Βοηθεια!!! - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 20 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 288
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by στελιος66 View Post
    Για το φουσκωμα στο εντερο να παρεις καψουλες φυτικου ενεργου ανθρακα της arkopharma,κανει θαυματα!!
    το δοκιμασα κι αυτο...αποτελεσμα μηδεν!σας λεω , εχω δοκιμασει τα παντα!καποια στιγμη πηρα simeco (με τη συμφωνη γνωμη της γαστρεντερολοπου φυσικα) το οποιο βοηθησε προσωρινα αλλα παλι τιποτα.δεν ειναι και το μονο προβλημα βλεπεις, απλα αλλο ενα συμπτωμα που επιβαρυνει τη κατασταση.μεγαλη δυσκολια εχω με το πρηξημο στη κοιλια που την αισθανομαι συνεχεια γεματη και με δυσκολευει στη διατροφη γιατι εχω συνεχως αισθημα κορεσμου.ολοι οι υπερηχοι που εχω κανει παντος αναφερουν αεροπληθεια κοιλιακης χωρας και δυσκολια στην εξεταση γιατι το εντερο ειναι φουσκομενο και δεν μπορουν να το προσπελασουν ευκολα
    Last edited by ERIKA; 01-08-2014 at 12:26.

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    γι αυτο σασ λεω ζωη ειναι αυτη?ουτε το φαγητο δεν ευχαριστιεμαι πια!καφεδες, αναψυκτικα, πότα κομμενα επισης.μονο το τσιγαρο δεν εκοψα ακομα αλλα για εκει το παω κι αυτο.....

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    η καινοθργια μου εμμονη δε εχει να κανει με κατι φυσαλιδες αερα που βρηκε ο γυναικολογος μου στη μητρα (κατα τη γνωμη του τισ προκαλεσε καποιο βακτηριδιο) αλλα η καλλιεργεια εδειξε μονο κατι μυκητες (πολυ συνηθες).παιρνω λοιπον γαστρεντερολογο και ροταω αν μπορουν να μεταφερθουν τα αερια του εντερου στη μητρα.αφου μου ειπε παλι "ποιος στα ειπε αυτα" μου ειπε οτι μονο στη περιπτωση συριγκιου και πριν προλαβω να συνεχισω μου λειε ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟ και δεν το ξανασυζητησε.εγω βεβαια το εψαξα στο internet και εφριξα....

  4. #154
    Αεροπληθεια κοιλιακης χωρας διεγνωσαν και σε'μενα σε υπερβολικο βαθμο,αλλα με τη ομοιοπαθητικη ολα καλα.

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by στελιος66 View Post
    Αεροπληθεια κοιλιακης χωρας διεγνωσαν και σε'μενα σε υπερβολικο βαθμο,αλλα με τη ομοιοπαθητικη ολα καλα.
    ηδη ειμαι σε αναζητηση ομοιοπαθητικου.θελω να το ψαξω και λιγο καλυτερα.θα ρωτουσα και τη ψυχιατρο μου αν ξερει κανενα αλλα ειναι σε αδεια τωρα....

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ΕΡΙΚΑ, εγω για το φουσκωμα στο παιρνω TUMBIOTIX , φυτικο κ αποτελεσματικο . Για γκουγκλαρε το , 15 ευρω οι 30 καψουλες . Το σιμεκο , δεν κανει γιαυτη την δουλεια , ουτε τα αλλα αντιοξινα .

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    ΕΡΙΚΑ, εγω για το φουσκωμα στο παιρνω TUMBIOTIX , φυτικο κ αποτελεσματικο . Για γκουγκλαρε το , 15 ευρω οι 30 καψουλες . Το σιμεκο , δεν κανει γιαυτη την δουλεια , ουτε τα αλλα αντιοξινα .
    ευχαριστω αν αναφερεσαι παντως σ'αυτο της quest ειναι αυτο που παιρνω ηδη.ρε παιδια , τιποτα δε πιανει σε μενα????

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    ευχαριστω αν αναφερεσαι παντως σ'αυτο της quest ειναι αυτο που παιρνω ηδη.ρε παιδια , τιποτα δε πιανει σε μενα????

    Nαι , ΕΡΙΚΑ , στης κουεστ αναφερομαι . Buscopan εχεις δοκιμασει ? σεμενα δουλευει ( ολα δουλευουν σε μενα !!!!!! ) ειμαι λαιτ περιπτωση ομως .

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Nαι , ΕΡΙΚΑ , στης κουεστ αναφερομαι . Buscopan εχεις δοκιμασει ? σεμενα δουλευει ( ολα δουλευουν σε μενα !!!!!! ) ειμαι λαιτ περιπτωση ομως .
    kai buscopan kai ooola ta spasmolitika.o ponos ypoxorei prosorina to provlhma stis kenoseis pote.gi afto leo re paidia oti de mporei, kati exw....

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Το μονο που μενει ειναι γαστροσκοπηση κ κολονωσκοπηση , αλλα δεν υπαρχουν , εκτος αν εχεις σπαστικη κολιτιδα .

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Το μονο που μενει ειναι γαστροσκοπηση κ κολονωσκοπηση , αλλα δεν υπαρχουν , εκτος αν εχεις σπαστικη κολιτιδα .
    exv kanei 2 kolonoskophseis kai 2 gastroskophseis.sth deyterh kolonoskophsh anaferei oti to entero einai polyelikto kai spastiko kai h diagnosh einai eyerethisto entero,poia einai h diafora apo th spastikh kollitida?nomiza oti einai to idio pragma

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Οντως , ΕΡΙΚΑ , το ευερεθιστο εντερο ειναι η σπαστικη κολιτιδα . Πλεον ταχεις κανει ολα , και το συνδρομο ευερεθιστου εντερου , ιδιως αν ειναι σπαστικο , μπορει να σου δημιουργησει μεγαλα προβληματα , δλδ ενοχλητικα , μην παει ο νους σου αλλου . Πρεπει να ηρεμησεις οπωσδηποτε ( ξερω , ευκολο στα λογια ) , και να εντοπισεις τις τροφες που σου προκαλουν δυσανεξια . Πραματικα , δεν βλεπω τι αλλο μπορεις να κανεις . Προ 25 ετων , ειχα παθει κατι παρομοιο , εκανα γαστροσκοπηση , κ μου βρηκαν γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση κ διαφραγματοκηλη , δλδ με καταδικασαν εφορου ζωης . Μετα απο 5-6 χρονια , μου περασαν ολα , ουτε κηλες , ουτε παλινδρομησεις , αλλα οσο μπλεκεις με γιατρους , ολο κ κατι θα σου βρισκουν . Αδιαφορησα πληρως για την τοτε διαγνωση , κ μεχρι σημερα ειμαι μια χαρα .

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Οντως , ΕΡΙΚΑ , το ευερεθιστο εντερο ειναι η σπαστικη κολιτιδα . Πλεον ταχεις κανει ολα , και το συνδρομο ευερεθιστου εντερου , ιδιως αν ειναι σπαστικο , μπορει να σου δημιουργησει μεγαλα προβληματα , δλδ ενοχλητικα , μην παει ο νους σου αλλου . Πρεπει να ηρεμησεις οπωσδηποτε ( ξερω , ευκολο στα λογια ) , και να εντοπισεις τις τροφες που σου προκαλουν δυσανεξια . Πραματικα , δεν βλεπω τι αλλο μπορεις να κανεις . Προ 25 ετων , ειχα παθει κατι παρομοιο , εκανα γαστροσκοπηση , κ μου βρηκαν γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση κ διαφραγματοκηλη , δλδ με καταδικασαν εφορου ζωης . Μετα απο 5-6 χρονια , μου περασαν ολα , ουτε κηλες , ουτε παλινδρομησεις , αλλα οσο μπλεκεις με γιατρους , ολο κ κατι θα σου βρισκουν . Αδιαφορησα πληρως για την τοτε διαγνωση , κ μεχρι σημερα ειμαι μια χαρα .
    η αληθεια ειναι οτι ο ενας γιατρος με στελνει στον αλλο, ο αλλος στον παραλο και παει λεγοντας.ο καθενας λεει τα δικα του και με γεμιζουν χαπια.το κακο ειναι οτι ξεκινοντας απο κει εχω αποκτησει ενα καρο φοβιες.ο γυναικολογος μου εδωσε αντοσυλιπτικα για τη περιπτωση ενδομητριωσης.διαβασα τισ αντενδειξεισ και λενε οτι μπορει να προκαλεσουν καρκινο μαστου.ετοιμαζομαι τωρα για μαστογραφια.ειναι και αυτοι οι λεμφαδενες που τους εχω 3 χρονια τωρα (ειδα στον υπερηχο οτι σε σχεση με τον προηγουμενο μειωθηκαν τουλαχιστον και σε μεγεθος και σε ααριθμο αλλα υπαρχουν).μετα και τη διαγνωση ορι ειχα καντινιαση στο στομα βλεπω τη γλωσσα μου και νομιζω οτι ειναι ασπρη και βεβαια παει το μυαλο μου στο καρκινο.παιδια πραγματικα ειμαι σε κατασταση πανικου

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ERIKA , να μπορουσα να σε σταματησω απ ολη αυτη την περιπετεια , που εσυ εχεις δημιουργησει στον εαυτο σου , αμα καθεσαι κ διαβαζεις τις αντενδειξεις , κ εισαι επιρρεπης στην αρρωστοφοβια , μονο κακο κανεις , η δε καντινιαση , που την εχω λιγο κεγω , ειναι ειτε απο καταχρηση φαρμακων , αλλα το συνηθεστερο , ειναι ψυχοσωματικη , αφου το ξερεις , η χειροτερη ειναι μυκητιαση , πηγα κ εγω στο γιατρο , το 2007 , δεν μου βρηκε τιποτα , μουδωσε αντιμυκητησιακο , δεν περασε , την αγνοοω παντελως ομως , σαν να μην υπαρχει .
    Κοφτους γιατρους , μονο συγχυση σου επιφερουν . Αν δεν σεπεισαν ολα αυτα , δεν θα σε πεισει τιποτα .

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    ERIKA , να μπορουσα να σε σταματησω απ ολη αυτη την περιπετεια , που εσυ εχεις δημιουργησει στον εαυτο σου , αμα καθεσαι κ διαβαζεις τις αντενδειξεις , κ εισαι επιρρεπης στην αρρωστοφοβια , μονο κακο κανεις , η δε καντινιαση , που την εχω λιγο κεγω , ειναι ειτε απο καταχρηση φαρμακων , αλλα το συνηθεστερο , ειναι ψυχοσωματικη , αφου το ξερεις , η χειροτερη ειναι μυκητιαση , πηγα κ εγω στο γιατρο , το 2007 , δεν μου βρηκε τιποτα , μουδωσε αντιμυκητησιακο , δεν περασε , την αγνοοω παντελως ομως , σαν να μην υπαρχει .
    Κοφτους γιατρους , μονο συγχυση σου επιφερουν . Αν δεν σεπεισαν ολα αυτα , δεν θα σε πεισει τιποτα .
    οταν το συζηταω με ανθρωπους σαν κι εσας , η με τη ψυχιατρο μου μου φαινονται ΟΛΑ αυτα πολυ λογικα και οι σκεψεις μου πραγματικα παραλογες.αλλα παιδια οταν γυρναω στο αδειο σπιτι νιωθω οτι ειμαι του θανατα. ουτε το σκυλι δεν εχω διαθεση να βγαλω εξω.και ειμαι μονο 35 χρονων.οχι σχεση, ουτε γνωριμια δεν ειμαι σε θεση να κανω σ'αυτη τη κατασταση.....

Page 11 of 20 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •