχειριστεις τους πανικους σου..

  3. #3
    ΜΜΜ ΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ! ΟΣΟ ΑΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΟΜΟΣ? ΓΙΑΤΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ Η ΙΔΕΑ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ.. ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΔΩ, ΤΟ ΝΑ ΠΑΘΩ ΚΑΤΙ Η' ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΑ ΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ Ε?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by raul7 View Post
    ΜΜΜ ΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ! ΟΣΟ ΑΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΟΜΟΣ? ΓΙΑΤΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ Η ΙΔΕΑ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ.. ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΔΩ, ΤΟ ΝΑ ΠΑΘΩ ΚΑΤΙ Η' ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΑ ΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ Ε?
    Οχι δεν θα παθεις τιποτα,φυσικο ειναι να αγχωνεσαι μιας και ειχες μαθει να διαχειριζεσαι τους πανικους σου σε "ασφαλεις" συνθηκες..Πραγματικα δες το σαν μια ευκαιρια ας ειναι και λιγο επωδυνη.Ενταξει φανταζομαι δεν θα εισαι και σε κανενα βουνο,ωστε να νιωθεις σαν την καλαμια στον καμπο ε? :)

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    φιλεμου χαλαρα!!! μην τρελενεσαι, οι κρισεις σου είναι αποτέλεσμα των συναισθηματωνσου,δεν είναι ουτε αιτια, ουτε παραλληλα με τα αλλα!!αν ξεπεράσεις όλα τα αλλα θα φυγουν κι αυτές!!!
    το αγχος είναι πολύ κακο!! σου "μπερδευει" τον εγκεφαλο , μπερδευει την διαθεση για αμυνα του οργανησμουσου!!!! το σωμασου"νομιζει"ότι πασχεις από κατι, ότι νοσεις, κι μπαινει στη διαδικασεια να αρχιζει να αμυνεται!!ασκοπα όμως!!!
    μην του το κανεις αυτοο χαλαρα αδερφεμου χαλαρα!!!!! ευχομαι να είναι προς καλοσου αυτές οι μερες!!ευχομαι από καρδιας να γιανεις!! κι εσυ κι οποιος εχει αγχος!!γτ. οποιοι εχουν αυτό το θεμα είναι κι καλοι χαρακτήρες καταβαθος!!

  6. #6
    ευχαριστω πολυ για της απαντησεις σας! ειναι πολυ δυσκολο ολο αυτο. ισως χρειαστω και μερικες μερες ετσι ωστε να συνιθησω με την ιδεα οτι οτι και να γινει θα λειπουν για αυτο το χρονικο διαστημα, και αυτο δεν αλλαζει. το σφιξιμο στο στομαχι και το βαρος στο στηθος κατα την διαρκεια της μερας ειναι τα συπτωματα που με ενοχλουν παραπανω. μηπως με επηρεασει ομοως και στην δουλεια? ανησυχω αρκετα για αυτο.

  7. #7
    μηπως καποιος αλλος θα μπορουσε να με συμβουλεψει ???

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by raul7 View Post
    μηπως καποιος αλλος θα μπορουσε να με συμβουλεψει ???
    Καλημέρα....
    Σε μερικές μέρες πιστεύω θα είσαι καλύτερα γιατι θα συνηθίσεις.
    Πρέπει να ηρεμήσεις.Αν το σκέφτεσαι συνεχώς και σκέφτεσαι αρνητικά το αποτέλεσμα θα είναι να χειροτερεύεις.
    Θεωρείς ότι είσαι μόνος ενώ δεν είσαι.Αυτό γιατί είχες την ασφάλεια και την ρουτίνα και ξαφνικά νιώθεις ότι απειλήσε απο παντού.
    Επειδή τα έχω περάσει,πραγματικά το μόνο που έχω να σου πω είναι ΗΡΕΜΙΑ και βγες έξω να περπατήσεις.Όλα θα στρώσουν.Ειναι πολύ πιο απλά από ότι τα βλέπουμε.Ήρεμια!!!! :)

  9. #9
    σ ευχαριστω πολυ ntoubroutza! και εγω απο θεσσαλνικη ειμαι.. πως μπορω να σε στειλω μηνυμα private?

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by raul7 View Post
    σ ευχαριστω πολυ ntoubroutza! και εγω απο θεσσαλνικη ειμαι.. πως μπορω να σε στειλω μηνυμα private?
    Πάτησε πάνω στο όνομά μου και θα το δεις :)

  11. #11
    πατησα πανω στο ονομα σου αλλα δεν μπορεσα να κανω κατι.. μπορεις να μου στειλεις ενα μηνυμα private εσυ?

  12. #12
    εχουν περασει 10 μερεσ.. σε γενικες γραμμες καλουτισικα.. σημερα ομως εχω παλιεντονη ανησυχια και καποιες κρισεις πανικου σκεπτομενος ποσο μακρια ειναι οι δικοι μου.. και για 2 μηνες ακομα που θα λειψουν και μου φαινεται βουνο! γιατι συμβαινει αυτο?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by raul7 View Post
    εχουν περασει 10 μερεσ.. σε γενικες γραμμες καλουτισικα.. σημερα ομως εχω παλιεντονη ανησυχια και καποιες κρισεις πανικου σκεπτομενος ποσο μακρια ειναι οι δικοι μου.. και για 2 μηνες ακομα που θα λειψουν και μου φαινεται βουνο! γιατι συμβαινει αυτο?
    Sou esteila mnm.....Nai sou eixa pei tha eisai kalitera kai nomizo telika to enioses apo auta pou grafeis.Sigoura kata kairous tha exeis kapoies anisixies alla tha einai parodikes.Tipota den einai :)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Raul θα συμφωνησω με το μνημονιο. Ειναι οντως μια υπεροχη ευκαιρια για να δοκιμασεις τον εαυτο σου και να δεις οτι μπορεις να τα καταφερεις.
    Η αληθεια ειναι οτι πολλοι , βλεποντας το ποστ σου θα ηθελαν να σε κραξουν μιας και λες οτι εισαι 32 χρονων και φοβασαι μην μεινεις χωρις του γονεις σου , αλλα εγω μπορω να σε καταλαβω.
    Εχω 12 χρονια που πασχω απο ιψδ και παθαινα και κρισεις πανικου. Για 6,5 χρονια εμενα μονη μου και ουσιαστικα δεν ειχα καποιον για να ειναι εκει οταν με επιαναν οι φρικες μου , αλλα μια χαρα επιβιωνα. Τα τελευταια τρια χρονια συγκατοικω με τον φιλο μου και δεν σου κρυβω οτι αρκετες φορες οταν προκειται να λειψει με πιανει πανικος και νομιζω πως θα μου συμβουν διαφορα , αλλα σκεφτομαι οτι τα καταφερνα τοσα χρονια μονη , εχοντας μαλιστα πολυ πιο εντονα συμπτωματα απο οτι σημερα , αρα δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.
    Συνεχισε να πηγαινεις στην δουλεια , κανε πραγματα που σε χαλαρωνουν και απολαυσε το διαστημα που θα εισαι μονος.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    13 μερες και σημερα μιας και τις μετρας..Μπορεις να δωσεις τα πρωτα συγχαρητηρια στον εαυτο σου και να συνεχισεις :)

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. κρισεις πανικου vs κρισεις αγχους.διαφορά??
    By dora-agxos in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2014, 10:42
  2. αποχωρισμος
    By mina0 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 20-12-2012, 05:14
  3. ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By asimenia22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 21-01-2011, 21:52
  4. Κρίσεις πανικού
    By LightBlue in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 50
    Last Post: 29-06-2010, 00:08
  5. Κρίσεις Πανικού
    By Aggelos76 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 03-01-2008, 13:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •